przejdź do treści
Start Biblioteka Imprezy Ludzie regionu Przejście do strony zewnętrznej Katalog zbiorów biblioteki Nowości
Przejście do strony zewnętrznej Serwis miasta Będzin
Przejście do strony zewnętrznej Aktualności Będzińskie
Przejście do strony zewnętrznej Serwis starostwa
Przejście do strony zewnętrznej
Stowarzyszenie Filary Kultury
Informacja o programie Kraszewski Komputery dla bibliotek
Informacja o programie Narodowy program rozwoju czytelnictwa
Informacje na temat dofinansowania projektu Mediateki
Informacja o książkach dla osób niewidomych i niedowidzących Czytak
Informacja o programie Akademia Orange dla bibliotek
Przejście do strony zewnętrznej Facebook
Informacja o projekcie IBUK Libra
Przejście do strony zewnętrznej Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Przejście do strony zewnętrznej Powiatowy Informator Kulturalny
Przejście do strony zewnętrznej Biblioteki Narodowej
Przejście do strony zewnętrznej informacji o programie Rozwoju Czytelnictwa 2.0
Przejście do strony zewnętrznej Ministerstwa
Dokument PDF Przewodnik po życiu w Fife Szkocja biblioteka
Informacje o programie Cała Polska Czyta Dzieciom
BIP
Informacja o projekcie Bank Podręczników
Przejście do strony zewnętrznej pitax.pl Banner umieszczony w związku z otrzymaniem bezpłatnego magazynu Chidusz

Malarstwo Mirosławy Dudek

Malarstwo Mirosławy Dudek

Ciepło barw, optymizm i spokój to cechy charakterystyczne dla malarstwa Mirosławy Dudek, której wystawę otwarto 9 września w Galerii klubu "Pod Sową" będzińskiej biblioteki. Okazją do zaprezentowania twórczości artystki był jubileusz 5-lecia jej działalności artystycznej. Mirosława Dudek maluje od 5 lat. Swój warsztat doskonali pod kierunkiem artysty Romualda Korusa w pracowni malarstwa sztalugowego będzińskiego Ośrodka Kultury. Jest prezesem Stowarzyszenia Promocji Kultury Zagłębia, którego celem jest szerzenie wrażliwości estetycznych i zainteresowania sztuką lokalnego społeczeństwa. W 2014 roku została laureatką nagrody Prezydenta Miasta Będzina w dziedzinie upowszechniania i ochrony dóbr kultury.


więcej informacji

dodano: 12-09-2016
Narodowe Czytanie "Qvo Vadis" Henryka Sienkiewicza

Qvo Vadis

3 września na Placu prof. Włodzimierza Wójcika przed Miejską i Powiatową Biblioteką Publiczną w Będzinie odbyła się kolejna edycja ogólnopolskiej akcji Narodowego Czytania. Dotychczas podczas Narodowego Czytania odkrywano na nowo "Pana Tadeusza" Adama Mickiewicza (2012), rok później czytano dzieła jednego z najwybitniejszych polskich komediopisarzy Aleksandra Fredry (2013), w 2014 roku miłośnicy klasyki zostali zaproszeni do przeżywania przygód bohaterów "Trylogii" Henryka Sienkiewicza. Rok ubiegły należał do powieści społeczno-obyczajowej, jaką jest "Lalki" Bolesława Prusa.


więcej informacji

dodano: 07-09-2016
MALARSTWO Mirosławy Dudek

Zaprosenie na Malarstwo


Zaprosenie na MalarstwoMiejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Będzinie zaprasza 9 września do Galerii klubu "Pod Sową" na wernisaż wystawy malarstwa Mirosławy Dudek. To kolejna, trzecia już wystawa tej autorki prezentowana w będzińskiej książnicy. Jej obrazy prezentowane były także mieszkańcom Czeladzi, Dąbrowy Górniczej i Tych. Ekspozycja jest swego rodzaju podsumowaniem pięciu lat malarskich doświadczeń Mirosławy Dudek, która za swoją twórczość i działalność w dziedzinie upowszechniania i ochrony kultury otrzymała w roku 2014 Nagrodę Prezydenta Miasta Będzina. Malarka swój warsztat i technikę doskonali w Pracowni Malarstwa Sztalugowego będzińskiego Ośrodka Kultury. Jest również prezesem Stowarzyszenia Promocji Kultury Zagłębia w Będzinie.

