przejdź do treści
Start Biblioteka Imprezy Ludzie regionu Przejście do strony zewnętrznej Katalog zbiorów biblioteki Nowości

Szukaj w bibliotece:

Wpisz autora lub tytuł i wyszukaj książkę w naszej bibliotece.
Przejście do strony zewnętrznej Serwis miasta Będzin
Przejście do strony zewnętrznej Aktualności Będzińskie
Przejście do strony zewnętrznej  Serwis starostwa
Przejście do strony zewnętrznej Wydarzenia Powiatu Będzińskiego
Stowarzyszenie Filary Kultury
Informacja o programie Kraszewski Komputery dla bibliotek
Informacja o programie Narodowy program rozwoju czytelnictwa
Przejście do strony zewnętrznej Biblioteka Narodowa
Informacja o książkach dla osób niewidomych i niedowidzących Czytak
Informacja o programie Akademia Orange dla bibliotek
Przejście do strony zewnętrznej Facebook
Informacja o projekcie IBUK Libra
Przejście do strony zewnętrznej Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Przejście do strony zewnętrznej Powiatowy Informator Kulturalny
Dokument PDF Przewodnik po życiu w Fife Szkocja biblioteka
Informacje o programie Cała Polska Czyta Dzieciom
BIP
Informacja o projekcie Bank Podręczników
Przejście do strony zewnętrznej pitax.pl Banner umieszczony w związku z otrzymaniem bezpłatnego magazynu Chidusz

Trwa głosowanie na inwestycję roku

Wodny plac zabaw w Będzinie zakwalifikował się do drugiego etapu konkursu Inwestycja roku, którego celem jest wyłonienie i nagrodzenie inwestycji odznaczających się szczególnymi walorami w takich obszarach jak: energooszczędność, zagospodarowanie urbanistyczne, funcjonalność i użyteczność.

Na inwestycję roku 2016 można głosować do 7 maja na stronie internetowej.

Więcej informacji na stronie www.bedzin.pl

dodano: 25-04-2017
MOJA ZIEMIA - CZYSTY ŚWIAT

Konkurs ekologiczny

21 kwietnia w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Będzinie odbył się finał XIX edycji konkursu ekologicznego MOJA ZIEMIA - CZYSTY ŚWIAT. Początki konkursu sięgają roku 1998, kiedy to z okazji 640-lecia miasto zorganizowało pierwszą jego edycję pt. "By ziemia była piękna i zasobna".

Od kilku lat konkurs odbywa się pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Będzina Łukasza Komoniewskiego. W roku 2017 konkurs zmienił formułę na przedsięwzięcie o charakterze ogólnopolskim, a do dotychczasowych partnerów konkursu, biblioteki i Urzędu Miasta w Będzinie, (wydziały Kształtowania Środowiska oraz Promocji, Kultury, Sportu i Komunikacji Społecznej) dołączyli TVP 3 Katowice oraz Nadleśnictwo Siewierz.

Najważniejszą ideą konkursu jest upowszechnianie wiedzy z zakresu ekologii, promowanie ochrony środowiska i postaw proekologicznych, lansowanie zdrowego stylu życia i rozwijanie wiedzy o regionie. W tym roku idea oraz tematyka konkursu trafiła do 480 osób z polski i zagranicy.

Do zadań XIX edycji konkursu pt."W sercu lasu" należało m.in. wykonanie płaskiej pracy plastycznej najlepiej z materiałów recyklingowych przedstawiającej las, przestrzennej pracy plastycznej prezentującej trop jednego leśnego zwierzęcia, prezentację w formie komiksu ulubionej formy aktywnego wypoczynku w lesie oraz przygotowanie filmu multimedialnego przedstawiającego możliwość wykorzystania drewna w życiu codziennym człowieka.

więcej informacji

dodano: 21-04-2017
Spotkanie autorskie ze Zbigniewem Białasem

Zbigniew Białas

20 kwietnia w będzińskiej bibliotece spotkał się z czytelnikami Zbigniew Białas, autor sosnowieckiej trylogii, na którą składa się obsypana nagrodami powieść "Korzeniec" (2011), "Puder i pył" oraz wydany w 2015 roku "Tal". Spotkanie zorganizowane z okazji zbliżającego się Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich patronatem objął Prezydent Miasta Będzina, Łukasz Komoniewski.

