przejdź do treści
Start Biblioteka Imprezy Ludzie regionu Przejście do strony zewnętrznej Katalog zbiorów biblioteki Nowości

Szukaj w bibliotece:

Wpisz autora lub tytuł i wyszukaj książkę w naszej bibliotece.
Przejście do strony zewnętrznej Serwis miasta Będzin
Przejście do strony zewnętrznej Aktualności Będzińskie
Przejście do strony zewnętrznej Serwis starostwa
Przejście do strony zewnętrznej Wydarzenia Powiatu Będzińskiego
Stowarzyszenie Filary Kultury
Informacja o programie Kraszewski Komputery dla bibliotek
Informacja o programie Narodowy program rozwoju czytelnictwa
Przejście do strony zewnętrznej Biblioteka Narodowa
Informacja o książkach dla osób niewidomych i niedowidzących Czytak
Informacja o programie Akademia Orange dla bibliotek
Przejście do strony zewnętrznej Facebook
Informacja o projekcie IBUK Libra
Przejście do strony zewnętrznej Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Przejście do strony zewnętrznej Powiatowy Informator Kulturalny
Dokument PDF Przewodnik po życiu w Fife Szkocja biblioteka
Informacje o programie Cała Polska Czyta Dzieciom
BIP
Informacja o projekcie Bank Podręczników
Przejście do strony zewnętrznej pitax.pl Banner umieszczony w związku z otrzymaniem bezpłatnego magazynu Chidusz

Ochrona danych osobowych

Szanowni Państwo,
w związku z wejściem w życie Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych, informujemy że:

Klauzula informacyjna

Podstawa prawna : Art.13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE Nr 119)

Zgodnie z art. 13 ust.1 i 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 roku informuję, że :

 1. Administratorem Pana/i danych osobowych jest Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna im. Stefana Żeromskiego w Będzinie, plac prof. Włodzimierza Wójcika 1, 42-500 Będzin, tel.: 32 267-41-65, e-mail: biblioteka@biblioteka.bedzin.pl

 2. Dane kontaktowe inspektora ochrony danych w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Będzinie: iod@biblioteka.bedzin.pl, tel. 32 267-41-65
 3. Pana/i dane osobowe przetwarzane są w celu Realizacji zadań biblioteki polegających na zaspokajaniu potrzeb oświatowych, kulturalnych i informacyjnych ogółu społeczeństwa oraz upowszechnianiu wiedzy i kultury, i w oparciu o ustawę z 27 czerwca 1997 r. o bibliotekach. (Art. 18) w zakresie udostępniania zbiorów, usług informacyjnych, realizacja działań związanych z odzyskaniem wypożyczonych przez czytelnika materiałów na podstawie zgody osoby której dane dotyczą
 4. >Dane osobowe mogą być przekazywane innym organom i podmiotom wyłącznie na podstawie obowiązujących przepisów prawa
 5. Pana/i dane osobowe będą przetwarzane przez okres korzystania z usług biblioteki, a w przypadku naliczenia opłat za nieterminowy zwrot lub innych należności - do czasu wyegzekwowania tych opłat.
 6. Posiada Pan/i prawo do: dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania, sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych, wniesienia sprzeciwu , cofnięcia zgody na przetwarzanie.
 7. Ma Pan/i prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy przetwarzanie danych osobowych Pana/ią dotyczących naruszałoby przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 roku
 8. Podanie danych osobowych jest warunkiem korzystania z usług biblioteki w zakresie udostępniania zbiorów, usług informacyjnych
  Jest Pan/i zobowiązany/a do podania danych Nazwisko i Imię, Imię ojca, kategoria zawodowa, numer PESEL, Płeć, Data urodzenia, Adres stałego zameldowania, Adres do korespondencji, adres e-mail, telefon kontaktowy, Imię i nazwisko osoby upoważnionej do korzystania z konta, a konsekwencją niepodania danych będzie brak możliwości korzystania z usług biblioteki w zakresie udostępniania zbiorów, usług informacyjnych
 9. dodano: 25-05-2018
  Spotkanie autorskie z Tomaszem Sekielskim w Będzinie

  spotkanie z tomaszem sekielskim

  Tomasz Sekielski, dziennikarz radiowy i telewizyjny, autor książek sensacyjnych ("Sejf" 2012 r., "Obraz kontrolowany" 2013 r., "Sejf 3. Gniazdo kruka" 2014 r. ) oraz thrillerów ("Zapach Suszy. Susza I" 2016 i "Smak Suszy. Susza II" 2017) będzie gościł 7 czerwca w Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Będzinie.

