przejdź do treści
Start Biblioteka Imprezy Ludzie regionu Przejście do strony zewnętrznej Katalog zbiorów biblioteki Nowości

Szukaj w bibliotece:

Wpisz autora lub tytuł i wyszukaj książkę w naszej bibliotece.
Przejście do strony zewnętrznej Serwis miasta Będzin
Przejście do strony zewnętrznej Aktualności Będzińskie
Przejście do strony zewnętrznej  Serwis starostwa
Przejście do strony zewnętrznej Wydarzenia Powiatu Będzińskiego
Stowarzyszenie Filary Kultury
Informacja o programie Kraszewski Komputery dla bibliotek
Informacja o programie Narodowy program rozwoju czytelnictwa
Przejście do strony zewnętrznej Biblioteka Narodowa
Informacja o książkach dla osób niewidomych i niedowidzących Czytak
Informacja o programie Akademia Orange dla bibliotek
Przejście do strony zewnętrznej Facebook
Informacja o projekcie IBUK Libra
Przejście do strony zewnętrznej Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Przejście do strony zewnętrznej Powiatowy Informator Kulturalny
Dokument PDF Przewodnik po życiu w Fife Szkocja biblioteka
Informacje o programie Cała Polska Czyta Dzieciom
BIP
Informacja o projekcie Bank Podręczników
Przejście do strony zewnętrznej pitax.pl Banner umieszczony w związku z otrzymaniem bezpłatnego magazynu Chidusz

Przygody Koziołka Matołka

wystawa plakatów W Pacanowie kozy kują. Wie o tym każdy, kto czytał serię książek Kornela Makuszyńskiego i Mariana Walentynowicza o przygodach niesfornego Koziołka Matołka. Po zajęciach, które odbyły się 7 marca w oddziale dla dzieci i młodzieży Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Będzinie

wiedzą także dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 13. Podczas spotkania zorganizowanego w ramach cyklu „Twórcza środa” przedszkolaki wysłuchały jednej ze 120 ksiąg o przygodach koziołka, który podróżuje po całym świecie poszukując mitycznego Pacanowa, jedynego miejsca gdzie podobno podkuwają kozy. Po wysłuchaniu opowiadania dzieci rozmawiały o podróżowaniu wypełniając niezbędnymi w podróży rzezami czerwony tobołek, z którym podróżował Koziołek Matołek. Następnie dzieci kolorowały słynnego koziołka i entuzjastycznie uczestniczyły w zabawach ruchowych inspirowanych przygodami Matołka.

więcej informacji

dodano: 23-03-2018
Rewolucyjne zmiany w CIT, PIT i VAT - szkolenie dla księgowych instytucji kultury

Zamknięcie ksiąg rachunkowych w instytucjach kultury za rok 2017 – rewolucyjne zmiany w CIT, PIT i VAT było przedmiotem szkolenia jakie odbyło się 13 marca w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Będzinie. wystawa plakatów

Szkolenie, organizowane przez Ogólnopolski Instytut Nieruchomości - biuro w Katowicach oraz będzińską bibliotekę, prowadziła Teresa Krawczyk, wykładowca Wyższej Szkoły Zarządzania i Bankowości w Krakowie oraz Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, znany i ceniony ekspert z zakresu tematyki podatkowej, finansów publicznych i rachunkowości.

więcej informacji

dodano: 23-03-2018
Piąta pora roku artystów Stowarzyszenia Promocji Kultury Zagłębia

wystawa plakatów

Natura od zawsze była inspiracją dla artystów. Włoski filozof renesansowy Giordano Bruno uważał, że dobrem w dziedzinie sztuki jest to, co naśladuje przyrodę. Pejzaże i martwa natura wielkich mistrzów malarstwa do dziś cieszą w muzeach, albumach malarstwach oraz kolekcjonerskich reprodukcjach. Również współcześni artyści nie stronią od inspiracji przyrodą, czego przykładem jest otwarta w Galerii klubu „Pod Sową” będzińskiej biblioteki wystawa „Piąta pora roku” artystów Stowarzyszenia Promocji Kultury Zagłębia w Będzinie.

Ekspozycja, której otwarcie odbyło się 13 marca, prezentowana jest w ramach 660. rocznicy nadania przez króla Kazimierza Wielkiego praw miejskich Będzinowi. Przygotowana pod auspicjami Prezydenta Miasta Będzina wystawa, prezentuje 30 prac 9 artystów doskonalących umiejętności i swój artystyczny warsztat w pracowni malarstwa sztalugowego będzińskiego Ośrodka Kultury w Będzinie. Autorami prezentującymi swoje obrazy są: Mirosława Dudek, Beata Piżycka, Gabriela Lamża, Teresa Nalepa,Halina Moryś. oraz Edward Trzaskalski, Wiesław Drytkiewicz, Zbigniew Krasońi Wiesław Długosz. „Piąta pora roku” jest kolejną wspólną inicjatywą Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Będzinie oraz istniejącego od 2011 roku Stowarzyszenia Promocji Kultury Zagłębia. Prezentowana będzie w będzińskiej książnicy do 27 kwietnia, w godzinach otwarcia placówki: poniedziałek – piątek 10.00-19.00, sobota 9.00-15.00. Wstęp wolny. Zapraszamy.

