przejdź do treści
Start Biblioteka Imprezy Ludzie regionu Przejście do strony zewnętrznej Katalog zbiorów biblioteki Nowości

Szukaj w bibliotece:

Wpisz autora lub tytuł i wyszukaj książkę w naszej bibliotece.
Przejście do strony zewnętrznej Serwis miasta Będzin
Przejście do strony zewnętrznej Aktualności Będzińskie
Przejście do strony zewnętrznej  Serwis starostwa
Przejście do strony zewnętrznej Wydarzenia Powiatu Będzińskiego
Stowarzyszenie Filary Kultury
Informacja o programie Kraszewski Komputery dla bibliotek
Informacja o programie Narodowy program rozwoju czytelnictwa
Przejście do strony zewnętrznej Biblioteka Narodowa
Informacja o książkach dla osób niewidomych i niedowidzących Czytak
Informacja o programie Akademia Orange dla bibliotek
Przejście do strony zewnętrznej Facebook
Informacja o projekcie IBUK Libra
Przejście do strony zewnętrznej Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Przejście do strony zewnętrznej Powiatowy Informator Kulturalny
Dokument PDF Przewodnik po życiu w Fife Szkocja biblioteka
Informacje o programie Cała Polska Czyta Dzieciom
BIP
Informacja o projekcie Bank Podręczników
Przejście do strony zewnętrznej pitax.pl Banner umieszczony w związku z otrzymaniem bezpłatnego magazynu Chidusz

Zima- lubiana czy nielubiana pora roku?

Zima- lubiana czy nielubiana pora roku?

W ostatnim dniu stycznia, słonecznym i mroźnym, do będzińskiej książnicy przyjechali goście z Dąbia. Liczna grupa dzieci z oddziału przedszkolnego Szkoły Podstawowej wraz z opiekunami odwiedzili bibliotekę by rozmawiać o zimie, która w tym roku wyjątkowo sprzyja dziecięcym zabawom na dworze. Towarzysząca zajęciom zimowa panorama Będzina, którą można podziwiać z sali konferencyjnej biblioteki, nie tylko zachwyciła gości, ale też doskonale wpisała się w tematykę zajęć.

Uczestniczące w wizycie dzieci poznawały zimę z dwóch stron. Jako tajemniczą panią, która pojawia się w literaturze oraz jako porę roku, która przynosi wiele radości dzieciom, gdy pada śnieg oraz utrudnień, zwłaszcza zwierzętom, które nie zapadają w zimowy sen. Wiedza dzieci pozwoliła na bogatą dyskusję o tym, jakie zwierzęta zimują w Polsce, jak sobie radzą i jak ludzie mogą im w tym pomóc.

Dzieci żywo dyskutowały również na temat skąd się bierze śnieg, jakie radości są z nim związane oraz niebezpieczeństwa, zwłaszcza w górach. Nie zabrakło zabaw ruchowych i lubianych przez dzieci zgaduj-zgadul.


więcej informacji

dodano: 01-02-2019
Szkolenie dla bibliotekarzy

Informacja genealogiczna

31 stycznia w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Będzinie odbyło się szkolenie dla pracowników bibliotek powiatu będzińskiego pt."Informacja genealogiczna" przeprowadzone przez Piotra Matuszka z Archiwum Państwowego w Katowicach.
więcej informacji

dodano: 01-02-2019
Rusz głową i Klub Szalonych Rękodzielniczek

Klubu Szalonych Rękodzielniczek

Wszystkich posiadaczy nadmiaru energii, którą chętnie podzielą się z innymi przy okazji ucząc się i dobrze bawiąc zachęcamy do udziału w spotkaniach "Rusz głową" oraz "Klubu Szalonych Rękodzielniczek", które odbywają się w tym roku w czytelni głównej Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Będzinie. Pierwsze styczniowe spotkanie za nami. Na kolejne zapraszamy 26 i 27 lutego o godzinie 12.00. Szczegółowych informacji udzielają pracownicy czytelni telefonicznie 32 267 41 65, e-mailowo: czytelnia@biblioteka.bedzin.pl lub podczas osobistej rozmowy. Zapraszamy.

