przejdź do treści
Start Biblioteka Imprezy Ludzie regionu Przejście do strony zewnętrznej Katalog zbiorów biblioteki Nowości

Szukaj w bibliotece:

Wpisz autora lub tytuł i wyszukaj książkę w naszej bibliotece.
Przejście do strony zewnętrznej Serwis miasta Będzin
Przejście do strony zewnętrznej Aktualności Będzińskie
Przejście do strony zewnętrznej Serwis starostwa
Przejście do strony zewnętrznej Wydarzenia Powiatu Będzińskiego
Stowarzyszenie Filary Kultury
Informacja o programie Kraszewski Komputery dla bibliotek
Informacja o programie Narodowy program rozwoju czytelnictwa
Przejście do strony zewnętrznej Biblioteka Narodowa
Informacja o książkach dla osób niewidomych i niedowidzących Czytak
Informacja o programie Akademia Orange dla bibliotek
Przejście do strony zewnętrznej Facebook
Informacja o projekcie IBUK Libra
Przejście do strony zewnętrznej Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Przejście do strony zewnętrznej Powiatowy Informator Kulturalny
Dokument PDF Przewodnik po życiu w Fife Szkocja biblioteka
Informacje o programie Cała Polska Czyta Dzieciom
BIP
Informacja o projekcie Bank Podręczników
Przejście do strony zewnętrznej pitax.pl Banner umieszczony w związku z otrzymaniem bezpłatnego magazynu Chidusz

Spotkanie z poezją Agnieszki Tytko i fotografią Jerzego Wieczorka

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Będzinie zaprasza na spotkanie z Agnieszką Tytko, autorką tomiku "Wiersze o Grodźcu" oraz fotografem Jerzym Wieczorkiem. Spotkanie, będące podróżą sentymentalną po historii dzielnicy odbędzie się 8 maja 2017 roku o godzinie 16.30 w mieszczącej się w Grodźcu filii nr 5 biblioteki - ul. Słowackiego 2.

Spotkanie inauguruje cykl wydarzeń przygotowanych przez będzińska książnicę w ramach XIV Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek, któremu w tym roku towarzyszy hasło "Biblioteka. Oczywiście!". Wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem Prezydenta Miasta Będzina.

W trakcie spotkania, które pokazem prezentowanych fotografii wzbogaci Jerzy Wieczorek będzie możliwość nabycia tomiku "Wiersze o Grodźcu" Agnieszki Tytko wraz z autografem i dedykacją autorki.

Spotkanie z poezją Agnieszki Tytko i fotografią Jerzego Wieczorka Spotkanie z poezją Agnieszki Tytko i fotografią Jerzego Wieczorka

dodano: 05-05-2017
Ogólnopolski Konkurs Moja Ziemia - Czysty Świat

W majowym wydaniu magazynu Bliżej Natury relacja z finału konkursu plastycznego "Moja ziemia - czysty świat" zorganizowanego przez Miejską i Powiatową Bibliotekę Publiczną w Będzinie

Odnośnik do strony zewnętrznej: katowice.tvp.pl

Materiał dostępny na stronie: katowice.tvp.pl

dodano: 05-05-2017
Nasza Europa

Zajęcia z dziećmi

Wiedzę o Polsce i krajach europejskich warto zdobywać od najmłodszych lat. W ofercie edukacyjnej przygotowywanej przez będzińską bibliotekę z myślą o najmłodszych czytelnikach nie brak zajęć wzbogacających wiedzę o państwach Unii Europejskiej. Pod koniec kwietnia gośćmi oddziału dla dzieci i młodzieży poznającymi kraje Europy były dzieci z dąbrowskiego Niepublicznego Przedszkola Arcelor Mittal Poland. Podczas zajęć dzieci poznawały europejskich twórcach bajek i baśni, rozmawiały o ulubionych postaciach i bohaterach książkowych, których autorami są sławni Europejczycy. Dzieci poznały także sympatycznego Syriusza, maskotkę Unii Europejskiej.

więcej informacji

dodano: 05-05-2017
Znajdź swój cel, poznaj swoje wartości

Szkolenie dla bibliotekarzy

Jak ma wyglądać twoje idealne życie? Jaką osobą chcesz być? Dokąd zmierzasz? Czego chcesz?

Te i wiele innych pytań zadali sobie bibliotekarze będzińskiej książnicy 27 kwietnia podczas szkolenia prowadzonego przez Edytę Borok z COACHINGBORK w Dąbrowie Górniczej.

Uczestnicy warsztatów zastanawiali się nad rolą determinacji w dążeniu do wyznaczanych celów oraz prowadzili dyskusję podczas, której próbowali znaleźć odpowiedzi na wiele pytań, m.in. na pytanie "co zrobić, jeśli nasz cel, jest możliwy do osiągnięcia kosztem czasu poświęcanego najbliższym? co jeśli osiągając wyznaczony cel będziemy ostatecznie żałować naszego wyboru?".

więcej informacji

dodano: 05-05-2017
Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Będzinie laureatem nagrody Miasta Będzina

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Będzinie laureatem nagrody Miasta Będzina

Podczas XXXIV sesji Rady Miejskiej Będzina, która odbyła się 19 kwietnia 2017 wręczono nagrody Miasta Będzina za działalność artystyczną, kulturalną oraz sportową. W sumie przyznano 17 nagród, w tym jedna za całokształt działalności kulturalnej przypadła Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Będzinie. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że statuetka Jana Dormana została wręczona właśnie bibliotece.

