przejdź do treści
Start Biblioteka Imprezy Ludzie regionu Przejście do strony zewnętrznej Katalog zbiorów biblioteki Nowości

Szukaj w bibliotece:

Wpisz autora lub tytuł i wyszukaj książkę w naszej bibliotece.
Przejście do strony zewnętrznej Serwis miasta Będzin
Przejście do strony zewnętrznej Aktualności Będzińskie
Przejście do strony zewnętrznej Serwis starostwa
Przejście do strony zewnętrznej Wydarzenia Powiatu Będzińskiego
Stowarzyszenie Filary Kultury
Informacja o programie Kraszewski Komputery dla bibliotek
Informacja o programie Narodowy program rozwoju czytelnictwa
Przejście do strony zewnętrznej Biblioteka Narodowa
Informacja o książkach dla osób niewidomych i niedowidzących Czytak
Informacja o programie Akademia Orange dla bibliotek
Przejście do strony zewnętrznej Facebook
Informacja o projekcie IBUK Libra
Przejście do strony zewnętrznej Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Przejście do strony zewnętrznej Powiatowy Informator Kulturalny
Dokument PDF Przewodnik po życiu w Fife Szkocja biblioteka
Informacje o programie Cała Polska Czyta Dzieciom
BIP
Informacja o projekcie Bank Podręczników
Przejście do strony zewnętrznej pitax.pl Banner umieszczony w związku z otrzymaniem bezpłatnego magazynu Chidusz

Elektrownia Łagisza

Elektrownia Łagisza

W ramach prowadzonego przez Miejską i Powiatową Bibliotekę Publiczną w Będzinie bloku zajęć z edukacji regionalnej, której adresatami są najmłodsi mieszkańcy Będzina dziś w mieszczącej się w dzielnicy Podłosie Filii nr 9 biblioteki odbyły się zajęcia poświęcone elektrowni Łagisza. Uczestniczące w spotkaniu dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 11 w Będzinie z zainteresowaniem wysłuchały opowieści bibliotekarza, jak z węgla powstaję prąd, co to jest elektrownia i co produkuje. Poznały kilka ciekawostek z historii funkcjonującej w ich miejscu zamieszkania Elektrowni Łagisza, w tym także tą, że nie wszystkie kominy elektrowni są kominami. Inspirowani wierszem "Pstryk" Juliana Tuwima mali regionaliści poznali drogi przepływu prądu z elektrowni do mieszkań i przypomnieli sobie jak bezpiecznie obsługuje się niektóre urządzenia elektryczne. Potem stworzyli własna mini makietę elektrowni.

więcej informacji

dodano: 21-02-2017
Ulubieni bohaterowie książek, czyli świat pełen magii i czarów

Ulubieni bohaterowie książek, czyli świat pełen magii i czarów

Razem z Koziołkiem Matołkiem, Królewną Śnieżką i żółwiem Franklinem można się doskonale bawić i uczyć zarazem. O tym jak ważni są w życiu każdego z nas przyjaciele dowiedziały się dzieci ze Specjalnego Ośrodka Szkolno -Wychowawczego w Będzinie, które dziś odwiedziły oddział dla dzieci i młodzieży będzińskiej książnicy. Słuchając książki "Franklin i jego paczka " autorstwa Paulette Bourgeois oraz "Przygody Koziołka Matołka " Kornela Makuszyńskiego przeniosły się w świat niezwykłych przygód i skomplikowanych misji badawczo-podróżniczych, o których powodzeniu decyduje m.in. prawdziwa przyjaźń.

więcej informacji

dodano: 21-02-2017
Ogólnopolski konkurs plastyczny "Bezdroża fantazji"

