przejdź do treści
Start Biblioteka Imprezy Ludzie regionu Przejście do strony zewnętrznej Katalog zbiorów biblioteki Nowości

Szukaj w bibliotece:

Wpisz autora lub tytuł i wyszukaj książkę w naszej bibliotece.
Przejście do strony zewnętrznej Serwis miasta Będzin
Przejście do strony zewnętrznej Aktualności Będzińskie
Przejście do strony zewnętrznej  Serwis starostwa
Przejście do strony zewnętrznej Wydarzenia Powiatu Będzińskiego
Stowarzyszenie Filary Kultury
Informacja o programie Kraszewski Komputery dla bibliotek
Informacja o programie Narodowy program rozwoju czytelnictwa
Przejście do strony zewnętrznej Biblioteka Narodowa
Informacja o książkach dla osób niewidomych i niedowidzących Czytak
Informacja o programie Akademia Orange dla bibliotek
Przejście do strony zewnętrznej Facebook
Informacja o projekcie IBUK Libra
Przejście do strony zewnętrznej Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Przejście do strony zewnętrznej Powiatowy Informator Kulturalny
Dokument PDF Przewodnik po życiu w Fife Szkocja biblioteka
Informacje o programie Cała Polska Czyta Dzieciom
BIP
Informacja o projekcie Bank Podręczników
Przejście do strony zewnętrznej pitax.pl Banner umieszczony w związku z otrzymaniem bezpłatnego magazynu Chidusz

Finał Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Władysława Stefana Sebyły

Finał Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Władysława Stefana Sebyły

Tegoroczna edycja Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Władysława Stefana Sebyły miała wyjątkowy charakter z okazji obchodzonego jubileuszu 10-lecia organizacji konkursu, którego inicjatorem jest Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Będzinie. Konkurs objęty jest patronatem honorowym Prezydenta Miasta Będzina, Łukasza Komoniewskiego, a wsparcia organizatorom udzielają Urząd Miejski w Będzinie, Instytut Mikołowski im. Rafała Wojaczka oraz Towarzystwo Historyczne im. Szembeków w Warszawie.

Celem konkursu jest m.in. zachęcanie środowisk twórczych do poszukiwań i świadomych wyborów w obszarze współczesnej poezji lirycznej, integracja środowiska literackiego oraz popularyzacja wartości literackich dorobku Władysława Stefana Sebyły, poety okresu międzywojennego, który od 3 lat jest patronem konkursu.

więcej informacji

dodano: 12-06-2017
XVI Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom

gólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom

Mieszcząca się w Grodźcu filia nr 5 będzińskiej książnicy postanowiła XVI Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom połączyć z przyjemnym spacerem i zdobyciem wiedzy o Górze Św. Doroty. Wyprawa odbyła się 6 czerwca, a jej uczestnikami były 4-5 latki z Przedszkola Miejskiego nr 14 w Będzinie, które po dotarciu na szczyt wzgórza zwiedziły mieszczący się na Górze zabytkowy Kościół Św. Doroty, wysłuchały legendy "Diabelskie kamienie" mówiącej o historii powstania kościółka zamieszczonej w książce "Legendy i podania będzińskie" oraz wykorzystały przestrzeń wokół budowli do rekreacyjnych zabaw.

więcej informacji

dodano: 12-06-2017
XVI Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom

Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom

Tydzień Czytania Dzieciom to ogólnopolska akcja organizowana w ramach kampanii zachęcającej osoby dorosłe do głośnego czytania dzieciom przez Fundację ABC XXI Cała Polska Czyta Dzieciom. W tym roku akcja odbywa się po raz XVI pod hasłem "Czytanie zbliża". Wśród instytucji, szkół i organizacji, które włączyły się do akcji nie mogło nie być Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Będzinie. 6 czerwca w filii nr 9 mieszczącej się w dzielnicy Podłosie w obecności grupy Sówek z Przedszkola Miejskiego nr 11 w Będzinie odczytano tradycyjnie "Lokomotywę" Juliana Tuwima. Następnie młodzi czytelnicy wysłuchali opowiadania "Kredki" Małgorzaty Musierowicz i obejrzeli ekspozycję książek dla dzieci "Złota kolekcja Książek" polecanych przez fundację ABC Cała Polska Czyta Dzieciom.

więcej informacji

dodano: 12-06-2017
Polsko-Ukraińskie Spotkania Bibliotekarzy

Polsko-Ukraińskie Spotkania Bibliotekarzy

Od 5 do 7 czerwca w Bibliotece Śląskiej w Katowicach realizowano projekt "Polsko-Ukraińskie Spotkania Bibliotekarzy" dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Celem projektu zainicjowanego przez Bibliotekę Śląską było stworzenie możliwości do wymiany doświadczeń bibliotekarzy z Polski i Ukrainy, popularyzacja wiedzy o nowych technologiach wykorzystywanych w bibliotekach oraz budowanie międzynarodowej sieci kontaktów zawodowych.