Pozostałymi laureatami nagród za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury za całokształt działalności zostali:

 • Towarzystwo Przyjaciół Grodźca,
 • Adam Szydłowski – autor i redaktor wielu publikacji poświęconych kulturze żydowskiej, odkrywca 3 domów modlitwy w Będzinie,
 • instytucje kultury:
  • Muzeum Zagłębia,
  • Teatr Dzieci Zagłębia
 • oraz wspomniana już Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna,

Wśród laureatów nagrody za szczególne osiągnięcia w 2016 znalazła się znana bibliotece podróżniczka, blogerka i autorka książek Lidia Stefek, której z całego serca gratulujemy.

Lidia Stefek prowadzi bloga kulturalno - podróżniczego "Świat to za mało" (stefeklidia.wix.com/kulturalnie) oraz stronę promującą ukochane miasto "Będzin to za wiele". Jest częstą uczestniczką wielu wydarzeń organizowanych przez Miejską i Powiatową Bibliotekę Publiczną i inne instytucje kultury. Wielokrotnie podejmowała współpracę z będzińską książnicą tworząc wyjątkowe kreacje podczas takich imprez jak Ogólnopolskie Narodowe Czytanie czy Międzynarodowa Noc z Andersenem. Prowadzi również wykłady podróżnicze dla Będzińskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz prezentacje o swoich wędrówkach po świecie w szkołach, bibliotekach, miejscach związanych z turystyką.

Z kolei laureatami nagród Miasta Będzina dla osób fizycznych za osiągnięte wyniki sportowe oraz trenerów i innych osób wyróżniających się osiągnięciami w działalności sportowej za całokształt działalności zostali:

 • Justyna Tulicka - założycielka sekcji pływackiej w Będzinie, trenerka nauki pływania,
 • Jolanta Poświat - trenerka judo,
 • Wiesław Milewski - wiceprezes Śląskiego Związku Piłki Nożnej podokręgu Sosnowiec,
 • Damian Koch - zawodnik piłki nożnej,
 • Damian Wysocki - trener kick boxingu, instruktor strzelectwa,
 • Stelio DeRocco – trener drużyny siatkarskiej MKS Będzin,

Nagrody za szczególne osiągnięcia sportowe w 2016 roku otrzymali:

 • Dawid Woch - zawodnik MKS Będzin,
 • Przemysław Segieta - wieloletni trener grup młodzieżowych piłki siatkowej w Będzinie,
 • Łukasz Kozub - zawodnik MKS Będzin,
 • Martyna Greń - zawodniczka UKS Dragon i wyczynowej sekcji pływackiej,
 • Wojciech Słota - zawodnik UKS Dragon i wyczynowej sekcji pływackiej.

Uroczystość wręczenia nagród uświetniła występem Ewelina Binkowska prezentując kompozycję swojego autorstwa, a także znane wszystkim przeboje.

Wszystkim Laureatom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów

więcej informacji

dodano: 25-04-2017
Biblioteka uhonorowana przez Komandorię Zagłębiowską

Statuetka

Komandoria Zagłębiowska Stowarzyszenia Dam i Kawalerów Orderu Św. Stanisława w Będzinie obchodzi w roku 2017 jubileusz 20-lecia swojej działalności. Z tej okazji 22 kwietnia w Pałacu Kultury Zagłębia odbył się uroczysty koncert, podczas którego wręczone zostały osobom i instytucjom wspierającym działalność Komandorii specjalne statuetki. Jedną z nich została obdarowana Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Będzinie. Serdecznie dziękujemy za to wyróżnienie i niezwykły dowód uznania.

Wszystkim, którzy przyczynili się do sukcesów odnoszonych przez Komandorię gratulujemy szlachetności serc oraz życzymy dalszej wytrwałości i skuteczności w podejmowanych działaniach.


dodano: 25-04-2017
Będzińskie konsultacje z mieszkańcami w sprawie dołączenia naszego miasta do powstającej w województwie śląskim metropolii.

Będzińskie konsultacje z mieszkańcami w sprawie dołączenia naszego miasta do powstającej w województwie śląskim metropolii

W związku z wejściem w życie ustawy o związku metropolitalnym w województwie śląskim, każda gmina, mająca wejść w skład związku, jest zobowiązana do przeprowadzenia konsultacji społecznych wśród swoich mieszkańców. Celem tych konsultacji jest poznanie opinii mieszkańców na temat przystąpienia gminy, którą zamieszkują do związku metropolitalnego.

Proces konsultacyjny potrwa do 27 kwietnia 2017 r.

więcej informacji

dodano: 25-04-2017
Starsze wiadomości: « 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18 19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  » 

Ilość aktualności w bazie: 202

Archiwum: 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005 

 • zak
 • OIN
 • BatProfi
 • Kaufland
 • MPWIK
 • Społem
 • Enion
Start | Biblioteka | Nowości | Imprezy | Ludzie regionu | Kontakt| Katalog| Bibliografia regionalna

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prowadzenia statystyki odwiedzin. Korzystamy z oprogramowania Google Analytics.