  Spotkanie zorganizowane w ramach działalności Dyskusyjnego Klubu Książki, których ogólnopolska sieć powstała z inicjatywy Instytutu Książki, współfinansującego spotkanie z autorem rozpocznie się o godzinie 17.00 w budynku biblioteki głównej – plac prof. Włodzimierza Wójcika1. Podczas spotkania będzie możliwość rozmowy z autorem i nabycia książek z autografem i dedykacją. Wstęp na spotkanie wolny.

  dodano: 23-05-2018
  "Duża sztuka małych dzieci", czyli Klub Młodego Odkrywcy

  Klub Młodego Odkrywcy

  Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Będzinie zaprasza na majowe spotkanie Klubu Młodego Odkrywcy, które odbędzie się w najbliższy czwartek, 24 maja w oddziale dla dzieci i młodzieży.

  Po ostatniej wizycie w Starożytnej Grecji i lepieniu glinianych naczyń i wazy "Duża sztuka małych dzieci" zostanie przeniesiona do epoki średniowiecza. Uczestnicy warsztatów organizowanych w ramach ogólnopolskiej sieci Klubów Młodego Odkrywcy Centrum Nauki Kopernik będą pod okiem przewodnika po świecie sztuki poznawać barwność i różnorodność epoki, która najczęściej kojarzy się z mrocznymi i pełnymi przerażających tajemnic i sekretów czasami.

  Tymczasem rycerskie zwyczaje, wśród których najbardziej powszechne były pasowanie na rycerza, pojedynki i turnieje, średniowieczna architektura zamków oraz sztuka ręcznie szytych kostiumów może być niezwykłym źródłem inspiracji o czym przekonają się wszyscy uczestnicy zajęć.

  Początek warsztatów godzina 16.00. Wstęp wolny. Zapraszamy.

  dodano: 23-05-2018
  bitwa graffiti

  O szacunku... ważne dyskusje uczestników LUBIKa

  zajęcia z dziećmi

  LUBIK, czyli Literacki i Książkowy Klubik młodych czytelników działa w oddziale dla dzieci i młodzieży będzińskiej biblioteki w ramach ogólnopolskiej sieci Dyskusyjnych Klubów Książki zainicjowanych przez Instytut Książki. Celem prowadzonych raz w miesiącu spotkań jest popularyzacja czytelnictwa wśród najmłodszych dzieci poprzez ukazywanie edukacyjnych i rozrywkowych walorów literatury pięknej.

  Podczas kwietniowego LUBIKa dyskusja poświęcona była książeczce "Dziwna Staruszka" Roksany Jędrzejewskiej-Wróbel, która jest jedną z 6 książek wydanych w serii z Plastelinkiem, poruszających ważne problemy wychowawcze, o których jak się okazało dzieci chętnie i mądrze rozmawiają. Poziom świadomości uczestników LUBIKa w kwestii szacunku do drugiego człowieka, okazywanego zwłaszcza ludziom starszym jak i wielu innych sprawach związanych z relacjami międzyludzkimi jest niezwykle budujący i pozwala obiektywnie sądzić, że dzięki trosce rodziców, mocno zaangażowanym w wychowanie młodego pokolenia dziadkom, szkole i literaturze najmłodsze pokolenie m.in. czytelników będzińskiej książnicy nie będzie sprawiać większych problemów wychowawczych.

