przejdź do treści
Start Biblioteka Imprezy Ludzie regionu Przejście do strony zewnętrznej Katalog zbiorów biblioteki Nowości

Szukaj w bibliotece:

Wpisz autora lub tytuł i wyszukaj książkę w naszej bibliotece.
Przejście do strony zewnętrznej Serwis miasta Będzin
Przejście do strony zewnętrznej Aktualności Będzińskie
Przejście do strony zewnętrznej  Serwis starostwa
Przejście do strony zewnętrznej Wydarzenia Powiatu Będzińskiego
Stowarzyszenie Filary Kultury
Informacja o programie Kraszewski Komputery dla bibliotek
Informacja o programie Narodowy program rozwoju czytelnictwa
Przejście do strony zewnętrznej Biblioteka Narodowa
Informacja o książkach dla osób niewidomych i niedowidzących Czytak
Informacja o programie Akademia Orange dla bibliotek
Przejście do strony zewnętrznej Facebook
Informacja o projekcie IBUK Libra
Przejście do strony zewnętrznej Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Przejście do strony zewnętrznej Powiatowy Informator Kulturalny
Dokument PDF Przewodnik po życiu w Fife Szkocja biblioteka
Informacje o programie Cała Polska Czyta Dzieciom
BIP
Informacja o projekcie Bank Podręczników
Przejście do strony zewnętrznej pitax.pl Banner umieszczony w związku z otrzymaniem bezpłatnego magazynu Chidusz

Rodzinny Piknik pod Chmurką z biblioteką

Rodzinny Piknik pod Chmurką z biblioteką

6 czerwca Przedszkole Miejskie nr 11 w Będzinie zorganizowało Rodzinny Piknik pod Chmurką, w którego programie nie mogło zabraknąć oferty filii nr 9 - Podłosie będzińskiej książnicy, która, na co dzień współpracuje z przedszkolem. Na stoisku plenerowej biblioteki dostępne były kolorowanki, kącik małego artysty oraz studio dziecięcego tatuażu. Na przedszkolaków czekała również zabawa, w jakie gry grali nasi rodzice, prowadzona przez młodzież ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Będzinie, zabawy sportowe w zdrowym ciele zdrowy duch, Lego mania, dmuchana zjeżdzalnia, zabawy taneczne prowadzone przez DJ oraz spotkanie ze strażakami z Ochotniczej Straży Pożarnej w Łagiszy. Były też przyjemności kulinarne, pracy artystycznej oraz literacka podróż po książeczkach.

więcej informacji

dodano: 10-06-2019
Szalone Rękodzielniczki i frywolitki

Szalone Rękodzielniczki i frywolitki

Klub Szalonych Rękodzielniczek, który spotyka się w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Będzinie cieszy się coraz większym zainteresowaniem pań, które posiadając niebanalne zdolności haftowania, szydełkowania lub dziergania na drutach spotykają sięb i wspólnie swoją pasją dzielą. Podczas ostatniego majowego spotkania uwaga uczestniczek warsztatów skoncentrowana była na sztuce robienia frywolitek. Jak się okazało głównym narzędziem wykonywania koronki artystycznej jest czółenko tkackie. Uczestniczki spotkania poznawały tajniki tworzenia frywolitek pod kierunkiem Pani Basi, mistrzyni tej koronki.

Kolejne zajęcia Klubu Szalonych Rękodzielniczek odbędą się 26 czerwca. Poświęcone zostaną dalszej nauce pięknej techniki robienia koronek.

więcej informacji

dodano: 10-06-2019
XVIII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom w Będzinie

XVIII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom w Będzinie

Wychowanie przez sport i czytanie to motyw tegorocznego XVIII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom Fundacji ABCXXI. Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Będzinie zachęcona hasłem "Sportowcy czytają dzieciom" zaprosiła do współpracy siatkarzy z grupy młodzieżowej ANBUD MKS Będzin. Michał Pieniążek i Marcin Kiszel czytali dzieciom z Przedszkola Miejskiego nr 4 w Będzinie. Wspólnie z Grzegorzem Kasdepke i jego "Wielką księgą uczuć" odkrywali przed przedszkolakami tajniki treningu sportowego, który uczy wytrwałości w dążeniu do celu, razem z Bolkiem i Lolkiem wyruszyli na wielkie sportowe święto, jakim jest olimpiada, by potem zasłuchać się w wierszach inspirowanych piłką nożną, łyżwami czy też najstarszą dyscypliną sportu, lekkoatletyką.

