przejdź do treści
Start Biblioteka Imprezy Ludzie regionu Przejście do strony zewnętrznej Katalog zbiorów biblioteki Nowości

Szukaj w bibliotece:

Wpisz autora lub tytuł i wyszukaj książkę w naszej bibliotece.
Przejście do strony zewnętrznej Serwis miasta Będzin
Przejście do strony zewnętrznej Aktualności Będzińskie
Przejście do strony zewnętrznej  Serwis starostwa
Przejście do strony zewnętrznej Wydarzenia Powiatu Będzińskiego
Stowarzyszenie Filary Kultury
Informacja o programie Kraszewski Komputery dla bibliotek
Informacja o programie Narodowy program rozwoju czytelnictwa
Przejście do strony zewnętrznej Biblioteka Narodowa
Informacja o książkach dla osób niewidomych i niedowidzących Czytak
Informacja o programie Akademia Orange dla bibliotek
Przejście do strony zewnętrznej Facebook
Informacja o projekcie IBUK Libra
Przejście do strony zewnętrznej Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Przejście do strony zewnętrznej Powiatowy Informator Kulturalny
Dokument PDF Przewodnik po życiu w Fife Szkocja biblioteka
Informacje o programie Cała Polska Czyta Dzieciom
BIP
Informacja o projekcie Bank Podręczników
Przejście do strony zewnętrznej pitax.pl Banner umieszczony w związku z otrzymaniem bezpłatnego magazynu Chidusz

Wystawa z cyklu Piąta pora roku

Wystawa z cyklu Piąta pora roku

Galeria klubu "Pod Sową" Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Będzinie dostarczy niebawem wielu wrażeń i emocji. Sprawcami niezwykłych przeżyć będzie 10 artystów Stowarzyszenia Promocji Kultury Zagłębia w Będzinie, których obrazy będą eksponowane na wystawie z cyklu "Piąta pora roku".

Wystawa, której wernisaż odbędzie się w piątek 10 marca o godzinie 17.00 jest kolejną wspólną inicjatywą biblioteki i działającego od 2011 roku stowarzyszenia. Tym razem swoje obrazy zaprezentuje 5 pań: Halina Moryś, Teresa Nalepa, Beata Pirzycka, Oksana Kwietniewska i Mirosława Dudek oraz panowie: Witold Drytkiewicz, Edward Trzaskalski, Marek Machniak, Zbigniew Krasoń i Wiesław Długosz. Wszyscy swój warsztat doskonalą pod okiem artysty-plastyka, Romualda Korusa z pracowni malarstwa sztalugowego będzińskiego Ośrodka Kultury.

Wystawa "Piąta pora roku" została przygotowana pod auspicjami Prezydenta Miasta Będzina Łukasza Komoniewskiego. W będzińskiej książnicy prezentowana będzie do końca kwietnia, w godzinach otwarcia placówki: poniedziałek - piątek 10.00-19.00, sobota 9.00-15.00. Wstęp wolny.

Wystawa z cyklu Piąta pora roku

Wystawa z cyklu Piąta pora roku

dodano: 06-03-2017
Eliminacje miejskie Regionalnego Konkursu Recytatorskiego "Mały OKR 2017"

Eliminacje miejskie Regionalnego Konkursu Recytatorskiego

Wisława Szymborska, Jan Brzechwa, Adam Mickiewicz i Julian Tuwim to autorzy, których twórczość najchętniej prezentowali uczniowie klas IV - VI szkół podstawowych uczestniczący w eliminacjach miejskich Regionalnego Konkursu Recytatorskiego "Mały OKR 2017". W Będzinie przesłuchania dla szkół podstawowych odbyły się 8 marca 2017 w klubie "Pod Sową" będzińskiej biblioteki. Uczestniczyło w nich 27 młodych recytatorów, którzy reprezentowali 11 placówek oświatowych. Laureatów poznamy podczas finału, który odbędzie się 17 marca o godzinie 10.00 w bibliotece.

więcej informacji

dodano: 09-03-2017
Eliminacje miejskie Regionalnego Konkursu Recytatorskiego "Mały OKR 2017" dla gimnazjów.

