przejdź do treści
Start Biblioteka Imprezy Ludzie regionu Przejście do strony zewnętrznej Katalog zbiorów biblioteki Nowości

Szukaj w bibliotece:

Wpisz autora lub tytuł i wyszukaj książkę w naszej bibliotece.
Przejście do strony zewnętrznej Serwis miasta Będzin
Przejście do strony zewnętrznej Aktualności Będzińskie
Przejście do strony zewnętrznej  Serwis starostwa
Przejście do strony zewnętrznej Wydarzenia Powiatu Będzińskiego
Stowarzyszenie Filary Kultury
Informacja o programie Kraszewski Komputery dla bibliotek
Informacja o programie Narodowy program rozwoju czytelnictwa
Przejście do strony zewnętrznej Biblioteka Narodowa
Informacja o książkach dla osób niewidomych i niedowidzących Czytak
Informacja o programie Akademia Orange dla bibliotek
Przejście do strony zewnętrznej Facebook
Informacja o projekcie IBUK Libra
Przejście do strony zewnętrznej Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Przejście do strony zewnętrznej Powiatowy Informator Kulturalny
Dokument PDF Przewodnik po życiu w Fife Szkocja biblioteka
Informacje o programie Cała Polska Czyta Dzieciom
BIP
Informacja o projekcie Bank Podręczników
Przejście do strony zewnętrznej pitax.pl Banner umieszczony w związku z otrzymaniem bezpłatnego magazynu Chidusz

To jest sfera dla amatora i konesera

Bracia Grimm i młodzi czytelnicy

Książka - świat na wyciągnięcie ręki. Przekonali się o tym uczniowie Szkoły Podstawowej nr 11 w Będzinie, którzy pod koniec lutego odwiedzili oddział dla dzieci i młodzieży będzińskiej biblioteki. Młodzież podczas zajęć " To jest sfera dla amatora i konesera " poznała bogatą kolekcję publikacji adresowanych do młodych czytelników - książek przygodowych, fantastycznych i obyczajowych, wśród których nie brakuje wydawnictw niosących odpowiedzi na pytania nurtujące młode pokolenie. Makulatura oraz prasa posłużyła uczniom do wykonania słownych kolaży, których tematem była oczywiście książka . bo " książka ma moc ".

więcej informacji

dodano: 06-03-2017
Bracia Grimm i młodzi czytelnicy

Bracia Grimm i młodzi czytelnicy

2 marca uczniowie Szkoły Podstawowej nr 11 w Będzinie zmierzyli się w będzińskiej bibliotece z twórczością Wilhelma i Jacoba Grimm. Okazało się, że twórczość braci Grimm jest doskonale znana młodym czytelnikom, którzy wykorzystując motywy niektórych baśni wykonali pomysłowe plakaty zachęcające czytania i sięgania po baśnie, bajki i bajeczki.więcej informacji

dodano: 06-03-2017
Tradycyjne, audiobooki czy wirtualne - książki dostępne w bibliotekach

Tradycyjne, audiobooki czy wirtualne

Będzińska książnica gościła dziś młodzież z Zespołu Szkół Techniczno-Usługowych, \ która zapoznała się z ofertą materiałów bibliotecznych, jakie posiada w zbiorach Czytelnia Główna oraz Oddział dla dzieci i młodzieży. Uczestnicy spotkania odkryli, że obok książek w tradycyjnej, drukowanej, formie współczesne biblioteki dysponują także audiobookami, filmami, prasą, wyjątkową kolekcją zbiorów książki dawnej oraz dokumentami życia społecznego, które są niezwykle bogatym świadectwem współczesnego życia danego społeczeństwa.

więcej informacji

dodano: 06-03-2017
Ogólnopolski konkurs ekologiczny MOJA ZIEMIA - CZYSTY ŚWIAT

Ogólnopolski konkurs ekologiczny MOJA ZIEMIA - CZYSTY ŚWIAT<

Zapraszamy dzieci i młodzież do udziału w kolejnej edycji konkursu z zakresu ochrony środowiska i ekologii. Ogólnopolski konkurs MOJA ZIEMIA - CZYSTY ŚWIAT organizowany pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Będzina, Pana Łukasza Komoniewskiego służy upowszechnianiu wiedzy o przyrodzie, podnoszeniu poziomu świadomości ekologicznej oraz propagowaniu postaw sprzyjających ochronie środowiska naturalnego wśród przedstawicieli młodego pokolenia. Do zadań konkursowych do wykonania, których zapraszają organizatorzy dziewiętnastej edycji konkursowych zmagań należy m.in. wykonanie płaskiej pracy plastycznej najlepiej z materiałów recyklingowych przedstawiającej las, przestrzennej pracy plastycznej prezentującej trop jednego leśnego zwierzęcia, prezentację w formie komiksu ulubionej formy aktywnego wypoczynku w lesie oraz przygotowanie filmu multimedialnego przedstawiającego możliwość wykorzystania drewna w życiu codziennym człowieka.

