przejdź do treści
Start Biblioteka Imprezy Ludzie regionu Przejście do strony zewnętrznej Katalog zbiorów biblioteki Nowości
Przejście do strony zewnętrznej Serwis miasta Będzin
Przejście do strony zewnętrznej Aktualności Będzińskie
Przejście do strony zewnętrznej  Serwis starostwa
Przejście do strony zewnętrznej
Stowarzyszenie Filary Kultury
Informacja o programie Kraszewski Komputery dla bibliotek
Informacja o programie Narodowy program rozwoju czytelnictwa
Przejście do strony zewnętrznej Biblioteka Narodowa
Informacje na temat dofinansowania projektu Mediateki
Informacja o książkach dla osób niewidomych i niedowidzących Czytak
Informacja o programie Akademia Orange dla bibliotek
Przejście do strony zewnętrznej Facebook
Informacja o projekcie IBUK Libra
Przejście do strony zewnętrznej Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Przejście do strony zewnętrznej Powiatowy Informator Kulturalny
Dokument PDF Przewodnik po życiu w Fife Szkocja biblioteka
Informacje o programie Cała Polska Czyta Dzieciom
BIP
Informacja o projekcie Bank Podręczników
Przejście do strony zewnętrznej pitax.pl Banner umieszczony w związku z otrzymaniem bezpłatnego magazynu Chidusz

"Opowieści same się snują"- to nowy projekt będzińskiej książnicy skierowany do dzieci i młodzieży - losowanie nr 2

Opowieści same się snują

W tym trudnym czasie pandemii chcemy ujarzmić pomysłowość i talent młodych twórców. Zapraszamy dzieci i młodzież do stworzenia własnego opowiadania - historii na motywach, które zostały wylosowane na kościach znajdujących się na plakacie.

Przypominamy.

Opowiadanie powinno maksymalnie zamknąć się w 5 stronach formatu A4. Oczywiście, opowieść może być krótsza. Praca może być dla ubogacenia podparta rysunkami, szkicami lub fotografiami. Liczymy na pomysłowość! Na zakończenie projektu wszystkie prace - opowiadania zostaną zebrane w jedną pozycje książkową i wydane na pamiątkę przez Miejską i Powiatową Bibliotekę Publiczną. Co tydzień, do końca roku, będziemy poznawać nowy rzut kośćmi, który będzie inspirował nowymi motywami młodych twórców. Łapmy za pióra, długopisy, ołówki, kredki, farby itp. i dajmy się porwać pisarskiej i artystycznej wyobraźni. Prace w formie skanów należy przesyłać na adres: promocja@biblioteka.bedzin.pl

Czekamy na Wasze literackie i artystyczne dzieła. Przesyłając prace należy zaznaczyć do którego losowania kośćmi nawiązuje opowiadanie i oczywiście, należy podać autora.


dodano: 17-11-2020
W pułapce thrillerów

Spotkanie autorskie z Magdą stachulą

"W pułapce thrillerów" to spotkanie autorskie z Panią Magdą Stachulą, które odbędzie się 19 listopada 2020 r. o godz.: 17.00 za pośrednictwem Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Będzinie w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki dla dorosłych. Z wynikającej sytuacji pandemicznej odbędzie się ono w formie on-line. Spotkanie można oglądać poprzez link: https://mipbpbedzin.clickmeeting.com/dkk-magdastachula oraz przez oficjalną stronę Facebook i kanał Youtube Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Będzinie

W dzisiejszych czasach otaczają nas kamery. Przed wzrokiem ich szklanych oczu często odgrywają się sceny dziwne, śmieszne czy też przerażające. Dla Pani Magdy Stachuly, która po studiach na Uniwersytecie Jagiellońskim zajmowała się importem kamer do monitoringu stały się one źródłem inspiracji. Obserwowała uliczne życie Czechów podczas pracy, które stało się inspiracją do napisania pierwszej książki, która była thrillerem psychologicznym pt. "Idealna".

Obecnie na rynku wydawniczym ukazały się pięć thrillerów psychologicznych autorki: "Idealna" (2016), "Trzecia" (2017), "W pułapce" (2018), "Oszukana" (2019) oraz najnowsza książka "Strach, który powraca!", która miała premierę 1 lipca 2020 r.

Pozostając w w miejscu zamieszkania możemy wygodnie uczestniczyć w Dyskusyjnym Klubie Książki. Zapraszamy do udziału w spotkaniu.


dodano: 16-11-2020
IBUK Libra - bezpłatny dostęp online do publikacji

IBUK Libra - bezpłatny dostęp online do publikacji

Szanowni miłośnicy literatury oraz doskonalący się Czytelnicy będzińskiej książnicy.

W związku z tym, że do 29 listopada nie możemy zapewnić Państwu dostępu do naszych zbiorów polecamy uwadze projekt CZYTANIE na e-KRANIE, w ramach którego biblioteka umożliwia dostęp online do 2 243 publikacji z zasobów platformy internetowej IBUK Libra.

Pierwszym krokiem by uzyskać dostęp do zbiorów IBUK Libra jest zgłoszenie w bibliotece potrzeby posiadania indywidualnego kodu PIN. Można to zrobić wysyłając wiadomość e-mail na adres: ibuk@biblioteka.bedzin.pl lub dzwoniąc pod numer telefonu: 32 267-41-65 lub 32 267-48-28. Kod PIN umożliwia nieodpłatny i całodobowy dostęp do platformy z książkami, niezależnie od posiadanego urządzenia wyposażonego w łącze internetowe.

