przejdź do treści
Start Biblioteka Imprezy Ludzie regionu Przejście do strony zewnętrznej Katalog zbiorów biblioteki Nowości

Szukaj w bibliotece:

Wpisz autora lub tytuł i wyszukaj książkę w naszej bibliotece.
Przejście do strony zewnętrznej Serwis miasta Będzin
Przejście do strony zewnętrznej Aktualności Będzińskie
Przejście do strony zewnętrznej  Serwis starostwa
Przejście do strony zewnętrznej Wydarzenia Powiatu Będzińskiego
Stowarzyszenie Filary Kultury
Informacja o programie Kraszewski Komputery dla bibliotek
Informacja o programie Narodowy program rozwoju czytelnictwa
Przejście do strony zewnętrznej Biblioteka Narodowa
Informacja o książkach dla osób niewidomych i niedowidzących Czytak
Informacja o programie Akademia Orange dla bibliotek
Przejście do strony zewnętrznej Facebook
Informacja o projekcie IBUK Libra
Przejście do strony zewnętrznej Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Przejście do strony zewnętrznej Powiatowy Informator Kulturalny
Dokument PDF Przewodnik po życiu w Fife Szkocja biblioteka
Informacje o programie Cała Polska Czyta Dzieciom
BIP
Informacja o projekcie Bank Podręczników
Przejście do strony zewnętrznej pitax.pl Banner umieszczony w związku z otrzymaniem bezpłatnego magazynu Chidusz

Biblioteka. Oczywiście! – zajęcia literackie dla dzieci

Zajęcia z dziećmi

"Nasza biblioteka książkowa, muzyczna i plastyczna" to tytuł spotkania z przedszkolakami z grupy "Sowy", które 8 maja odwiedziły mieszczącą się w dzielnicy Podłosie filię nr 9 Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Będzinie. Zajęcia zostały zorganizowane w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek, którego tegoroczne hasło brzmi "Biblioteka. Oczywiście!".

Ideą organizowanego po raz czternasty Tygodnia Bibliotek jest promocja książki i literatury oraz prezentacja biblioteki, nie tylko, jako miejsca gdzie można wypożyczyć książki, ale przede wszystkim, jako przestrzeń, w której można poczytać, pograć na instrumentach, porysować, lepić z plasteliny, śpiewać, czy też po prostu spotkać się i miło spędzić czas. Taki też charakter miały dzisiejsze zajęcia, w trakcie, których "Sowy" grą na instrumentach ilustrowały czytaną przez bibliotekarza "Bajkę o gęsim jaju, raku Nieboraku, kogucie Piejaku, kaczce Kwaczce, kocie Mruczku i o psie Kruczku" autorstwa Ewy Szelburg-Zarembiny

więcej informacji

dodano: 09-05-2017
Biblioteka. Oczywiście!- warsztaty komputerowe dla seniorów

warsztaty komputerowe dla seniorów

Jedną z propozycji Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Będzinie przygotowaną w ramach tegorocznego Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek z myślą o seniorach były warsztaty komputerowe "Obróbka fotografii z wykorzystaniem aplikacji PIXLR". Zorganizowane 8 maja w Czytelni Głównej biblioteki warsztaty wprowadziły uczestniczących w nich studentów BUTW w świat fotografii cyfrowej. Uczestnicy poznali zasady kompozycji kadru, edycji kolorów oraz obrazu. Wykorzystując poznawaną aplikację ćwiczyli umiejętność retuszu zdjęć, w tym retusz krajobrazu oraz portretu. Każdy z uczestników otrzymał z rąk Krzysztofa Malczewskiego, dyrektora będzińskiej książnicy certyfikat ukończenia warsztatów.

więcej informacji

dodano: 09-05-2017
"Biblioteka. Oczywiście!" - spotkanie z Agnieszką Tytko i Jerzym Wieczorkiem

Spotkanie z Agnieszką Tytko i Jerzym Wieczorkiem

8 maja rozpoczął się kolejny Ogólnopolski Tydzień Bibliotek, któremu towarzyszy hasło "Biblioteka. Oczywiście!". Do 15 maja w większości bibliotek publicznych, akademickich, szkolnych podejmowane będą działania mające upowszechniać czytelnictwo, promować książki i bibliotekę, jako przestrzeń przyjazną społeczności lokalnej. Wszystkie wydarzenia oferowane w tym czasie przez Miejską i Powiatową Bibliotekę Publiczna w Będzinie patronatem honorowym objął Prezydent Miasta Będzina, Łukasz Komoniewski.

