przejdź do treści
Start Biblioteka Imprezy Ludzie regionu Przejście do strony zewnętrznej Katalog zbiorów biblioteki Nowości

Szukaj w bibliotece:

Wpisz autora lub tytuł i wyszukaj książkę w naszej bibliotece.
Przejście do strony zewnętrznej Serwis miasta Będzin
Przejście do strony zewnętrznej Aktualności Będzińskie
Przejście do strony zewnętrznej  Serwis starostwa
Przejście do strony zewnętrznej Wydarzenia Powiatu Będzińskiego
Stowarzyszenie Filary Kultury
Informacja o programie Kraszewski Komputery dla bibliotek
Informacja o programie Narodowy program rozwoju czytelnictwa
Przejście do strony zewnętrznej Biblioteka Narodowa
Informacja o książkach dla osób niewidomych i niedowidzących Czytak
Informacja o programie Akademia Orange dla bibliotek
Przejście do strony zewnętrznej Facebook
Informacja o projekcie IBUK Libra
Przejście do strony zewnętrznej Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Przejście do strony zewnętrznej Powiatowy Informator Kulturalny
Dokument PDF Przewodnik po życiu w Fife Szkocja biblioteka
Informacje o programie Cała Polska Czyta Dzieciom
BIP
Informacja o projekcie Bank Podręczników
Przejście do strony zewnętrznej pitax.pl Banner umieszczony w związku z otrzymaniem bezpłatnego magazynu Chidusz

Półmetek wakacji za nami

Sierpniowe spotkania on-line

Zobaczcie co przygotowała będzińska książnica na kolejny wakacyjny miesiąc -Sierpniowe spotkania on-line dla najmłodszych.

Już od 3 sierpnia zapraszamy do oglądania cyklów literacko-edukacyjnych kierowanych do najmłodszych przygotowanych przez oddział dla dzieci i młodzieży oraz filie będzińskiej książnicy w ramach oferty wakacyjnej.

Rozpoczniemy z cyklem "Retro Gra… jak to działa, gdy samemu się zadziała", w którym bibliotekarze pokażą jak z prostych materiałów zrobić grę planszową czy też karty do gry w "Piotrusia". Nie będzie to jednak jedyna tematyka tej serii i zajrzymy do magazynu biblioteki. Tam znajdą się dwie porzucone rękawiczki lubujące się w ciekawych opowieściach…

Następnym cyklem będą "Spotkania z pasją" gdzie w formie wywiadów młodzi czytelnicy będzińskiej książnicy będą prezentować swoje pasje, zainteresowania i hobby inne niż czytanie książek. Już teraz na zdjęciach pokazujemy mały podgląd pasji z wywiadu naszej uczestniczki, Antoniny, czyli jej prace rysunkowe oraz skrzypce. To nie jedyne pasje, o których usłyszymy. Zagłębimy się również w ciekawostki o jeździe konnej, gimnastyce artystycznej, sztukach magicznych i programowaniu robotów, a to wszystko dzięki inspiracji cytatem Antonie de Saint-Exuper'a "Z życia uczyń marzenie, a marzenia przemień w rzeczywistość". Jeśli ktoś z naszych młodszych czytelników chciał kiedyś napisać opowiadanie i zastanawiał się od czego zacząć to cykl "Każdy może zostać pisarzem" może mu pomóc. W tej dwu częściowej serii przedstawimy rady i podstawy tworzenia swojej powieści.

Ostatnim cyklem, który przygotowaliśmy dla najmłodszych jest "Doświadczalna biblioteka", czyli edukacja przez zabawę, eksperymenty oraz badania doświadczalne, które można wykonać ze składników znajdujących się w każdej kuchni. W łatwy sposób pokażemy jak stworzyć skaczące jajko, wybuchający wulkan czy też ciecz nieneuwtonowską.

Serdecznie zapraszamy do oglądania na stronie Youtube (https://www.youtube.com/user/MiPBPBedzin) oraz Facebooku Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Będzinie w każdy poniedziałek, środę i piątek o godzinie 11.00 od 3 sierpnia do 28 sierpnia br.


więcej informacji

dodano: 03-08-2020
Komunikat o zmianach w funkcjonowaniu biblioteki

Komunikat o zmianach w funkcjonowaniu biblioteki Komunikat o zmianach w funkcjonowaniu biblioteki

Szanowni Czytelnicy

informujemy, że od 8 czerwca 2020 roku (poniedziałek) Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Będzinie wznawia działalność Czytelni Głównej oraz Filii bibliotecznych, z wyjątkiem Punktu Bibliotecznego (Szpital Miejski), który pozostaje zamknięty do odwołania.

Nadal obowiązuje zasada ograniczonej liczby osób mogących przebywać w budynku Biblioteki Głównej i filiach oraz reżimu sanitarnego.

Osoby nie stosujące się do wskazanych zasad i środków bezpieczeństwa NIE BĘDĄ MOGŁY KORZYSTAĆ Z USŁUG BIBLIOTEKI!

