przejdź do treści
Start Biblioteka Imprezy Ludzie regionu Przejście do strony zewnętrznej Katalog zbiorów biblioteki Nowości

Szukaj w bibliotece:

Wpisz autora lub tytuł i wyszukaj książkę w naszej bibliotece.
Przejście do strony zewnętrznej Serwis miasta Będzin
Przejście do strony zewnętrznej Aktualności Będzińskie
Przejście do strony zewnętrznej  Serwis starostwa
Przejście do strony zewnętrznej Wydarzenia Powiatu Będzińskiego
Stowarzyszenie Filary Kultury
Informacja o programie Kraszewski Komputery dla bibliotek
Informacja o programie Narodowy program rozwoju czytelnictwa
Przejście do strony zewnętrznej Biblioteka Narodowa
Informacja o książkach dla osób niewidomych i niedowidzących Czytak
Informacja o programie Akademia Orange dla bibliotek
Przejście do strony zewnętrznej Facebook
Informacja o projekcie IBUK Libra
Przejście do strony zewnętrznej Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Przejście do strony zewnętrznej Powiatowy Informator Kulturalny
Dokument PDF Przewodnik po życiu w Fife Szkocja biblioteka
Informacje o programie Cała Polska Czyta Dzieciom
BIP
Informacja o projekcie Bank Podręczników
Przejście do strony zewnętrznej pitax.pl Banner umieszczony w związku z otrzymaniem bezpłatnego magazynu Chidusz

Komputerowa Szkoła Seniora

Komputerowa szkoła seniora

Komputerowa Szkoła Seniora, to warsztaty z zakresu nowoczesnych technologii komunikacyjnych oferowane seniorom przez Czytelnię Główną Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Będzinie. Zajęcia organizowane od 2008 roku przygotowują seniorów w zakresie podstawowym do samodzielnej obsługi komputera oraz wyszukiwania informacji w Internecie.

Uczestnicy Komputerowej Szkoły Seniora zapoznają się z podstawą obsługi komputera, tworzeniem i edycją dokumentów tekstowych oraz wyszukiwaniem informacji w Internecie zawierając przy tym nowe znajomości i kontakty towarzyskie. Warsztaty organizowane przez 3 dni w grupach 3-5 osobowych stwarzają możliwość swobodnej rozmowy i zadawania pytań oraz asertywnego proszenia o dodatkowe informacje. Pierwsze w tym roku zajęcia zorganizowano od 5 do 7 lutego. Kolejne już niebawem.

więcej informacji

dodano: 27-02-2018
Zimowa przygoda literacka

Zimowa przygoda literacka

Podczas ferii zimowych dzieci odwiedzające Miejską i Powiatową Bibliotekę Publiczną w Będzinie mogą liczyć na ciekawe zajęcia literackie i artystyczne, które bawiąc uczą i zachęcają do aktywnego uczestniczenia w kulturze. Jedne z oferowanych przez oddział dla dzieci i młodzieży zajęć "Zimowa przygoda literacka" inspirowane były magiczną książką Heleny Bechlerowej "Zima z białym niedźwiedziem". Dzieci z Niepublicznego Przedszkola "YES - Młodzi Odkrywcy" wyruszyły tropem skrzących fantazją przygód kilkuletniego Grzesia i jego śniegowego Barłaja, niedźwiadka, który zanim stał się misiem był bałwanem. Zaskakująca ogromem niespodzianek zimowa baśń urzekła i pobudziła wyobraźnię uczestników zajęć do twórczych działań, których efektem były kolorowe portrety bohaterów książki.

więcej informacji

dodano: 27-02-2018
Literacki i Książkowy Klubik

Literacki i Książkowy Klubik

"Życie, co to takiego?" Na te, i podobne, niezmiernie ważne i trudne pytania zadawane przez dzieci rozmawiano na spotkaniu Literackiego i Książkowego Klubiku LUBIK, który odbył się 19 stycznia w oddziale dla dzieci i młodzieży będzińskiej książnicy. Rozmowy prowadzono w oparciu o książkę z serii Dzieci Filozofują autorstwa Oscara Brenifiera pt. "Życie, co to takiego?" Książka uczestnikom spotkania bardzo się spodobała i wywołała serię pytań dotyczącą szczęścia, ambicji, przypuszczeń, kto może być mistrzem i dlaczego człowiek umiera. Na podsumowanie dyskusji dzieci przygotowały własne, niezwykle barwne i radosne, symbole afirmujące życie w postaci pięknego i kolorowego słonia oraz psa, które ich zdaniem - poza chomikami i świnkami morskimi - są najwierniejszymi przyjaciółmi przynoszącymi szczęście.

