przejdź do treści
Start Biblioteka Imprezy Ludzie regionu Przejście do strony zewnętrznej Katalog zbiorów biblioteki Nowości

Szukaj w bibliotece:

Wpisz autora lub tytuł i wyszukaj książkę w naszej bibliotece.
Przejście do strony zewnętrznej Serwis miasta Będzin
Przejście do strony zewnętrznej Aktualności Będzińskie
Przejście do strony zewnętrznej  Serwis starostwa
Przejście do strony zewnętrznej Wydarzenia Powiatu Będzińskiego
Stowarzyszenie Filary Kultury
Informacja o programie Kraszewski Komputery dla bibliotek
Informacja o programie Narodowy program rozwoju czytelnictwa
Przejście do strony zewnętrznej Biblioteka Narodowa
Informacja o książkach dla osób niewidomych i niedowidzących Czytak
Informacja o programie Akademia Orange dla bibliotek
Przejście do strony zewnętrznej Facebook
Informacja o projekcie IBUK Libra
Przejście do strony zewnętrznej Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Przejście do strony zewnętrznej Powiatowy Informator Kulturalny
Dokument PDF Przewodnik po życiu w Fife Szkocja biblioteka
Informacje o programie Cała Polska Czyta Dzieciom
BIP
Informacja o projekcie Bank Podręczników
Przejście do strony zewnętrznej pitax.pl Banner umieszczony w związku z otrzymaniem bezpłatnego magazynu Chidusz

Zmiana godzin otwarcia filii bibliotecznych

Szanowni Czytelnicy,

informujemy, że w związku z organizacją XIII Forum Bibliotekarzy Samorządowych Powiatu Będzińskiego nt. "Biblioteka - skarbnica wiedzy o regionie" wszystkie filie Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Będzinie będą czynne w zmienionych godzinach pracy:

  • 12 października 2017 r. (czwartek) w godzinach od 14.00 do 15.00
  • 13 października 2017 r. (piątek) w godzinach od 11.00 do 14.30

Licząc na Państwa wyrozumiałość przepraszamy za utrudnienia i zapraszamy do Biblioteki Głównej – Będzin, plac prof. Włodzimierza Wójcika 1, tel. 32 267 41 65.

dodano: 10-10-2017
Urodziny książkowego misia

zajęcia z dziećmi

14 października znany wszystkim Kubuś Puchatek obchodzi urodziny. Tego dnia w 1926 roku wydano bowiem książkę opisującą losy sympatycznego, choć niezbyt mądrego misia i jego przyjaciół: Prosiaczka, Królika, Sowy Przemądrzałej, Kłapouchego, Mamy Kangurzycy i Maleństwa oraz Krzysia. Z tej okazji w Filia nr 9 - Podłosie Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Będzinie odbyły się zajęcia literackie poświęcone wszystkim książkowym misiom. Młodsze dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 11 w Będzinie wysłuchały fragmentów opowiadań o swoich ulubionych bohaterach: Kubusiu Puchatku, Misiu Uszatku, misiu z bajeczki "Masza i niedźwiedź" oraz niedźwiadku z bajek o żółwiku Franklinie. Oglądały też ilustracje w książkach tworząc ranking popularnych misiowych imion. Zainspirowane rozmowami dzieci wykonały konkursowe prace plastyczne na wizerunek misia. Powstało wiele ciekawych portretów, a laureatów najlepszych prac nagrodzono książkami i drobnymi upominkami. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy.

więcej informacji

dodano: 16-10-2017
Dbam o zdrowie

zajęcia z dziećmi

Dbam o zdrowie to nowy projekt zajęć edukacyjnych z profilaktyki zdrowia prowadzony przez oddział dla dzieci i młodzieży Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Będzinie na potrzeby współpracy z Przedszkolem Miejskim nr 7. Uczestniczące w zajęciach dzieci po wysłuchaniu historii Zuzi idącej do dentysty, książeczki z serii Mądra Mysz opowiedziały o własnych doświadczeniach z tego ważnego w życiu momentu. W trakcie zabawy dzieliły się także swoją wiedzą jak należy dbać o zęby oraz jakich produktów spożywczych należy unikać, żeby zęby się nie psuły.

więcej informacji

dodano: 16-10-2017
Dbam o zdrowie

zajęcia z dziećmi

Dbanie o zdrowie to temat istotny dla najmłodszych czytelników, dlatego też będzińska biblioteka przeprowadziła zajęcia edukacyjne z profilaktyki zdrowia. Na spotkaniu, które odbyło się 6 października dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 7 w Będzinie w formie zabawy rozmawiały na temat tego, czym jest zdrowie, jak o nie dbamy, i w jaki sposób brak snu, pasty do zębów, mydła oraz ruchu wpływa na nasze samopoczucie

więcej informacji

dodano: 10-10-2017
W świecie literatury fantasy

zajęcia z dziećmi

W będzińskiej książnicy istnieją wspaniałe światy fantasy spisane przez wybitnych pisarzy, które zostały zaprezentowane uczniom Szkoły Podstawowej nr 1 w Będzinie. Tym razem dzieci zostały zaproszone do świata J. R. R. Tolkiena.