Podczas spotkania nie zabrakło pytań o sportową karierę i znaczenie sportu w życiu młodych siatkarzy. Każdy uczestnik zajęć mógł również przedstawić swój ulubiony sport przed biblioteką, gdzie powstały barwne, kredowe rysunki.

więcej informacji

dodano: 07-06-2019
Esencja polskości w muzyce Fryderyka Chopina

Esencja polskości w muzyce Fryderyka Chopina

Zapraszamy na kolejne spotkanie z honorowym obywatelem Będzina - wybitnym menedżerem kultury Panem Sławomirem Pietrasem. Tym razem gawęda dotyczyć będzie twórczości Fryderyka Chopina. Zapraszamy w dniu 10 czerwca br. na godzinę 11.00 do Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Będzinie.


dodano: 05-06-2019
Będzińskie pejzaże osobliwe

Będzińskie pejzaże osobliwe

"Pejzaże osobliwe" to mający 15 letnią tradycję ogólnopolski konkurs plastyczny organizowany przez Ośrodek Kultury, Miasto Będzin oraz Stowarzyszenie Promocji Kultury Zagłębia w Będzinie. Konkurs dedykowany pamięci prof. Jana Świderskiego, wybitnego kolorysty związanego z Będzinem, ma na celu m.in. ukazanie niezwykłości krajobrazu (przyroda, architektura) oraz prezentację twórczości różnych środowisk artystycznych.

Uroczysty finał konkursu połączony z wernisażem wystawy nagrodzonych i wyróżnionych prac odbywa się w Dniu Pamięci Honorowego Obywatela Miasta Będzina prof. Świderskiego, który decyzją Rady Miejskiej Będzina od 2014 roku obchodzony jest 2 czerwca. W tym roku finał konkursu odbył się w filii nr 3 - Dworzec Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Będzinie, która jest współorganizatorem wydarzenia. W oryginalnej przestrzeni dworcowego patio wysłuchano koncertu "Muzyka świata" przygotowanego przez Damiana Bojara, muzyka specjalizującego się w grze na akordeonie oraz innych instrumentach klawiszowych oraz Wiktorię Sikorę, która gra od 6 lat, by następnie poznać 13 laureatów nagród oraz 2 wyróżnień.

Spośród 120 prac nadesłanych na konkurs, jury w składzie: Stefan Dobroń - Przewodniczący Komisji artysta plastyk, członek zwyczajny Polskiego Związku Artystów Plastyków o/Katowice, Mirosława Dudek - Prezes Stowarzyszenia Promocji Kultury Zagłębia, Dominika Wlazło - artysta grafik, inspektor Wydziału Promocji Kultury Sportu i Komunikacji Społecznej Urzędu Miejskiego w Będzinie oraz Beata Wardęga - kustosz Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Będzinie, kierownik działu promocji , przyznało nagrody i wyróżnienia w 4 kategoriach wiekowych:

więcej informacji

dodano: 04-06-2019
Dzieciaki Świata

Dzieciaki Świata

3 czerwca w oddziale dla dzieci i młodzieży będzińskiej książnicy odbyły się zajęcia z okazji Dnia Dziecka. Uczestnikami spotkania byli podopieczni Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Będzinie, którzy wysłuchali opowieści spisanych w książce pt. "Dzieciaki Świata" Martyny Wojciechowskiej. Wywodzące się z Namibii, Nepalu i Tajlandii historie pokazały uczestnikom jak wygląda codzienność dzieci żyjących w innych zakątkach świata. Wszystkie historie, mimo różnic, niosły taki sam przekaz: każde dziecko chce być szczęśliwe, a szczęście odnajduje zawsze na swój własny, wyjątkowy sposób. Uczniowie wspólnie z opiekunami zastanawiali się również, czy byliby gotowi zamienić się z bohaterami książki i żyć w sposób zupełnie inny, ale tak bardzo nas interesujący. Ważnym pytaniem było również czy potrafimy cieszyć się małymi rzeczami tak, jak dzieci z przytoczonych historii.

więcej informacji

dodano: 03-06-2019
Dzień dziecka w Będzinie

Dzień dziecka Dzień dziecka

dodano: 01-06-2019
Starsze wiadomości: « 1  2  3  4  5  6  7  8 9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  » 

Ilość aktualności w bazie: 182

Archiwum: 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005

  • zak
  • OIN
  • BatProfi
  • Kaufland
  • MPWIK
  • Społem
  • Enion
Start | Biblioteka | Nowości | Imprezy | Ludzie regionu | Kontakt| Katalog| Bibliografia regionalna

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prowadzenia statystyki odwiedzin. Korzystamy z oprogramowania Google Analytics.