  Po lekturze książki i dyskusji o sympatycznym Plastelinku, dobrym przyjacielu dzieci uczestnicy LUBIKa chętnie przystąpili do działań artystycznych mających utrwalić bohaterkę książki "Dziwna Staruszka", na których jak się okazało na koniec znalazły się portrety troskliwych i ukochanych babć.

  więcej informacji

  dodano: 24-04-2018
  Projekt miejscowego planu dla Śródmieścia Będzina gotowy!

  Jeszcze do 18 kwietnia br. można zgłaszać swoje uwagi do projektu miejscowego planu dla dzielnicy Śródmieście, który dostępny jest na stronie www.konsultacje.bedzin.eu

  Miasto Będzin, decyzją Rady Miejskiej z dnia 27 kwietnia 2016 r., przystąpiło do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego miasta Będzina dla terenu położonego w dzielnicy Śródmieście. Obszar objęty granicami projektu planu miejscowego zajmuje powierzchnię około 160 ha. W związku z istotnym znaczeniem tej centralnej przestrzeni miejskiej dla mieszkańców oraz rozwoju naszego miasta, proces prac nad projektem planu wspierał szereg działań konsultacyjnych skierowanych do wszystkich będzinian zainteresowanych tematem.

  Zasadniczym celem przystąpienia do prac nad nowym planem dla tego terenu była konieczność odpowiedzi na zmieniające się na przestrzeni lat potrzeby i przepisy dotyczące m.in. założeń ustawy krajobrazowej, kwestii parkingów przy obiektach użyteczności społecznej czy garaży, sytuowania nadajników telefonii komórkowych oraz stworzenia racjonalnych warunków dla istniejących i potencjalnych potrzeb inwestycyjnych.

  http://www.bedzin.pl/strona-732-projekt_miejscowego_planu_dla.html

  więcej informacji
  Oczami Zagłębianki - wieczór autorski Ireny Imiołek

  plakat informacyjny

  Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Będzinie zaprasza 19 kwietnia o godzinie 17.00 do klubu "Pod Sową" na wieczór poetycki Ireny Imiołek organizowany pod auspicjami Prezydenta Miasta Będzina. Podczas spotkania wpisującego się w uroczystości inspirowane 660. rocznicą nadania praw miejskich Będzinowi promowany będzie jej tomik wierszy pt. "Oczami Zagłębianki".

  Irena Imiołek, emerytowana polonistka i bibliotekarka, wychowawca kilku pokoleń młodych Zagłębiaków, autorka artykułów publikowanych w "Raptularzu Kulturalnym" i "Wiadomościach Zagłębia" swoją indywidualną przygodę z twórczością poetycką rozpoczęła w 2003 roku. Jak pisze Maciej Szczawiński w słowie wstępnym do tomiku poezja do drzwi pani IRENY IMIOŁEK zapukała dość późno i raczej niespodziewanie przysparzając tyleż radości i zdumienia co ambarasu. No bo jakże? Znakomita polonistka, wychowawczyni (...) raptem w roli... poczatkującej uczennicy?

  Wspomniany tomik pełen jest czułych refleksji, wspomnień, zapachów i barw z przeszłości zamkniętych w wyborze 38 wierszy. Ukazał się w 2017 roku z inicjatywy Stowarzyszenia Twórców Kultury Zagłębia Dąbrowskiego.

  Podczas spotkania obok poetyckich wersów Ireny Imiołek będzie można usłyszeć Bożenę Związek, wokalistkę i animatora kultury, która wystąpi z programem artystycznym. Wstęp na spotkanie wolny. Zapraszamy.

  dodano: 18-04-2018
  Starsze wiadomości: « 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18 19  20  21  22  23  24  25  26  27  » 

  Ilość aktualności w bazie: 188

  Archiwum: 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005 

 • zak
 • OIN
 • BatProfi
 • Kaufland
 • MPWIK
 • Społem
 • Enion
Start | Biblioteka | Nowości | Imprezy | Ludzie regionu | Kontakt| Katalog| Bibliografia regionalna

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prowadzenia statystyki odwiedzin. Korzystamy z oprogramowania Google Analytics.