Poza dostępem do publikacji, platforma IBUK daje możliwość zaawansowanej pracy z tekstem: tworzenia własnej e-półki, zaznaczania fragmentów, robienia zakładek, notatek, generowania bibliografii czy wyszukiwania fraz, a także bezpośrednie powiązanie zagadnień oraz treści książek ze słownikami encyklopediami PWN. Spora część elektronicznego księgozbioru to literatura popularnonaukowa adresowana do osób uczących się i dokształcających, więc dostęp do platformy będzie pomocny w obecnej sytuacji, w znaczący sposób ograniczający dostęp do zbiorów bibliotecznych. Niemniej w IBUK Libra nie brakuje również propozycji ze świata literatury pięknej, zarówno tych zaliczanych do kanonu literatury klasycznej jak i dzieł współczesnych autorów.


dodano: 12-11-2020
"Opowieści same się snują"- to nowy projekt będzińskiej książnicy skierowany do dzieci i młodzieży

Opowieści same się snują

W tym trudnym czasie pandemii chcemy ujarzmić pomysłowość i talent młodych twórców. Zapraszamy dzieci i młodzież do stworzenia własnego opowiadania - historii na motywach, które zostały wylosowane na kościach znajdujących się na plakacie. Opowiadanie powinno maksymalnie zamknąć się w 5 stronach formatu A4. Oczywiście, opowieść może być krótsza. Praca może być dla ubogacenia podparta rysunkami, szkicami lub fotografiami. Liczymy na pomysłowość! Na zakończenie projektu wszystkie prace - opowiadania zostaną zebrane w jedną pozycje książkową i wydane na pamiątkę przez Miejską i Powiatową Bibliotekę Publiczną. Co tydzień, do końca roku, będziemy poznawać nowy rzut kośćmi, który będzie inspirował nowymi motywami młodych twórców. Łapmy za pióra, długopisy, ołówki, kredki, farby itp. i dajmy się porwać pisarskiej i artystycznej wyobraźni. Prace w formie skanów należy przesyłać na adres: promocja@biblioteka.bedzin.pl - Czekamy na Wasze literackie i artystyczne dzieła. Przesyłając prace należy zaznaczyć do którego losowania kośćmi nawiązuje opowiadanie... i oczywiście, należy podać autora.


dodano: 12-11-2020
Ważna informacja dla czytelników

Ważne!

KOMUNIKAT

Szanowni Czytelnicy

w związku z ukazaniem się Rozporządzenia Rady Ministrów z dn. 6.11.2020 r., które ustanawia ograniczenie prowadzenia działalności przez biblioteki publiczne i jednoznacznie wprowadza zakaz udostępniania zbiorów
informujemy, że w terminie od 9 do 29 listopada 2020 r. Biblioteka Główna oraz wszystkie filie będzińskiej książnicy pozostają ZAMKNIĘTE.

Nie będziemy mogli również, jak pierwotnie ogłosiliśmy udostępniać żadnych materiałów bibliotecznych zamawianych telefonicznie lub drogą e-mailową.

Za zaistniałą sytuację oraz utrudnienia przepraszamy.

We wskazanym okresie terminy aktualnych wypożyczeń zostaną przedłużone, a naliczanie bieżących kar za przetrzymanie materiałów bibliotecznych wstrzymane.

Rozporządzenia Rady Ministrów z dn. 6.11.2020 r. (opublikowane 6.11.2020r. ok. godziny 19.00) dostępne w całości: https://www.dziennikustaw.gov.pl/DU/2020/1972


dodano: 07-11-2020
Godzinny otwarcia Biblioteki i jej oddziałów

Informujemy, że:

Filia nr 2 Warpie w dniu 2 listopada 2020 r. będzie nieczynna

dodano: 20-10-2020
Czwartek - dzień kwarantanny dla będzińskiej książnicy

rozdzielacze książkowe

Od kilku miesięcy każdy czwartek jest szczególnym dniem w pracy Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Będzinie. Chociaż nie ma naszych drogich Czytelników, biblioteka pracuje, dokładając wszelkich starań do zachowania wszystkich wymogów jakie dyktuje reżim sanitarny w czasie pandemii. Poza gruntownymi porządkami i szczegółową dezynfekcją zbiorów oraz wszystkich bibliotecznych zakamarków odnawiamy to, na co zawsze brakowało czasu, np.: książki otrzymują nowe etykiety i oznaczenia. Podobne porządki pojawiają się na bibliotecznych regałach z których korzystają Czytelnicy, a także te, które pozostają do wyłącznej dyspozycji bibliotekarzy w magazynach. Jeszcze chwila i wymianie zostaną poddane wszystkie rozdzielacze książkowe wraz z literami alfabetu, stając się bardziej przejrzyste dla poszukiwaczy dobrej książki oraz spragnionych wiedzy Czytelników.


więcej informacji

dodano: 29-10-2020
Starsze wiadomości: « 1  2  3 4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  » 

Ilość aktualności w bazie: 145

Archiwum: 2020 2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005

  • zak
  • OIN
  • BatProfi
  • Kaufland
  • MPWIK
  • Społem
  • Enion
Start | Biblioteka | Nowości | Imprezy | Ludzie regionu | Kontakt| Katalog| Bibliografia regionalna

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prowadzenia statystyki odwiedzin. Korzystamy z oprogramowania Google Analytics.