Organizatorem konkursu, któremu w tym roku towarzyszy hasło "W sercu lasu" jest Urząd Miejski w Będzinie, Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Będzinie oraz Państwowe Gospodarstwo Leśne - Lasy Państwowe Nadleśnictwo Siewierz. Patronat medialny nad przedsięwzięciem objęła TVP 3 Katowice, a zaproszenie do obrad jury przyjęła redaktor Marianna Durczok, producentka programów ekologicznych "Bliżej natury", która będzie przewodniczyć komisji oceniającej nadesłane na konkurs prace. Podobnie jak w latach poprzednich obok dzieci i młodzieży z Polski organizatorzy do współpracy zaprosili miasta partnerskie Będzina (Kaisiadorys, Iżewsk, Tatabanya, Basse - Ham). Laureatów konkursu poznamy 21 kwietnia podczas uroczystości inspirowanych Światowym Dniem Ziemi. Szczegóły konkursu zawiera regulamin konkursu.

Regulamin konkursu

dodano: 13-02-2017
Dyskusyjny Klub Książki zaprasza

Dyskusyjny Klub Książki zaprasza

W Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Będzinie zaprasza na kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki, który odbędzie się 15 marca o godzinie 17,00 w klubie "Pod Sową". Inspiracją do dyskusji będzie powieść Marty Guzowskiej "Wszyscy ludzie przez cały czas." To kryminał, którego bohater, neurotyczny antropolog Mario Ybl trafia na Kretę, wiosenną i zimną. Są wykopaliska, archeologiczne zagadki, rodowa zemsta i zbrodnie, których współczesne ofiary giną tak samo, jak te starożytne. Książka niewątpliwie dostarczy wielu tematów do dyskusji na którą już dziś zapraszamy. Wstęp na spotkanie bezpłatny.

dodano: 23-02-2017
Z kalendarza bibliotekarza

Z kalendarza bibliotekarza

24 lutego 1786 roku urodził się młodszy z braci Grimm, Wilhelm. Z tej okazji w oddziale dla dzieci i młodzieży naszej książnicy odbyły się zajęcia, w których uczestniczyły dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 1 w Będzinie.

Przedszkolaki poznały kilka faktów z życia pisarza i jego brata Jacoba, których określano często mianem "zbieraczy baśni i podań ludowych", by potem wysłuchać opowieści o "Królewnie Śnieżce i siedmiu krasnoludkach". Zachęcone baśnią "Stoliczku nakryj się" wykonały z kartonu serwis filiżanek i talerzyków pełnych smakołyków.

więcej informacji

dodano: 22-02-2017
Jak powstaje książka

Jak powstaje książka

Podczas zajęć, które odbyły się 21 lutego w oddziale dla dzieci i młodzieży będzińskiej biblioteki dzieci poznawały nazwy poszczególnych części budowy książki, etapy jej powstawania oraz zawody, które związane są z książką, tj. pisarz, ilustrator, drukarz, księgarz i bibliotekarz. Dzieci dowiedziały się, czym różni się księgarnia od bibliotek, i jak należy się w tych miejscach zachowywać. Uczestnicy zajęć, sześciolatki z oddziału przedszkolnego Szkoły Podstawowej nr 10 w Będzinie, aby lepiej zapamiętać zdobytą podczas spotkania wiedzę wykonały wspólnie własna książkę, której bohaterami zostały dinozaury.

więcej informacji

dodano: 22-02-2017
Starsze wiadomości: « 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25 26  27  28  29  30  » 

Ilość aktualności w bazie: 207

Archiwum: 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005 

  • zak
  • OIN
  • BatProfi
  • Kaufland
  • MPWIK
  • Społem
  • Enion
Start | Biblioteka | Nowości | Imprezy | Ludzie regionu | Kontakt| Katalog| Bibliografia regionalna

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prowadzenia statystyki odwiedzin. Korzystamy z oprogramowania Google Analytics.