przejdź do treści
Start Biblioteka Imprezy Ludzie regionu Przejście do strony zewnętrznej Katalog zbiorów biblioteki Nowości

Szukaj w bibliotece:

Wpisz autora lub tytuł i wyszukaj książkę w naszej bibliotece.
Przejście do strony zewnętrznej Serwis miasta Będzin
Przejście do strony zewnętrznej Aktualności Będzińskie
Przejście do strony zewnętrznej  Serwis starostwa
Przejście do strony zewnętrznej Wydarzenia Powiatu Będzińskiego
Stowarzyszenie Filary Kultury
Informacja o programie Kraszewski Komputery dla bibliotek
Informacja o programie Narodowy program rozwoju czytelnictwa
Przejście do strony zewnętrznej Biblioteka Narodowa
Informacja o książkach dla osób niewidomych i niedowidzących Czytak
Informacja o programie Akademia Orange dla bibliotek
Przejście do strony zewnętrznej Facebook
Informacja o projekcie IBUK Libra
Przejście do strony zewnętrznej Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Przejście do strony zewnętrznej Powiatowy Informator Kulturalny
Dokument PDF Przewodnik po życiu w Fife Szkocja biblioteka
Informacje o programie Cała Polska Czyta Dzieciom
BIP
Informacja o projekcie Bank Podręczników
Przejście do strony zewnętrznej pitax.pl Banner umieszczony w związku z otrzymaniem bezpłatnego magazynu Chidusz

Wieczór poezji Grażyny Janoty

Plakat Wieczór poezji Grażyny Janoty

"Stany skupienia" to tytuł tomiku poetyckiego Grażyny Janoty, która 17 marca będzie gościem Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Będzinie (ul. Piłsudskiego 39).

Grażyna Janota jest mysłowicką poetką, mieszkanką Krasów, uczestniczką licznych konkursów poetyckich. W 2016 roku została laureatką II miejsca w Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim im. Wł. Stefana Sebyły, którego organizatorem jest będzińska biblioteka wspierana przez Urząd Miejski w Będzinie, Instytut Mikołowski im. Rafała Wojaczka w Mikołowie oraz Towarzystwo Historyczne im. Szembeków w Warszawie.

Podczas wieczoru poetyckiego w Będzinie zaprezentuje wiersze ze swojego debiutanckiego tomiku "Stany skupienia". Publicysta kulturalny, krytyk literacki, pisarz oraz redaktor Polskiego Radia Katowice, Maciej Szczawiński, autor wprowadzenia do tomiku uważa, że zaprezentowana przez Grażynę Janotę twórczość nie jest poezją łatwych wzruszeń, czytelnych obrazów.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy 17 marca o godzinie 17.00 do klubu "Pod Sową" Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Będzinie. Podczas spotkania będzie można nabyć tomik poetycki wraz z dedykacją i autografem autorki. Wstęp wolny.

Zaproszenie Wieczór poezji Grażyny Janoty Zaproszenie Wieczór poezji Grażyny Janoty

dodano: 13-03-2017
Piąta pora roku artystów Stowarzyszenia Promocji Kultury Zagłębia

Wystawa obrazów Stowarzyszenia Promocji Kultury Zagłębia

Przyroda od wieków stanowi niewyczerpaną skarbnicę prawdy i jest dziełem, które inspiruje wielu artystów, w tym także artystów plastyków. Ponad 30 obrazów 10 autorów zachwyconych pięknem polskiego krajobrazu składa się na wystawę "Piąta pora roku", którą 10 marca w Galerii klubu "Pod Sową" będzińskiej biblioteki otworzył Wiceprezydent Miasta Będzina, Pan Rafał Adamczyk.

Umiłowanie natury oraz zachwyt nad pięknem polskiego krajobrazu są źródłem, które powoduje, że Halina Moryś, Teresa Nalepa, Beata Pirzycka, Oksana Kwietniewska, Mirosława Dudek, Edward Trzaskalski, Marek Machniak, Zbigniew Krasoń, Wiesław Długosz oraz Witold Drytkiewicz osiągają niezwykłe i niepowtarzalne efekty w malowaniu pejzaży. Malują od lat w pracowni malarstwa sztalugowego pod kierunkiem artysty-plastyka Romualda Korusa, a od 7 lat aktywnie działają w Stowarzyszeniu Promocji Kultury Zagłębia w Będzinie. Ich obrazy, akwarele i oleje, będą prezentowane w Galerii klubu "Pod Sową" Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Będzinie do 24 kwietnia w godzinach otwarcia placówki (poniedziałek-piątek: 10.00-19.00, sobota: 9.00-15.00). Wstęp wolny. Zapraszamy.

więcej informacji

dodano: 13-03-2017
Konkurs na plakat Tygodnia Bibliotek 2017

Konkurs na plakat Tygodnia Bibliotek 2017 Konkurs na plakat Tygodnia Bibliotek 2017

Zachęcamy do głosowania na tegoroczny plakat ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek, który odbędzie się w maju pod hasłem "Biblioteka. Oczywiście!". Wśród 10 propozycji plakatów zakwalifikowanych do etapu końcowego konkursu organizowanego przez Zarząd Główny Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich znajdują się 2 plakaty autorstwa naszej koleżanki Moniki Świergały, pracującej w dziale promocji będzińskiej książnicy. Już teraz gratulujemy osiągniętego wyniku i prosimy o wsparcie, dzięki któremu autorka prac, które prezentujemy, może odnieść pełen sukces. Głosować można od dziś do 15 marca wchodząc na stronę

http://www.sbp.pl/konkurs/zgloszenia?konkurs_id=17696.