Zajęcia przeprowadzone w oparciu o książkę "Hobbit, czyli tam i z powrotem" pokazały najmłodszym uczestnikom, że prawdziwym bogactwem nie jest krasnoludzkie złoto pilnowane przez baśniowego smoka, lecz przyjaźń, lojalność i wspólne przeżywanie przygód.

Końcowym efektem spotkania było oswojenie strachu przed groźnym smokiem poprzez stworzenie jego mniejszej i bardziej przyjaznej wersji.

więcej informacji

dodano: 10-10-2017
Szkolenie z zakresu środków trwałych i inwentaryzacji

szkolenie

6 października Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Będzinie gościła dyrektorów oraz pracowników działów finansowo-księgowych Zakładów oraz Jednostek Budżetowych Samorządu Terytorialnego Regionu Śląskiego.

Okazją do spotkania było kolejne już szkolenie zorganizowane we współpracy z Ogólnopolskim Instytutem Nieruchomości - Fundacja w Katowicach, którego tematem były ŚRODKI TRWAŁE I INWENTARYZACJA. Praktyczną i rzetelną wiedzę uczestnicy szkolenia zdobywali dzięki Ewie Koszeli - Naczelnikowi Wydziału Kontroli Gospodarki Finansowej Regionalnej Izby Obrachunkowej w Katowicach, uznanemu autorytetowi w zakresie interpretacji i stosowania przepisów finansowo-księgowych.

więcej informacji

dodano: 10-10-2017
XIII FORUM BIBLIOTEKARZY SAMORZĄDOWYCH POWIATU BĘDZIŃSKIEGO

plakat

"Biblioteka - skarbnica wiedzy o regionie" to przedmiot tegorocznego Forum Bibliotekarzy Samorządowych Powiatu Będzińskiego, które odbędzie się 12 października w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Będzinie.

Organizowane przez bibliotekę od 13 lat Forum, nad którym patronat honorowy objął Prezydent Miasta Będzina Łukasz Komoniewski, jest inicjatywą wspierającą pracę współczesnych bibliotek. Służy wymianie doświadczeń zawodowych oraz integracji środowiska bibliotekarskiego, które możliwe są do realizacji dzięki różnorodności bibliotekarzy reprezentujących różne typy bibliotek od publicznych, poprzez pedagogiczne, szkolne, na parafialnych kończąc. Przez kolejne lata będzińska biblioteka podejmowała działania wzmacniające interpersonalne i merytoryczne kompetencje bibliotekarzy, głównie w obszarze zarządzania, współpracy ze społecznością lokalną oraz budowania wizerunku i zdolności koalicyjnych. W tym roku w sposób szczególny organizatorzy zwrócą uwagę na rolę bibliotek w upowszechnianiu i promowaniu wiedzy o regionie. O tym jak ważne jest zachowanie i odkrywanie wiedzy o małych ojczyznach przekonywać będą eksperci - praktycy współczesnego bibliotekarstwa, m.in. Małgorzata Zbroszczyk z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Chrzanowie, która będzie mówić o użytkownikach informacji regionalnej i Łukasz Żywulski z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Piekarach Śląskich, który postara się odpowiedzieć czy współczesny bibliotekarz, jako archiwista społeczny ma do spełnienia misję, obowiązek czy być może to powołanie. Uczestnicy Forum Bibliotekarzy spotkają się także z fotografem Jerzym Wieczorkiem, a Alina Dołyniuk - Majeranek z Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Będzinie zaprezentuje rolę będzińskiej książnicy w kreowaniu informacji o regionie oraz budowaniu relacji z otoczeniem społecznym, będącym nieograniczonym źródłem wiedzy o miejscach, kulturze i tradycjach regionu.

XII Forum Bibliotekarzy Samorządowych Powiatu Będzińskiego rozpocznie się o godzinie 10.00 w sali konferencyjnej Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Będzinie - plac prof. Włodzimierza Wójcika 1. Wstęp wolny. Zapraszamy.

plakat plakat

dodano: 04-10-2017
Starsze wiadomości: « 1  2  3  4  5  6  7  8 9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  » 

Ilość aktualności w bazie: 207

Archiwum: 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005 

  • zak
  • OIN
  • BatProfi
  • Kaufland
  • MPWIK
  • Społem
  • Enion
Start | Biblioteka | Nowości | Imprezy | Ludzie regionu | Kontakt| Katalog| Bibliografia regionalna

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prowadzenia statystyki odwiedzin. Korzystamy z oprogramowania Google Analytics.