przejdź do treści
Start Biblioteka Imprezy Ludzie regionu Przejście do strony zewnętrznej Katalog zbiorów biblioteki Nowości

Szukaj w bibliotece:

Wpisz autora lub tytuł i wyszukaj książkę w naszej bibliotece.
Przejście do strony zewnętrznej Serwis miasta Będzin
Przejście do strony zewnętrznej Aktualności Będzińskie
Przejście do strony zewnętrznej  Serwis starostwa
Przejście do strony zewnętrznej Wydarzenia Powiatu Będzińskiego
Stowarzyszenie Filary Kultury
Informacja o programie Kraszewski Komputery dla bibliotek
Informacja o programie Narodowy program rozwoju czytelnictwa
Przejście do strony zewnętrznej Biblioteka Narodowa
Informacja o książkach dla osób niewidomych i niedowidzących Czytak
Informacja o programie Akademia Orange dla bibliotek
Przejście do strony zewnętrznej Facebook
Informacja o projekcie IBUK Libra
Przejście do strony zewnętrznej Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Przejście do strony zewnętrznej Powiatowy Informator Kulturalny
Dokument PDF Przewodnik po życiu w Fife Szkocja biblioteka
Informacje o programie Cała Polska Czyta Dzieciom
BIP
Informacja o projekcie Bank Podręczników
Przejście do strony zewnętrznej pitax.pl Banner umieszczony w związku z otrzymaniem bezpłatnego magazynu Chidusz

Wywiad z pracownikami MiPBP w Będzine o akcji Mała Książka-wielki człowiek

Wywiad z pracownikami MiPBP w Będzine o akcji Mała Książka-wielki człowiek

O pasji, poświęceniu i niestrudzonej pracy Oddziału dla Dzieci i Młodzieży Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Będzinie :-). Zobacz sam jak ciekawie można zorganizować czas dla swoich pociech w bibliotece oraz jaki wpływ na dzieci ma czytanie od najmłodszych lat.

Zapraszamy do obejrzenia wywiadu w formie prezentacji pod linkiem:

Wywiad dla radio Eska


dodano: 13-02-2020
Serce, płuca i inne anatomiczne niesamowitości

Serce, płuca i inne anatomiczne niesamowitości

13 lutego, w oddziale dla dzieci i młodzieży odbyło się nowe spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci "Lubik". Tematem zajęć była medycyna oraz pojęcia z nią związane tj. pobyt w szpitalu, czy ludzkie ciało. W oparciu o książkę Anny Onichimowskiej pt. "Będę biegać" uczestnicy zapoznali się z losem Maćka, który w wyniku problemów z sercem musi iść do szpitala, ale tak naprawdę wcale się tego nie boi. Cała sytuacja, w której znajduje się główny bohater w pozytywny sposób oswaja dziecko z wizją szpitala i tego co się w nim dzieje. Dodatkowo w ramach zajęć uczestnicy zapoznali się z wewnętrzną budową człowieka poprzez układanie poszczególnych narządów. Dzięki książce "Gabinet anatomii" Kate Davies i Carnovsky'ego podróż do wnętrza ciała stała się jeszcze bardziej atrakcyjna i interesująca. Meandry układu nerwowego, krążenia czy mięśni zafascynowały dzieci. Pozyskiwanie wiedzy poprzez naukę odbyło się również poprzez quiz, który polegał na odgadywaniu z mikroskopowych zdjęć co one przedstawiają. Na koniec spotkania okazało się, że ten przerażający temat jest w rzeczywistości bardzo interesujący i może zaciekawić nawet najmłodszych.


więcej informacji

dodano: 14-02-2020
Komputerowy świat bez tajemnic dla studentów Będzińskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku

Komputerowy świat bez tajemnic dla studentów Będzińskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku

W dniu 13 lutego br. odbyło się kolejne spotkanie studentów BUTW-u w ramach zajęciach komputerowych dla grup zaawansowanych.

Grupa studentów wysłuchała informacji o projekcie BATL - Będzińskie Archiwum Tradycji Lokalnej mającego uchronić od zapomnienia fotografie i dokumenty gromadzone przez osoby prywatne, mieszkańców powiatu będzińskiego, dokumentujące życie, kulturę, wydarzenia i historię. Kolekcje wypożyczone od osób prywatnych będą digitalizowane i umieszczane w archiwum, a oryginały zwracane właścicielom. Studenci poznali stronę BATL-u i nauczyli się z niej korzystać. Poznali, jak powstaje archiwum społeczne z wykorzystaniem systemu OSA. Wykonano digitalizację wybranych dokumentów.

Zachęcamy do udostępniania nam swoich prywatnych kolekcji zdjęć, byśmy mogli dołączyć je do zasobu BATL.