więcej informacji

dodano: 23-03-2018
Czytanie na dywanie 9 marca w filii nr 5 Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Będzinie odbyły się kolejne zajęcia z cyklu „Czytanie na dywanie”, których adresatem są dzieci z grupy „Kotki” Przedszkola Miejskiego nr 14 w Będzinie.

wystawa plakatów

Odbywające się w miesięcznym cyklu zajęcia mają charakter spotkań edukacyjnych, podczas których dzieci poza kontaktem z tekstem literackim uczą się wyrażać swoje zdanie, radzić sobie w sytuacjach stresowych i wzajemnie komunikować w przyjaznej przestrzeni biblioteki pełnej fantastycznych książek. Lekturą, która pomaga kształtować czytelnicze zainteresowania przedszkolaków jest książka "Cudaczek-Wyśmiewaczek" Julii Duszyńskiej, będąca opowieścią o wesołym skrzacie żyjącym śmiechem. Podczas marcowego spotkania, dzieci poznały nowy dom Cudaczka, którym był kołnierzyk kilkuletniego chłopca, Złośnickiego, który pod wpływem małego skrzata stale się na wszystko złościł i przez to miał wiele nieprzyjemności. Przedszkolaki dyskutowały na temat złości, czym jest, co ją poprzedza i jakie może przynieść konsekwencje. Na przykładach swoich relacji z rówieśnikami mówiły również, jak należy sobie radzić z uczuciem złości, by nikogo nie skrzywdzić i przedstawiły na rysunkach różne złości oblicza.

więcej informacji

dodano: 23-03-2018
Czytam, słucham, oglądam i bawię się

wystawa plakatów

Niepublicznego Przedszkola ArcelorMittal Poland – „Równe Przedszkolaki” w Dąbrowie Górniczej. Przedszkolaki postanowił odwiedzić bibliotekę by podczas zajęć “Bajka dla dzieci – czytam, słucham, oglądam i bawię się” poznać korzyści płynące z kontaktu z książką i literaturą. Dowiedziały się, że zarówno klasyczna książka z pięknymi ilustracjami, telewizyjne bajki z morałem czy audiobooki czytane przez znanych lektorów poza wartością płynącą z tekstu są także doskonałą inspiracją do zabawy. Przedszkolaki doświadczyły tego same, gdy po zapoznaniu się z “Czerwonym Kapturkiem” i “Jasiem i Małgosią” uczestniczyły w zabawach ruchowych, rozwiązywały zagadki obrazkowe i słowne. Poza tekstami z kanonu klasyki literatury dla dzieci dąbrowskie przedszkolaki wysłuchały “Bajkę o czasie” Elizy Piotrowskiej.

więcej informacji

dodano: 23-03-2018
Życie Będzina - warsztaty z edukacji regionalnej

wystawa plakatów

Obchodzony w tym roku jubileusz 660-lecia nadania przez króla Kazimierza Wielkiego praw miejskich Będzinowi jest okazją do podjęcia różnorodnych i ciekawych inicjatyw sprzyjających edukacji regionalnej najmłodszych mieszkańców miasta. Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Będzinie rozpoczęła nowy cykl zajęć edukacyjnych Życie Będzina w ramach, których dzieci z będzińskich przedszkoli oraz szkół podstawowych będą wzbogacać swoją wiedzę na temat miasta, jego historii, legend oraz ważnych i słynnych postaci związanych z Będzinem. Biblioteka organizując zajęcia realizuje w cel 4 Agendy 2030 ONZ Zrównoważonego Rozwoju „DOBRA JAKOŚĆ EDUKACJI”. Jedna z propozycji zajęć „Szycie bez szycia” wprawiła uczestników w lekką konsternację. Brak igły wydawał się być przeszkodą nie do pokonania. Jednak pomysłowość oraz ogromna wyobraźnia dzieci pozwoliły im szybko wykroczyć poza utarte ramy krawiectwa. Dzięki temu w końcowym efekcie powstały wyjątkowo pomysłowe i ozdobne lalki, tworzone na podobieństwo samego Króla Kazimierza Wielkiego, a także postaci ze znanych będzińskich legend tj. Diabła Boruty oraz Błękitnej Ludwiki. Małe dzieła sztuki można podziwiać na wystawie prezentowanej w holu dolnym Biblioteki Głównej. Wszyscy uczestnicy warsztatów w nagrodę za trud oraz twórcze działania otrzymali ciekawe książki edukacyjne “Gwiezdny Express” wydane przez Sieć Informacji Europejskiej EUROPE DIRECT w Katowicach.

więcej informacji

dodano: 23-03-2018
Ekologia na widelcu

Starsze wiadomości: « 1  2  3 4  5  6  7  8  9  10  » 

Ilość aktualności w bazie: 64

Archiwum: 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005 

  • zak
  • OIN
  • BatProfi
  • Kaufland
  • MPWIK
  • Społem
  • Enion
Start | Biblioteka | Nowości | Imprezy | Ludzie regionu | Kontakt| Katalog| Bibliografia regionalna

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prowadzenia statystyki odwiedzin. Korzystamy z oprogramowania Google Analytics.