W będzińskiej bibliotece inauguracja Tygodnia Bibliotek odbyła się w Grodźcu, w filii nr 5 biblioteki spotkaniem z poetką Agnieszką Tytko i fotografem Jerzym Wieczorkiem, którzy zabrali przybyłych na spotkanie gości w podróż sentymentalną do miejsc, których dziś już często w Grodźcu nie ma. Podczas spotkania, które zorganizowano w jednej z sal filii Ośrodka Kultury promowany był tomik poezji "Wiersze o Grodźcu" Agnieszki Tytko wspaniale uzupełniony archiwalnym materiałem fotograficznym i komentarzem słownym Jerzego Wieczorka.

więcej informacji

dodano: 09-05-2017
Życzenia

dodano: 05-05-2017
Ogólnopolski Konkurs Moja Ziemia - Czysty Świat

W majowym wydaniu magazynu Bliżej Natury relacja z finału konkursu plastycznego "Moja ziemia - czysty świat" zorganizowanego przez Miejską i Powiatową Bibliotekę Publiczną w Będzinie

Odnośnik do strony zewnętrznej: katowice.tvp.pl

Materiał dostępny na stronie: katowice.tvp.pl

dodano: 05-05-2017
Spotkanie z poezją Agnieszki Tytko i fotografią Jerzego Wieczorka

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Będzinie zaprasza na spotkanie z Agnieszką Tytko, autorką tomiku "Wiersze o Grodźcu" oraz fotografem Jerzym Wieczorkiem. Spotkanie, będące podróżą sentymentalną po historii dzielnicy odbędzie się 8 maja 2017 roku o godzinie 16.30 w mieszczącej się w Grodźcu filii nr 5 biblioteki - ul. Słowackiego 2.

Spotkanie inauguruje cykl wydarzeń przygotowanych przez będzińska książnicę w ramach XIV Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek, któremu w tym roku towarzyszy hasło "Biblioteka. Oczywiście!". Wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem Prezydenta Miasta Będzina.

W trakcie spotkania, które pokazem prezentowanych fotografii wzbogaci Jerzy Wieczorek będzie możliwość nabycia tomiku "Wiersze o Grodźcu" Agnieszki Tytko wraz z autografem i dedykacją autorki.

Spotkanie z poezją Agnieszki Tytko i fotografią Jerzego Wieczorka Spotkanie z poezją Agnieszki Tytko i fotografią Jerzego Wieczorka

dodano: 05-05-2017
Nasza Europa

Zajęcia z dziećmi

Wiedzę o Polsce i krajach europejskich warto zdobywać od najmłodszych lat. W ofercie edukacyjnej przygotowywanej przez będzińską bibliotekę z myślą o najmłodszych czytelnikach nie brak zajęć wzbogacających wiedzę o państwach Unii Europejskiej. Pod koniec kwietnia gośćmi oddziału dla dzieci i młodzieży poznającymi kraje Europy były dzieci z dąbrowskiego Niepublicznego Przedszkola Arcelor Mittal Poland. Podczas zajęć dzieci poznawały europejskich twórcach bajek i baśni, rozmawiały o ulubionych postaciach i bohaterach książkowych, których autorami są sławni Europejczycy. Dzieci poznały także sympatycznego Syriusza, maskotkę Unii Europejskiej.

więcej informacji

dodano: 05-05-2017
Starsze wiadomości: « 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  » 

Ilość aktualności w bazie: 157

Archiwum: 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005 

  • zak
  • OIN
  • BatProfi
  • Kaufland
  • MPWIK
  • Społem
  • Enion
Start | Biblioteka | Nowości | Imprezy | Ludzie regionu | Kontakt| Katalog| Bibliografia regionalna

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prowadzenia statystyki odwiedzin. Korzystamy z oprogramowania Google Analytics.