przejdź do treści
Start Biblioteka Imprezy Ludzie regionu Przejście do strony zewnętrznej Katalog zbiorów biblioteki Nowości

Szukaj w bibliotece:

Wpisz autora lub tytuł i wyszukaj książkę w naszej bibliotece.
Przejście do strony zewnętrznej Serwis miasta Będzin
Przejście do strony zewnętrznej Aktualności Będzińskie
Przejście do strony zewnętrznej  Serwis starostwa
Przejście do strony zewnętrznej Wydarzenia Powiatu Będzińskiego
Stowarzyszenie Filary Kultury
Informacja o programie Kraszewski Komputery dla bibliotek
Informacja o programie Narodowy program rozwoju czytelnictwa
Przejście do strony zewnętrznej Biblioteka Narodowa
Informacja o książkach dla osób niewidomych i niedowidzących Czytak
Informacja o programie Akademia Orange dla bibliotek
Przejście do strony zewnętrznej Facebook
Informacja o projekcie IBUK Libra
Przejście do strony zewnętrznej Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Przejście do strony zewnętrznej Powiatowy Informator Kulturalny
Dokument PDF Przewodnik po życiu w Fife Szkocja biblioteka
Informacje o programie Cała Polska Czyta Dzieciom
BIP
Informacja o projekcie Bank Podręczników
Przejście do strony zewnętrznej pitax.pl Banner umieszczony w związku z otrzymaniem bezpłatnego magazynu Chidusz

Drywit

wystawa malarstwa - plakat

"Drywit – 40 lat twórczości artystycznej" to tytuł wystawy malarstwa Witolda Drytkiewicza, której otwarcie odbędzie się 8 września o godzinie 17:00 w Galerii klubu "Pod Sową" Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej im. Stefana Żeromskiego w Będzinie.

Witold Drytkiewicz, z zawodu inżynier mechanik oraz absolwent Politechniki Śląskiej, swoją przygodę z malarstwem rozpoczął w latach 70. Początkowo artysta związany był z środowiskiem górniczym i w tym okresie zdobył pierwsze nagrody za swoją twórczość.

Witold Drytkiewicz swoje obrazy prezentuje na licznych wystawach indywidualnych i zbiorowych. Jego głównymi narzędziami pracy są farby olejne oraz pastele.

Wystawa prezentowana będzie do 10 października w godzinach otwarcia biblioteki.

dodano: 05-09-2017
Wesele w bibliotece? Tak, to naprawdę się odbyło!

narodowe czytanie

W sobotni wieczór 2 września 2017r. biblioteka w Będzinie zamieniła się w dom weselny, w którym wszyscy goście świetnie się bawili.

Podczas wydarzenia można było skosztować tradycyjnych weselnych potraw, posłuchać polskich pieśni ludowych, posmakować wykwintnych herbat oraz miodu, potańczyć a jednocześnie edukować się podczas czytania fragmentów literatury przedstawionych w formie scen aktorskich przez zaproszonych gości min. Lidię Stefek i Jarosława Ciszek. Zaprezentowali się też uczniowie II-go Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Wyspiańskiego w Będzinie. Uczestnicy wesela wzięli udział w quizie literackim sprawdzającym ich wiedzę na temat czytanej lektury "Wesele" Stanisława Wyspiańskiego. Najlepsi zostali docenieni nagrodami książkowymi.

Przy organizacji wydarzenia "Narodowe Czytanie" wspomogli Nas partnerzy: Urząd Miasta Będzina, Muzeum Zagłębia oraz Ośrodek Kultury.

Dobrze bawiliśmy się dzięki artystom: Ewelinie Binkowskiej, która zaśpiewała piosenki z repertuaru Maryli Rodowicz oraz Kayah i Bregovića, Zespołowi Grodźczanie pod kierownictwem Stefani Urgacz oraz Zespołowi Ziemi Będzińskiej pod kierownictwem Andrzeja Sarapaty prezentującym znane pieśni ludowe. Ten wyjątkowy wieczór był możliwy dzięki sponsorom: Bistro "Concret", Maja, Bacówka, Ksantyna "Świat kawy i herbaty", Piekarnia z Będzina przy ul. Sieleckiej, Dobre Miody "Pasieka Marysia", Szwadron Ochotniczej Kawalerii im. W. Pileckiego.

