przejdź do treści
Start Biblioteka Imprezy Ludzie regionu Przejście do strony zewnętrznej Katalog zbiorów biblioteki Nowości
Przejście do strony zewnętrznej Serwis miasta Będzin
Przejście do strony zewnętrznej Aktualności Będzińskie
Przejście do strony zewnętrznej  Serwis starostwa
Przejście do strony zewnętrznej
Stowarzyszenie Filary Kultury
Informacja o programie Kraszewski Komputery dla bibliotek
Informacja o programie Narodowy program rozwoju czytelnictwa
Informacje na temat dofinansowania projektu Mediateki
Informacja o książkach dla osób niewidomych i niedowidzących Czytak
Informacja o programie Akademia Orange dla bibliotek
Przejście do strony zewnętrznej Facebook
Informacja o projekcie IBUK Libra
Przejście do strony zewnętrznej Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Przejście do strony zewnętrznej Powiatowy Informator Kulturalny
Przejście do strony zewnętrznej Biblioteki Narodowej
Przejście do strony zewnętrznej informacji o programie Rozwoju Czytelnictwa 2.0
Przejście do strony zewnętrznej Ministerstwa
Dokument PDF Przewodnik po życiu w Fife Szkocja biblioteka
Informacje o programie Cała Polska Czyta Dzieciom
BIP
Informacja o projekcie Bank Podręczników
Przejście do strony zewnętrznej pitax.pl Banner umieszczony w związku z otrzymaniem bezpłatnego magazynu Chidusz

Będzin to twoje ulubione miasto w Polsce? Zagłosuj w czwartej edycji "Turnieju Miast Zumi"!

Zabawa ma formę rankingu, w którym uczestnicy mogą zagłosować na jedno spośród 335 miast powiatowych. By każde miasto miało równe szanse wygrania nagrody, zostanie zastosowana proporcja ilości głosów do ilości liczby mieszkańców i to ona zadecyduje o pozycji w rankingu.

Zagłosuj i pomóż wygrać Będzinowi tytuł "Najpopularniejszego Miasta w Polsce". Zwycięskie miasto może wygrać kampanię internetową o wartości nawet 200 tyś zł!

Więcej informacji na stronie www.bedzin.pl/aktualnosc-1066-zaglosuj_na_bedzin.html

dodano: 20-10-2016
spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki

Recenzja 1945

Kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki będzińskiej ksiażnicy odbyło się, jak zwykle w trzecią środę miesiąca, w kawiarni Rodzinka Caffe, która mieści się przy ul. Bursztynowej 19 w Będzinie. Dobra kawa, herbata i pyszne ciasto stwarza miłą atmosferę i sprzyja rozmowie. Choć należy przyznać, że tematyka omawianej książki nie należy do łatwych.więcej informacji

dodano: 20-10-2016
OD KONFLIKTU DO POROZUMIENIA

OD KONFLIKTU DO POROZUMIENIA

Codzienne życie przynosi wiele nieoczekiwanych sytuacji w konsekwencji, których często dochodzi do konfliktów. Niestety wiele sporów kończy się na sali sądowej, gdzie każda ze stron musi ponosić dodatkowe konsekwencje prowadzonej batalii sądowej. Czy można uniknąć nieprzyjemnej rozprawy sądowej, ponoszenia kosztów, stresu i nie zawsze satysfakcjonującego wyroku sądowego? Alternatywą dla sądów mogą być mediacje. Pracownicy Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Będzinie 18 października uczestniczyli w szkoleniu, które przeprowadził psycholog i mediator Pani Monika Górska, która jest prezesem Centrum Komunikacji i Mediacji DIALOG. Podczas szkolenia można było dowiedzieć się jakie są zalety mediacji, kto może z nich skorzystać i co można zyskać biorąc udział w mediacji. Mediacja jest sposobem pozasądowego rozwiązywania konfliktów, które prowadzone są nieodpłatnie w takich sprawach cywilnych jak: przywrócenie do pracy, eksmisje, zniesienie współwłasności, podział spadku. Również w sprawach rodzinnych np. alimenty, ustalenie kontaktów z dzieckiem, rozwód, separację, podział majątku.

Prezentacja

więcej informacji

dodano: 20-10-2016
Życzenia od Janusza Gajosa

Życenia Janusz Gajos

Z okazji obchodzonego jubileuszu 70-lecia działalności Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Będzinie otrzymała pozdrowienia i życzenia od Pana Janusza Gajosa. Z serdecznością dziękujemy za ten niezwykle przyjacielski i ważny dla nas gest docenienia pracy środowiska bibliotekarskiego.


dodano: 19-10-2016
O prawach i obowiązkach rodzica

Klub Mamy, Taty i Malucha

19 października o godz. 17.30 w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Będzinie odbędzie się kolejne spotkanie zorganizowane, w ramach projektu Klub Mamy, Taty i Malucha. Tym razem inicjator projektu, którym jest Centrum Komunikacji i Mediacji Dialog z Dąbrowy Górniczej zaprasza na prelekcję o prawach i obowiązkach rodzica, którą poprowadzi Sędzia Sądu okręgowego Barbara Bochyńska (sędzia w stanie spoczynku).

Udział w spotkaniu jest bezpłatny. Wystarczy zapisać się do udziału w zajęciach pod numerem telefonu organizatora(881-710-959) lub w będzińskiej bibliotece (32 267 41 65). Zapraszamy.

dodano: 14-10-2016
Dziś Urodziny Książkowego Misia

Urodziny Misia

10 i 12 października 2016 r. filię Podłosie Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Będzinie odwiedziła grupa starszych przedszkolaków z Przedszkola Miejskiego nr 11 w Będzinie. Dzieci zostały zaproszone do udziału w zajęciach literackich zorganizowanych z okazji obchodzonych 14 października urodzin Książkowego Misia. To akcja ogólnopolska zainicjowana przez Fundację ABC XXI Cała Polska Czyta Dzieciom w celu promowania czytelnictwa wśród najmłodszych. W trakcie urodzinowego spotkania dzieci w będzińskiej bibliotece wysłuchały fragmentów opowieści o Misiu Uszatku, Kubusiu Puchatku, Misiu Paddingtonie, a także poznały inne książkowe misie. Następnie używając kolorowych bibułkowych kulek wykleiły piękne kolorowe karty z życzeniami, których głównym bohaterem były oczywiście misie.

więcej informacji

dodano: 14-10-2016
Spotkania z historią regionu.

Filia_9

Podczas październikowych zajęć "Spotkajmy się w Pałacu Mieroszewskich" organizowanych w cyklu edukacji regionalnej przez filię nr 9 (Podłosie) będzińskiej biblioteki dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 11 w Będzinie poznały historię pałacu związaną z dziejami rodu Mieroszewskich. Zaciekawienie dzieci wzbudziła legenda o Błękitnej Ludwice i Kazimierzu Mieroszewskim, po których wysłuchaniu dzieci wykonywały własne ilustracje zdobiące teraz przestrzeń biblioteki.


więcej informacji

dodano: 12-10-2016
Starsze wiadomości: « 1  2  3  4  5 6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  » 

Ilość aktualności w bazie: 224

Archiwum: 2020 2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005

  • zak
  • OIN
  • BatProfi
  • Kaufland
  • MPWIK
  • Społem
  • Enion
Start | Biblioteka | Nowości | Imprezy | Ludzie regionu | Kontakt| Katalog| Bibliografia regionalna

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prowadzenia statystyki odwiedzin. Korzystamy z oprogramowania Google Analytics.