przejdź do treści
Start Biblioteka Imprezy Ludzie regionu Przejście do strony zewnętrznej Katalog zbiorów biblioteki Nowości
Przejście do strony zewnętrznej Serwis miasta Będzin
Przejście do strony zewnętrznej Aktualności Będzińskie
Przejście do strony zewnętrznej  Serwis starostwa
Przejście do strony zewnętrznej
Stowarzyszenie Filary Kultury
Informacja o programie Kraszewski Komputery dla bibliotek
Informacja o programie Narodowy program rozwoju czytelnictwa
Przejście do strony zewnętrznej Biblioteka Narodowa
Informacje na temat dofinansowania projektu Mediateki
Informacja o książkach dla osób niewidomych i niedowidzących Czytak
Informacja o programie Akademia Orange dla bibliotek
Przejście do strony zewnętrznej Facebook
Informacja o projekcie IBUK Libra
Przejście do strony zewnętrznej Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Przejście do strony zewnętrznej Powiatowy Informator Kulturalny
Dokument PDF Przewodnik po życiu w Fife Szkocja biblioteka
Informacje o programie Cała Polska Czyta Dzieciom
BIP
Informacja o projekcie Bank Podręczników
Przejście do strony zewnętrznej pitax.pl Banner umieszczony w związku z otrzymaniem bezpłatnego magazynu Chidusz

UL z książkami, a w nim spotkania autorskie online

spotkania autorskie online

UL z książkami to propozycja dla wszystkich osób, którym w tym szczególnym czasie brakuje spotkań, także tych z nutą literackiego słowa. Unia Literacka proponuje od 16 marca codziennie o godz. 18.00 internetowe spotkania autorskie, których gośćmi będą: Zygmunt Miloszewski, Magdalena Grzebałtowska, Jacek Dehnel, Michał Rusinek. Szczegółowe informacje na https://www.facebook.com/unia.literacka/posts.

Polecamy!


dodano: 19-03-2020
Jak przedszkolaki stworzyły własny kalendarz?

Jak przedszkolaki stworzyły własny kalendarz?

9 Marca Grupa Żabek z Przedszkola Miejskiego nr 6 w Będzinie uczestniczyła w zajęciach edukacyjnych w bibliotece, które odbyły się pod tytułem "Opowiadanie na każdy dzień roku".

Celem zajęć było rozwijanie umiejętności logicznego myślenia i zapoznanie z nazwami miesięcy. W wykonaniu zadania pomogła książka pt.: "365 Przygód Zwierząt". Zadaniem dzieci było wylosowanie haseł - nazw miesięcy, a następnie wykonanie rysunku tego co kojarzy się im z danym miesiącem. I tak o to powstał dziecięcy kalendarz na cały rok


więcej informacji

dodano: 10-03-2020
Z wizytą w bibliotece

Z wizytą w bibliotece

W dniu 1 marca br. będzińską książnicę odwiedzili uczniowie klas drugich Szkoły Podstawowej nr 11 w Będzinie. Podczas spotkania, obie grupy miały możliwość zwiedzenia pomieszczeń bibliotecznych, które są otwarte dla czytelników zarówno młodych jak i tych starszych. Wizyta na Oddziale dla dzieci i młodzieży zapoznała ich z podstawowymi zasadami zapisu czytelnika oraz umożliwiła im samodzielne buszowanie pomiędzy regałami w celu zdobycia pierwszego miejsca w konkursie na odnalezienie największej, wskazanej ilości materiałów bibliotecznych. W trakcie spaceru po Wypożyczalni Głównej uczniowie porównywali zbiory odpowiednie dla ich wieku z tymi, które wypożyczają ich rodzice, a także dziadkowie. Wizyta zakończyła się w Czytelni oraz dziale Dokumentacji Życia Społecznego, w którym znajdują się najstarsze w bibliotece książki. Dział ten zawiera ciekawe i wyjątkowe zbiory, które wyjątkowo zainteresowały dzieci.


więcej informacji

dodano: 10-03-2020
"Dzień Kobiet" w będzińskiej książnicy

Dzień Kobiet w będzińskiej książnicy

W miniony piątek do naszej biblioteki zawitała pisarka, dziennikarka i felietonistka Aldona Likus-Cannon.

