przejdź do treści
Start Biblioteka Imprezy Ludzie regionu Przejście do strony zewnętrznej Katalog zbiorów biblioteki Nowości

Szukaj w bibliotece:

Wpisz autora lub tytuł i wyszukaj książkę w naszej bibliotece.
Przejście do strony zewnętrznej Serwis miasta Będzin
Przejście do strony zewnętrznej Aktualności Będzińskie
Przejście do strony zewnętrznej Serwis starostwa
Przejście do strony zewnętrznej Wydarzenia Powiatu Będzińskiego
Stowarzyszenie Filary Kultury
Informacja o programie Kraszewski Komputery dla bibliotek
Informacja o programie Narodowy program rozwoju czytelnictwa
Przejście do strony zewnętrznej Biblioteka Narodowa
Informacja o książkach dla osób niewidomych i niedowidzących Czytak
Informacja o programie Akademia Orange dla bibliotek
Przejście do strony zewnętrznej Facebook
Informacja o projekcie IBUK Libra
Przejście do strony zewnętrznej Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Przejście do strony zewnętrznej Powiatowy Informator Kulturalny
Dokument PDF Przewodnik po życiu w Fife Szkocja biblioteka
Informacje o programie Cała Polska Czyta Dzieciom
BIP
Informacja o projekcie Bank Podręczników
Przejście do strony zewnętrznej pitax.pl Banner umieszczony w związku z otrzymaniem bezpłatnego magazynu Chidusz

Dyskusyjny Klub Książki zaprasza

Dyskusyjny Klub Książki zaprasza

W najbliższą środę 15 lutego o godzinie 17,00 w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Będzinie odbędzie się kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Tym razem inspiracją do dyskusji klubowiczów będzie wydana pod koniec 2016 roku książka Lidii Stefek "Strachy". Premierowe spotkanie czytelników z autorką książki miało miejsce w będzińskiej bibliotece podczas grudniowej promocji wydawnictwa.

Teraz zapraszamy do spotkania i rozmowy z autorką w węższym gronie. Ponieważ akcja książki "Strachy" toczy się na ziemi będzińskiej, zaczyna się w okresie drugiej wojny światowej, a kończy kilkanaście lat po jej zakończeniu powieść może być ciekawym materiałem dla osób pasjonujących się tematyką regionu . Z pewnością dostarczy też wielu ciekawych wątków do burzliwych rozmów.przy kawie. Udział w spotkaniu jest bezpłatny

dodano: 13-02-2017
Wspieramy bibliotekę w Cieszynie

Wspieramy bibliotekę w Cieszynie

Pod koniec stycznia w Miejskiej Bibliotece w Cieszynie wybuchł pożar niszcząc część księgozbioru znajdującego się wypożyczalni głównej. W związku ze stratą jaka dotknęła kolegów z Cieszyna, Dyrektor oraz pracownicy będzińskiej książnicy postanowili dołożyć swoją cegiełkę książek i wesprzeć proces odbudowy zbiorów podjęty przez dyrekcję, bibliotekarzy oraz czytelników biblioteki w Cieszynie. Do akcji bibliotekarzy z Będzina włączyli się także bibliotekarze z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sławkowie. W sumie do Cieszyna wysłano pocztą 123 książki wydane po 2007 roku.

więcej informacji

dodano: 13-02-2017
Instytucje kultury w 2017 roku

WInstytucje kultury w 2017 roku

10 lutego 2017 roku w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece w Będzinie odbyło się szkolenie dla księgowych Instytucji Kultury regionu śląskiego, którego współorganizatorem był Ogólnopolski Instytut Nieruchomości z siedzibą w Katowicach. Temat szkolenia to:
INSTYTUCJE KULTURY W 2017 ROKU
ASPEKTY RACHUNKOWE I PODATKOWE PO ZMIANACH PRZEPISÓW
Szkolenie prowadziła Pani Teresa Krawczyk - wykładowca wyższych uczelni, wieloletni praktyk administracji skarbowej w tym Naczelnik Urzędu Skarbowego, główna księgowa jednostek sektora finansów publicznych i spółek, autor pozycji książkowych o tej tematyce oraz autor wielu publikacji o tematyce rachunkowej, podatkowej oraz na temat finansów publicznych.

więcej informacji

dodano: 13-02-2017
Kardynał Jean Marie Lustiger Honorowy Obywatel Miasta Będzina

Kardynał Jean Marie Lustiger Honorowy Obywatel Miasta Będzina

Uchwałą Rady Miejskiej Będzina z dnia 28 marca 2011 roku 2 lutego został ustanowiony Dniem Pamięci Kardynała Jean - Marie Lustigera, Honorowego Obywatela Miasta Będzina. Z tej okazji w lutym każdego roku w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Będzinie prezentowana jest wystawa upamiętniającą sylwetkę pierwszego Honorowego Obywatela Miasta Będzina i prowadzone są działania edukacyjne adresowane do najmłodszych mieszkańców miasta, których celem jest kształtowanie etycznego stosunku do małej ojczyzny.

