przejdź do treści
Start Biblioteka Imprezy Ludzie regionu Przejście do strony zewnętrznej Katalog zbiorów biblioteki Nowości

Szukaj w bibliotece:

Wpisz autora lub tytuł i wyszukaj książkę w naszej bibliotece.
Przejście do strony zewnętrznej Serwis miasta Będzin
Przejście do strony zewnętrznej Aktualności Będzińskie
Przejście do strony zewnętrznej  Serwis starostwa
Przejście do strony zewnętrznej Wydarzenia Powiatu Będzińskiego
Stowarzyszenie Filary Kultury
Informacja o programie Kraszewski Komputery dla bibliotek
Informacja o programie Narodowy program rozwoju czytelnictwa
Przejście do strony zewnętrznej Biblioteka Narodowa
Informacja o książkach dla osób niewidomych i niedowidzących Czytak
Informacja o programie Akademia Orange dla bibliotek
Przejście do strony zewnętrznej Facebook
Informacja o projekcie IBUK Libra
Przejście do strony zewnętrznej Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Przejście do strony zewnętrznej Powiatowy Informator Kulturalny
Dokument PDF Przewodnik po życiu w Fife Szkocja biblioteka
Informacje o programie Cała Polska Czyta Dzieciom
BIP
Informacja o projekcie Bank Podręczników
Przejście do strony zewnętrznej pitax.pl Banner umieszczony w związku z otrzymaniem bezpłatnego magazynu Chidusz

MAŁY OKR 2016 - eliminacje miejskie

MAŁY OKR 2016 - eliminacje miejskie

Dziś w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Będzinie odbyły się eliminacje miejskie Regionalnego Konkursu Recytatorskiego "MAŁY OKR 2015". Podczas pierwszego dnia eliminacji swoje umiejętności prezentowali uczniowie będzińskich szkół podstawowych. Do konkursu przystąpiło 21 uczestników reprezentujących 8 placówek, których oceniało jury w składzie: Adam Kwapisz, aktor Teatru Dzieci Zagłębia w Będzinie - przewodniczący jury Elżbieta Gwiazda, inspektor Wydziału Oświaty Urzędu Miejskiego w Będzinie Ewa Graca, nauczyciel języka polskiego, wicedyrektor Szkoły Podstawowej Nr 1 w Będzinie Grażyna Sałagan, bibliotekarz Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Będzinie.

Jutro drugi dzień przesłuchań, podczas którego zaprezentują się gimnazjaliści.

więcej informacji

dodano: 16-02-2016
Podróżować, podróżować... w książki Verne'a zanurkować

Zajęcia z dziećmi

Obchodzona 8 lutego rocznica urodzin Juliusza Verne'a, jednego z najsłynniejszych francuskich autorów książek przygodowych dla dzieci stała się okazją do przeżycia literackiej przygody, do której zostali zaproszeni uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1 i 11 w Będzinie.

Podczas zajęć młodzi czytelnicy poznali sylwetkę i twórczość znanego pisarza oraz wysłuchali fragmentów wybranych i polecanych przez bibliotekarzy powieści. Morski klimat, niesamowite zdarzenia i odważni bohaterowie książek Juliusza Verne'a okazały się niezwykle motywującymi do czytania elementami literackiej przygody.

więcej informacji

dodano: 16-02-2016
Będzińska biblioteka HONOROWYM PRZYJACIELEM Fundacji "Bliżej Szczęścia"

Certyfikat

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Będzinie otrzymała CERTYFIKAT HONOROWEGO PRZYJACIELA Fundacji "Bliżej Szczęścia" za zaangażowanie i wsparcie udzielone przy realizacji akcji "Pomaganie przez odkręcanie" prowadzonej w 2015 roku.dodano: 16-02-2016
Studenci Będzińskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w sieci

Uniwersytet Trzeciego Wieku

Kolejne grupy Seniorów Będzińskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku zdobywają kompetencje z zakresu obsługi komputera i wyszukiwania informacji w Interencie podczas warsztatów edukacyjnych prowadzonych przez bibliotekarzy Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Będzinie. Obok celu podstawowego, jakim jest zmiana świadomości i podejścia Seniorów do komputera i Internetu, warsztaty przybliżają osobom starszym nowoczesne systemy komunikacji, zwiększają ich aktywność i motywują do działania na rzecz środowiska lokalnego. Dzięki warsztatom i przekazywanej wiedzy zapobiega się także wykluczeniu społecznemu pokolenia 50+ z dostępu do nowoczesnych technologii i narzędzi komunikacyjnych.

