przejdź do treści
Start Biblioteka Imprezy Ludzie regionu Przejście do strony zewnętrznej Katalog zbiorów biblioteki Nowości
Przejście do strony zewnętrznej Serwis miasta Będzin
Przejście do strony zewnętrznej Aktualności Będzińskie
Przejście do strony zewnętrznej  Serwis starostwa
Przejście do strony zewnętrznej
Stowarzyszenie Filary Kultury
Informacja o programie Kraszewski Komputery dla bibliotek
Informacja o programie Narodowy program rozwoju czytelnictwa
Informacje na temat dofinansowania projektu Mediateki
Informacja o książkach dla osób niewidomych i niedowidzących Czytak
Informacja o programie Akademia Orange dla bibliotek
Przejście do strony zewnętrznej Facebook
Informacja o projekcie IBUK Libra
Przejście do strony zewnętrznej Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Przejście do strony zewnętrznej Powiatowy Informator Kulturalny
Przejście do strony zewnętrznej Biblioteki Narodowej
Przejście do strony zewnętrznej informacji o programie Rozwoju Czytelnictwa 2.0
Przejście do strony zewnętrznej Ministerstwa
Dokument PDF Przewodnik po życiu w Fife Szkocja biblioteka
Informacje o programie Cała Polska Czyta Dzieciom
BIP
Informacja o projekcie Bank Podręczników
Przejście do strony zewnętrznej pitax.pl Banner umieszczony w związku z otrzymaniem bezpłatnego magazynu Chidusz

Śledztwo zdobywa nagrody

Film Śledztwo

Prapremiera filmu Eny Kielskiej Śledztwo odbyła się w naszej bibliotece w ramach Nocy Bibliotek, która miała miejsce 04.06.2016 r. Miło nam poinformować, że film został doceniony na dwóch zagranicznych festiwalach: THE AMERICAN FILM AWARD w kategorii FILM STUDENT oraz WE LIKE 'EM SHORT FILM FESTIVAL za zdjęcia Anny66 Andrzejewskiej. Więcej informacji można uzyskać: sledztwotheinquest.tumblr.com

Inspiracją do stworzenie filmu, jak twierdzi sama reżyserka, była powieść Stanisława Lema Śledztwo. Po obejrzeniu filmu łatwo dostrzec, że najważniejszymi punktami, które łączą oba dzieła jest motyw znikania ludzi, absurd oraz duszny, mroczny i tajemniczy klimat.

więcej informacji

dodano: 02-09-2016
Zabawne wakacje z książką - zakończenie bibliowakacji

Makieta Biblioteki

26 sierpnia dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 9 oraz okoliczna młodzież pożegnali wakacje wraz z Oddziałem dla dzieci i młodzieży Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Będzinie. Na placu Prof. Włodzimierza Wójcika uczestnicy imprezy mieli możliwość wspólnie poczytać znane powieści, wziąć udział w grach i zabawach wiedzowych czy też udekorować swoje twarze bajecznymi rysunkami

więcej informacji

dodano: 29-08-2016
Narodowe czytanie

sieciaki

dodano: 26-08-2016
Fiszka z historii biblioteki

Makieta Biblioteki

Rok 2016 jest dla będzińskiej biblioteki szczególnie ważny. W tym roku biblioteka obchodzi podwójny jubileusz: 70-lecia działalności na rzecz społeczności lokalnej oraz 30-lecia oddania gmachu biblioteki głównej przy ul. Piłsudskiego dostosowanego do potrzeb funkcjonowania placówki. Nowoczesny i duży, 2 kondygnacyjny budynek z podpiwniczeniem, powstał wg projektu mgr inż. arch. Mariana Skałkowskiego. Inwestorem, a częściowo także wykonawcą budowanego przez 3 lata (1973-1976) gmachu był Społeczny Komitet Upiększania Miasta.

więcej informacji

dodano: 24-08-2016
"CZYTANIE na e-KRANIE" z będzińską biblioteką

Będzińska biblioteka dla wszystkich czytelników korzystających z e-publikacji ma dobrą wiadomość. Rozpoczęta w Będzinie trzy lata temu akcja "CZYTANIE na e-KRANIE" w ramach platformy IBUK projektu "Ebooki w bibliotekach publicznych województwa śląskiego" jest dostępna przez kolejny rok. Nowością jest fakt, że otrzymane dotychczas indywidualne kody PIN upoważniające Czytelników do bezpłatnego i całodobowego korzystania z udostępnionych w ramach programu "Ebooki w bibliotekach publicznych województwa śląskiego" Śląskiego Konsorcjum IBUK są nadal aktywne. Z kolei osoby, które chciałyby z usługi skorzystać pierwszy raz zapraszamy po kody PIN niezbędne do zalogowania się na platformie do będzińskiej biblioteki. Kody można otrzymać w bibliotece głównej oraz we wszystkich filiach. Wystarczy być zarejestrowanym czytelnikiem Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Będzinie.

więcej informacji

dodano:16-08-2016
Podróże po Europie

Podróże po Europie

Dziś w oddziale dla dzieci młodzieży będzińskiej biblioteki odbyły się letnie warsztaty "Podróże po Europie" zorganizowane przy współpracy z Punktem Informacji Europejskiej Europe Direct w Katowicach.

Podczas warsztatów dzieci dowiedziały się jakie są symbole zjednoczonej Europy, kim jest Syriusz i jakie kraje wchodzą w skład Unii Europejskiej? Poznały symbole tych państw i wiele ciekawostek charakterystycznych dla danego kraju. Wszystko oczywiście w formie ciekawej zabawy.

więcej informacji

dodano: 17-08-2016
W zależności od pogody dla rozgrzania lub ochłody będzie bajka, wierszyk, rymy.a co będzie - zobaczymy!

W zależności od pogody

Podczas kolejnych zajęć literackich zorganizowanych 16 sierpnia przez oddział dla dzieci i młodzieży będzińskiej biblioteki w ramach wakacyjnego cyklu W zależności od pogody dla rozgrzania lub ochłody będzie bajka, wierszyk, rymy.a co będzie, - zobaczymy dzieci zapoznały się z przygodami, której bohaterem jest mysia rodzina i pewien oczytany kot. Akcja pełnej humoru książki Pan Mruczek i mysia rodzina autorstwa Danuty Parlak rozgrywa się w antykwariacie, wśród arcydzieł literatury i bogatych w wiedzę encyklopedii, które stają się świadkami zabawnych historyjek zawierających również lekką satyrą na konsumpcyjny model życia.

więcej informacji

dodano: 16-08-2016
Starsze wiadomości: « 1  2  3  4  5  6  7  8  9 10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  » 

Ilość aktualności w bazie: 224

Archiwum: 2020 2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005

  • zak
  • OIN
  • BatProfi
  • Kaufland
  • MPWIK
  • Społem
  • Enion
Start | Biblioteka | Nowości | Imprezy | Ludzie regionu | Kontakt| Katalog| Bibliografia regionalna

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prowadzenia statystyki odwiedzin. Korzystamy z oprogramowania Google Analytics.