Na stałe Pani Aldona mieszka w Monachium, jednak czuje mocną więź ze swoimi czytelnikami w Polsce, czego przykładem niech będzie nasze spotkanie autorskie. W rozmowie z pisarką, mogliśmy się dowiedzieć skąd w kobiecie sukcesu, zawodowo związanej z branżą menadżerską, chęć, potrzeba serca złapania za pióro. Autorka, jak sama przyznała, uwielbia analizować życiowe bolączki jakie można zaobserwować w społeczeństwie, a wtenczas papier sam staje się odbiciem lustrzanym wyrażanych emocji. W dyskusji między autorką, a czytelnikami poruszono wiele wątków, które kryją tytuły książek. Konkluzją spotkania stałą się ludzka mądrość i wzajemny szacunek, a zwłaszcza do płci pięknej i to nie tylko z okazji "Dnia Kobiet".

Ps. W imieniu czytelniczek i czytelników dziękujemy Pani Aldonie Likus-Cannon za przekazane pozycje książkowe do naszej bibliotek.


więcej informacji

dodano: 10-03-2020
Uczniowie będzińskiego Kopernika na tropach zapomnianego artysty Zygmunta Hońka w będzińskiej książnicy

Na tropach zapomnianego artysty Zygmunta Hońka

Grupa uczniów kształcących się w I Liceum im. Mikołaja Kopernika w Będzinie wzięła udział w prelekcji przedstawiającej życie i twórczość Zygmunta Hońka. Prelekcji towarzyszyła wystawa prac zapomnianego będzińskiego artysty, który przed wielu laty sam został absolwentem, a następnie nauczycielem w będzińskim liceum. Obrazy zaprezentowane w będzińskiej książnicy pochodzą z prywatnych zbiorów Władysława Michała Skarżyńskiego i z tego miejsca dziękujemy za udostępnienie tych nielicznych, pozostałych prac artysty.

"To nie koniec poszukiwań śladów z życia i działalności Zygmunta Hońka" - zadeklarował młodzieży Michał Fiuk - prelegent i kustosz wystawy. Aprobata młodzieży w poszukiwaniu Hońkowych artefaktów tylko dodaje energii do odkrywania na nowo historii anonimowego, będzińskiego twórcy.


więcej informacji

dodano: 09-03-2020
Mała książka - Wielki człowiek

Mała książka - Wielki człowiek

Filia nr 2 Warpie realizuje projekt w ramach ogólnopolskiej akcji "Mała Książka - Wielki Człowiek" skierowany do dzieci w wieku 3 - 6 lat. Dzięki współpracy bibliotekarza z Miejskim Przedszkolem nr 10 w Będzinie, przedszkolaki wraz z rodzicami chętnie odwiedzają bibliotekę i uczestniczą w projekcie. Dzieci podczas wizyt w bibliotece potrafią samodzielnie wybrać interesujące ich książki z księgozbioru dziecięcego. Za każdą wizytę i wypożyczenie książek otrzymują naklejkę "delfinka", którą wklejają do Karty Młodego Czytelnika. Po uzbieraniu 10 naklejek otrzymują pamiątkowy dyplom.

W czwartek podczas spotkania z przedszkolakami wręczono pierwsze dyplomy dla młodych czytelników: Oskara i Emilii. Serdecznie gratulujemy.więcej informacji

dodano: 08-03-2020
Zmiana godzin otwarcia

Zmiana godzin otwarcia biblioteki głownej w soboty od 8 do 14


dodano: 04-03-2020
Starsze wiadomości: « 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  » 

Ilość aktualności w bazie: 145

Archiwum: 2020 2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005

  • zak
  • OIN
  • BatProfi
  • Kaufland
  • MPWIK
  • Społem
  • Enion
Start | Biblioteka | Nowości | Imprezy | Ludzie regionu | Kontakt| Katalog| Bibliografia regionalna

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prowadzenia statystyki odwiedzin. Korzystamy z oprogramowania Google Analytics.