przejdź do treści
Start Biblioteka Imprezy Ludzie regionu Przejście do strony zewnętrznej Katalog zbiorów biblioteki Nowości

Szukaj w bibliotece:

Wpisz autora lub tytuł i wyszukaj książkę w naszej bibliotece.
Przejście do strony zewnętrznej Serwis miasta Będzin
Przejście do strony zewnętrznej Aktualności Będzińskie
Przejście do strony zewnętrznej  Serwis starostwa
Przejście do strony zewnętrznej Wydarzenia Powiatu Będzińskiego
Stowarzyszenie Filary Kultury
Informacja o programie Kraszewski Komputery dla bibliotek
Informacja o programie Narodowy program rozwoju czytelnictwa
Przejście do strony zewnętrznej Biblioteka Narodowa
Informacja o książkach dla osób niewidomych i niedowidzących Czytak
Informacja o programie Akademia Orange dla bibliotek
Przejście do strony zewnętrznej Facebook
Informacja o projekcie IBUK Libra
Przejście do strony zewnętrznej Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Przejście do strony zewnętrznej Powiatowy Informator Kulturalny
Dokument PDF Przewodnik po życiu w Fife Szkocja biblioteka
Informacje o programie Cała Polska Czyta Dzieciom
BIP
Informacja o projekcie Bank Podręczników
Przejście do strony zewnętrznej pitax.pl Banner umieszczony w związku z otrzymaniem bezpłatnego magazynu Chidusz

Ferii zimowych nadchodzi czas

Biblioferie Biblioferie

Nadchodzi czas lubiany przez dzieci i młodzież, czas beztroskiej zabawy i odpoczynku od szkoły. Długo wyczekiwane ferie zimowe, to doskonała okazja żeby aktywnie wypocząć nie koniecznie wyjeżdżając z miasta. Można na przykład skorzystać z oferty BIBLIOFERII przygotowanej przez Miejską i Powiatową Bibliotekę Publiczną w Będzinie, która zaprasza na ten czas do świata inspirowanego słowem pisanym, ilustracją i wyobraźnią. Oddział dla dzieci i młodzieży oraz filie biblioteczne proponują ciekawe warsztaty edukacyjne poświęcone tajnikom rysunku manga, grom RPG, tworzeniu bajecznych - i co ważne w przypadku deficytu śniegu- śnieżnych kul. Będą również zajęcia literackie i plastyczne, tradycyjne gry planszowe i kącik z akcesoriami plastycznymi dla młodych artystów. Polecamy uwadze również "Małe kino w bibliotece", które przeniesie wszystkich zainteresowanych w świat animacji filmowej. Szczegóły oferty zajęć na plakacie. Zapraszamy. Na wybrane zajęcia obowiązują wcześniejsze zapisy. Udział w zajęciach jest bezpłatny.


dodano: 08-01-2019
Dyskusyjny Klub Książki dla dzieci

Dyskusyjny Klub Książki dla dzieci

W nowym roku w oddziale dla dzieci będzińskiej książnicy nie mogło zabraknąć spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci "Lubik". Tym razem poświęcone zostało niezwykłej książce pt. "Kompleks pandy i niepełnosprawność żyrafki" Katarzyny Lewandowskiej-Turzynskiej.

Historia szkolnej przyjaźni dwóch wyjątkowych, ale niezbyt pewnych siebie przyjaciółek wprowadziła dzieci w trudny temat niepełnosprawności oraz problem posiadania kompleksów. Zainspirowane historią pandy i żyrafki dzieci zaczęły zastanawiać się skąd bierze się brak pewności siebie, czym tak naprawdę jest i jak je pokonać. By pokazać dzieciom, że mimo trudności i przeszkód jakie stawia niepełnosprawność można być szczęśliwym i spełnionym, zostały zaprezentowane historie i zdjęcia osób, które mimo pewnych ograniczeń zrobiły w swoim życiu wyjątkowe rzeczy. Jan Mela, Ludwig van Beethoven czy Bethany Hamilton to jedne z przykładów. Uczestnicy "Lubika" poddali się pewnemu eksperymentowi doświadczając niedogodności, które pojawiają się wraz z niepełnosprawnościami. Dodatkowym elementem wzbogacającym spotkanie była nauka wybranych gestów języka migowego. Książka, która wprowadziła dzieci do tematu niełatwej, ale bardzo ważnej przestrzeni życia, pokazała również, jak szalenie ważni są wspierający przyjaciele, których portrety młodzi entuzjaści czytania wykonali na zakończenie dyskusji.


