przejdź do treści
Start Biblioteka Imprezy Ludzie regionu Przejście do strony zewnętrznej Katalog zbiorów biblioteki Nowości

Szukaj w bibliotece:

Wpisz autora lub tytuł i wyszukaj książkę w naszej bibliotece.
Przejście do strony zewnętrznej Serwis miasta Będzin
Przejście do strony zewnętrznej Aktualności Będzińskie
Przejście do strony zewnętrznej Serwis starostwa
Przejście do strony zewnętrznej Wydarzenia Powiatu Będzińskiego
Stowarzyszenie Filary Kultury
Informacja o programie Kraszewski Komputery dla bibliotek
Informacja o programie Narodowy program rozwoju czytelnictwa
Przejście do strony zewnętrznej Biblioteka Narodowa
Informacja o książkach dla osób niewidomych i niedowidzących Czytak
Informacja o programie Akademia Orange dla bibliotek
Przejście do strony zewnętrznej Facebook
Informacja o projekcie IBUK Libra
Przejście do strony zewnętrznej Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Przejście do strony zewnętrznej Powiatowy Informator Kulturalny
Dokument PDF Przewodnik po życiu w Fife Szkocja biblioteka
Informacje o programie Cała Polska Czyta Dzieciom
BIP
Informacja o projekcie Bank Podręczników
Przejście do strony zewnętrznej pitax.pl Banner umieszczony w związku z otrzymaniem bezpłatnego magazynu Chidusz

Lokale do WYNAJĘCIA w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Będzinie

Lokale do WYNAJĘCIA

Lokale do wynajęcia w budynku Biblioteki Głównej – plac prof. Włodzimierza Wójcika 1

- pomieszczenie biurowe

I piętro budynku, powierzchnia 17 m2 z oknem, lokal wyposażony w instalację elektryczną i cieplną oraz sieć komputerową; dostęp do sanitariatów oraz pokoju socjalnego

- sala konferencyjna

I piętro budynku, 80 miejsc, scena, wyposażenie w sprzęt: nagłaśniający (wzmacniacz + mikrofon stacjonarny + 2 mikrofony bezprzewodowe), multimedialny (rzutnik). W sali mogą odbywać się spotkania konferencyjne, wykłady, kameralne koncerty i przedstawienia teatralne (scena) oraz zajęcia taneczne (lustra)

- klub Czytelnika "Pod Sową"

parter budynku, 60 miejsc, dostęp do zaplecza kuchennego (z możliwością wykorzystania na cele cateringowe).

Biblioteka posiada własne miejsca parkingowe do dyspozycji użytkowników biblioteki.

Informacje szczegółowe (cennik, formularz rezerwacji) zawiera dostępny na stronie www.biblioteka.bedzin.pl .

Regulamin wynajmu sali konferencyjnej w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Będzinie Można też skontaktować się z sekretariatem biblioteki w godzinach od 7.30 do 15.30, tel. 32 267 41 65.

Lokale do WYNAJĘCIA Lokale do WYNAJĘCIA Lokale do WYNAJĘCIA

dodano: 18-09-2017
KONKURS DLA SENIORÓW

plakat

Serdecznie zapraszamy mieszkańców Będzina w wieku 60+ do udziału w konkursie "BĘDZIŃSKA KOPALNIA TALENTÓW".

Każdy uczestnik może zgłosić jedną pracę w jednej z następujących kategorii:

 • Fotografia - Praca zgłoszona na konkurs musi mieć wymiar 20x30cm, na zdjęciu nie należy umieszczać daty ani godziny.
 • Malarstwo - Rękodzieło (szydełkowanie, robótki na drutach, hafciarstwo, szycie, rzeźbiarstwo, wikliniarstwo, scrapbooking, decoupage, lepienie z masy solnej, gliny, bibułkarstwo, papieroplastyka itp.)
 • Literatura (proza, poezja).

Prace konkursowe wraz z wypełnioną kartą zgłoszenia należy składać od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do 15:30 w siedzibie Dziennego Domu Pomocy Społecznej w Będzinie ul. Jana III Sobieskiego 1 lub przesłać tradycyjną pocztą na adres: Dzienny Dom Pomocy Społecznej w Będzinie ul. Jana III Sobieskiego 1, 42-500 Będzin. Uroczyste ogłoszenie wyników konkursu nastąpi 25.10.2017 o godzinie 10:00 w siedzibie Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Stefana Żeromskiego ul. Piłsudskiego 39, gdzie odbędzie się uroczysta gala finałowa konkursu.

Wydarzenie - organizowane przez Dzienny Dom Pomocy Społecznej Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Będzinie, Będziński Uniwersytet Trzeciego Wieku, Urząd Miejski w Będzinie w ramach Będzińskiego Tygodnia Seniorów - objął honorowym patronatem Prezydent Miasta Będzina Łukasz Komoniewski.

dodano: 19-09-2017
Będzińskie kreacje z przedszkolakami

zajęcia z dziećmi

14 września oddział dla dzieci i młodzieży zaprosił dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 13 w Będzinie do udziału w zajęciach z edukacji regionalnej "Będzińskie kreacje". To cykl zajęć edukacyjnych oferowanych przez Miejską i Powiatową Bibliotekę Publiczną w Będzinie podczas, których najmłodsi mieszkańcy miasta zapoznają się w przystępny sposób z historią miasta, jego kulturą i tradycjami. Tym razem przedszkolaki poznawały legendę o Diable Borucie, którą spisał m.in. Władysław Śliwoń, będziński autor książek dla dzieci.

