przejdź do treści
Start Biblioteka Imprezy Ludzie regionu Przejście do strony zewnętrznej Katalog zbiorów biblioteki Nowości

Szukaj w bibliotece:

Wpisz autora lub tytuł i wyszukaj książkę w naszej bibliotece.
Przejście do strony zewnętrznej Serwis miasta Będzin
Przejście do strony zewnętrznej Aktualności Będzińskie
Przejście do strony zewnętrznej  Serwis starostwa
Przejście do strony zewnętrznej Wydarzenia Powiatu Będzińskiego
Stowarzyszenie Filary Kultury
Informacja o programie Kraszewski Komputery dla bibliotek
Informacja o programie Narodowy program rozwoju czytelnictwa
Przejście do strony zewnętrznej Biblioteka Narodowa
Informacja o książkach dla osób niewidomych i niedowidzących Czytak
Informacja o programie Akademia Orange dla bibliotek
Przejście do strony zewnętrznej Facebook
Informacja o projekcie IBUK Libra
Przejście do strony zewnętrznej Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Przejście do strony zewnętrznej Powiatowy Informator Kulturalny
Dokument PDF Przewodnik po życiu w Fife Szkocja biblioteka
Informacje o programie Cała Polska Czyta Dzieciom
BIP
Informacja o projekcie Bank Podręczników
Przejście do strony zewnętrznej pitax.pl Banner umieszczony w związku z otrzymaniem bezpłatnego magazynu Chidusz

Sieciaki na wakacjach w Twoim mieście

Sieciaki na wakacjach w Twoim mieście

26 lipca w Oddziale dla dzieci i młodzieży Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Będzinie po raz kolejny zorganizowaliśmy Wakacyjny Piknik dla dzieci poświęcony zagadnieniom bezpiecznego korzystania z internetu - "Sieciaki na wakacjach w Twoim mieście". Uczestnicy bibliowakacji mieli okazję poznać netykietę, czyli zasady bezpiecznego i właściwego korzystania z wirtualnego świata.

Wykorzystując materiały edukacyjne i informacyjne, stworzone na potrzebę projektu "Sieciaki.pl" realizowanego przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę, uczestnicy zajęć w ciekawy i przystępny sposób uczyli się o tym co wolno a czego nie powinno się robić podczas użytkowania internetu.

Zagrożeń w sieci jest wiele, ale jest też dużo sposobów aby ich uniknąć. W będzińskiej książnicy każdy może się dowiedzieć, iż stosując się do kilku zasad, nie spotka ich nic złego podczas nauki czy zabawy z wykorzystaniem nowoczesnych mediów elektronicznych.

więcej informacji

dodano: 26-07-2018
Ulubieni bohaterowie bajkowi

Afera na dworcu

25 lipca 2018 roku w Fili nr 3 Dworzec odbyły się kolejne zajęcia z cyklu "Afera na dworcu", w których uczestniczyli podopieczni Przedszkola Miejskiego nr 9 w Będzinie.

Przedszkolaki wysłuchały tekstu opowiadania "Mieszkamy w książce" autorstwa Mo Willems'a. Poznali bohaterów czytanej bajki, czyli świnkę Malinkę i słonia Leona, którzy z zaskoczeniem odkrywają, że mieszkają między kartkami i są bohaterami książki, którą właśnie ktoś czyta...

Następnie uczestnicy "Afery na dworcu" opowiadali o swoich ulubionych bajkach i ich bohaterach. W drugiej części zajęć dzieci grały w bajkowe kalambury, "rzeźbiarza" oraz "dzwonek" podczas którego musieli wytężyć słuch, aby odgadnąć gdzie znajduje się dzwoniąca piłka. Na zakończenie stworzyli piękne, kolorowe obrazki namalowane kredą na terenie patio budynku dworca.

więcej informacji

dodano: 25-07-2018
Będzińskie szlaki

Będzińskie szlaki

Pięknego lipcowego dnia uczestnicy bibliowakacji wybrali się na spacer po Będzińskim Wzgórzu Zamkowym. Podziwiając piękne widoki okolic Zamku i rozwiązując rycerskie zagadki uczestnicy wycieczki zdobywali wiedzę o historii naszego miasta. Podczas wędrówki młodzież poznała między innymi dawne nazwy Będzina oraz rozmawiała o największych zabytkach i najważniejszych miejscach w mieście. Zabawa w szukanie i odgadywanie dostarczyła uczestnikom dużo wrażeń oraz zabawy. Wyprawa będzińskim szlakiem zorganizowana została w ramach cyklu "Odkryj daty i wydarzenia, które wpłynęły na 660 lat historii Będzina".