więcej informacji

dodano: 27-02-2018
Zima w przysłowiach, powiedzeniach i zagadkach

Zima w przysłowiach, powiedzeniach i zagadkach

19 stycznia filia nr 2 (Warpie) Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Będzinie zorganizowała zajęcia edukacyjne "Książka nasz przyjaciel". Przedmiotem spotkania była zima w przysłowiach, powiedzeniach i zagadkach polskich. Nie zabrakło oczywiście czytania wierszy i fragmentów opowiadań poświęconych zimie oraz rozmów o jej urokach i kaprysach, z którymi czasem trudno sobie poradzić. Na szczęście "choćby i najtęższa zima, tylko do wiosny trzyma" :-)

więcej informacji

dodano: 06-02-2018
Niewidomi czytają słuchając

biblioferie plakat

W ramach współpracy ze Stowarzyszeniem Pomocy Osobom Niepełnosprawnym LARIX im. Henryka Ruszczyca w Warszawie Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Będzinie wzbogaci swoje zbiory książki mówionej nagranej w zakodowanych formacie CZYTAKA o pakiet 108 cyfrowych książek, z czego 54 to nowości wydawnicze (książki wydane w 2017 roku).

Książki zostały przekazane do będzińskiej biblioteki w ramach projektu "Niewidomi czytają słuchając" z myślą o osobach niewidomych i słabowidzących. Projekt został dofinansowany ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

dodano: 06-02-2018
Biblioferie w Miejskiej i Powiatowej bibliotece Publicznej w Będzinie

W związku ze zbliżającymi się feriami zimowymi Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Będzinie serdecznie zaprasza dzieci do udziału w różnorodnych zajęciach organizowanych w ramach Biblioferii, które odbywać się będą od 29 stycznia do 9 lutego br. w Bibliotece Głównej oraz poszczególnych filiach bibliotecznych. W ramach zajęć zaplanowano spotkania literackie dla dzieci nawiązujące do wybranych propozycji książkowych, różnorodne zajęcia warsztatowe, edukacyjno – kulturalne oraz warsztaty z edukacji regionalnej tj. Życie Będzina - "szycie bez szycia". Obok tematów nawiązujących do pór roku poruszane będą także zagadnienia związane z dobrymi uczynkami, manierami i umiejętnym komunikowaniem się przygotowane w cyklu Życzliwości nigdy nie za wiele, bądź jak Cecylka i jej przyjaciele. Ponadto organizowane będą zabawy ruchowe, zajęcia plastyczne oraz inne zabawy aktywizujące dzieci oferowane m.in. w ramach kącika rozrywki, bezpiecznej kawiarenki internetowej oraz kącika artysty.

Szczegółowy wykaz zajęć oraz dni i godzin, w jakich będą się odbywały dostępny jest na plakacie. Wszystkie oferowane zajęcia prowadzone są nieodpłatnie. Na część z nich (oznaczonych na wykazie) ilość miejsc jest ograniczona, a zapisy przyjmowane są w Oddziale dla dzieci i młodzieży będzińskiej biblioteki (tel. 32 267 48 28).

Serdecznie zapraszamy!

biblioferie plakat biblioferie plakat

dodano: 06-02-2018
Śniegowe kule

Śniegowe kule

W ofercie zajęć przygotowanych przez bibliotekę dla dzieci w czasie ferii zimowych emocjonujące okazały się warsztaty "Śniegowe kule", podczas których dzieci z pozornie niepotrzebnych rzeczy tworzyły małe dzieła sztuki, których bohaterem była zimowa aura. Podczas warsztatów łączących zabawę z edukacją, dzieci uruchomiły wyobraźnię, zmysł estetyczny oraz manualne zdolności. Barwne efekty końcowe swojej kreatywnej pracy dzieci zabrały do domu.

więcej informacji

dodano: 14-02-2018
Starsze wiadomości: « 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26 27  28  29  » 

Ilość aktualności w bazie: 199

Archiwum: 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005 

  • zak
  • OIN
  • BatProfi
  • Kaufland
  • MPWIK
  • Społem
  • Enion
Start | Biblioteka | Nowości | Imprezy | Ludzie regionu | Kontakt| Katalog| Bibliografia regionalna

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prowadzenia statystyki odwiedzin. Korzystamy z oprogramowania Google Analytics.