przejdź do treści
Start Biblioteka Imprezy Ludzie regionu Przejście do strony zewnętrznej Katalog zbiorów biblioteki Nowości

Szukaj w bibliotece:

Wpisz autora lub tytuł i wyszukaj książkę w naszej bibliotece.
Przejście do strony zewnętrznej Serwis miasta Będzin
Przejście do strony zewnętrznej Aktualności Będzińskie
Przejście do strony zewnętrznej Serwis starostwa
Przejście do strony zewnętrznej Wydarzenia Powiatu Będzińskiego
Stowarzyszenie Filary Kultury
Informacja o programie Kraszewski Komputery dla bibliotek
Informacja o programie Narodowy program rozwoju czytelnictwa
Przejście do strony zewnętrznej Biblioteka Narodowa
Informacja o książkach dla osób niewidomych i niedowidzących Czytak
Informacja o programie Akademia Orange dla bibliotek
Przejście do strony zewnętrznej Facebook
Informacja o projekcie IBUK Libra
Przejście do strony zewnętrznej Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Przejście do strony zewnętrznej Powiatowy Informator Kulturalny
Dokument PDF Przewodnik po życiu w Fife Szkocja biblioteka
Informacje o programie Cała Polska Czyta Dzieciom
BIP
Informacja o projekcie Bank Podręczników
Przejście do strony zewnętrznej pitax.pl Banner umieszczony w związku z otrzymaniem bezpłatnego magazynu Chidusz

Będzin w starym lufciku

Będzin w starym lufciku

4 kwietnia br. roku w filii nr 3 - Dworzec Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Będzinie odbył się wernisaż wystawy malarstwa. "Będzin w starym lufciku" Małgorzaty Kędzior to połączenie jej artystycznej pasji z poczuciem przemijania dorobku materialnego minionych pokoleń. Oprawę każdego obrazu stanowi wyjątkowe skrzydło okna lub lufciku, które pochodzą z kamienic z różnych zakątków Będzina. W ten sposób otrzymują drugie życie, tym razem, jako symboliczna granica między kulturą i naturą.

Wystawa będzie prezentowana na filli nr 3 - Dworzec do końca maja. Zapraszamy.


więcej informacji

dodano: 16-04-2019
Światowy Dzień Książki Dziecięcej na będzińskim dworcu

Światowy Dzień Książki Dziecięcej na będzińskim dworcu

Spotkanie przedszkolaków z Przedszkola Miejskiego nr 9 w Będzinie z Bogusławą Tutajewicz w filii nr 3 - Dworzec Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Będzinie zostało zorganizowane z okazji obchodzonego 2 kwietnia Światowego Dnia Książki Dziecięcej. Było ciekawie, wesoło i jak to w świecie książek dziecięcych bardzo kolorowo.więcej informacji

dodano: 04-04-2019
Jarmark Wielkanocny

Jarmark Wielkanocny

Prezydent Miasta Będzina Łukasz Komoniewski zaprasza na Jarmark Wielkanocny, który odbędzie się 14 kwietnia 2019 roku o godz. 14.00-18.00.

Już po raz drugi bulwary Czarnej Przemszy będą przyciągać mieszkańców Będzina przedświąteczną atmosferą. Kiermasz będzie doskonałą okazją do nabycia niebanalnych świątecznych akcesoriów, jak również do wygrania atrakcyjnych nagród w świątecznych konkursach. Uczestnicy będą mogli bezpłatnie wysłać kartki z życzeniami dla rodziny lub znajomych, a także wziąć udział w warsztatach kulinarnych czy artystycznych.

W programie wiele atrakcji:

 • Warsztaty pieczenia babek wielkanocnych
 • Gotowanie żuru wraz z degustacją
 • Wielkanocna poczta
 • Warsztaty tworzenia koszyków z wikliny
 • Animacje:

 • Plenerowy pokaz dużych baniek mydlanych
 • Pokaz i warsztaty żonglerki
 • Balonowe interaktywne show - zabawne balonowe przedstawienie
 • Skręcanie balonów na życzenie
 • Balonowe ramki do zdjęć
 • W tym samym dniu przy budynku Urzędu Miejskiego zorganizowana zostanie zbiórka żywności dla potrzebujących.

