przejdź do treści
Start Biblioteka Imprezy Ludzie regionu Przejście do strony zewnętrznej Katalog zbiorów biblioteki Nowości

Szukaj w bibliotece:

Wpisz autora lub tytuł i wyszukaj książkę w naszej bibliotece.
Przejście do strony zewnętrznej Serwis miasta Będzin
Przejście do strony zewnętrznej Aktualności Będzińskie
Przejście do strony zewnętrznej  Serwis starostwa
Przejście do strony zewnętrznej Wydarzenia Powiatu Będzińskiego
Stowarzyszenie Filary Kultury
Informacja o programie Kraszewski Komputery dla bibliotek
Informacja o programie Narodowy program rozwoju czytelnictwa
Przejście do strony zewnętrznej Biblioteka Narodowa
Informacja o książkach dla osób niewidomych i niedowidzących Czytak
Informacja o programie Akademia Orange dla bibliotek
Przejście do strony zewnętrznej Facebook
Informacja o projekcie IBUK Libra
Przejście do strony zewnętrznej Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Przejście do strony zewnętrznej Powiatowy Informator Kulturalny
Dokument PDF Przewodnik po życiu w Fife Szkocja biblioteka
Informacje o programie Cała Polska Czyta Dzieciom
BIP
Informacja o projekcie Bank Podręczników
Przejście do strony zewnętrznej pitax.pl Banner umieszczony w związku z otrzymaniem bezpłatnego magazynu Chidusz

Z kalendarza bibliotekarza

Z kalendarza bibliotekarza

W dniu dzisiejszym wraz z PM nr 9 świętowaliśmy urodziny A. A. Milne autora bardzo znanej książki dla dzieci o Kubusiu Puchatku. Podczas zajęć rozmawialiśmy o różnorodnych cechach charakteru bohaterów tej fantastycznej opowieści. Przedszkolaki wysłuchały krótkiej historii pt. "Tygrysie brykanie" z zbioru opowiadań "Kubuś Puchatek i Przyjaciele", a także świetnie bawiły się naszym puchatkowym kołem fortuny, które wyznaczało naszym małym uczestnikom zadania do wykonywania.

więcej informacji

dodano: 01-02-2017
Kondolencje

Tajniki świata cyfrowego czyli Komputerowa Szkoła Seniora

Komputerowa Szkoła Seniora

W styczniu rozpoczęły się kolejne konsultacje komputerowe dla seniorów mające formę spotkań warsztatowych. Spotkania odbywają się od kilku tak w małych grupach zorganizowanych lub na życzenie kursanta -indywidualnie w ramach cyklu Komputerowej Szkoły Seniora .

Warsztaty są bezpłatne, a uczestnicy podczas zajęć opanowują podstawy obsługi komputera (pisanie, formatowanie tekstu, zakładanie poczty, pisanie e-maili itp.) oraz poznają różne przeglądarki internetowe, z których uczą się bezpiecznie korzystać. W tajniki cyfrowego świata kursantów wprowadzają bibliotekarze Czytelni Głównej Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Będzinie, z którymi osoby zainteresowane udziałem w warsztatach mogą kontaktować się osobiście lub telefonicznie: 32 267 41 65 wew. 22

więcej informacji

dodano: 25-01-2017
Warsztaty komputerowe studentów Będzińskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku

Uniwersytet Trzeciego Wieku

Nowy rok dla studentów Będzińskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku rozpoczął się sukcesem, jakim jest zajęcie I miejsca w rankingu na najlepszy uniwersytet trzeciego wieku w województwie śląskim. Inicjatorom uniwersytety w Będzinie, jego studentom, koordynatorom oraz prowadzącym zajęcia serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Odniesiony sukces zobowiązuje, dlatego studenci uczestniczący w warsztatach komputerowych organizowanych w Czytelni Głównej Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Będzinie z niemalejącym zainteresowaniem poznają nowoczesne technologie i nabywają umiejętności z zakresu obsługi komputera. Pierwsze styczniowe zajęcia już za studentami, i to zarówno tymi z grup początkujących jak i zaawansowanych.