14 września oddział dla dzieci i młodzieży zaprosił dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 13 w Będzinie do udziału w zajęciach z edukacji regionalnej "Będzińskie kreacje". To cykl zajęć edukacyjnych oferowanych przez Miejską i Powiatową Bibliotekę Publiczną w Będzinie podczas, których najmłodsi mieszkańcy miasta zapoznają się w przystępny sposób z historią miasta, jego kulturą i tradycjami. Tym razem przedszkolaki poznawały legendę o Diable Borucie, którą spisał m.in. Władysław Śliwoń, będziński autor książek dla dzieci.

więcej informacji

dodano: 15-09-2017
Pierwszy krok do biblioteki

zajęcia z dziećmi

Pierwszy krok do biblioteki mieszczącej się w dzielnicy Warpie uczynili podopieczni Miejskiej Świetlicy Środowiskowej, którzy w środę 12 września odwiedzili filię nr 2. Podczas spotkania młodzi użytkownicy biblioteki zapoznali się z zasadami korzystania ze zbiorów biblioteki, dowiedzieli się jak zostać jej czytelnikiem oraz w jaki sposób wypożyczać książki i inne dostępne w bibliotece materiały. Słuchając opowieści o książkach, jakie są adresowane do młodych czytelników, piosenek oraz wierszy mówiących jak dbać o książki dzieci poznawały rolę instytucji, jaką jest współczesna biblioteka, która uczy, bawi i edukuje.

więcej informacji

dodano: 15-09-2017
Moja poezja o Tobie i dla Ciebie... wspomnienia Bolesława Ciepieli

ciepiela bolesław

"Wspomnienia. Moja poezja o Tobie i dla Ciebie" to publikacja autorstwa Bolesława Ciepieli wydana przez Instytut Autorski Stowarzyszenia Autorów Polskich oddział w Będzinie przy współpracy Klubu Regionalistów Zagłębia Dąbrowskiego w Będzinie. Wydawnictwo ukazało się w 2017 roku. Jest zbiorem wierszy, mającym bardzo osobisty charakter. To swego rodzaju album wspomnień łączących się z osobą zmarłej małżonki autora. Z zestawu wierszy emanuje uczucie żalu, tęsknoty, pustki i osamotnienia, które są obecnymi towarzyszami codzienności Bolesława Ciepieli.

Publikacja "Wspomnienia. Moja poezja o Tobie i dla Ciebie" Bolesława Ciepieli została zaprezentowana 13 września br. w klubie "Pod Sową" Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Będzinie przez Beatę Ciepielę - Czaplę, córkę autora, Irenę Imiołek, recenzenta książki oraz Donatę Łukasik, członka zarządu Klubu Regionalistów Zagłębia Dąbrowskiego. Panie, zgodnie z jedną z sentencji autora wierszy, "czytając, wspominamy, pamiętamy i pamiętać będziemy" zaprezentowały przybyłym na spotkanie gościom wybrane wiersze, z których każdy miał swoją historię, rodzinną opowieść.

więcej informacji

dodano: 15-09-2017
Promocja publikacji "Wspomnienie. Moja poezja o Tobie i dla Ciebie" Bolesława Ciepieli

Bolesław Ciepiela

W najbliższy czwartek, 14 września, o godzinie 17.00 w klubie "Pod Sową" Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Będzinie odbędzie się spotkanie z Bolesławem Ciepielą promujące najnowszą publikację książkową autora. Tym razem jest to tomik "Wspomnienie. Moja poezja o Tobie i dla Ciebie" poświęcony pamięci żony Marii. Zapraszamy. Wstęp wolny.
Bolesław Ciepiela Bolesław Ciepiela


Wszystkie drogi prowadzą do biblioteki

zajęcia z dziećmi

O tym, że wszystkie drogi prowadzą do biblioteki przekonały się 11 września dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 10 w Będzinie, które złożyły wizytę w filii nr 2 Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Będzinie. Przedszkolaki z grupy "Żabek", w wieku 5 i 6 lat zapoznały się z biblioteką, zasadami korzystania z jej oferty oraz zbiorami adresowanymi do najmłodszych czytelników. Podczas zajęć dzieci wysłuchały opowieści o ciekawych książkach wydawanych zarówno drukiem, jak i w postaci zabawek edukacyjnych czy maskotek i wykonały własne projekty zakładek do książek, które obiecały czytać i wypożyczać z biblioteki.

więcej informacji

dodano: 14-09-2017
Starsze wiadomości: « 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  » 

Ilość aktualności w bazie: 202

Archiwum: 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005 

 • zak
 • OIN
 • BatProfi
 • Kaufland
 • MPWIK
 • Społem
 • Enion
Start | Biblioteka | Nowości | Imprezy | Ludzie regionu | Kontakt| Katalog| Bibliografia regionalna

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prowadzenia statystyki odwiedzin. Korzystamy z oprogramowania Google Analytics.