Wśród reprezentujących Polskę 12 bibliotek, do współpracy zaproszono także Miejską i Powiatową Bibliotekę Publiczną w Będzinie, która na stoisku eksperckim "Biblioteka otwarta na zmiany" zaprezentowała nowe technologie wykorzystywane w codziennej pracy będzińskich bibliotekarzy oraz narzędzia wykorzystywane w budowaniu wizerunku i marki instytucji.

więcej informacji

dodano: 12-06-2017
Ogólnopolska Noc Bibliotek

Noc Bibliotek - plakat

W najbliższą sobotę, 3 czerwca, odbędzie się kolejna Ogólnopolska Noc Bibliotek. To akcja zainicjowana w roku 2015 przez Centrum Edukacji Obywatelskiej. Jej celem jest promocja czytelnictwa i bibliotek, instytucji kultury dostępnych dla różnych grup użytkowników. Noc Bibliotek odbędzie się w ponad 1300 bibliotekach publicznych, uniwersyteckich, szkolnych i pedagogicznych. Wśród nich nie zabraknie Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Będzinie, która w tym dniu przygotowała wiele propozycji i atrakcji.

W tym roku, Noc Bibliotek odbywa się po raz trzeci. Tematem przewodnim akcji są podróże. Wszystkich, którzy w gronie przyjaciół i znajomych chcą się wybrać w niezwykłą podróż do świata książek, literatury, malarstwa oraz wspomnień globtrotera zapraszamy 3 czerwca o godzinie 17.00 do będzińskiej biblioteki - ul. Piłsudskiego 39.

Szczegółowy program Nocy Bibliotek na plakacie. Zapraszamy. Wstęp wolny.

Noc Bibliotek Noc Bibliotek

dodano: 31-06-2017
Rzeczy nieważne, wydarzenia błahe profesora ASP Jacka Rykały

Jacek Rykała w bibliotece

25 maja w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Będzinie odbyło się spotkanie z Jackiem Rykałą, artystą malarzem, profesorem malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach będącym prorektorem wspomnianej uczelni. Pan profesor jest również poetą i reżyserem teatralnym. Spotkanie autorskie odbyło się pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Będzina, Łukasza Komoniewskiego i cieszyło się dużym zainteresowaniem mieszkańców. Podczas spotkania z profesorem Jackiem Rykałą, które prowadził Paweł Dusza zaprezentowana została książka "Rzeczy nieważne, wydarzenia błahe", czyli zbiór opowiadanek, wierszyków i dramacik, które autor wzbogacił swoimi obrazami i fotografiami. Profesor Rykała w sposób przystępny i humorystyczny przedstawiał różne historie i anegdoty, które zainspirowały go do napisania książki.

więcej informacji

dodano: 02-06-2017
Jak nie czytam, jak czytam, czyli bicie rekordu czytania w Dniu Dziecka

Dzień dziecka

Z okazji Dnia Dziecka będzińską książnice odwiedzili wyjątkowi goście. Byli to uczniowie drugich klas Szkoły Podstawowej nr 10 w Będzinie. Wizyta była wyjątkowa ponieważ ponad 70 młodych mieszkańców naszego miasta wzięło udział w ogólnopolskim biciu rekordu czytania organizowanym w ramach akcji "Jak nie czytam, jak czytam 2017" przez redakcję miesięcznika "Biblioteka w szkole". Uroczystość otworzył dyrektor Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Będzinie, Krzysztof Malczewski, który również uczestniczył w akcji bicia rekordu czytania.

W scenerii biblioteki czytane były między innymi opowiadania o żółwiu Franklinie oraz książki z serii "Czytam sobie". Korzystając z warunków plenerowych imprezy dzieci stworzyły wyjątkową galerię rysunku prezentującą ulubionych bohaterów książek i bajek dla dzieci. Oczywiście, jak na Dzień Dziecka przystało, nie zabrakło wesołych zabaw oraz konkursów z upominkiem dla każdego oraz słodkiego poczęstunku. Oby takich radosnych i uśmiechniętych dni było jak najwięcej w życiu każdego dziecka.

więcej informacji

dodano: 02-06-2017
Starsze wiadomości: « 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  » 

Ilość aktualności w bazie: 207

Archiwum: 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005 

  • zak
  • OIN
  • BatProfi
  • Kaufland
  • MPWIK
  • Społem
  • Enion
Start | Biblioteka | Nowości | Imprezy | Ludzie regionu | Kontakt| Katalog| Bibliografia regionalna

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prowadzenia statystyki odwiedzin. Korzystamy z oprogramowania Google Analytics.