więcej informacji

dodano: 10-01-2020
Mała książka - wielki człowiek

Mała książka - wielki człowiek

Akcja "Mała książka - wielki człowiek" nadal trwa a do Miejskiej i Powiatowej Biblioteki w Będzinie dotarła kolejna partia książek. Zapraszamy dzieci urodzone w latach 2014 - 2017 do wzięcia udziału w akcji. Czeka na Was miła niespodzianka!
dodano: 13-01-2019
Tradycje bożonarodzeniowe

Tradycje bożonarodzeniowe

Tradycje bożonarodzeniowe i książki o tej tematyce to kopalnia wiedzy dotycząca dawnego życia. Świąteczne przygotowania w staropolskich chatach stały się inspiracją do rozmowy z przedszkolakami z Przedszkola Miejskiego nr 1 w Będzinie. Mądre sześciolatki wraz z bibliotekarzem z Oddziału dla dzieci i młodzieży wspólnie zastanowili się z czego wywodzi się tradycja zjadania postnych potraw, wkładania sianka pod obrus, czy ozdabiania drzewka bożonarodzeniowego. Ważnym aspektem było również uwrażliwienie dzieci na losy karpi w centrach handlowych. Z pełną świadomością tego, że ryby stanowią ważny element zdrowego odżywiania zwłaszcza dzieci, maluchy uznały wspólnie, że należy je również traktować z szacunkiem i humanitarnie. Aby podkreślić wagę tych wniosków postanowiły wykonać plastyczną pracę poświęconą wyżej wymienionej rybie. Czas świąt Bożego Narodzenia to doskonały moment by nauczyć tych najmłodszych empatii oraz wrażliwości, którą potem już jako dorośli ludzie, będą mogli pozytywnie wykorzystać w życiu.


więcej informacji

dodano: 20-12-2019
Taniec Czekolada

Taniec Czekolada

16 grudnia 2019 r. w Przedszkolu Miejskim nr 9 odbyły się zajęcia z przedszkolakami pod tytułem: "Patrzę, słucham i rozumiem świat". Podczas zajęć dzieciom zostały zaprezentowane opowiadania oraz wierszyki w słodkim temacie czekolady.

Wczesne kontakty z literaturą dziecięcą, uczenie rymowanek, wierszyków, mają ogromne znaczenie dla rozwoju dziecka. Dzięki nim mały słuchacz zwraca uwagę na strukturę słów oraz na takie aspekty mowy, jak intonacja, rytm, akcent. Podczas zajęć dzieci miały okazje zapoznać się jak wygląda produkcja czekolady, jakie są jej rodzaje oraz jakie składniki są potrzebne do jej wytworzenia. Zwieńczeniem zajęć był wspólny taniec do piosenki ze znaczącym tytułem "Taniec Czekolada"


więcej informacji

dodano: 19-12-2019
Starsze wiadomości: « 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 

Ilość aktualności w bazie: 110

Archiwum: 2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005

  • zak
  • OIN
  • BatProfi
  • Kaufland
  • MPWIK
  • Społem
  • Enion
Start | Biblioteka | Nowości | Imprezy | Ludzie regionu | Kontakt| Katalog| Bibliografia regionalna

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prowadzenia statystyki odwiedzin. Korzystamy z oprogramowania Google Analytics.