przejdź do treści
Start Biblioteka Imprezy Ludzie regionu Przejście do strony zewnętrznej Katalog zbiorów biblioteki Nowości

Szukaj w bibliotece:

Wpisz autora lub tytuł i wyszukaj książkę w naszej bibliotece.
Przejście do strony zewnętrznej Serwis miasta Będzin
Przejście do strony zewnętrznej Aktualności Będzińskie
Przejście do strony zewnętrznej  Serwis starostwa
Przejście do strony zewnętrznej
Stowarzyszenie Filary Kultury
Informacja o programie Kraszewski Komputery dla bibliotek
Informacja o programie Narodowy program rozwoju czytelnictwa
Przejście do strony zewnętrznej Biblioteka Narodowa
Informacje na temat dofinansowania projektu Mediateki
Informacja o książkach dla osób niewidomych i niedowidzących Czytak
Informacja o programie Akademia Orange dla bibliotek
Przejście do strony zewnętrznej Facebook
Informacja o projekcie IBUK Libra
Przejście do strony zewnętrznej Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Przejście do strony zewnętrznej Powiatowy Informator Kulturalny
Dokument PDF Przewodnik po życiu w Fife Szkocja biblioteka
Informacje o programie Cała Polska Czyta Dzieciom
BIP
Informacja o projekcie Bank Podręczników
Przejście do strony zewnętrznej pitax.pl Banner umieszczony w związku z otrzymaniem bezpłatnego magazynu Chidusz

Aniołkowe Granie w Będzinie

Aniołkowe granie w Będzinie

Do 28 stycznia można dołączyć do Aniołkowego Grania. Wszystkie środki higieny osobistej, które zostaną ofiarowane dzieciom z Domu Dziecka w Sarnowie, Przedszkole Miejskie nr 11 w Będzinie, organizator akcji, przekaże podczas koncertu charytatywnego. Koncert odbędzie się 30 stycznia w będzińskiej bibliotece, do której także można dostarczać potrzebne dzieciom pasty do zębów, szczoteczki, balsamy, kremy do twarzy i rąk, szampony itp.


dodano: 25-01-2020
Zimowy świat

Zimowy świat

Oddział dla dzieci i młodzieży będzińskiej książnicy odwiedziły dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 1 w Będzinie. Tematem ostatniego spotkania zorganizowanego w ramach Biblioferii były lodowe krainy: Arktyka i Antarktyda. W ramach zajęć zostali dzieciom przedstawieni mieszkańcy Grenlandii - Inuici, których życie pod pewnymi względami różni się od naszego. Jakie przysmaki lubią inuickie dzieci, czy chodzą na polowania, jak spędzają wolny czas i dlaczego mogą robić to co chcą - na te i inne pytania uczestnicy znaleźli odpowiedzi wysłuchując ciekawostek. Elementem edukacyjnym było również oglądanie map znajdujących się w książce Aleksandry i Daniela Mizielińskich pt. "Mapy". Część praktyczna pozwoliła uczestnikom na złożenie dwóch map w formie puzzli, a także rozwiązywanie zagadek dotyczących tego jaki biegun zamieszkują poszczególne zwierzęta ze zdjęć


więcej informacji

dodano: 25-01-2020
Zajęcia Latem - Zajęcia Zimą

Zajęcia Latem - Zajęcia Zimą

W Fili nr 1 Ksawera Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Będzinie odbyły się w dniu 24 stycznia zajęcia edukacyjne z przedszkolakami pod tytułem: "Zajęcia Latem - Zajęcia Zimą".

Dzieci z przedszkola nr 6 w Będzinie miały okazje wykazać się wiedzą i odpowiadać prawda czy fałsz na postawione im pytania. Pokazane obrazki przedstawiały dzieci wykonujące różne zabawy na świeżym powietrzu. Zadaniem przedszkolaków było dopasować wylosowane tematycznie ujęcia gier i zabaw do zajęć w odpowiedniej porze roku. Przeczytana bajka "Kicia Kocia. Zima" Anity Głowińskiej doskonale pomogła dzieciom dobrać obrazki do lata i zimy. Celem spotkania było pogłębianie wiedzy najmłodszych na temat białej zimy, której ciągle brak za oknem oraz rozwijanie nawyków czytelniczych.