Celem warsztatów prowadzonych w ramach działającego od 2014 roku Będzińskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku jest przede wszystkim stymulowanie sprawności intelektualnej ludzi starszych oraz przełamywanie barier związanych z zastosowaniem nowoczesnych technik komputerowych. Dodatkowo seniorzy nabywają umiejętności praktycznego wykorzystania nowoczesnych technik informatycznych i komunikacyjnych oraz umiejętności bezpiecznego wyszukiwania różnorodnych informacji w Internecie.

więcej informacji

dodano: 25-01-2017
Zaprogramuj robota w bibliotece

Roboty

24 stycznia w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Będzinie odbędą się interaktywne warsztaty dla dzieci i młodzieży z zakresu robotyki. Zajęcia prowadzone przez animatorów Firmy Robopark z Czeladzi (www.robopark.pl.) odbędą się w budynku Biblioteki Głównej w oddziale dla dzieci i młodzieży ul. Piłsudskiego 39. W trakcie zajęć obok dobrej zabawy będzie możliwość zdobycia wiedzy oraz wykazania się umiejętnościami i kreatywnością budowania i zaprogramowania robota, maszyny czy też pojazdu zbudowanego ze specjalistycznych klocków LEGO, który będzie potrafił chodzić, mówić i podejmować inteligentne decyzje.

O godzinie 14:00 zapraszamy na warsztaty dzieci w wieku 5-8 lat, a o 15:00 zainteresowanych w wieku od 8-13 lat. Udział w warsztatach jest bezpłatny, jednak ze względu na ograniczona liczbę miejsc należy skontaktować się z oddziałem dla dzieci i młodzieży (tel. 32 267 48 28), gdzie prowadzone są zapisy.

dodano: 20-01-2017
Mała podróż po wielkim księgozbiorze

Podróż

Mała podróż po wielkim księgozbiorze - zajęcia literackie dla dzieci i zorganizowane z okazji zbliżającego się Dnia Babci i Dnia Dziadka zorganizowano 20 stycznia w oddziale dla dzieci i młodzieży będzińskiej książnicy. Uczestniczące w spotkaniu dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 1 w Będzinie wysłuchały literackich historii o babciach i dziadka, by potem opowiedzieć o swoich ukochanych babciach i dziadkach, którym przygotowały kolorowe laurki wręczone w dniu ich święta.

więcej informacji

dodano: 20-01-2017
Zimowe zabawy z reporterką Nelą

Zimowe zabawy z reporterką Nelą

18 stycznia, w kolejnym dniu biblioferii oddział dla dzieci i młodzieży będzińskiej biblioteki zaprosił dzieci w zimową podróż z książką. Tym razem uczestnicy zajęć dzieci ze Świetlicy Środowiskowej w Antoniowie miały okazję na przeżycie fantastycznej przygody z Nelą, małą reporterką, autorką niezwykle popularnych książek podróżniczych dla dzieci. Mająca 10 lat Nela zaprosiła dzieci na szybki kurs poszukiwacza przygód, podczas którego zdobywały umiejętności niezbędne każdemu podróżnikowi.

Następnie zainspirowani zabawami z książką wykonały prace plastyczne, których motywem były oczywiście zimowe sporty i zabawy. Powstały rzeźb wykonane z folii aluminiowej i ozdobnego drutu. Kolorowe dodatki i dekoracje pomogły w stworzeniu unikalnych i oryginalnych bałwanków. Wśród figurek wykonanych przez dzieci znalazł się także wymagający precyzji i cierpliwości druciany saneczkarz.

więcej informacji

dodano: 20-01-2017
Starsze wiadomości: « 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21 22  23  » 

Ilość aktualności w bazie: 157

Archiwum: 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005 

  • zak
  • OIN
  • BatProfi
  • Kaufland
  • MPWIK
  • Społem
  • Enion
Start | Biblioteka | Nowości | Imprezy | Ludzie regionu | Kontakt| Katalog| Bibliografia regionalna

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prowadzenia statystyki odwiedzin. Korzystamy z oprogramowania Google Analytics.