przejdź do treści
Start Biblioteka Imprezy Ludzie regionu Przejście do strony zewnętrznej Katalog zbiorów biblioteki Nowości

Szukaj w bibliotece:

Wpisz autora lub tytuł i wyszukaj książkę w naszej bibliotece.
Przejście do strony zewnętrznej Serwis miasta Będzin
Przejście do strony zewnętrznej Aktualności Będzińskie
Przejście do strony zewnętrznej  Serwis starostwa
Przejście do strony zewnętrznej Wydarzenia Powiatu Będzińskiego
Stowarzyszenie Filary Kultury
Informacja o programie Kraszewski Komputery dla bibliotek
Informacja o programie Narodowy program rozwoju czytelnictwa
Przejście do strony zewnętrznej Biblioteka Narodowa
Informacja o książkach dla osób niewidomych i niedowidzących Czytak
Informacja o programie Akademia Orange dla bibliotek
Przejście do strony zewnętrznej Facebook
Informacja o projekcie IBUK Libra
Przejście do strony zewnętrznej Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Przejście do strony zewnętrznej Powiatowy Informator Kulturalny
Dokument PDF Przewodnik po życiu w Fife Szkocja biblioteka
Informacje o programie Cała Polska Czyta Dzieciom
BIP
Informacja o projekcie Bank Podręczników
Przejście do strony zewnętrznej pitax.pl Banner umieszczony w związku z otrzymaniem bezpłatnego magazynu Chidusz

Benefis 35/50 Miro Witka

Benefis 35/50 Miro Witka

Wyjątkowe i niezwykle energetyzujące wydarzenie odbyło się 10 stycznia w będzińskiej bibliotece. Wszystko za sprawą zagłębiowskiego artysty, Miro Witka, który obchodził podwójny jubileusz: 50-tych urodzin oraz 35-ciu lat działalności artystycznej. Przygotowany przez artystę koncert "35/50" wprowadził uczestniczących w benefisie gości w nastrój entuzjazmu, w którym nie zabrakło świata poezji, bluesowych i rockowych ballad, z przesłaniem o człowieczeństwie, miłości, przyjaźni i wzajemnym szacunku. Koncert był pełną wzruszeń podróżą sentymentalną dla artysty. Zagrał pierwszy napisany przez siebie utworów, gościł pierwszego nauczyciela, który do dziś pozostał jego przyjacielem, a wszystko odbyło się w miejscu, od którego zaczęła się przygoda Miro Witka z pisaniem i muzyką, w będzińskiej książnicy, której artysta ofiarował rzeźbę przedstawiającą jego samego, wykonaną przez jednego z dąbrowskich artystów.

Podczas benefisu nie mogło zabraknąć łez i wzruszeń przy słowach gratulacji, życzeniach i uściskach wylewnie ofiarowanych artyście ze strony przyjaciół, znajomych, organizatorów benefisu oraz wszystkich przybyłych gości. Życzymy jak najwięcej tak pięknych chwil, takich jubileuszy i benefisów.więcej informacji

dodano: 14-01-2019
Biblioteka dla Orkiestry

Biblioteka dla Orkiestry

27 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już tuż tuż....Będzińska biblioteka do dzieła tyłu fantastycznych ludzkich serc dokłada swoje: pulę 30 książek, które trafiły do filii Ośrodka Kultury w Grodźcu.

Tam, 13 stycznia będzie można stać się posiadaczem jednej z nich biorąc udział w loterii.

Wszystkim Orkiestrowiczom życzymy udanego połowu cudownych, otwartych na niesienie pomocy innym serduchdodano: 10-01-2019
Czytamy w przedszkolu

Czytamy w przedszkolu

Gwar, dziecięcy entuzjazm i pytania zainteresowanych wszystkim trzylatków rozbrzmiewały dziś//9 stycznia w Filii nr 2 Warpie będzińskiej książnicy, którą odwiedziła grupa "Biedronek" z Przedszkola Miejskiego nr 10 w Będzinie. Przedszkolaki, którym codziennie intensywnie czyta wychowawca, Pani Dorota Kołodziej oraz zapraszany bibliotekarz, postanowiły zapoznać się z biblioteką i jej księgozbiorem. Dowiedziały się również jak wygląda codzienna praca bibliotekarza i jak bogaty i kolorowy jest świat literatury dziecięcej.więcej informacji

