przejdź do treści
Start Biblioteka Imprezy Ludzie regionu Przejście do strony zewnętrznej Katalog zbiorów biblioteki Nowości

Szukaj w bibliotece:

Wpisz autora lub tytuł i wyszukaj książkę w naszej bibliotece.
Przejście do strony zewnętrznej Serwis miasta Będzin
Przejście do strony zewnętrznej Aktualności Będzińskie
Przejście do strony zewnętrznej Serwis starostwa
Przejście do strony zewnętrznej Wydarzenia Powiatu Będzińskiego
Stowarzyszenie Filary Kultury
Informacja o programie Kraszewski Komputery dla bibliotek
Informacja o programie Narodowy program rozwoju czytelnictwa
Przejście do strony zewnętrznej Biblioteka Narodowa
Informacja o książkach dla osób niewidomych i niedowidzących Czytak
Informacja o programie Akademia Orange dla bibliotek
Przejście do strony zewnętrznej Facebook
Informacja o projekcie IBUK Libra
Przejście do strony zewnętrznej Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Przejście do strony zewnętrznej Powiatowy Informator Kulturalny
Dokument PDF Przewodnik po życiu w Fife Szkocja biblioteka
Informacje o programie Cała Polska Czyta Dzieciom
BIP
Informacja o projekcie Bank Podręczników
Przejście do strony zewnętrznej pitax.pl Banner umieszczony w związku z otrzymaniem bezpłatnego magazynu Chidusz

Rusz głową i Klub Szalonych Rękodzielniczek

Klubu Szalonych Rękodzielniczek

Wszystkich posiadaczy nadmiaru energii, którą chętnie podzielą się z innymi przy okazji ucząc się i dobrze bawiąc zachęcamy do udziału w spotkaniach "Rusz głową" oraz "Klubu Szalonych Rękodzielniczek", które odbywają się w tym roku w czytelni głównej Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Będzinie. Pierwsze styczniowe spotkanie za nami. Na kolejne zapraszamy 26 i 27 lutego o godzinie 12.00. Szczegółowych informacji udzielają pracownicy czytelni telefonicznie 32 267 41 65, e-mailowo: czytelnia@biblioteka.bedzin.pl lub podczas osobistej rozmowy. Zapraszamy.

więcej informacji

dodano: 31-01-2019
Królowa Śniegu i zimowe opowieści

Królowa Śniegu i zimowe opowieści

Zima nie musi być szara i smutna. Zwłaszcza ta w mieście. Może być pełna radosnej zabawy i śmiechu dzieci podczas psotnych zabaw na dworze, którym sprzyja śnieg lub np. podczas spotkań w bibliotece. Wiedzą to już dzieci z przedszkola działającego w Specjalnym Ośrodku Szkolno - Wychowawczym w Będzinie, które 30 stycznia odwiedziły oddział dla dzieci i młodzieży będzińskiej książnicy. Podczas spotkania, po wysłuchaniu opowieści o Królowej Śniegu oraz zimowych przygodach Kubusia Puchatka, przedszkolaki chętnie rozmawiały o zimie, atrakcjach i zabawach, gdy pada śnieg. Rozochocone rozmową dzieci urządziły w bibliotece "śnieżną bitwę" z użyciem puszystych kulek z waty, którymi następnie udekorowały zimowo papierowe drzewka.


więcej informacji

dodano: 31-01-2019
Odwołanie zajęć komputerowych Będzińskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku 31.01.2019 oraz 01.02.2019

Odwołanie zajęć komputerowych Będzińskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku 31.01.2019 oraz 01.02.2019

dodano: 29-01-2019
Świat malowany igłą i kolorem

Malowane igłą

Specjalizująca się w hafcie krzyżykowym Danuta Saja z Wojkowic jest kolejną utalentowaną i obdarzoną niezwykłą wrażliwością mieszkanką Powiatu Będzińskiego, której artystyczne prace zaprezentowane zostaną w Galerii klubu "Pod Sową" będzińskiej książnicy.

Owładnięta pasją robótek ręcznych autorka obrazów jest członkiem Stowarzyszenia Aktywny Wojkowicki Senior. Haftuje od ponad 20 lat, ale dopiero niedawno postanowiła pokazać swoje prace szerszej publiczności. Wystawa "Malowane igłą" to jej pierwsza indywidualna ekspozycja do zapoznania, z którą serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników i znawców haftu, entuzjastów ręcznych robótek oraz tych, którzy sądzą, że używając igły i nici tworzy się jedynie proste wzory i motywy. Wernisaż wystawy, który zaplanowano 1 lutego o godzinie 17.00 będzie także doskonałą okazją do dyskusji i rozmów o nowych trendach i technikach haftu oraz wysłuchania występu muzycznego przygotowanego przez Andrzeja Krawczyka. Wstęp wolny. Zapraszamy.