Eliminacje miejskie Regionalnego Konkursu Recytatorskiego

9 marca 2017 będzińska biblioteka ponownie gościła uczestników zmagań recytatorskich w klubie "Pod Sową". Tym razem mieliśmy zaszczyt wysłuchać zdolną młodzież ze szkół gimnazjalnych. Bolesław Leśmian, Wiesława Szymborska, Julian Tuwim i Jerzy Pilch to tylko kilku z wielu autorów, których twórczość prezentowali uczniowie uczestniczący w eliminacjach miejskich Regionalnego Konkursu Recytatorskiego "Mały OKR 2017". 17 uczestników z 6 placówek oświatowych zaprezentowało blisko 38 utworów z literatury polskiej i zagranicznej.

Laureatów poznamy podczas finału, który odbędzie się 17 marca o godzinie 10.00 w bibliotece.

więcej informacji

dodano: 09-03-2017
Zaprosili nas

Zaprosili nas

Tradycją Miejskiego Zespołu Szkól nr 4 w Będzinie jest organizacja eliminacji miejskich Regionalnego Konkursu Recytatorskiego. Jego adresatami są uczniowie klas I-III szkół podstawowych Będzina. Tegoroczne przesłuchania, które dostarczyły wyjątkowych wrażeń odbyły się 7 marca. Wśród jury, któremu przewodniczyła Elżbieta Gwiazda, inspektor Wydziału Oświaty UM w Będzinie, który jest współorganizatorem konkursu, nie mogło zabraknąć przedstawicieli Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Będzinie.

więcej informacji

dodano: 08-03-2017
Dzień Kobiet

Mały OKR 2017

dodano: 08-03-2017
Będziński Uniwersytet Trzeciego Wieku

Będziński Uniwersytet Trzeciego Wieku

Apetyt na wiedzę studentów Będzińskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku jest niezmienny. Widać to m.in. podczas warsztatów komputerowych prowadzonych przez bibliotekarzy będzińskiej książnicy. W czwartki i piątki Czytelnia Główna, w której prowadzone są warsztaty wprowadzające seniorów w wirtualny świat jest gwarno i energetycznie.

Warsztaty to nie tylko zapotrzebowanie seniorów na integrację i sposób na spędzanie wolnego czasu. To przede wszystkim potrzeba zdobywania wiedzy, która ma zapobiec wykluczeniu społecznemu i cyfrowemu osób starszych.

więcej informacji

dodano: 07-03-2017
Mały OKR 2017

Mały OKR 2017

W dniach 8 i 9 marca 2017 roku w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Będzinie odbędą się eliminacje miejskie Regionalnego Konkursu Recytatorskiego dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów "Mały OKR 2017".

Zainicjowany przez Regionalny Instytut Kultury w Katowicach konkurs służy pielęgnowaniu kultury języka ojczystego oraz rozbudzaniu wśród dzieci i młodzieży zainteresowania sztuką recytacji. Podobnie jak w latach ubiegłych wśród uczniów szkół podstawowych będzie oceniana recytacja przygotowanego utworu, a wśród gimnazjalistów ocenie podlegać będzie prezentowany utwór przygotowany w kategorii recytacji, "Wywiedzione ze słowa" lub poezja śpiewana.

Powołane przez organizatora eliminacji miejskich, którym jest Wydział Oświaty Urzędu Miejskiego w Będzinie jury oceniać będzie dobór repertuaru, interpretację utworu oraz ogólny wyraz artystyczny prezentowanego utworu.

Terminy:
8 marca o godz. 10.00 - przegląd uczniów szkół podstawowych
9 marca o godz. 10.00 - przegląd umiejętności gimnazjalistów

Finał eliminacji miejskich odbędzie się 17 marca o godzinie 10.00 w sali konferencyjnej biblioteki- ul. Piłsudskiego 39. Podczas uroczystości poznamy laureatów, którzy zakwalifikowali się do etapu regionalnego konkursu (przesłuchania odbędą się w dniach 20-22 marca w Teatrze "Korez" w Katowicach).

dodano: 07-03-2017
Starsze wiadomości: « 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24 25  26  27  28  29  30  » 

Ilość aktualności w bazie: 207

Archiwum: 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005 

  • zak
  • OIN
  • BatProfi
  • Kaufland
  • MPWIK
  • Społem
  • Enion
Start | Biblioteka | Nowości | Imprezy | Ludzie regionu | Kontakt| Katalog| Bibliografia regionalna

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prowadzenia statystyki odwiedzin. Korzystamy z oprogramowania Google Analytics.