więcej informacji

dodano: 16-02-2016
W magicznym świecie baśni i bajek

Zajęcia z dziećmi

Magiczny świat baśni i bajek ukryty w książkach to ogromne pole do poszukiwania wspaniałych przygód i poznawania niezwykłych bohaterów. W niezwykłą podróż do tego świata zostały zabrane dzieci z Przedszkola YES "Młodzi odkrywcy" w Będzinie, które 3 lutego złożyły swoją pierwszą wizytę w oddziale dla dzieci i młodzieży będzińskiej biblioteki.

więcej informacji

dodano: 16-02-2016
Powiatowy Konkurs Ekologiczny MOJA ZIEMIA - CZYSTY ŚWIAT

Konkurs ekologiczny

"Czy to miasto, wieś czy gmina - tutaj wszystko się zaczyna" to myśl przewodnia tegorocznej edycji Powiatowego Konkursu Ekologicznego MOJA ZIEMIA - CZYSTY ŚWIAT organizowanego pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Będzina.

Celem organizowanego po raz osiemnasty konkursu jest upowszechnianie wśród dzieci i młodzieży wiedzy o przyrodzie, podnoszenie poziomu świadomości ekologicznej oraz propagowanie postaw sprzyjających ochronie środowiska naturalnego. Adresatami konkursu są dzieci i młodzież z placówek oświatowych i ośrodków szkolno-wychowawczych powiatu będzińskiego. Podobnie jak w latach ubiegłych organizatorzy konkursu, Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Będzinie oraz Urząd Miejski w Będzinie, zaprosili do współpracy miasta partnerskie Będzina (Kaisiadorys, Iżewsk, Tatabanya, Basse - Ham)

Prace konkursowe z dopiskiem "konkurs ekologiczny" należy składać w terminie do 18 marca w oddziale dla dzieci i młodzieży lub sekretariacie będzińskiej biblioteki. Szczegółowe informacje zawiera regulamin konkursu.

Regulamin konkursu (format PDF)

dodano: 09-02-2016
Dzień Pamięci Honorowego Obywatela Miasta Będzina Kardynała Jean Marie - Lustigera

Zajęcia z dziećmi

Uchwałą Nr VIII/66/2011 Rady Miejskiej Będzina z dnia 28 marca 2011 roku 2 lutego został ustanowiony Dniem Pamięci Honorowego Obywatela Miasta Będzina Kardynała Jean - Marie Lustigera. Z tej okazji Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Będzinie w lutym prowadzi działania edukacyjne adresowane do najmłodszych mieszkańców miasta oraz prezentuje wystawę upamiętniającą sylwetkę pierwszego Honorowego Obywatela Miasta Będzina. Ekspozycja przygotowana z materiałów Pracowni Dokumentów Życia Społecznego będzińskiej biblioteki przybliża sylwetkę kardynała Jean –Marie Lustigera prezentując istotne w jego życiu wydarzenia, także te związane z Będzinem, miastem jego przodków. Prezentowany na wystawie, uzupełnionej prezentacją multimedialną materiał, przypomina kolejne wizyty Jean Marie - Lustigera w Będzinie oraz uroczysty moment nadania kardynałowi tytułu Honorowego Obywatela Miasta Będzina. Jednym z elementów wystawy jest zestawienie bibliograficzne sporządzone przez będzińskich bibliotekarzy na podstawie baz danych Biblioteki Narodowej Francji, Instytutu Jean-Marie Lustigera w Paryżu, baz Polskiej Biblioteki Narodowej, w tym Federacji Bibliotek Kościelnych FIDES oraz Bibliografii Regionalnej MiPBP w Będzinie. Zestawienie zawiera 123 opisy wydawnictw zwartych polsko - i francuskojęzycznych oraz 95 opisów artykułów z czasopism polskich. Wydawnictwo posiada układ chronologiczny, indeks osobowy i wykaz wizyt Kardynała w Polsce w latach 1983-2006. Opracowane w postaci dokumentu tradycyjnego oraz dokumentu PDF zestawienie dostępne jest w zbiorach Czytelni i Pracowni Dokumentów Życia Społecznego biblioteki.

więcej informacji

dodano: 02-02-2016
Starsze wiadomości: « 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30 31  32  » 

Ilość aktualności w bazie: 224

Archiwum: 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005 

  • zak
  • OIN
  • BatProfi
  • Kaufland
  • MPWIK
  • Społem
  • Enion
Start | Biblioteka | Nowości | Imprezy | Ludzie regionu | Kontakt| Katalog| Bibliografia regionalna

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prowadzenia statystyki odwiedzin. Korzystamy z oprogramowania Google Analytics.