  Podczas akcji będziemy zbierać żywność z długim terminem ważności, m.in. mleko, mąkę, cukier, makaron, ryż, olej, płatki kukurydziane, herbatę, kawę, dżemy, słodycze, konserwy, bakalie, kasze, napoje, soki, przetwory.  dodano: 04-04-2019
  Będzin obchodzi Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

  Będzin obchodzi Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

  2 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Będzin także włącza się w działania, które mają na celu propagowanie wiedzy na temat osób z autyzmem oraz ich problemów.

  Na znak solidarności z osobami z autyzmem i ich rodzinami, na całym świecie reprezentacyjne budynki podświetlane zostają na kolor niebieski. W Będzinie będzie to budynek Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Będzinie, który w godzinach od 16.00 do 22.00 rozświetlony będzie na niebiesko. W bibliotece głównej przez cały dzień prowadzona jest kampania edukacyjna, w ramach której prezentowany jest film edukacyjny "Dziesięć rzeczy, które każde dziecko z autyzmem chciałoby abyś o nim wiedział" zrealizowany przez Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Płońsku, można zobaczyć polecane przez bibliotekarzy książki poświęcone problemowi autyzmu, rozdawane są ulotki informacyjne "Autyzm, wystarczy zrozumieć" opracowane przez Fundację Jim, a bibliotekarze obsługują czytelników w specjalnie przygotowanych kotylionach.

  Na temat autyzmu rozmawiały także dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 9, które gościły w filii nr 3 - Dworzec będzińskiej biblioteki, które przyszły na spotkanie z autorką bajek dla dzieci, Panią Bogusławą Tutajewicz.


  więcej informacji

  dodano: 02-04-2019
  Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

  Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

  Autyzm to odmienny od typowego sposób rozwoju człowieka, objawiający się różnicami w sposobie komunikacji, nawiązywania relacji, wyrażania emocji, uczenia się oraz różnorodnym schematem zachowań. Każda osoba z autyzmem jest indywidualnością, a wymienione wcześniej cechy mogą występować w różnym natężeniu.

  Autyzm dotyka wielu obszarów życia. Osoby z autyzmem często odczuwają nadwrażliwość na otaczające nas bodźce- światło, zapach, dźwięk. Nawet delikatny wiatr może sprawić im fizyczny ból. Intensywne oddziaływanie bodźców może powodować agresję lub autoagresję. Dlatego funkcjonowanie w przestrzeni publicznej jest dla nich tak trudne.

  Nie musi tak być! Wystarczy zrozumieć. 2 kwietnia Światowy Dzień Świadomości Autyzmu.

  Więcej informacji na temat autyzmu można znaleźć na www.jim.org


  dodano: 02-04-2019
  Urok Będzina w starym lufciku

  Urok Będzina w starym lufciku

  W najbliższy czwartek, 4 kwietnia, w filii nr 3 - Dworzec Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Będzinie zawita nowa wystawa malarstwa. Tym razem swoje prace eksponować będzie rodowita będzinianka, wieloletni nauczyciel plastyki, fotografii i grafiki komputerowej, Małgorzata Kędzior. Wystawa "Będzin w starym lufciku" to połączenie jej artystycznej pasji z poczuciem przemijania dorobku materialnego minionych pokoleń. Oprawę każdego obrazu stanowi wyjątkowe skrzydło okna lub lufciku, które pochodzą z kamienic z różnych zakątków Będzina. W ten sposób otrzymują drugie życie, tym razem, jako symboliczna granica między kulturą i naturą.

  Wystawa zorganizowana została pod auspicjami Prezydenta Miasta Będzina. Zapraszamy.

  Wstęp wolny.


  dodano: 02-04-2019
  Listy do Andersena

  Listy do Andersena

  Tradycją będzińskiej Nocy z Andersenem jest wieszanie urodzinowych kartek z życzeniami dla H. CH. Andersena. Nie inaczej było w tym roku. Życzenia pełne podziękowań, miłości i opisów, która baśń najbardziej się podoba zawieszone zostały na Platanie Pana Andersena.  więcej informacji

  dodano: 30-03-2019
  Starsze wiadomości: « 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21 22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  » 

  Ilość aktualności w bazie: 225

  Archiwum: 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005

  • zak
  • OIN
  • BatProfi
  • Kaufland
  • MPWIK
  • Społem
  • Enion
  Start | Biblioteka | Nowości | Imprezy | Ludzie regionu | Kontakt| Katalog| Bibliografia regionalna

  Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prowadzenia statystyki odwiedzin. Korzystamy z oprogramowania Google Analytics.