przejdź do treści
Start Biblioteka Imprezy Ludzie regionu Przejście do strony zewnętrznej Katalog zbiorów biblioteki Nowości

Szukaj w bibliotece:

Wpisz autora lub tytuł i wyszukaj książkę w naszej bibliotece.
Przejście do strony zewnętrznej Serwis miasta Będzin
Przejście do strony zewnętrznej Aktualności Będzińskie
Przejście do strony zewnętrznej  Serwis starostwa
Przejście do strony zewnętrznej Wydarzenia Powiatu Będzińskiego
Stowarzyszenie Filary Kultury
Informacja o programie Kraszewski Komputery dla bibliotek
Informacja o programie Narodowy program rozwoju czytelnictwa
Przejście do strony zewnętrznej Biblioteka Narodowa
Informacja o książkach dla osób niewidomych i niedowidzących Czytak
Informacja o programie Akademia Orange dla bibliotek
Przejście do strony zewnętrznej Facebook
Informacja o projekcie IBUK Libra
Przejście do strony zewnętrznej Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Przejście do strony zewnętrznej Powiatowy Informator Kulturalny
Dokument PDF Przewodnik po życiu w Fife Szkocja biblioteka
Informacje o programie Cała Polska Czyta Dzieciom
BIP
Informacja o projekcie Bank Podręczników
Przejście do strony zewnętrznej pitax.pl Banner umieszczony w związku z otrzymaniem bezpłatnego magazynu Chidusz

Będzińskie kreacje z przedszkolakami

zajęcia z dziećmi

14 września oddział dla dzieci i młodzieży zaprosił dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 13 w Będzinie do udziału w zajęciach z edukacji regionalnej "Będzińskie kreacje". To cykl zajęć edukacyjnych oferowanych przez Miejską i Powiatową Bibliotekę Publiczną w Będzinie podczas, których najmłodsi mieszkańcy miasta zapoznają się w przystępny sposób z historią miasta, jego kulturą i tradycjami. Tym razem przedszkolaki poznawały legendę o Diable Borucie, którą spisał m.in. Władysław Śliwoń, będziński autor książek dla dzieci.

14 września oddział dla dzieci i młodzieży zaprosił dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 13 w Będzinie do udziału w zajęciach z edukacji regionalnej "Będzińskie kreacje". To cykl zajęć edukacyjnych oferowanych przez Miejską i Powiatową Bibliotekę Publiczną w Będzinie podczas, których najmłodsi mieszkańcy miasta zapoznają się w przystępny sposób z historią miasta, jego kulturą i tradycjami. Tym razem przedszkolaki poznawały legendę o Diable Borucie, którą spisał m.in. Władysław Śliwoń, będziński autor książek dla dzieci.

więcej informacji

dodano: 15-09-2017
Pierwszy krok do biblioteki

zajęcia z dziećmi

Pierwszy krok do biblioteki mieszczącej się w dzielnicy Warpie uczynili podopieczni Miejskiej Świetlicy Środowiskowej, którzy w środę 12 września odwiedzili filię nr 2. Podczas spotkania młodzi użytkownicy biblioteki zapoznali się z zasadami korzystania ze zbiorów biblioteki, dowiedzieli się jak zostać jej czytelnikiem oraz w jaki sposób wypożyczać książki i inne dostępne w bibliotece materiały. Słuchając opowieści o książkach, jakie są adresowane do młodych czytelników, piosenek oraz wierszy mówiących jak dbać o książki dzieci poznawały rolę instytucji, jaką jest współczesna biblioteka, która uczy, bawi i edukuje.

więcej informacji

dodano: 15-09-2017
Moja poezja o Tobie i dla Ciebie... wspomnienia Bolesława Ciepieli

ciepiela bolesław

"Wspomnienia. Moja poezja o Tobie i dla Ciebie" to publikacja autorstwa Bolesława Ciepieli wydana przez Instytut Autorski Stowarzyszenia Autorów Polskich oddział w Będzinie przy współpracy Klubu Regionalistów Zagłębia Dąbrowskiego w Będzinie. Wydawnictwo ukazało się w 2017 roku. Jest zbiorem wierszy, mającym bardzo osobisty charakter. To swego rodzaju album wspomnień łączących się z osobą zmarłej małżonki autora. Z zestawu wierszy emanuje uczucie żalu, tęsknoty, pustki i osamotnienia, które są obecnymi towarzyszami codzienności Bolesława Ciepieli.