dodano: 10-01-2019
Pierwsi zdobywcy ośmiotysięcznika K2

Podróże duże i małe

7 stycznia wszyscy pasjonaci górskich krajobrazów mieli okazję udać się w podróż po Himalajach, a konkretnie na szczyt K2. W filii bibliotecznej nr 2 Warpie podczas pasjonującego spotkania z cyklu "Podróże duże i małe" zapoznali się z faktami i ciekawostkami dotyczącymi wypraw na K2 oraz szlakami, od pierwszych, którymi odbywały się początkowo wyprawy na szczyt, po współczesne szlaki górskie. Wspomniani zostali zdobywcy ośmiotysięcznika oraz Ci, którzy mimo podjętej próby na K2 nie dotarli. Przez całe spotkanie prezentowane były wyjątkowe fotografie krajobrazów oraz filmów nakręconych ze szczytu K2.

Kolejne spotkanie "Podróże duże i małe" już w lutym. Zapraszamy.więcej informacji

dodano: 08-01-2019
Banefis 35/50 działalności artystycznej Mirosława Witka

Banefis 35/50 działalności artystycznej Mirosława Witka

10 stycznia o godzinie 17.00 w będzińskiej książnicy odbędzie się koncert Jubileuszowy Miro Witka pt. 35/50. Organizowany z okazji 35-lecia działalności artystycznej zagłębiowskiego artysty oraz 50-tych urodzin koncert będzie okazją do niezwykłej podróży muzycznej, sentymentalnych wędrówek pełnych wspomnień oraz planów na najbliższą przyszłość. Koncert będzie przekrojem dorobku twórczości Miro Witka, prezentacją najważniejszych jego utworów począwszy od pierwszych napisanych piosenek.

Miro Witek to niezwykle ciepły i serdeczny człowiek, artysta tworzący wiersze i ballady, piszący teksty piosenek, komponujący do nich muzykę, grający na gitarze i śpiewający własne utwory. W jego twórczości przeplatają się elementy bluesa i rocka. Porusza w niej ważne dla niego sprawy szacunku, otwartości i wyrozumiałości dla człowieka, przyjaźni oraz miłości. Za swoją artystyczną działalność Miro Witek otrzymał odznakę honorową Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego "Zasłużony dla Kultury Polskiej" (2014) oraz nagrodę Miasta Dąbrowy Górniczej za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury (2016).

Wstęp wolny.

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Będzinie plac prof. Włodzimierza Wójcika 1dodano: 04-01-2019
Czytanie ważniejsze niż kiedykolwiek

Mała książka Wielki Człowiek

Książka uczy, bawi, wychowuje... doskonale zdają sobie z tego sprawę wszyscy rodzice, którzy czytają swoim dzieciom od najmłodszych lat. W ten wyjątkowy, magiczny czas świąt szczególnie polecamy wspólne i głośne czytanie dzieciom książek, np. tych z bibliotecznych półek będzińskiej książnicy. A niezdecydowanym na wybór książki rodzicom z pewnością chętnie pomogą bibliotekarze uwzględniając zainteresowania dzieci, ich wiek czy umiejętność czytania. O tym, jak ważne jest teraz czytanie dzieciom mówi też wystawa prezentowana w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Będzinie inspirowana ogólnopolską akcją Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego "Mała książka Wielki Człowiek"więcej informacji

dodano: 31-12-2018
Przedwiośnie

Przedwiośnie

Będzińska książnica otrzymała egzemplarz "Przedwiośnia" z limitowanej serii wydanej przez Kancelarię Prezydenta Rzeczypospolitej wraz z podziękowaniem dla biblioteki za udział w tegorocznej edycji Narodowego Czytania dzieł klasyki literatury polskiej. Te podziękowania kierujemy do wszystkich, na których życzliwość, otwartość, pomoc i obecność mogliśmy liczyć:)
więcej informacji

dodano: 21-12-2018
Starsze wiadomości: « 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32 33  » 

Ilość aktualności w bazie: 225

Archiwum: 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005

  • zak
  • OIN
  • BatProfi
  • Kaufland
  • MPWIK
  • Społem
  • Enion
Start | Biblioteka | Nowości | Imprezy | Ludzie regionu | Kontakt| Katalog| Bibliografia regionalna

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prowadzenia statystyki odwiedzin. Korzystamy z oprogramowania Google Analytics.