przejdź do treści
Start Biblioteka Imprezy Ludzie regionu Przejście do strony zewnętrznej Katalog zbiorów biblioteki Nowości

Szukaj w bibliotece:

Wpisz autora lub tytuł i wyszukaj książkę w naszej bibliotece.
Przejście do strony zewnętrznej Serwis miasta Będzin
Przejście do strony zewnętrznej Aktualności Będzińskie
Przejście do strony zewnętrznej  Serwis starostwa
Przejście do strony zewnętrznej Wydarzenia Powiatu Będzińskiego
Stowarzyszenie Filary Kultury
Informacja o programie Kraszewski Komputery dla bibliotek
Informacja o programie Narodowy program rozwoju czytelnictwa
Przejście do strony zewnętrznej Biblioteka Narodowa
Informacja o książkach dla osób niewidomych i niedowidzących Czytak
Informacja o programie Akademia Orange dla bibliotek
Przejście do strony zewnętrznej Facebook
Informacja o projekcie IBUK Libra
Przejście do strony zewnętrznej Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Przejście do strony zewnętrznej Powiatowy Informator Kulturalny
Dokument PDF Przewodnik po życiu w Fife Szkocja biblioteka
Informacje o programie Cała Polska Czyta Dzieciom
BIP
Informacja o projekcie Bank Podręczników
Przejście do strony zewnętrznej pitax.pl Banner umieszczony w związku z otrzymaniem bezpłatnego magazynu Chidusz

X edycja Ogólnopolskiego Konkursu Poetycki im. Władysława Stefana Sebyły

X edycja Ogólnopolskiego Konkursu Poetycki im. Władysława Stefana Sebyły

Tradycją Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej im. Stefana Żeromskiego w Będzinie stał się ogłaszany od lat Ogólnopolski Konkurs Poetycki im. Władysława Stefana Sebyły.> Tegoroczna X edycja konkursu adresowanego do autorów, twórców i poetów zarówno niezrzeszonych, jak i członków związków twórczych odbywa się pod patronatem Prezydenta Miasta Będzina Łukasza Komoniewskiego. Partnerem wspierającymi bibliotekę jest Instytut Mikołowski im. Rafała Wojaczka w Mikołowie oraz Towarzystwo Historyczne Szembeków w Warszawie.

Konkurs ma charakter otwarty. Jego celem jest inspirowanie do aktywności twórczej i rozbudzanie zainteresowań twórczością poetycką, pielęgnowanie piękna języka polskiego oraz konfrontacja twórczości poetyckiej. Nagrodą Główną konkursu jest dofinansowanie do wydania tomiku poetyckiego w wysokości 1 000 zł. Dotychczas w ramach konkursu organizatorzy mieli przyjemność wydać tomik "50 wierszy na godzinę" Iwony Świerkuli (Warszawa, 2016), "Gdy zamszowieje ligustr" , Anny Piliszewskiej (Wieliczka, 2015), "Syta cisza", Eli Galoch (Turek, 2014), "Przekazy podprogowe", Patryka Chrzana (Dąbrowa Górnicza, 2013), "W objęciach wiatru" Jolanty Wychowaniec (Sosnowiec, 2012), " Drogi niepowrotu" Cezarego Granickiego (Gródków, 2011) oraz "Północna strona" Bartosza Wiczkowskiego (Dąbrowa Górnicza, 2010). Zestawy utworów konkursowych można dostarczyć osobiście do Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej im. Stefana Żeromskiego w Będzinie lub przesłać na adres biblioteki z dopiskiem: konkurs poetycki. Szczegółowe warunki konkursu zawiera

REGULAMIN.

dodano: 16-03-2017
Dzień pamięci Biskupa Adam Śmigielski - Honorowego Obywatela Miasta Będzina

Dzień pamięci Biskupa Adam Śmigielski

Z inicjatywy Rady Miejskiej Będzina (uchwała Nr VIII/67/2011 z dnia 28 marca 2011 r.) 25 marca obchodzony jest w mieście Dzień Pamięci Biskupa Adama Śmigielskiego, Honorowego Obywatela Miasta Będzina. Z tej okazji Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Będzinie przygotowała wystawę BISKUP ADAM ŚMIGIELSKI HONOROWY OBYWATEL MIASTA BĘDZINA, podkreślającą rolę i znaczenie osoby pierwszego Biskupa Sosnowieckiego, który dla królewskiego miasta Będzina miał zawsze wiele sympatii.

więcej informacji

dodano: 28-03-2017
Akcja książka raz przeczytana, czyli będzińska wymiana książek