W trakcie spotkania autor odpowiadał na pytania i kwestie nurtujące czytelników uchylając nieco rąbka tajemnicy związanej z kolejną, aktualnie pisaną powieścią, której akcja osadzona jest w Będzinie okresu okupacji. Chodzi oczywiście o wspominaną już na wcześniejszych spotkaniach powieść inspirowaną "Pamiętnikiem" czternastoletniej Żydówki Rutki Laskier, której oczami i emocjami pokazane zostaną ludzkie tragedie mieszkańców Będzina czasów wojny.

Dotychczasowe powieści Zbigniewa Białasa stanowiące sosnowiecką sagę podbiły serca wielu czytelników, a przypisywany im czasami regionalizm, zdaniem autora wynika przede wszystkim z potrzeby rzetelnego pisania. A ponieważ Śląsk i Zagłębie, to jak przyznaje pisarz w jednym z wywiadów, nieprawdopodobna skarbnica ludzkich opowieści, godnych uwagi, powstają kolejne powieści mocno osadzone w historii tego regionu... na które z niecierpliwością czekają czytelnicy.

więcej informacji

dodano: 21-04-2017
Życzenia świąteczne Życzenia świąteczne

Ruszają konsultacje w sprawie metropolii

Rozpoczęły się będzińskie konsultacje z mieszkańcami w sprawie dołączenia naszego miasta do powstającej w województwie śląskim metropolii.

W związku z wejściem w życie ustawy o związku metropolitalnym w województwie śląskim, każda gmina, mająca wejść w skład związku, jest zobowiązana do przeprowadzenia konsultacji społecznych wśród swoich mieszkańców. Celem tych konsultacji jest poznanie opinii mieszkańców na temat przystąpienia gminy, którą zamieszkują do związku metropolitalnego.

Więcej informacji na stronie www.bedzin.pl

dodano: 13-04-2017
Zbigniew Białas gościem będzińskiej książnicy

Zbigniew Białas

20 kwietnia gościem Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Będzinie będzie Zbigniew Białas, polski literaturoznawca-anglista, profesor nauk humanistycznych, prozaik i tłumacz, autor fascynującej sosnowieckiej trylogii na którą składa się "Korzeniec", "Puder i pył" oraz najnowsza powieść – "Tal".

Spotkanie odbędzie się w budynku Biblioteki Głównej - ul. Piłsudskiego 39 o godz. 17.00. Będzie okazją do zapytania autora o jego najnowszą powieść, której bohaterką jest będzińska Żydówka, Rudka Laskier. Choć premiera książki planowana jest jesienią tego roku, pierwsze jej fragmenty Zbigniew Białas zaprezentował już w marcu 2016 roku podczas spotkania w Cafe Jerozolima. Wstęp na spotkanie wolny. Będzie możliwość zakupu książki z wpisem i autografem autora.

Zapraszamy.

Zbigniew Białas Zbigniew Białas


dodano: 12-04-2017
Zaprosili nas

Zajęcia z dziećmi

5 kwietnia bibliotekarz Filii nr 2 Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Będzinie odwiedził Przedszkole Miejskie nr 10 w Będzinie. Tym razem w roli jurora oceniającego Humor Przedszkolaka, którego tegoroczna edycja odbywała się pt. "Karuzela ze zwierzętami". Dzieci z będzińskich przedszkoli udowodniły kolejny raz, że potrafią się dobrze bawić, a nuda i brak humoru im nie grozi.

więcej informacji

dodano: 13-04-2017
Starsze wiadomości: « 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19 20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  » 

Ilość aktualności w bazie: 202

Archiwum: 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005 

  • zak
  • OIN
  • BatProfi
  • Kaufland
  • MPWIK
  • Społem
  • Enion
Start | Biblioteka | Nowości | Imprezy | Ludzie regionu | Kontakt| Katalog| Bibliografia regionalna

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prowadzenia statystyki odwiedzin. Korzystamy z oprogramowania Google Analytics.