przejdź do treści
Start Biblioteka Imprezy Ludzie regionu Przejście do strony zewnętrznej Katalog zbiorów biblioteki Nowości
Przejście do strony zewnętrznej Serwis miasta Będzin
Przejście do strony zewnętrznej Aktualności Będzińskie
Przejście do strony zewnętrznej  Serwis starostwa
Przejście do strony zewnętrznej
Stowarzyszenie Filary Kultury
Informacja o programie Kraszewski Komputery dla bibliotek
Informacja o programie Narodowy program rozwoju czytelnictwa
Informacje na temat dofinansowania projektu Mediateki
Informacja o książkach dla osób niewidomych i niedowidzących Czytak
Informacja o programie Akademia Orange dla bibliotek
Przejście do strony zewnętrznej Facebook
Informacja o projekcie IBUK Libra
Przejście do strony zewnętrznej Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Przejście do strony zewnętrznej Powiatowy Informator Kulturalny
Przejście do strony zewnętrznej Biblioteki Narodowej
Przejście do strony zewnętrznej informacji o programie Rozwoju Czytelnictwa 2.0
Przejście do strony zewnętrznej Ministerstwa
Dokument PDF Przewodnik po życiu w Fife Szkocja biblioteka
Informacje o programie Cała Polska Czyta Dzieciom
BIP
Informacja o projekcie Bank Podręczników
Przejście do strony zewnętrznej pitax.pl Banner umieszczony w związku z otrzymaniem bezpłatnego magazynu Chidusz

Będzińskie podróże: Podziemia Będzińskie

Podziemia Będzińskie

Dziś w ramach akcji "Lato z książką" uczestnicy wakacyjnych zajęć w bibliotece wybrali się w podróż do Będzińskich Podziemi.

Będzińskie Podziemia to trasa turystyczna, która biegnie korytarzami nieukończonego schronu przeciwlotniczego wybudowanego podczas II wojny światowej. Wykuty przez więźniów obozu koncentracyjnego we wnętrzu Góry Zamkowej schron, był schronieniem dla niemieckiej ludności miasta.

więcej informacji

dodano:11-08-2016
W zależności od pogody dla rozgrzania lub ochłody będzie bajka, wierszyk, rymy... a co będzie - zobaczymy!

zajęcia dla dzieci

W zależności od pogody dla rozgrzania lub ochłody... to kolejne zajęcia z cyklu "Lato z książką" przygotowane przez oddział dla dzieci i młodzieży będzińskiej książnicy dla uczestników tegorocznych bibliowakacji. Tym razem motywem zajęć był bogaty świat bajek i baśni. Krasnoludki, smoki, księżniczki i cały magiczny świat przeniesiony do biblioteki został uwieczniony w postaci makiety, która dzięki dziecięcej wyobraźni i kreatywności stworzyła bramę do krainy marzeń.

więcej informacji

dodano: 10-08-2016
Fiszka z historii biblioteki: początki nowej siedziby biblioteki

początki nowej siedziby biblioteki

W grudniu 1976 roku na siedzibę będzińskiej książnicy został oddany nowy budynek, w którym do dziś mieści się biblioteka główna. Przekazanie obiektu mieszczącego się przy ul. Piłsudskiego zbiegło się z uroczystościami 30-lecia działalności biblioteki, której w dowód uznania prowadzonej działalności został nadany "Medal Edukacji Narodowej". Te niezwykle istotne w dziejach książnicy wydarzenia zamykały ogólnopolskie Obchody Międzynarodowego Roku Bibliotek i Czytelnictwa. Z tej okazji Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Będzinie gościła Krajową Radę Biblioteczną z ówczesnym ministrem kultury. Z kolei w styczniu 1977 roku odbyły się uroczystości otwarcia nowej siedziby biblioteki z udziałem mieszkańców miasta .

więcej informacji

dodano: 10-08-2016
Kot i ślimak, czyli bohaterowie książek Wandy Grodzieńskiej

zajęcia dla dzieci

3 sierpnia 1906 roku urodziła się Wanda Grodzieńska, poetka, krytyk literacki dla dzieci i wieloletnia redaktor naczelna czasopisma dla dzieci "Świerszczyk". Z okazji przypadającej w tym roku 110 rocznicy urodzin pisarki w oddziale dla dzieci i młodzieży będzińskiej książnicy zorganizowano zajęcia literackie pt. "Kot i ślimak". Podczas spotkania wpisującego się w założenia kampanii Cała Polska Czyta Dzieciom uczestnicy akcji "Lato z książką" poznawali bohaterów książek nieco już zapominanej autorki.

więcej informacji

dodano: 08-08-2016
Nauka o teatrze z Bolkiem i Lolkiem

zajęcia dla dzieci

Podczas zajęć, które odbyły się 26 lipca na oddziale dla dzieci i młodzieży Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Będzinie dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 1 poznawały ciekawy świat Bolka i Lolka.

Wysłuchały one książeczki pt. "Bolek i Lolek-Teatr" dzięki której nauczyły się czym jest scenografia, scena czy kostiumy. Na koniec zajęć dzieci miały okazję stworzyć swoje własne kukiełki głównych bohaterów poznanej książki.

więcej informacji

dodano: 28-07-2016
"Sieciaki na wakacjach"

biblioteka

Kolejny raz będzińska Biblioteka przyłączyła się do akcji "Sieciaki na wakacjach". Dzieci uczestniczące w bibliowakacjach mogły poznać jak bezpiecznie korzystać z internetu i co zrobić aby uniknąć zagrożeń. Edukacyjna gra, instruktażowe filmy i sieciakowe zabawy w przystępny dla dzieci sposób przekazały prawidłowy sposób użytkowania internetu.

więcej informacji

dodano: 22-07-2016
Będzińskie podróże - na Zamkowe Wzgórze

biblioteka

Wzgórze Zamkowe to doskonałe miejsce do wspólnej wakacyjnej zabawy. Atrakcje czekające na zwiedzających pozwalają poznać historię naszego miasta i poczuć klimat dawnych lat. Kamieniste alejki, infrastruktura i specjalne magiczne miejsca Wzgórza Zamkowego zainspirowały uczestników Bibliowakacji do urządzenia rozgrywek na świeżym powietrzu. Zmagania, z którymi musieli się zmierzyć uczestnicy wycieczki były niezwykle urozmaicone, od zadań literackich związanych z będzińskimi legendami, pytania regionie dotyczące zabytków oraz historii naszego miasta, po wesołe i rozrywkowe zabawy.więcej informacji

dodano: 21-07-2016
Starsze wiadomości: « 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  » 

Ilość aktualności w bazie: 224

Archiwum: 2020 2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005

  • zak
  • OIN
  • BatProfi
  • Kaufland
  • MPWIK
  • Społem
  • Enion
Start | Biblioteka | Nowości | Imprezy | Ludzie regionu | Kontakt| Katalog| Bibliografia regionalna

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prowadzenia statystyki odwiedzin. Korzystamy z oprogramowania Google Analytics.