przejdź do treści
Start Biblioteka Imprezy Ludzie regionu Przejście do strony zewnętrznej Katalog zbiorów biblioteki Nowości
Przejście do strony zewnętrznej Serwis miasta Będzin
Przejście do strony zewnętrznej Aktualności Będzińskie
Przejście do strony zewnętrznej  Serwis starostwa
Przejście do strony zewnętrznej
Stowarzyszenie Filary Kultury
Informacja o programie Kraszewski Komputery dla bibliotek
Informacja o programie Narodowy program rozwoju czytelnictwa
Informacje na temat dofinansowania projektu Mediateki
Informacja o książkach dla osób niewidomych i niedowidzących Czytak
Informacja o programie Akademia Orange dla bibliotek
Przejście do strony zewnętrznej Facebook
Informacja o projekcie IBUK Libra
Przejście do strony zewnętrznej Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Przejście do strony zewnętrznej Powiatowy Informator Kulturalny
Przejście do strony zewnętrznej Biblioteki Narodowej
Przejście do strony zewnętrznej informacji o programie Rozwoju Czytelnictwa 2.0
Przejście do strony zewnętrznej Ministerstwa
Dokument PDF Przewodnik po życiu w Fife Szkocja biblioteka
Informacje o programie Cała Polska Czyta Dzieciom
BIP
Informacja o projekcie Bank Podręczników
Przejście do strony zewnętrznej pitax.pl Banner umieszczony w związku z otrzymaniem bezpłatnego magazynu Chidusz

Polecamy: kto czyta, ten zwiedza - zapraszamy do Olkusza

kto czyta, ten zwiedza

Przez trzy miesiące, od kwietnia do końca czerwca, czytelnicy bibliotek publicznych mogą zwiedzać olkuskie muzea oraz zamek Rabsztyn z biletami ulgowymi. Taki jest cel akcji "Czytasz. Zwiedzasz. Zapraszamy do Olkusza", jaką przygotował olkuski magistrat. Akcja skierowana jest do czytelników przeszło 40 bibliotek publicznych z powiatu olkuskiego i powiatów ościennych z terenu Małopolski, Śląska i Zagłębia. Jej celem jest zachęcenie mieszkańców miejscowości w pobliżu Olkusza do zwiedzania Srebrnego Miasta, promocja olkuskich muzeów, placówek i atrakcji turystycznych oraz wspieranie czytelnictwa. - Czasami nie znamy ciekawych miejsc w swojej najbliższej okolicy, dlatego zapraszamy do Olkusza, gdyż chcemy podzielić się tym, z czego jesteśmy dumni. Mam wielką nadzieję, że wolne popołudnie lub weekend nasi sąsiedzi zechcą spędzić w Srebrnym Mieście i lepiej poznać jego bogatą historię oraz atrakcje turystyczne - zachęca Roman Piaśnik, burmistrz Olkusza.


więcej informacji

dodano: 05-04-2016
"Piąta pora roku" - wernisaż wystawy Stowarzyszenia Promocji Kultury Zagłębia

roku

31 marca o godzinie 17.00 w Galerii klubu "Pod Sową" Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Będzinie odbędzie się wernisaż wystawy malarstwa Stowarzyszenia Promocji Kultury Zagłębia w Będzinie. "Piąta pora roku", bo taki tytuł nosi wystawa to piąta ekspozycja stowarzyszenia prezentowana w będzińskiej książnicy. Zorganizowana pod auspicjami Prezydenta Miasta Będzina prezentowana będzie do 29 kwietnia w godzinach otwarcia biblioteki. Wstęp wolny. Zapraszamywięcej informacji

dodano: 29-03-2016
Zaproszenie do składania ofert

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Będzinie zaprasza do składania ofert na najem lokalu użytkowego.

Zaproszenie do składania ofert (format PDF)
Szkolenie dla Dyrektorów Instytucji Kultury

szkolenie dyrektorów

24 marca 2016r. Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Będzinie gościła Dyrektorów Instytucji Kultury. To już kolejne szkolenie zorganizowane we współpracy z Ogólnopolskim Instytutem Nieruchomości, którego celem było zaprezentowanie istotnych aspektów zarządzania, kontroli zarządczej, dyscypliny finansów oraz odpowiedzialności za decyzje.


więcej informacji

dodano: 29-03-2016
Magia Wielkanocy

Magia Wielkanocy

25 marca, tuż przed świętami Wielkiej Nocy w Filii nr 2 będzińskiej książnicy odbyły się zajęcia edukacyjne "Magia Wielkiej Nocy", podczas których dzieci ze Świetlicy Socjoterapeutycznej przypomniały sobie zwyczaje, tradycje i obrzędy związane ze świętami wielkanocnymi wykonując przy tym własne ozdoby świąteczne.


więcej informacji

dodano: 29-03-2016
Fiszka z historii biblioteki: pierwszy Zarząd Miejskiej Biblioteki Publicznej

historii

Dziś w ramach wędrówki po kartach historii będzińskiej książnicy prezentujemy pierwszy Zarząd Miejskiej Biblioteki Publicznej w Będzinie, w osobach: Lucjan Utracki - przewodniczący Zarządu, mgr Zychowski - wiceprzewodniczący, inż. Chmielewski - skarbnik, Krzyżanowska -sekretarz, mgr Zofia Gałązkówna - zastępca sekretarza, Grabowski - gospodarz lokalu oraz członkowie: dr Pietraszewski, dr Jadwiga Murzynowska, mgr Banasik, Trojanowa, Szklarska, Zalcerowski. Prezentowane zdjęcie zostało wykonane w 1946 roku w siedzibie biblioteki mieszczącej się we wspomnianej już kamienicy przy ulicy Kołłątaja 24 i Małachowskiego 1więcej informacji

dodano: 24-03-2016
Historia przemysłu browarniczego w Będzinie i Zagłębiu Dąbrowskim

historii

17 marca Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Będzinie gościła dra Witolda Wieczorka, autora książki "Tradycje piwowarskie w Zagłębiu Dąbrowskim", która ukazał się w listopadzie 2015 roku m.in. dzięki wsparciu Stowarzyszenia Forum dla Zagłębia Dąbrowskiego. Witold Wieczorek (geograf, dr nauk ekonomicznych) dziejami zagłębiowskiego przemysłu ze szczególnym uwzględnieniem piwowarstwa zajmuje się od ponad 20 lat. Kolekcjonuje cenne rzeczy związane z piwowarstwem, szczególnie zagłębiowskim, współorganizuje Zagłębiowską Giełdę Birofiliów i jest autorem i współautorem licznych artykułów na temat piwowarstwa.więcej informacji

dodano: 21-03-2016
Starsze wiadomości: « 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23 24  25  26  27  28  29  30  31  32  » 

Ilość aktualności w bazie: 224

Archiwum: 2020 2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005

  • zak
  • OIN
  • BatProfi
  • Kaufland
  • MPWIK
  • Społem
  • Enion
Start | Biblioteka | Nowości | Imprezy | Ludzie regionu | Kontakt| Katalog| Bibliografia regionalna

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prowadzenia statystyki odwiedzin. Korzystamy z oprogramowania Google Analytics.