Publikacja "Wspomnienia. Moja poezja o Tobie i dla Ciebie" Bolesława Ciepieli została zaprezentowana 13 września br. w klubie "Pod Sową" Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Będzinie przez Beatę Ciepielę - Czaplę, córkę autora, Irenę Imiołek, recenzenta książki oraz Donatę Łukasik, członka zarządu Klubu Regionalistów Zagłębia Dąbrowskiego. Panie, zgodnie z jedną z sentencji autora wierszy, "czytając, wspominamy, pamiętamy i pamiętać będziemy" zaprezentowały przybyłym na spotkanie gościom wybrane wiersze, z których każdy miał swoją historię, rodzinną opowieść.

więcej informacji

dodano: 15-09-2017
Promocja publikacji "Wspomnienie. Moja poezja o Tobie i dla Ciebie" Bolesława Ciepieli

Bolesław Ciepiela

W najbliższy czwartek, 14 września, o godzinie 17.00 w klubie "Pod Sową" Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Będzinie odbędzie się spotkanie z Bolesławem Ciepielą promujące najnowszą publikację książkową autora. Tym razem jest to tomik "Wspomnienie. Moja poezja o Tobie i dla Ciebie" poświęcony pamięci żony Marii. Zapraszamy. Wstęp wolny.
Bolesław Ciepiela Bolesław Ciepiela


Wszystkie drogi prowadzą do biblioteki

zajęcia z dziećmi

O tym, że wszystkie drogi prowadzą do biblioteki przekonały się 11 września dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 10 w Będzinie, które złożyły wizytę w filii nr 2 Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Będzinie. Przedszkolaki z grupy "Żabek", w wieku 5 i 6 lat zapoznały się z biblioteką, zasadami korzystania z jej oferty oraz zbiorami adresowanymi do najmłodszych czytelników. Podczas zajęć dzieci wysłuchały opowieści o ciekawych książkach wydawanych zarówno drukiem, jak i w postaci zabawek edukacyjnych czy maskotek i wykonały własne projekty zakładek do książek, które obiecały czytać i wypożyczać z biblioteki.

więcej informacji

dodano: 14-09-2017
Drywit

wystawa malarstwa - plakat

"Drywit – 40 lat twórczości artystycznej" to tytuł wystawy malarstwa Witolda Drytkiewicza, której otwarcie odbędzie się 8 września o godzinie 17:00 w Galerii klubu "Pod Sową" Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej im. Stefana Żeromskiego w Będzinie.

Witold Drytkiewicz, z zawodu inżynier mechanik oraz absolwent Politechniki Śląskiej, swoją przygodę z malarstwem rozpoczął w latach 70. Początkowo artysta związany był z środowiskiem górniczym i w tym okresie zdobył pierwsze nagrody za swoją twórczość.

Witold Drytkiewicz swoje obrazy prezentuje na licznych wystawach indywidualnych i zbiorowych. Jego głównymi narzędziami pracy są farby olejne oraz pastele.

Wystawa prezentowana będzie do 10 października w godzinach otwarcia biblioteki.

dodano: 05-09-2017
Wesele w bibliotece? Tak, to naprawdę się odbyło!

narodowe czytanie

W sobotni wieczór 2 września 2017r. biblioteka w Będzinie zamieniła się w dom weselny, w którym wszyscy goście świetnie się bawili.

Podczas wydarzenia można było skosztować tradycyjnych weselnych potraw, posłuchać polskich pieśni ludowych, posmakować wykwintnych herbat oraz miodu, potańczyć a jednocześnie edukować się podczas czytania fragmentów literatury przedstawionych w formie scen aktorskich przez zaproszonych gości min. Lidię Stefek i Jarosława Ciszek. Zaprezentowali się też uczniowie II-go Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Wyspiańskiego w Będzinie. Uczestnicy wesela wzięli udział w quizie literackim sprawdzającym ich wiedzę na temat czytanej lektury "Wesele" Stanisława Wyspiańskiego. Najlepsi zostali docenieni nagrodami książkowymi.

Przy organizacji wydarzenia "Narodowe Czytanie" wspomogli Nas partnerzy: Urząd Miasta Będzina, Muzeum Zagłębia oraz Ośrodek Kultury.

Dobrze bawiliśmy się dzięki artystom: Ewelinie Binkowskiej, która zaśpiewała piosenki z repertuaru Maryli Rodowicz oraz Kayah i Bregovića, Zespołowi Grodźczanie pod kierownictwem Stefani Urgacz oraz Zespołowi Ziemi Będzińskiej pod kierownictwem Andrzeja Sarapaty prezentującym znane pieśni ludowe. Ten wyjątkowy wieczór był możliwy dzięki sponsorom: Bistro "Concret", Maja, Bacówka, Ksantyna "Świat kawy i herbaty", Piekarnia z Będzina przy ul. Sieleckiej, Dobre Miody "Pasieka Marysia", Szwadron Ochotniczej Kawalerii im. W. Pileckiego.

Wszystkim partnerom, sponsorom oraz osobom zaangażowanym w to wydarzenie serdecznie dziękujemy!!!

więcej informacji

dodano: 05-09-2017
Starsze wiadomości: « 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  » 

Ilość aktualności w bazie: 207

Archiwum: 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005 

  • zak
  • OIN
  • BatProfi
  • Kaufland
  • MPWIK
  • Społem
  • Enion
Start | Biblioteka | Nowości | Imprezy | Ludzie regionu | Kontakt| Katalog| Bibliografia regionalna

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prowadzenia statystyki odwiedzin. Korzystamy z oprogramowania Google Analytics.