Więcej na temat Będzińskiego Archiwum Tradycji Lokalnej znajdziesz tutaj:

OSA archiwa


więcej informacji

dodano: 13-02-2020
Klub Młodego Odkrywcy

Klub Młodego Odkrywcy

Kolejne spotkanie cyklu "Na tropie ." w ramach Klubu Młodego Odkrywcy odbędzie się 20 lutego br. o godzinie 16.00. Wszystkie dzieci chętne do tropienia ciekawostek, tym razem dotyczących różnych niesamowitych wynalazków, zapraszamy do oddziału dla dzieci i młodzieży będzińskiej książnicy. Będzie to już ostatnie spotkanie w cyklu "Na tropie...". Od marca Klub Młodego Odkrywcy rusza z kolejnym cyklem. O czym on będzie? O tym już wkrótce.


dodano: 13-02-2020
Przedszkolaki "W Krainie Baśni"

Przedszkolaki w Krainie Baśni

11 Lutego podopieczni z Przedszkola nr 6 w Będzinie mieli okazje uczestniczyć w zajęciach pt. "W Krainie Baśni" zorganizowanych przez Filię nr 1 - Ksawera MiPBP w Będzinie.

Dzieci miały okazję sprawdzić swoją dotychczasową wiedzę na temat znanych baśni oraz nieco ją poszerzyć poprzez wspólną zabawę. Przedszkolaki chętnie odgadywały baśnie na podstawie obrazków z głównymi bohaterami, a także rozwiązywały specjalnie przygotowane na to spotkanie rebusy. Z chęcią odpowiadały na czytane im zagadki. Przeczytane dzieciom baśnie sprawiły, że przenieśliśmy się w krainę bajkolandii, gdzie wszyscy są uśmiechnięci, a świat jest pełen pięknych kolorów. Przeczytane baśnie na długo zostaną w pamięci.

Skarbnica Baśni - "O rybaku i złotej rybce", Baśnie H. Ch. Andersen - "Latający Kufer", Władysław Kopaliński- 125 baśni do opowiadania dzieciom "Calineczka".


więcej informacji

dodano: 11-02-2020
O smogu - naszym wrogu

O smogu - naszym wrogu

Oddział dla dzieci i młodzieży wprowadził w tym roku nowy cykl edukacyjny dotyczący zagadnień ekologicznych. Pod tytułem "Co czeka naturę i człowieka" kryje się wiele tematów, które dotyczą obecnego stanu środowiska. W trakcie wizyty Przedszkola Miejskiego nr 13 w Będzinie, dzieci z grupy Żabek porozmawiały z bibliotekarzem o smogu. Temat ten jest jak najbardziej aktualny i wymagający edukacji już od najmłodszych lat, bo wiele można zmienić, ale najlepiej zacząć od siebie. Uczestnicy wspólnie ustalili, że nie powinno się iść w ślady Ekonieboraka - bohatera książki pt. "Draka Ekonieboraka" autorstwa Elizy Saromy-Stępniewskiej i Iwony Wierzby wzbogaconej o wesołe ilustracje Emilii Dziubak. Tytułowy Ekonieborak jeżdżący do kiosku terenówką, swoim irracjonalnym i nieekologicznym zachowaniem rozśmieszył dzieci, ale i pokazał im czego unikać. Również inne rady przypadły dzieciom do gustu, bo uwielbiają one jazdę na rowerze, towarzystwo drzew, a to również może pomóc w walce ze smogiem. Bibliotekarze mają nadzieję, że zainteresowanie dzieci tematem przełoży się na ich działania, ale również na tryb życia dorosłych. Bo jak nie my, to kto pomoże poprawić nasza sytuację?


więcej informacji

dodano: 11-02-2020
Dyskusyjny Klub Książki dla dorosłych

Dyskusyjny Klub Książki dla dorosłych

Serdecznie zapraszamy na lutowe spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla dorosłych. Tym razem spotkanie odbędzie się 19 lutego br. o godzinie 17.00 w kawiarni "Cafe no. 13" mieszczącej się tuż obok Filii nr 3 Dworzec (plac kolei Warszawsko-Wiedeńskiej 3) Miejskiej i Powiatowej Biblioteki w Będzinie.


dodano: 11-02-2020
Starsze wiadomości: « 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 12  13  14  15  16  » 

Ilość aktualności w bazie: 112

Archiwum: 2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005

  • zak
  • OIN
  • BatProfi
  • Kaufland
  • MPWIK
  • Społem
  • Enion
Start | Biblioteka | Nowości | Imprezy | Ludzie regionu | Kontakt| Katalog| Bibliografia regionalna

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prowadzenia statystyki odwiedzin. Korzystamy z oprogramowania Google Analytics.