więcej informacji

dodano: 24-07-2018
Turniej Ekologiczny

Turniej Ekologiczny

23 lipca w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Będzinie odbyło się kolejne bibliowakacyjne spotkanie inspirowane niezwykle ważnym tematem, jakim jest ekologia. Aby przybliżyć dzieciom zasady dbania o środowisko przeczytaliśmy utwory z książek "Draka Ekonieboraka" Emilii Dziubak, Elizy Saromy-Stępniewskiej i Iwony Wierzby oraz "Jak być eko czyli Wiersze o ekologii" Urszuli Kamińskiej. Rozwiązaliśmy przyrodniczą krzyżówkę i rebusy. Korzystając z gier planszowych wykonanych przez uczestników Konkursu Ekologicznego "MOJA ZIEMIA - CZYSTY ŚWIAT" urządziliśmy tematyczny turniej, w którym wszyscy czytelnicy odwiedzający Oddział dla dzieci i młodzieży mogli spróbować swoich sił.

więcej informacji

dodano: 23-07-2018
Turniej rycerski

Turniej rycerski

20 lipca 2018 roku Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Będzinie zaprosiła dzieci ze Świetlicy Środowiskowej w Będzinie oraz stałych uczestników naszych bibliowakacji na Turniej Rycerski. Dzieci sprawdziły swoje możliwości w różnych konkurencjach. Było strzelanie z łuku, rzuty do tarczy i slalom "skakanie w workach". Uczestnicy zajęć stworzyli także oryginalne herby na placu przed naszą książnicą wykorzystując kolorową kredę. Zmagania młodych wojowników zostały zorganizowane w ramach cyklu "Odkryj daty i wydarzenia, które wpłynęły na 660 lat historii Będzina".

więcej informacji

dodano: 20-07-2018
Afera na dworcu

Afera na dworcu

Zapraszamy do udziału w zajęciach literackich dla dzieci i młodzieży, które przez okres wakacji odbywać się będą na nowo otwartej fili Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Będzinie znajdującej się w budynku dworca przy placu Kolei Warszawsko-Wiedeńskiej.
dodano: 20-07-2018
Zielnik pól i łąk biblioteki

Zielnik pól i łąk biblioteki

Będzińska książnica, pomimo umiejscowienia w centrum miasta, jest otoczona zielenią, która zachęca do kontemplowania natury. Dlatego też 18 lipca 2018 roku Oddział dla dzieci i młodzieży Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Będzinie postanowił zorganizować zajęcia dla młodych czytelników pt. "Zielnik pól i łąk biblioteki" w ramach cyklu "Lato z książką". Dzięki wcześniej przygotowanym roślinom, które rosną w okolicach biblioteki, młodzi uczestnicy dowiedzieli się jakie są fachowe oraz potoczne nazwy znanych roślin, a także poznały nowe ciekawe okazy takie jak Bodziszek drobny czy Jastrzębiec kosmaczek.

Dzieci dowiedziały się jak tworzyć własny zielnik, na co należy zwrócić uwagę przy zbieraniu roślin oraz jakich niebezpieczeństw w związku z tym unikać. Zajęcia miały na celu również pobudzić u dzieci wrażliwość na otaczające ich środowisko oraz wzbudzić ciekawość świata. Konieczność precyzyjności w tworzeniu zielników pozwoliła rozwinąć umiejętność koncentracji, cierpliwość i staranność.

Ciekawym elementem zajęć było również zaprezentowanie zielnika będącego starodrukiem wydanym w 1613 roku. Nie zabrakło także nowoczesnej technologii, dzięki której wyłącznie przy pomocy telefonu komórkowego można określić gatunek napotkanej rośliny.  

więcej informacji

dodano: 18-07-2018
Starsze wiadomości: « 1  2  3  4  5 6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  » 

Ilość aktualności w bazie: 121

Archiwum: 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005 

  • zak
  • OIN
  • BatProfi
  • Kaufland
  • MPWIK
  • Społem
  • Enion
Start | Biblioteka | Nowości | Imprezy | Ludzie regionu | Kontakt| Katalog| Bibliografia regionalna

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prowadzenia statystyki odwiedzin. Korzystamy z oprogramowania Google Analytics.