więcej informacji

dodano: 31-01-2019
Królowa Śniegu i zimowe opowieści

Królowa Śniegu i zimowe opowieści

Zima nie musi być szara i smutna. Zwłaszcza ta w mieście. Może być pełna radosnej zabawy i śmiechu dzieci podczas psotnych zabaw na dworze, którym sprzyja śnieg lub np. podczas spotkań w bibliotece. Wiedzą to już dzieci z przedszkola działającego w Specjalnym Ośrodku Szkolno - Wychowawczym w Będzinie, które 30 stycznia odwiedziły oddział dla dzieci i młodzieży będzińskiej książnicy. Podczas spotkania, po wysłuchaniu opowieści o Królowej Śniegu oraz zimowych przygodach Kubusia Puchatka, przedszkolaki chętnie rozmawiały o zimie, atrakcjach i zabawach, gdy pada śnieg. Rozochocone rozmową dzieci urządziły w bibliotece "śnieżną bitwę" z użyciem puszystych kulek z waty, którymi następnie udekorowały zimowo papierowe drzewka.


więcej informacji

dodano: 31-01-2019
Odwołanie zajęć komputerowych Będzińskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku 31.01.2019 oraz 01.02.2019

Odwołanie zajęć komputerowych Będzińskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku 31.01.2019 oraz 01.02.2019

dodano: 29-01-2019
Świat malowany igłą i kolorem

Malowane igłą

Specjalizująca się w hafcie krzyżykowym Danuta Saja z Wojkowic jest kolejną utalentowaną i obdarzoną niezwykłą wrażliwością mieszkanką Powiatu Będzińskiego, której artystyczne prace zaprezentowane zostaną w Galerii klubu "Pod Sową" będzińskiej książnicy.

Owładnięta pasją robótek ręcznych autorka obrazów jest członkiem Stowarzyszenia Aktywny Wojkowicki Senior. Haftuje od ponad 20 lat, ale dopiero niedawno postanowiła pokazać swoje prace szerszej publiczności. Wystawa "Malowane igłą" to jej pierwsza indywidualna ekspozycja do zapoznania, z którą serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników i znawców haftu, entuzjastów ręcznych robótek oraz tych, którzy sądzą, że używając igły i nici tworzy się jedynie proste wzory i motywy. Wernisaż wystawy, który zaplanowano 1 lutego o godzinie 17.00 będzie także doskonałą okazją do dyskusji i rozmów o nowych trendach i technikach haftu oraz wysłuchania występu muzycznego przygotowanego przez Andrzeja Krawczyka. Wstęp wolny. Zapraszamy.


Malowane igłą Malowane igłą

dodano: 25-01-2019
Wesoło się bawią literaturą

Filia w przedszkolu

Wiersze Juliana Tuwima, Wandy Chotomskiej i Jana Brzechwy uzupełnione przez opowiadania Czesława Janczarskiego stały się motywem inspirującym styczniowe spotkania dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 11 z bibliotekarzem filii nr 9 będzińskiej książnicy, który złożył przedszkolaczkom 2 wizyty.

W trakcie czytania przygotowanych tekstów literackich dzieci chętnie rozmawiały o porach roku, szczególnie o zimie i jej mroźnych atrybutach. Doskonale wiedziały jak się ubrać, by zabezpieczyć się przed zimnem, jak pomagać zwierzętom by przetrwały zimę i jak się świetnie bawić, gdy spadnie śnieg. Przygotowane dla nich zagadki nie sprawiły więc żadnego problemu. Podobnie jak wymienienie bardzo ważnego święta obchodzonego w styczniu, podczas którego wszystkie dzieci pokazują kochanym babciom i dziadkom jak mocno je kochają. Z tej okazji uczą się wszak wierszyków, piosenek, przygotowują występy artystyczne, robią laurki i inne prezenty, którymi wraz ze swoją miłością obdarowują szczęśliwych dziadków. Jak wielka to radość i zabawa dla dzieci świadczy fakt, że dzieci z wielkim entuzjazmem opowiadały jak kochają babcie i dziadków, jak się z nimi bawią lub nimi opiekują, gdy jest taka potrzeba.


więcej informacji

dodano: 28-01-2019
Starsze wiadomości: « 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27 28  29  30  » 

Ilość aktualności w bazie: 206

Archiwum: 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005

  • zak
  • OIN
  • BatProfi
  • Kaufland
  • MPWIK
  • Społem
  • Enion
Start | Biblioteka | Nowości | Imprezy | Ludzie regionu | Kontakt| Katalog| Bibliografia regionalna

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prowadzenia statystyki odwiedzin. Korzystamy z oprogramowania Google Analytics.