Malowane igłą Malowane igłą

dodano: 25-01-2019
Literacki i Książkowy Klubik i kosmorobot

Dyskusyjny Klub Książki dla dzieci

Pierwsze w 2019 roku spotkanie uczestników Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci to przygoda z bohaterami książki "Bodzio i Pulpet" Grzegorza Kasdepke, która opowiada o niezwykłych perypetiach pary przyjaciół.

Przyjaciele czasem spotykają Obcych ukrywających się pod postacią paprotki, kałuży czy śniegowego bałwana. Innym razem biorą udział w akcji sprzątania świata, wyjeżdżają na wakacje lub opiekują się szkolnymi roślinkami. Zawsze towarzyszy im ciekawa przygoda i niezwykłe pomysły, które inspirowały uczestników Literackiego i Książkowego Klubiku LUBIK do pełnych emocji rozmów. Podczas części praktycznych działań uczestnicy LUBIKA, używając różnych materiałów plastycznych i recyklingowych, wykonali własnego Obcego, który był kosmorobotem.
więcej informacji

dodano: 28-01-2019
Przyjdź do biblioteki i wejdź do gry

gry planszowe

Zyskujące po latach przerwy swą dawną popularność gry planszowe to świetna zabawa zarówno dla dzieci jak i dorosłych. To mnóstwo dobrej zabawy i rozrywki na poziomie dla całej rodziny. Wszystkich zainteresowanych popularnymi planszówkami zapraszamy do oddziału dla dzieci i młodzieży będzińskiej biblioteki, w którym dostępne są nowe tytuły gier planszowych.

Planszówki może wypożyczyć każdy, kto posiada aktywną kartę biblioteczną. Dzieci i młodzież do lat 18 mogą skorzystać z tej możliwości w obecności i za wiedzą rodzica lub opiekuna. Gry wypożyczane są bezpłatnie na okres 14 dni.

Z gier można korzystać również na miejscu, od poniedziałku do soboty w godzinach otwarcia oddziału dla dzieci i młodzieży.

Zapraszamy małych i dużych entuzjastów planszówek do odwiedzania Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej Będzinie i skorzystania z oferowanych gier. Zwłaszcza teraz, kiedy dni są nadal krótkie, warto wejść do gry planszowi.
więcej informacji

dodano: 28-01-2019
Dura lex sed lex. Prawo z serwisem informacji prawnej LEX

LEX plakat

Serwis Informacji Prawnej LEX to profesjonalna usystematyzowana baza dokumentów zapewniająca dostęp do kompletnej, aktualizowanej bazy prawa, orzecznictwa i piśmiennictwa prawniczego. Bezpłatny dostęp do serwisu wydawanego przez koncern Wolters Kluwer Polska oferuje Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Będzinie. Zainteresowane Serwisem Informacji Prawnej LEX osoby, mogą z niego skorzystać w Bibliotece Głównej (Wypożyczalnia dla dorosłych, Czytelnia Główna oraz Oddział dla dzieci i młodzieży) - plac prof. Włodzimierza Wójcika 1 oraz we wszystkich filiach biblioteki.

Serwis LEX to narzędzie, które przyspiesza i ułatwia pracę, to zawsze aktualna wiedza prawna, natychmiastowy dostęp do informacji, pełna zgodność z prawem oraz wiedza od autorytetów.

Będzińska książnica oferuje dostęp do wersji LEX Sigma przeznaczonej dla kancelarii prawnych oraz mniejszych firm. Jest odpowiednia dla wszystkich, którym niezbędna jest aktualna i rzetelnie opracowana informacja prawna.

Najważniejsze cechy serwisu LEX to:

 • stale poszerzana i uaktualniana baza dokumentów autorskich,
 • codzienna aktualizacja,
 • łatwe przeszukiwanie rozbudowanej bazy informacji za pomocą słownika, haseł i filtrów
 • możliwość personalizacji programu poprzez dodawanie dokumentów do ulubionych czy opatrywanie ich własnymi notatkami.
 • Korzystanie z systemu LEX umożliwia dostęp do najbogatszej elektronicznej biblioteki komentarzy i monografii z zakresu różnych gałęzi prawa. W będzińskiej książnicy z serwisu LEX można korzystać bezpłatnie przy wsparciu i pomocy bibliotekarzy.  dodano: 28-01-2019
  Starsze wiadomości: « 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30 31  32  33  » 

  Ilość aktualności w bazie: 225

  Archiwum: 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005

  • zak
  • OIN
  • BatProfi
  • Kaufland
  • MPWIK
  • Społem
  • Enion
  Start | Biblioteka | Nowości | Imprezy | Ludzie regionu | Kontakt| Katalog| Bibliografia regionalna

  Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prowadzenia statystyki odwiedzin. Korzystamy z oprogramowania Google Analytics.