przejdź do treści
Start Biblioteka Imprezy Ludzie regionu Przejście do strony zewnętrznej Katalog zbiorów biblioteki Nowości

Szukaj w bibliotece:

Wpisz autora lub tytuł i wyszukaj książkę w naszej bibliotece.
Przejście do strony zewnętrznej Serwis miasta Będzin
Przejście do strony zewnętrznej Aktualności Będzińskie
Przejście do strony zewnętrznej  Serwis starostwa
Przejście do strony zewnętrznej Wydarzenia Powiatu Będzińskiego
Stowarzyszenie Filary Kultury
Informacja o programie Kraszewski Komputery dla bibliotek
Informacja o programie Narodowy program rozwoju czytelnictwa
Przejście do strony zewnętrznej Biblioteka Narodowa
Informacja o książkach dla osób niewidomych i niedowidzących Czytak
Informacja o programie Akademia Orange dla bibliotek
Przejście do strony zewnętrznej Facebook
Informacja o projekcie IBUK Libra
Przejście do strony zewnętrznej Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Przejście do strony zewnętrznej Powiatowy Informator Kulturalny
Dokument PDF Przewodnik po życiu w Fife Szkocja biblioteka
Informacje o programie Cała Polska Czyta Dzieciom
BIP
Informacja o projekcie Bank Podręczników
Przejście do strony zewnętrznej pitax.pl Banner umieszczony w związku z otrzymaniem bezpłatnego magazynu Chidusz

"W świecie animacji" - warsztaty animacji poklatkowej dla dzieci.

warsztaty animacji poklatkowej dla dzieci

Magia kina zawitała do Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Będzinie. Najmłodsi czytelnicy zainteresowani tajnikami animowania filmów wzięli udział w trzydniowych warsztatach edukacyjnych zorganizowanych przez Oddział dla Dzieci i Młodzieży. W dniach od 17.07-19.07.2017 r. dzieci poznały czym jest animacja poklatkowa, jakie jest zadanie reżysera, scenarzysty, scenografa i operatora kamery, a także stworzyły swój własny film animowany zatytułowany "Trzech podróżników". Samodzielne wykonanie scenografii, stworzenie scenariusza oraz animowanie było zajęciem rozwijającym u dzieci pomysłowość, zorganizowanie a przede wszystkim umiejętność pracy w grupie.

więcej informacji

dodano: 20-07-2017
"Brulion podróżnika" - Wycieczka do Nadleśnictwa Siewierz.

Wycieczka do Nadleśnictwa Siewierz

Uczestnicy bibliowakacji wybrali się dziś na edukacyjno - rozrywkową wycieczkę do Nadleśnictwa Siewierz. W programie znalazła się wizyta w Leśnej Izbie Edukacyjnej, gdzie dzieci poznały tajniki leśnego świata, zwyczaje zwierząt, które można spotkać w trakcie wędrówek oraz różne gatunki roślin. Wspaniałą atrakcją było ognisko i pieczenie kiełbasek. Wszyscy uczestnicy byli bardzo zadowoleni i pełni dobrych wrażeń wrócili do biblioteki.Wycieczka odbyła się dzięki pomocy Klubu Radnych "Wspólnie dla Będzina" oraz Radni Klubu Radnych "Wspólnie dla Powiatu".

W imieniu uczestników wycieczki wszystkim radnym zaangażowanym w organizację wycieczki serdecznie dziękujemy!

więcej informacji

dodano: 18-07-2017
Wakacyjna podróż z książki do książki

Powrót do zabaw z dawnych lat

W jaką podróż wyruszyła Nela mała reporterka? Co zwiedziła podczas swoich wypraw? Odpowiedzi na te pytania poznały dzieci uczestniczące w bibliowakacjach 12 czerwca 2017r. W trakcie zajęć edukacyjnych dzieci poznały kraj Peru oraz tajemnice Inków a także szczyt Machu Picchu. Zaznajomiły się z tajnikami pakowania plecaka przed wyprawą. Dodatkową atrakcją było wykonanie biżuterii na wzór peruwiański co sprawiło dzieciom wiele radości.

więcej informacji

dodano: 18-07-2017
Powrót do zabaw z dawnych lat

Powrót do zabaw z dawnych lat

Gra w kapsle i własnoręcznie wykonany cymbergaj - to dzisiejsza propozycja Oddziału dla dzieci i młodzieży. Uczestnicy bibliowakacji wzięli udział w warsztatach edukacyjnych "Ze starego kalendarza - letnia podróż w przeszłość". Książka Katarzyny Piętki "Gry i zabawy z dawnych lat" okazała się wspaniałą inspiracją do wesołej zabawy.

więcej informacji

dodano: 12-07-2017
Podróże po europie – zajęcia edukacyjne dla dzieci

Podróże po europie

Dokąd pojechać na wakacje? Jakie są zwyczaje u naszych sąsiadów? Czym zajmuje się Unia Europejska i kto do niej należy? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań o Europie można dziś było usłyszeć podczas zajęć pt. "Podróże po Europie" - zajęcia edukacyjne dla dzieci organizowane przy współpracy z Punktem Informacji Europejskiej - Europe Direct w Katowicach. Poprzez doskonałą zabawę przy grze z motywami europejskimi uczestnicy bibliowakacji organizowanych w Oddziale dla dzieci i młodzieży będzińskiej książnicy dowiedzieli się wielu ciekawostek o Unii Europejskiej.

więcej informacji

dodano: 11-07-2017
Wakacyjna wymiana książek

Wakacyjna wymiana książek

W dniu 1-szego lipca od samego rana Śląscy Blogerzy Książkowi gościli w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Będzinie. W ramach akcji "Książka raz przeczytana" odbyła się wakacyjna wymiana książek. Podczas wymiany zbiorów obowiązywała jedna zasada "ile przynosisz tyle wynosisz"

Wydarzenie to odbyło się pod patronatem Prezydenta Będzina Łukasza Komoniewskiego.

Akcja pomimo wakacji cieszyła się sporym zainteresowaniem czytelników dzięki czemu mamy nadzieję ,że następnej wymianie książek w Naszej Bibliotece będzie uczestniczyć jeszcze więcej osób chętnych do wymiany swoich zbiorów książkowych. Dziękujemy za owocną współpracę ze Śląskimi Blogerami Książkowymi i wsparcie w tym ważnym przedsięwzięciu. Wszystkim, którzy uczestniczyli w tej akcji życzymy przyjemnego czytania i poszerzania horyzontów literackich.

więcej informacji

dodano: 11-07-2017
Spotkanie promocyjne kwartalnika "Regionalista Biuletyn Zagłębiowski"

Regionalista Biuletyn Zagłębiowski

W dniu 30 czerwca w klubie "Pod Sową" Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej im. Stefana Żeromskiego w Będzinie odbyło się spotkanie Klubu Regionalnych Organizacji Zagłębia Dąbrowskiego w Będzinie promujące kwartalnik "Regionalista. Biuletyn Zagłębiowski". Na łamach biuletynu zostały zamieszczone teksty rożnych autorów promujących Zagłębie oraz rozmaite opracowania o treści historycznej dotyczące naszego regionu.

więcej informacji

dodano: 11-07-2017
Starsze wiadomości: « 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  » 

Ilość aktualności w bazie: 207

Archiwum: 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005 

  • zak
  • OIN
  • BatProfi
  • Kaufland
  • MPWIK
  • Społem
  • Enion
Start | Biblioteka | Nowości | Imprezy | Ludzie regionu | Kontakt| Katalog| Bibliografia regionalna

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prowadzenia statystyki odwiedzin. Korzystamy z oprogramowania Google Analytics.