Plakat, który wygra będzie promował tegoroczną edycję ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek. Zwycięzcę poznamy 16 marca. Trzymamy kciuki!

dodano: 06-03-2017
Wystawa z cyklu Piąta pora roku

Wystawa z cyklu Piąta pora roku

Galeria klubu "Pod Sową" Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Będzinie dostarczy niebawem wielu wrażeń i emocji. Sprawcami niezwykłych przeżyć będzie 10 artystów Stowarzyszenia Promocji Kultury Zagłębia w Będzinie, których obrazy będą eksponowane na wystawie z cyklu "Piąta pora roku".

Wystawa, której wernisaż odbędzie się w piątek 10 marca o godzinie 17.00 jest kolejną wspólną inicjatywą biblioteki i działającego od 2011 roku stowarzyszenia. Tym razem swoje obrazy zaprezentuje 5 pań: Halina Moryś, Teresa Nalepa, Beata Pirzycka, Oksana Kwietniewska i Mirosława Dudek oraz panowie: Witold Drytkiewicz, Edward Trzaskalski, Marek Machniak, Zbigniew Krasoń i Wiesław Długosz. Wszyscy swój warsztat doskonalą pod okiem artysty-plastyka, Romualda Korusa z pracowni malarstwa sztalugowego będzińskiego Ośrodka Kultury.

Wystawa "Piąta pora roku" została przygotowana pod auspicjami Prezydenta Miasta Będzina Łukasza Komoniewskiego. W będzińskiej książnicy prezentowana będzie do końca kwietnia, w godzinach otwarcia placówki: poniedziałek - piątek 10.00-19.00, sobota 9.00-15.00. Wstęp wolny.

Wystawa z cyklu Piąta pora roku

Wystawa z cyklu Piąta pora roku

dodano: 06-03-2017
Eliminacje miejskie Regionalnego Konkursu Recytatorskiego "Mały OKR 2017" dla gimnazjów.

Eliminacje miejskie Regionalnego Konkursu Recytatorskiego

9 marca 2017 będzińska biblioteka ponownie gościła uczestników zmagań recytatorskich w klubie "Pod Sową". Tym razem mieliśmy zaszczyt wysłuchać zdolną młodzież ze szkół gimnazjalnych. Bolesław Leśmian, Wiesława Szymborska, Julian Tuwim i Jerzy Pilch to tylko kilku z wielu autorów, których twórczość prezentowali uczniowie uczestniczący w eliminacjach miejskich Regionalnego Konkursu Recytatorskiego "Mały OKR 2017". 17 uczestników z 6 placówek oświatowych zaprezentowało blisko 38 utworów z literatury polskiej i zagranicznej.

Laureatów poznamy podczas finału, który odbędzie się 17 marca o godzinie 10.00 w bibliotece.

więcej informacji

dodano: 09-03-2017
Eliminacje miejskie Regionalnego Konkursu Recytatorskiego "Mały OKR 2017"

Eliminacje miejskie Regionalnego Konkursu Recytatorskiego

Wisława Szymborska, Jan Brzechwa, Adam Mickiewicz i Julian Tuwim to autorzy, których twórczość najchętniej prezentowali uczniowie klas IV - VI szkół podstawowych uczestniczący w eliminacjach miejskich Regionalnego Konkursu Recytatorskiego "Mały OKR 2017". W Będzinie przesłuchania dla szkół podstawowych odbyły się 8 marca 2017 w klubie "Pod Sową" będzińskiej biblioteki. Uczestniczyło w nich 27 młodych recytatorów, którzy reprezentowali 11 placówek oświatowych. Laureatów poznamy podczas finału, który odbędzie się 17 marca o godzinie 10.00 w bibliotece.

więcej informacji

dodano: 09-03-2017
Dzień Kobiet

Mały OKR 2017

dodano: 08-03-2017
Starsze wiadomości: « 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 11  12  13  14  15  16  » 

Ilość aktualności w bazie: 112

Archiwum: 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005 

  • eactive
  • zak
  • OIN
  • BatProfi
  • Kaufland
  • MPWIK
  • Społem
  • Enion
Start | Biblioteka | Nowości | Imprezy | Ludzie regionu | Kontakt| Katalog| Bibliografia regionalna

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prowadzenia statystyki odwiedzin. Korzystamy z oprogramowania Google Analytics.