przejdź do treści
Start Biblioteka Imprezy Ludzie regionu Przejście do strony zewnętrznej Katalog zbiorów biblioteki Nowości

Szukaj w bibliotece:

Wpisz autora lub tytuł i wyszukaj książkę w naszej bibliotece.
Przejście do strony zewnętrznej Serwis miasta Będzin
Przejście do strony zewnętrznej Aktualności Będzińskie
Przejście do strony zewnętrznej  Serwis starostwa
Przejście do strony zewnętrznej Wydarzenia Powiatu Będzińskiego
Stowarzyszenie Filary Kultury
Informacja o programie Kraszewski Komputery dla bibliotek
Informacja o programie Narodowy program rozwoju czytelnictwa
Przejście do strony zewnętrznej Biblioteka Narodowa
Informacja o książkach dla osób niewidomych i niedowidzących Czytak
Informacja o programie Akademia Orange dla bibliotek
Przejście do strony zewnętrznej Facebook
Informacja o projekcie IBUK Libra
Przejście do strony zewnętrznej Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Przejście do strony zewnętrznej Powiatowy Informator Kulturalny
Dokument PDF Przewodnik po życiu w Fife Szkocja biblioteka
Informacje o programie Cała Polska Czyta Dzieciom
BIP
Informacja o projekcie Bank Podręczników
Przejście do strony zewnętrznej pitax.pl Banner umieszczony w związku z otrzymaniem bezpłatnego magazynu ChiduszWakacyjna podróż z książki do książki

Wakacyjna podróż z książki do książki

"Wakacyjna podróż z książki do książki" to cykl wakacyjnych zajęć literackich dla dzieci inspirowanych opowieściami Neli, małej reporterki, autorki książek podróżniczych dla młodych czytelników. Podczas ostatnich z zajęć, które prowadzi oddział dla dzieci i młodzieży będzińskiej biblioteki uczestnicy spotkania ruszyli śladem Nel przez dżunglę, morza i oceany do świata niespotykanych zwierząt. Wysłuchali opowieści o fascynujących zwierzętach i miejscach, które zamieszkują, by potem wykonać własny obrazek utrwalający zapamiętaną historię. Wszystkie prace, zatwierdzone specjalną pieczęcią, trafiły do wakacyjnego albumu pamiątek, które zawsze warto przywozić z miejsc, w których się bywa.

więcej informacji

dodano: 04-08-2017
Wakacyjna Galeria Młodego Artysty

Wakacyjna Galeria Młodego Artysty

W dolnym holu Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Będzinie w okresie wakacji prezentowana jest w Galerii Młodego Artysty wystawa dziecięcych prac plastycznych. Eksponowane na wystawie prace zostały wykonane podczas zajęć grupowych i indywidualnych realizowanych przez oddział dla dzieci i młodzieży. Wśród rysunków najmłodszych czytelników biblioteki znajdują się ulubieni bohaterowie książek, interpretacje dzieł literackich dla dzieci i młodzieży oraz malarskie efekty dyskusji prowadzonych podczas dziecięcego Dyskusyjnego Klubu Książki.

więcej informacji

dodano: 04-08-2017
ABC Cukrzycy bez Powikłań

ABC Cukrzycy bez Powikłań

"ABC Cukrzycy bez Powikłań" to temat, który omawiany był 25 lipca w będzińskiej książnicy, gdzie można było dowiedzieć się jak dbać o zdrowie aby cieszyć się nim przez wiele lat.

Spotkanie zorganizowane zostało we współpracy z Polskim Stowarzyszeniem Diabetyków Oddział w Będzinie, którego prezesem jest Pani Liliana Małysek-Zieleniec a wykład na temat cukrzycy oraz czynników mających wpływ na zapobieganie jej powikłaniom poprowadzony został przez Panią Annę Szwedę - edukatorkę diabetologiczną.

Założenia badań pt. "społeczny obraz cukrzycy" przedstawiła Pani Zuzanna Bieńko w imieniu Zarządu Głównego Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków.

Oprócz wykładu, dzięki naszym partnerom, uczestnicy wydarzenia mogli bezpłatnie zbadać wzrok, skorzystać z porad dietetycznych jak i psychologicznych.

Patronat nad wydarzeniem objął Prezydent Miasta Będzina Łukasz Komoniewski.

więcej informacji

dodano: 04-08-2017
Wyprawa do sztuki której nie ma

Wyprawa do sztuki której nie ma

Kolejna odsłona wakacji w bibliotece - "Wyprawa do sztuki, której nie ma" - warsztaty scrapbookingu podczas których dzieci poznały sposoby na piękne dekorowanie albumów. Technika scrapbookingu pozwala na kreatywną zabawę podczas której każdy tworzy unikatowy album. Można w nim schować wspomnienia z wakacji... zdjęcia, pocztówki czy rysunki. Jest także świetnym pomysłem na prezent dla najbliższych. Wakacje to czas inspiracji - widać to w oryginalnych pracach stworzonych przez dzieci.

więcej informacji

dodano: 04-08-2017
Szukam w piasku i na trawie, przy szukaniu świetnie się bawię

Szukam w piasku i na trawie, przy szukaniu świetnie się bawię

Szukam w piasku i na trawie... szukam także w bibliotece. W książkach kryją się prawdziwe skarby. Bajkowe postacie, piękne opowieści i odpowiedzi na wiele pytań. Poprzez wspólną zabawę, odgadując zagadki i rozwiązując zadania można się także wiele nauczyć. Uczestnicy bibliowakacji przekonali się, że nawet przy niesprzyjającej pogodzie można znaleźć ciekawy sposób na spędzanie wakacyjnego wolnego czasu.

więcej informacji

dodano: 04-08-2017
Wakacyjna podróż z książki do książki

Wakacyjna podróż z książki do książki

W dniu 27 lipca 2017 w ramach zajęć "Wakacyjna podróż z książki do książki" odbyły się zajęcia literackie dla dzieci inspirowane przygodami bohatera cyklu książek "Franklin".

Podczas zajęć uczestnicy ćwiczyli swoją pamięć i wyobraźnię, utrwalali nawyk kontaktu z książką oraz zapoznawali się z literaturą dziecięcą. Wraz z bohaterami książki "Franklin jedzie na obóz" oraz pracownikiem Fili MiPBP w Będzinie na Warpiu dzieci odpowiedziały sobie na pytanie "Co zabieramy ze sobą na obóz?".

więcej informacji

dodano: 04-08-2017
Starsze wiadomości: « 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  » 

Ilość aktualności w bazie: 207

Archiwum: 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005 

  • zak
  • OIN
  • BatProfi
  • Kaufland
  • MPWIK
  • Społem
  • Enion
Start | Biblioteka | Nowości | Imprezy | Ludzie regionu | Kontakt| Katalog| Bibliografia regionalna

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prowadzenia statystyki odwiedzin. Korzystamy z oprogramowania Google Analytics.