Zajęcia z dziećmi

"Bezdroża fantazji" to Ogólnopolski Konkurs Plastyczny ogłoszony przez Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury w Będzinie. Jego adresatem są uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów. Motywem przewodnim tegorocznej edycji jest świat legend. Szczegóły zawiera regulamin dostępny na stronie www.pmdk.bedzin.pl/konkursy/ (zakładka "Konkursy")


dodano: 20-02-2017
Mała podróż po wielkim księgozbiorze - Światowy Dzień Kota

Zajęcia z dziećmi

W piątek z okazji Światowego Dnia Kota będzińską bibliotekę odwiedzili uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 11. Dzieci rozmawiały o swoich kocich pupilach, a także innych zwierzętach posiadanych w domach. Mali uczestnicy zajęć z ciekawością zapoznawali się także z najpopularniejszymi, często niespotykanymi na co dzień, rasami kotów. By zagłębić się jeszcze bardziej w koci świat dzieci wysłuchały z zainteresowaniem książkę pt. "O kocie, który został czarodziejem" Anny Onichimowskiej. Na koniec zajęć uczniowie wyczarowali swoje kolorowe i piękne koty tak jak zrobili to bohaterowie z wysłuchanej wcześniej opowieści.

więcej informacji

dodano: 20-02-2017
Plakat informacyjny: Zagłębiowski Bal Malucha, Data: 24 lutego 2017, Godzina 17-19
     Miejsce: Bawialnia Baby-Fit, Sosnowiec ul. Ciasna 10


Słodki posmak Walentynek

Słodki posmak Walentynek

Słodki i zdrowy posmak Walentynek poznały osoby, które przyjęły zaproszenie Prezydenta Miasta Będzina i 15 lutego odwiedziły Miejską i Powiatową Bibliotekę Publiczną w Będzinie, która wspólnie z będzińskim kołem Stowarzyszenia Diabetyków zainicjowała spotkanie z myślą o osobach dbających o zdrowie swoje i swoich bliskich.

Podczas kilkugodzinnej akcji z profilaktyki zdrowia ponad setka osób skorzystała z bezpłatnych porad dietetyka, skontrolowała wzrok oraz poziom cukru we krwi. Panie dodatkowo mogły poddać się przyjemnym zabiegom pielęgnacyjnym dłoni zapewnionym przez przedstawicielkę marki kosmetyków Thian de. Zainteresowaniem cieszyły się również warsztaty zdrowego żywienia "Jedź świadomie" prowadzone przez Barbara Tometczak, Prezesa Śląskiego Oddziału Wojewódzkiego Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków oraz inicjatorkę akcji "Słodki posmak Walentynek" Lilianę Małysek - Zieleniec, Prezesa będzińskiego koła Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków związaną również z Ruchem Społecznym DOLCEVITA. Panie podczas warsztatów wskazały jak w prosty sposób przeliczać zawartość cukru w produktach, jak w szybki sposób przygotować używając wyciskarki firmy Muke zdrowe i smaczne warzywne i owocowe soki, koktajle i musy, które uczestnicy warsztatów mogli samodzielnie skomponować z ulubionych produktów.

więcej informacji

dodano: 17-02-2017
Dyskusyjny Klub Książki zaprasza

Dyskusyjny Klub Książki zaprasza

W środę 15 lutego w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Będzinie odbyło się drugie w tym roku spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla dorosłych, podczas którego klubowicze omawiali książkę Lidii Stefek "Strachy". W spotkaniu uczestniczyła dr Katarzyna Krzan prowadząca wydawnictwo e-bookowo (www.e-bookowo.pl) i wydawca "Strachów".


więcej informacji

dodano: 17-02-2017
Starsze wiadomości: « 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26 27  28  29  30  » 

Ilość aktualności w bazie: 207

Archiwum: 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005 

 • zak
 • OIN
 • BatProfi
 • Kaufland
 • MPWIK
 • Społem
 • Enion
Start | Biblioteka | Nowości | Imprezy | Ludzie regionu | Kontakt| Katalog| Bibliografia regionalna

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prowadzenia statystyki odwiedzin. Korzystamy z oprogramowania Google Analytics.