Zmianie ulegają godziny udostępniania zbiorów.


dodano: 06-07-2020
Manga w będzińskiej bibliotece

Manga w będzińskiej bibliotece

Czy wiecie ile historii może zmieścić się w małej książeczce? Okazuje się, że całe mnóstwo! Niewielki, bardzo niepozorny, czarno-biały komiks, który w rzeczywistości skrywa piękne historie o przyjaźni, trudnych sprawach, wyzwaniach, czy po prostu śmieszne życiowe sytuacje to jest właśnie manga. Szeroki świat zamknięty w małej oprawie pozwoli Wam nie tylko przeżyć historie ciekawych bohaterów, ale i zapoznać się z kulturą Japonii. Nie dajcie się zwieść pozorom - sięgnijcie po to co nieznane. Zapraszamy.


więcej informacji

dodano: 24-07-2020
Pomóż stworzyć Będzińskie Archiwum Tradycji Lokalnej

BALT

BATL, czyli Będzińskie Archiwum Tradycji Lokalnej, to projekt prowadzony przez Miejską i Powiatową Bibliotekę Publiczną w Będzinie polegający na digitalizowaniu zbiorów dokumentujących rozwój społeczności lokalnej oraz dziedzictwo historyczno-kulturowe.

W Polsce istnieje ponad 500 archiwów społecznych. BATL korzysta z Otwartego Systemu Archiwizacji (OSA). Dzięki temu wszystkie materiały, które zostają zdigitalizowane przez będzińską książnice są dostępne online na stronie https://osa.archiwa.org/archiwa/PL_2074 w zakładce "zobacz zasób"" lub "ostatnio dodane".

Realizacja tego projektu nie jest jednak możliwa bez udziału mieszkańców miasta Będzina. Serdecznie zapraszamy do współpracy wszystkich którzy posiadają zbiory dokumentów, fotografii, kronik, pamiętniki, listy i inne materiały warte zdigitalizowania i zachowania dla przyszłych pokoleń. Wszystkie materiały, które zostają dostarczone do Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Będzinie zostają opracowane i udostępnione w postaci cyfrowej po czym są zwracane darczyńcom.

Szczegółowe informacje można uzyskać w Czytelni Głównej będzińskiej książnicy w godzinach otwarcia budynku Biblioteki Głównej (plac prof. Włodzimierza Wójcika 1), emailowo: czytelnia@biblioteka.bedzin.pl lub też telefonicznie: 32-267-41-65.


dodano: 19-07-2020
Gry planszowe

Gry planszowe

Dobrym sposobem na spędzenie wakacyjnego czasu w domu jest zanurzenie się w świat gier planszowych. Pobudzająca wyobraźnię rozrywka zabierze was do krain o których nawet nie śniliście. Nasza oferta jest bardzo bogata i zapewni wam takie przygody jak: przejście magicznego labiryntu, cofnięcie się do czasów PRL-u, stoczenie bitwy z bazyliszkiem czy ekspedycję po ludzkim ciele. Te oraz wiele innych gier czekają na was w Oddziale dla dzieci i młodzieży. Zapraszamy serdecznie!


więcej informacji

dodano: 16-07-2020
Piąta Pora Roku na będzińskim dworcu

Piąta Pora Roku

Wystawa malarstwa grupy artystów ze Stowarzyszenia Promocji Kultury Zagłębia w Będzinie prezentowana jest w Filii nr 3 Dworzec będzińskiej książnicy do końca sierpnia.

Zapraszamy

więcej informacji

dodano: 14-07-2020
Będzińska Linia Czasu

Będzińska Linia Czasu

Zapraszamy do zwiedzania wystawy prezentowanej w Czytelni Głównej Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Będzinie. Tym razem w cyklu "Będzińska Linia Czasu" można przyjrzeć się historii miasta zapisanej w otaczających nas budynkach. Codziennie widzimy budowę nowego obiektu, jakim jest Hala Widowiskowo-Sportowa. Zanim jednak budowa zostanie ukończona, a obiekt oddany do użytku można czerpać sportową radość korzystając z bogatej oferty Ośrodka Sportu i Rekreacji. Na spacer do tego obiektu, tyle że historyczny, zaprasza biblioteka, w której prezentowane są materiały z czasów jego budowy oraz początków działalności. Zdjęcia, foldery i plakaty pochodzą ze zbiorów Pracowni Dokumentów Życia Społecznego biblioteki. Z wystawą można zapoznać się do końca sierpnia, w godzinach otwarcia biblioteki. Zapraszamy


więcej informacji

dodano: 10-07-2020
Starsze wiadomości: « 1  2  3 4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  » 

Ilość aktualności w bazie: 111

Archiwum: 2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005

  • zak
  • OIN
  • BatProfi
  • Kaufland
  • MPWIK
  • Społem
  • Enion
Start | Biblioteka | Nowości | Imprezy | Ludzie regionu | Kontakt| Katalog| Bibliografia regionalna

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prowadzenia statystyki odwiedzin. Korzystamy z oprogramowania Google Analytics.