przejdź do treści
Start Biblioteka Imprezy Ludzie regionu Przejście do strony zewnętrznej Katalog zbiorów biblioteki Nowości

Szukaj w bibliotece:

Wpisz autora lub tytuł i wyszukaj książkę w naszej bibliotece.
Przejście do strony zewnętrznej Serwis miasta Będzin
Przejście do strony zewnętrznej Aktualności Będzińskie
Przejście do strony zewnętrznej Serwis starostwa
Przejście do strony zewnętrznej Wydarzenia Powiatu Będzińskiego
Stowarzyszenie Filary Kultury
Informacja o programie Kraszewski Komputery dla bibliotek
Informacja o programie Narodowy program rozwoju czytelnictwa
Przejście do strony zewnętrznej Biblioteka Narodowa
Informacja o książkach dla osób niewidomych i niedowidzących Czytak
Informacja o programie Akademia Orange dla bibliotek
Przejście do strony zewnętrznej Facebook
Informacja o projekcie IBUK Libra
Przejście do strony zewnętrznej Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Przejście do strony zewnętrznej Powiatowy Informator Kulturalny
Dokument PDF Przewodnik po życiu w Fife Szkocja biblioteka
Informacje o programie Cała Polska Czyta Dzieciom
BIP
Informacja o projekcie Bank Podręczników
Przejście do strony zewnętrznej pitax.pl Banner umieszczony w związku z otrzymaniem bezpłatnego magazynu Chidusz

Tajemnice książki

Zajęcia z dziećmi

29 stycznia filię nr 2 Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Będzinie odwiedziły Misie i Biedronki z Przedszkola Miejskiego nr 10 w Będzinie. Zostały zaproszone na zajęcia z edukacji czytelniczo-medialnej, podczas której odkryły tajemnicę budowy książki. W trakcie zabawy przedszkolaki poznały charakterystyczne elementy budowy książki i funkcje, jakie spełnia okładka, karta tytułowa, spis treści i ilustracje. Dowiedziały się także, kto pisze książki, co to jest część główna książki i co zawiera. Potem udały się na samodzielne poszukiwania ciekawych książek i ich analizowanie. Szczególne zainteresowanie maluchów wzbudziły te w postaci zabawek edukacyjnych.

więcej informacji

dodano: 02-02-2016
WPŁYW ZMIAN PRZEPISÓW: rachunkowych, organizacyjnych i podatkowych na działalność Instytucji Kultury w 2016 roku

Szkolenie

26 stycznia 2016 roku w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece w Będzinie odbyło się szkolenie dla księgowych Instytucji Kultury regionu śląskiego, którego współorganizatorem był Ogólnopolski Instytut Nieruchomości z siedzibą w Katowicach.

Temat szkolenia to: INSTYTUCJE KULTURY - WPŁYW ZMIAN PRZEPISÓW: rachunkowych, organizacyjnych i podatkowych na działalność Instytucji Kultury w 2016 roku - po kolejnych zmianach z roku 2015.

Szkolenie prowadziła Pani Teresa Krawczyk - wykładowca wyższych uczelni, wieloletni praktyk administracji skarbowej w tym Naczelnik Urzędu Skarbowego, główna księgowa jednostek sektora finansów publicznych i spółek, autor pozycji książkowych o tej tematyce oraz autor wielu publikacji o tematyce rachunkowej, podatkowej, finansów publicznych.

więcej informacji

dodano: 02-02-2016
Nasza biblioteka – otwarta, medialna, kulturalna …

Zajęcia na dziecięcej

Jak korzystać ze zbiorów biblioteki, odczytywać symbole i oznaczenia umieszczone na książkach uczyli się uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Będzinie, którzy 18 stycznia gościli w oddziale dla dzieci i młodzieży będzińskiej biblioteki. Podczas zajęć młodzież poznała również prawa i obowiązki Czytelnika oraz ofertę usług i wydarzeń przygotowywanych przez bibliotekę z myślą o swoich użytkownikach.

więcej informacji

dodano: 27-01-2016
Ogólnopolski Konkurs Plastyczny "Bezdroża fantazji"

Konkurs plastyczny

W imieniu Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury w Będzinie zapraszamy do udziału w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Bezdroża fantazji”, którego pierwsza edycja odbywa się pt. „W świecie baśni”. Adresatem konkursu są dzieci i młodzież, uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów. Celem konkursu jest promocja utalentowanych dzieci, rozbudzenie twórczej aktywności oraz rozwijanie wrażliwości artystycznej dzieci.

więcej informacji

dodano: 26-01-2016
Małe Moliki w będzińskiej bibliotece

podłosie

14 października w filii nr 9 Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Będzinie (Podłosie) odbyły się zajęcia literackie organizowane w cyklu "Małe Moliki". Uczestnikami spotkania były dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 11, które tym razem zostały zaproszone do Doliny Muminków, gdzie poznały niezwykłą historię niewidzialnego dziecka. Historia małej dziewczynki Nini, którą do domu Muminków przyprowadziła Too-tiki ukazała przedszkolakom co znaczy być nieśmiałym i odważnym, ignorowanym lub kochany, zlęknionym bądź pewnym siebie.

więcej informacji

dodano: 25-01-2016
Dyskusyjny Klub Książki zaprasza

dkk

20 stycznia o godzinie 17.00 w klubie "Pod Sową" Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Będzinie odbędzie spotkanie DYSKUSYJNEGO KLUBU KSIĄŻKI. Tym razem moderator spotkania zaprasza do dyskusji wywołanej Zimową opowieścią Marka Helprina.

Zimowa opowieść to wspaniała powieść baśniowa, mieszająca fantastykę, obyczaj, a nawet sensację. Odkrywa przed czytelnikiem historie o potędze miłości, zwyciężającej czas i śmierć. Książka opowiada wielowątkową historię, budując mikro uniwersum wokół majestatycznego miasta Nowy Jork, które wydaje się tak żywe jak sami bohaterowie.

Autor operuje w książce dość zwartą i precyzyjną narracją, co nie przeszkadza mu jednocześnie stosować poetyckich opisów, ukazując czytelnikom jedną z najpiękniejszych historii literatury amerykańskiej.

dodano: 15-01-2016
Komputerowa Szkoła Seniora

Komputerowa Szkoła Seniora

Kolejne grupy seniorów uczestniczą w warsztatach komputerowych prowadzonych przez Czytelnię główną będzińskiej biblioteki. Prowadzona od kilku lat Komputerowa Szkoła Seniora przygotowuje seniorów do samodzielnej obsługi komputera oraz wyszukiwania informacje w Internecie. Uczestnicy warsztatów zapoznają się z

 • podstawą obsługi komputera
 • tworzeniem i edycją dokumentów tekstowych
 • obsługą pamięci przenośnej i multimediów
 • wyszukiwaniem informacji w Internecie
 • obsługą poczty elektronicznej
 • oraz funkcjonalnością strony internetowej MiPBP w Będzinie.

więcej informacji

dodano: 15-01-2016
Starsze wiadomości: « 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31 32  » 

Ilość aktualności w bazie: 224

Archiwum: 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005 

 • zak
 • OIN
 • BatProfi
 • Kaufland
 • MPWIK
 • Społem
 • Enion
Start | Biblioteka | Nowości | Imprezy | Ludzie regionu | Kontakt| Katalog| Bibliografia regionalna

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prowadzenia statystyki odwiedzin. Korzystamy z oprogramowania Google Analytics.