Akcja książka raz przeczytana, czyli będzińska wymiana książek

25 marca w będzińskiej bibliotece odbyła się akcja wymiany książek raz przeczytanych. W trakcie 5 godzin trwania akcji nowych właścicieli znalazło prawie 400 książek z roczników 2000-2017. Wymiana Książek to inicjatywa Śląskich Blogerów Książkowych zrzeszających piszących o literaturze blogerów oraz fascynatów książek z całego Śląska. Ich celem jest propagowanie czytelnictwa i promocja literatury między innymi poprzez organizację wymian książkowych, paneli dyskusyjnych, spotkań autorskich oraz akcji promujących literaturę w social mediach i na blogach.

więcej informacji

dodano: 28-03-2017
Bieżące problemy w zakresie gospodarki finansowej

Bieżące problemy w zakresie gospodarki finansowej

20 marca 2017r. Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Będzinie we współpracy z Ogólnopolskim Instytutem Nieruchomości z siedzibą w Katowicach zorganizowała szkolenie dla Zakładów i Jednostek budżetowych, którego przedmiotem były BIEŻĄCE PROBLEMY W ZAKRESIE GOSPODARKI FINANSOWEJ, RACHUNKOWOŚCI I SPRAWOZDAWCZOŚCI Szkolenie prowadziła p. Ewa Koszela - naczelnik Wydziału Kontroli Gospodarki Finansowej Regionalnej Izby Obrachunkowej w Katowicach. Mamy nadzieję, że wiedza pozyskana na szkoleniu pozwoli na swobodne poruszanie się w zmieniających się przepisach jak i podejmowaniu trafnych decyzji.

więcej informacji

dodano: 24-03-2017
Tydzień z Internetem 2017

Tydzień z Internetem

Tydzień z Internetem to ogólnoeuropejska kampania zachęcającą ludzi do poznawania możliwości, jakie daje Internet. Jej światowym koordynatorem jest organizacja pozarządowa Telecentre - Europe. W Polsce organizacją Tygodnia z Internetem zajmuje się Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.

W tym roku Tydzień z Internetem organizowany jest po raz siódmy. W dniach od 27 marca do 2 kwietnia w bibliotekach, szkołach, świetlicach oraz pracowniach komputerowych będą prowadzone zajęcia i warsztaty, którym towarzyszyć będzie tegoroczny motyw akcji: inspiruj się i dziel swoimi pasjami. Organizatorzy szczególnie polecają 3 obszary bliskie naszemu życiu codziennemu: majsterkowaniu, gotowaniu i szyciu.

Będzińska książnica już dziś zaprasza na warsztaty i spotkania, które zaplanowano w dniach 29 -31 marca w Czytelni Głównej biblioteki. Szczegóły wkrótce.

dodano: 24-03-2017
Wieczór poezji Grażyny Janoty już na nami

Wieczór poezji Grażyny Janoty

17 marca 2017 w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Będzinie odbyło się spotkanie autorskie z Grażyną Janotą. Ta pochodząca z Mysłowic poetka zadebiutowała w 87' w Programie Trzecim Polskiego Radia Katowice. Jest laureatką licznych konkursów poetyckich, w tym Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Wł. Stefana Sebyły, organizowanego przez będzińską bibliotekę przy wsparciu Urzędu Miejskiego w Będzinie, Instytutu Mikołowskiego im. Rafała Wojaczka w Mikołowie oraz Towarzystwa Historycznego im. Szembeków w Warszawie. Obecnie jej wierszy można posłuchać na antenie Radia Katowice, a sama poetka była kilkukrotnym gościem audycji "Artystyczne spotkania" na antenie tego radia.

więcej informacji

dodano: 21-03-2017
Finał eliminacji miejskich Regionalnego Konkursu Recytatorskiego "Mały OKR"

Mały OKR

17 marca w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Będzinie odbył się finał podsumowujący Regionalny Konkurs Recytatorski dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów "Mały OKR". Wśród recytatorów, którzy zmagali się początkiem marca w turnieju najlepszych interpretatorów poezji jury wyłoniono 11 laureatów, wśród których znaleźli się:


więcej informacji

dodano: 17-03-2017
Starsze wiadomości: « 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22 23  24  25  26  27  28  29  30  » 

Ilość aktualności w bazie: 207

Archiwum: 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005 

  • zak
  • OIN
  • BatProfi
  • Kaufland
  • MPWIK
  • Społem
  • Enion
Start | Biblioteka | Nowości | Imprezy | Ludzie regionu | Kontakt| Katalog| Bibliografia regionalna

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prowadzenia statystyki odwiedzin. Korzystamy z oprogramowania Google Analytics.