Wernisaż odbędzie się 9 września 2016 r. o godz. 17.00. Wstęp wolny.


dodano: 07-09-2016
Bitwa Graffiti "Będzin - ludzie i miejsca"

W niedzielę 11 września na terenie przejścia podziemnego przy Alei Kołłątaja po raz kolejny w Będzinie odbędzie się Bitwa Graffiti.

więcej informacji

dodano: 01-09-2016
Konkurs fotograficzny "Niedziela na dzielnicy"

Młodzieżowa Rada Miasta Będzina zaprasza wszystkich uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych Będzina do udziału w konkursie fotograficznym „Niedziela na dzielnicy” pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Będzina Łukasza Komoniewskiego.

więcej informacji

dodano: 01-09-2016
Narodowe Czytanie Sienkiewicza

Qvo Vadis


Qvo VadisBędzin po raz czwarty weźmie udział w ogólnopolskiej akcji Narodowego Czytania, które odbędzie się w sobotę 3 września 2016 r. Narodowe Czytanie to przedsięwzięcie zainicjowane pięć lat temu przez Kancelarię Prezydenta RP. Jego ideą jest popularyzacja czytelnictwa, zwrócenie uwagi na piękno polskiej literatury, potrzebę dbałości o polszczyznę oraz wzmocnienie poczucia wspólnej tożsamości. W tym roku patronat honorowy nad akcją objęła Para Prezydencka.

Tegoroczną lekturą Narodowego Czytania będzie powieść "Qvo Vadis" Henryka Sienkiewicza. Czytanie klasyków polskiej literatury to ważne wydarzenie w życiu będzińskiej społeczności, które na stałe wpisało się w kalendarz imprez kulturalnych organizowanych w mieście. Podczas tegorocznej akcji obok prezentacji fragmentów powieści "Qvo vadis" czytanej przez włodarzy miasta, jego mieszkańców, animatorów i mecenasów kultury spotkaniu towarzyszyć będą ilustracje muzyczne, inscenizacje inspirowane powieścią oraz quiz ze znajomości " Qvo Vadis" Zostanie zaprezentowana również wystawa ukazująca dorobek literacki noblisty oraz wystawa edukacyjna " Henryk Sienkiewicz (Litwos) 1846-1916" przygotowana przez będzińskie Stowarzyszenie Filary Kultury z okazji obchodzonego Roku Henryka Sienkiewicza.

Wszyscy, którzy 3 września przyniosą na Plac prof. Włodzimierza Wójcika, na którym odbędzie się tegoroczna edycja Narodowego Czytania w Będzinie, egzemplarz "Qvo Vadis" lub inną powieść Henryka Sienkiewicza będą mogli umieścić w książkach okolicznościową pieczęć upamiętniającą to wyjątkowe wydarzenie wpisujące się w 170. rocznicę urodzin Henryka Sienkiewicza, 100. rocznicę jego śmierci oraz 120. rocznicę wydania powieści "Qvo vadis".

Organizatorami Narodowego Czytania w Będzinie jest Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna im. Stefana Żeromskiego, Muzeum Zagłębia oraz Urząd Miejski w Będzinie. Partnerami akcji jest Gimnazjum nr 1 im. Jana Dormana i Gimnazjum nr 3 im. Henryka Sienkiewicza w Będzinie. Ilustracje muzyczne wydarzenia przygotowało Stowarzyszenie Muzyka Jutra. Początek spotkania o godzinie 15.00. Wstęp wolny.


dodano: 31-08-2016
Godzinny otwarcia Biblioteki i jej oddziałów

Uwaga: w okresie wakacyjnym Wypożyczalnia dla dorosłych, Oddział dla dzieci i młodzieży oraz Czytelnia Główna czynne będą w następujących godzinach:

 • poniedziałek, środa, piątek - w godzinach 10.00-18.00
 • wtorek, czwartek - w godzinach od 9.00 do 16.00
 • sobota - w godzinach od 9.00 do 15.00

dodano: 27-06-2016
Starsze wiadomości: « 1  2  3  4  5  6  7  8 9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  » 

Ilość aktualności w bazie: 224

Archiwum: 2020 2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005

 • zak
 • OIN
 • BatProfi
 • Kaufland
 • MPWIK
 • Społem
 • Enion
Start | Biblioteka | Nowości | Imprezy | Ludzie regionu | Kontakt| Katalog| Bibliografia regionalna

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prowadzenia statystyki odwiedzin. Korzystamy z oprogramowania Google Analytics.