więcej informacji

dodano: 25-01-2020
Warsztaty kryminalistyczne dla dzieci

Warsztaty kryminalistyczne dla dzieci

Kryminalistyk, kryminalista, kryminał… Co znaczą te słowa? Jak łapie się przestępców? Jak bada się ślady zostawione przez sprawcę? Na te pytania w bardzo ciekawy i przystępny dla dzieci sposób odpowiada książka Joanny Stojer-Polańskiej pt. "Ślady kryminalistyczne". Korzystając z tej właśnie książki uczestnicy warsztatów dowiedzieli się, co zawiera walizka kryminalistyczna, jak ujawnia się ślady i dlaczego ważne jest odnalezienie kodu DNA przestępcy. Wielu ciekawych informacji dostarczyła nam także książka pt. "Przestępcy i detektywi" Briana'a Lane'a. Podczas zajęć korzystaliśmy ze specjalnego zestawu do prowadzenia śledztwa i wykrywania przestępstw "Laboratorium prywatnego detektywa". Dzięki niemu każdy uczestnik wykonał własną legitymację detektywa, pobrał odciski palców i wcielił się w rolę świadka korzystając z pulpitu roboczego fotorobota. W pracy kryminalistyka lub detektywa bardzo ważny jest mikroskop. Dzięki niemu można dokładnie obejrzeć mikroślady i zobaczyć to, czego nie da się zauważyć gołym okiem. Oczywiście każdy miał podczas zajęć okazję skorzystać z mikroskopu i przekonać się, jak w dużym powiększeniu wyglądają potencjalne ślady. W dzisiejszych warsztatach udział wzięli uczestnicy naszych biblioferii, a także dzieci z Ośrodka Wspierania Dziecka i Rodziny w Będzinie.


więcej informacji

dodano: 24-01-2020
Biblioferie - ciąg dalszy

Biblioferie - ciąg dalszy

Uczestnicy biblioferii, do których dołączyły dziś dzieci z półkolonii organizowanych przez Ośrodek Sportowy "Orion" podjęli wyzwanie i rywalizowali ze sobą o zdobycie pierwszego miejsca w grze "Dixit:odyseja". Ta fantastyczna gra stworzona została przez Jeana-Louisa Roubira. Liczą się w niej wyobraźnia, spostrzegawczość i umiejętność kojarzenia. Gra jest świetną okazją do spotkania, może w niej uczestniczyć aż 12 graczy. Wykorzystaną podczas zajęć grę, oraz wiele innych można wypożyczyć w Oddziale dla dzieci i młodzieży, aby pograć w gronie rodziny i przyjaciół.


więcej informacji

dodano: 23-01-2020
Aniołkowe Granie

Aniołkowe granie

Aniołkowe Granie to ogólnopolska akcja charytatywna, której celem jest propagowanie idei rodzicielstwa zastępczego wśród dzieci, młodzieży, rodziców i placówek edukacyjnych.

W Będzinie do tej akcji włączyła się ochoczo społeczność Przedszkola Miejskiego nr 11 w Będzinie. Do swych działań zaprosiła również będzińską bibliotekę, w której 30 stycznia o godzinie 16.30 odbędzie się koncert podsumowujący akcję "Aniołkowe Granie". W tym dniu zostaną również przekazane do Domu Dziecka im. Św. Dominika Savio w Sarnowie wszystkie zebrane artykuły higieniczne (mydła w płynie, żele do rąk, kremy do rąk i twarzy, pasty do zębów, itp.), na które czekają dzieci.

Apelujemy do wielkich serc mieszkańców Będzina, które już wielokrotnie pokazały swoją hojność, o przyłączenie się do "Aniołkowego grania". Zakupione rzeczy można przekazać do 28 stycznia do siedziby Przedszkola Miejskiego nr 11 w Będzinie (Podłosie) lub do siedziby głównej Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Będzinie.

Zapraszamy również na koncert, podczas którego zaprezentowane zostaną talenty dzieci z Przedszkola nr 11, akrobatyczne popisy Lenki i muzyczne podróże Amelii Piwowarczyk z Prywatnej Szkoły Muzycznej w Sosnowcu.

Będzie z nami również 20 Gromada Zuchowa "ISKIERKI" z Sosnowa oraz grupa dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Sosnowcu.

Za każdą okazany promyk wsparcia dla dzieci już teraz serdecznie wszystkim dziękujemy


dodano: 27-01-2020
Zmiana godzin otwarcia

Zmiana godzin otwarcia fili 28 sycznia od 12 do 15


dodano: 20-01-2020
Starsze wiadomości: « 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18 19  20  » 

Ilość aktualności w bazie: 137

Archiwum: 2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005

  • zak
  • OIN
  • BatProfi
  • Kaufland
  • MPWIK
  • Społem
  • Enion
Start | Biblioteka | Nowości | Imprezy | Ludzie regionu | Kontakt| Katalog| Bibliografia regionalna

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prowadzenia statystyki odwiedzin. Korzystamy z oprogramowania Google Analytics.