Wszystkim partnerom, sponsorom oraz osobom zaangażowanym w to wydarzenie serdecznie dziękujemy!!!

więcej informacji

dodano: 05-09-2017


Wakacyjna podróż z książki do książki

Wakacyjna podróż z książki do książki

"Wakacyjna podróż z książki do książki" to cykl wakacyjnych zajęć literackich dla dzieci inspirowanych opowieściami Neli, małej reporterki, autorki książek podróżniczych dla młodych czytelników. Podczas ostatnich z zajęć, które prowadzi oddział dla dzieci i młodzieży będzińskiej biblioteki uczestnicy spotkania ruszyli śladem Nel przez dżunglę, morza i oceany do świata niespotykanych zwierząt. Wysłuchali opowieści o fascynujących zwierzętach i miejscach, które zamieszkują, by potem wykonać własny obrazek utrwalający zapamiętaną historię. Wszystkie prace, zatwierdzone specjalną pieczęcią, trafiły do wakacyjnego albumu pamiątek, które zawsze warto przywozić z miejsc, w których się bywa.

więcej informacji

dodano: 04-08-2017
Wakacyjna Galeria Młodego Artysty

Wakacyjna Galeria Młodego Artysty

W dolnym holu Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Będzinie w okresie wakacji prezentowana jest w Galerii Młodego Artysty wystawa dziecięcych prac plastycznych. Eksponowane na wystawie prace zostały wykonane podczas zajęć grupowych i indywidualnych realizowanych przez oddział dla dzieci i młodzieży. Wśród rysunków najmłodszych czytelników biblioteki znajdują się ulubieni bohaterowie książek, interpretacje dzieł literackich dla dzieci i młodzieży oraz malarskie efekty dyskusji prowadzonych podczas dziecięcego Dyskusyjnego Klubu Książki.

więcej informacji

dodano: 04-08-2017
Szukam w piasku i na trawie, przy szukaniu świetnie się bawię

Szukam w piasku i na trawie, przy szukaniu świetnie się bawię

Szukam w piasku i na trawie... szukam także w bibliotece. W książkach kryją się prawdziwe skarby. Bajkowe postacie, piękne opowieści i odpowiedzi na wiele pytań. Poprzez wspólną zabawę, odgadując zagadki i rozwiązując zadania można się także wiele nauczyć. Uczestnicy bibliowakacji przekonali się, że nawet przy niesprzyjającej pogodzie można znaleźć ciekawy sposób na spędzanie wakacyjnego wolnego czasu.

więcej informacji

dodano: 04-08-2017
ABC Cukrzycy bez Powikłań

ABC Cukrzycy bez Powikłań

"ABC Cukrzycy bez Powikłań" to temat, który omawiany był 25 lipca w będzińskiej książnicy, gdzie można było dowiedzieć się jak dbać o zdrowie aby cieszyć się nim przez wiele lat.

Spotkanie zorganizowane zostało we współpracy z Polskim Stowarzyszeniem Diabetyków Oddział w Będzinie, którego prezesem jest Pani Liliana Małysek-Zieleniec a wykład na temat cukrzycy oraz czynników mających wpływ na zapobieganie jej powikłaniom poprowadzony został przez Panią Annę Szwedę - edukatorkę diabetologiczną.

Założenia badań pt. "społeczny obraz cukrzycy" przedstawiła Pani Zuzanna Bieńko w imieniu Zarządu Głównego Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków.

Oprócz wykładu, dzięki naszym partnerom, uczestnicy wydarzenia mogli bezpłatnie zbadać wzrok, skorzystać z porad dietetycznych jak i psychologicznych.

Patronat nad wydarzeniem objął Prezydent Miasta Będzina Łukasz Komoniewski.

więcej informacji

dodano: 04-08-2017
Starsze wiadomości: « 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  » 

Ilość aktualności w bazie: 202

Archiwum: 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005 

  • zak
  • OIN
  • BatProfi
  • Kaufland
  • MPWIK
  • Społem
  • Enion
Start | Biblioteka | Nowości | Imprezy | Ludzie regionu | Kontakt| Katalog| Bibliografia regionalna

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prowadzenia statystyki odwiedzin. Korzystamy z oprogramowania Google Analytics.