W tym roku z przygotowanej oferty zajęć skorzystali uczniowie starszych klas Szkoły Podstawowej nr 10 i 11, którzy w oparciu o wystawę, prezentację multimedialną, artykuły prasowe o kardynale oraz broszurę "Honorowi Obywatele Miasta Będzina" wydaną w 2015 roku przez Stowarzyszenie Filary Kultury zdobyli ogólną wiedzę na temat Kardynała Jean-Marie Lustigera, jego korzeni związanych z Będzinem oraz kolejnych wizyt składanych w mieście. Prezentowane materiały miały także pomóc młodzieży w uświadomieniu sobie roli i znaczenia nadania tytułu Honorowego Obywatela Miasta.

więcej informacji

dodano: 13-02-2017
Zakochaj się w Będzinie - WALENTYNKI w Muzeum Zagłębia w Będzinie – 12.02.2017, PROGRAM: 12:00 Walentynki z wyobraźnią – warsztaty plastyczne 
     dla dzieci, na których będzie można wykonać własnoręcznie laurkę walentynkową. 13:00 Magia i medycyna miłosna - prelekcja etnograficzna
     14:00 Zatańcz ze mną! - Warsztaty tańca dla par (pod profesjonalnym okiem instruktora szkoły tańca Marengo z Dąbrowy Górniczej). 
     Uczestnicy warsztatów będą mogli wziąć udział w loterii, w której do wygrania będą vouchery do szkoły tańca oraz upominki z Muzeum 
     Zagłębia w Będzinie. Zapisy pod numerem telefonu: 32 267 77 07


Relacje z mediami

Szkolenie dla bibliotekarzy

Psychologiczne i społeczne uwarunkowania percepcji przekazów medialnych, budowanie agendy, spirala milczenia i gatekeeping to tylko niektóre zagadnienia, jakie zgłębiali bibliotekarze bibliotek samorządowych Powiatu Będzińskiego z Będzina, Czeladzi, Wojkowic i Sławkowa podczas szkolenia na temat budowania relacji z mediami.

Szkolenie, które odbyło się 9 lutego w siedzibie Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Będzinie prowadził dr Jacek Skorus, wykładowca akademicki w zakresie nauk politycznych, medioznawstwa, kulturoznawstwa i dziennikarstwa, który podzielił się z bibliotekarzami swoimi umiejętnościami zdobytymi podczas 35 lat pracy zawodowej w trakcie, której był reporterem, lektorem, redaktorem wydania programów informacyjnych i publicystycznych, autorem reportaży i filmów dokumentalnych.

więcej informacji

dodano: 10-02-2017
Lepszy Internet zależy od Ciebie

Zajęcia z dziećmi

Lepszy Internet zależy od Ciebie - to myśl przewodnia zajęć, które odbyły się w oddziale dla dzieci i młodzieży będzińskiej książnicy z okazji obchodzonego 7 lutego Dnia Bezpiecznego Internetu. W tym roku święto budowania bezpiecznego i przyjaznego środowiska online obchodzono po raz 13 pod hasłem "Razem zmieniamy internet na lepsze".

Uczestniczący w zajęciach w będzińskiej książnicy uczniowie klasy drugiej Szkoły Podstawowej nr 2 dyskutowali na temat zagrożeń czyhających na młodego użytkownika w Internecie oraz tego, w jaki sposób ich unikać. Zajęcia prowadzone w oparciu o materiały przygotowane przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę uzupełniła prezentacja multimedialna, która zwyciężyła w konkursie "Wiedz@ da Ci bezpieczeństwo w sieci" zorganizowanym pod koniec ubiegłego roku przez katowicką firmę TwójRobot.pl Twórcza Edukacja Zajęcia Pozalekcyjne Paweł Górecki oraz bibliotekę w Będzinie.

Na koniec zajęć dzieci przedstawiły przygotowaną przez siebie mapę niebezpieczeństw związanych z korzystaniem z Internetu, której centralnym punktem okazały się m.in. rozmowy na czacie oraz niedobrane właściwie wg wieku gry.

więcej informacji

dodano: 10-02-2017
Starsze wiadomości: « 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20 21  22  23  » 

Ilość aktualności w bazie: 157

Archiwum: 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005 

 • zak
 • OIN
 • BatProfi
 • Kaufland
 • MPWIK
 • Społem
 • Enion
Start | Biblioteka | Nowości | Imprezy | Ludzie regionu | Kontakt| Katalog| Bibliografia regionalna

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prowadzenia statystyki odwiedzin. Korzystamy z oprogramowania Google Analytics.