przejdź do treści
Start Biblioteka Imprezy Ludzie regionu Przejście do strony zewnętrznej Katalog zbiorów biblioteki Nowości

Szukaj w bibliotece:

Wpisz autora lub tytuł i wyszukaj książkę w naszej bibliotece.
Przejście do strony zewnętrznej Serwis miasta Będzin
Przejście do strony zewnętrznej Aktualności Będzińskie
Przejście do strony zewnętrznej  Serwis starostwa
Przejście do strony zewnętrznej Wydarzenia Powiatu Będzińskiego
Stowarzyszenie Filary Kultury
Informacja o programie Kraszewski Komputery dla bibliotek
Informacja o programie Narodowy program rozwoju czytelnictwa
Przejście do strony zewnętrznej Biblioteka Narodowa
Informacja o książkach dla osób niewidomych i niedowidzących Czytak
Informacja o programie Akademia Orange dla bibliotek
Przejście do strony zewnętrznej Facebook
Informacja o projekcie IBUK Libra
Przejście do strony zewnętrznej Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Przejście do strony zewnętrznej Powiatowy Informator Kulturalny
Dokument PDF Przewodnik po życiu w Fife Szkocja biblioteka
Informacje o programie Cała Polska Czyta Dzieciom
BIP
Informacja o projekcie Bank Podręczników
Przejście do strony zewnętrznej pitax.pl Banner umieszczony w związku z otrzymaniem bezpłatnego magazynu Chidusz

Z wizytą w bibliotece

bajka

Uczniowie z Miejskiego Zespołu Szkół nr 1 w Będzinie wraz z nastaniem wiosny odwiedzili bibliotekarza filii nr 7, mieszczącej się na osiedlu Zamkowe. Podczas wizyty dzieci otrzymały solidną porcję literatury i wiedzy, a rozstanie z ich ulubioną biblioteką musiano osłodzić małym co nieco :)


więcej informacji

dodano: 11-04-2016
Cała Polska Czyta Dzieciom: spotkanie z bajką

bajka

"Spotkanie z bajką" to zajęcia literackie zorganizowane w filii nr 9 (Podłosie) w ramach akcji "Cała Polska czyta dzieciom". W trakcie spotkania dzieciom z zaprzyjaźnionego Przedszkola nr 11 bajki czytała babcia zaproszona przez jednego z przedszkolaków. Małe Moliki z uwagą wysłuchały bajki pt.: "Piękna i mądra bajka o troskach Zająca Grajka" o przygodach zajączka, który znalazł przyjaciół do zabawy oraz baśni pt. "Stokrotka" Hansa Christiana Andersena. Zainspirowane tekstami przeczytanymi przez zaprzyjaźnioną babcię dzieci, chętnie wymyślały zabawy, których stali się bohaterami.


więcej informacji

dodano: 11-04-2016
Noc z Andersenem 2016

dodano: 08-04-2016
Fiszka z historii biblioteki: Eugeniusz Gawor, wieloletni dyrektor biblioteki

filia

W związku z przypadającym w tym roku jubileuszem 70-lecia będzińskiej biblioteki zapraszamy w sentymentalną podróż do lat siedemdziesiątych, kiedy dyrektorem Miejskiej Biblioteki Publicznej w Będzinie został Eugeniusz Gawor. Prezentując kilka fotografii pragniemy pokazać nie tylko Eugeniusza Gawora dyrektora, który przez 41 lat kierowania biblioteką tworzył najwyższe standardy pracy, troski o kształt, rację i rangę kultury, ale przede wszystkim człowieka wielu pasji i zainteresowań jakie posiadał, Eugeniusza Gawora podróżnika muzyka i miłośnika wędkowania.


więcej informacji

dodano: 08-04-2016
Noc z Andersenem 2016

Andersenem

Tradycją będzińskiej biblioteki stała się organizowana od 14 lat międzynarodowa impreza czytelnicza dla dzieci pt. "Noc z Andersenem" przygotowywana z okazji Międzynarodowego Dnia Książki Dziecięcej, obchodzonego w dniu urodzin Hansa Christiana Andersena. Święto, inspirowane twórczością tego wybitnego duńskiego pisarza, w tym roku obchodzono 1 kwietnia. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Prezydent Miasta Będzina. Podczas tegorocznej uroczystości wpisanej w 70-lecie urodzin Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Będzinie, opierając się na tekście "Calineczki", jednej z najpopularniejszych baśni Andersena, bibliotekarze i zaproszeni goście zachęcali dzieci do lektury czarując pięknem słowa pisanego i mówionego oraz pokazali uroki wspólnej zabawy inspirowanej czytaniem.


więcej informacji

dodano: 05-04-2016
Kolejna filia będzińskiej biblioteki z elektronicznym systemem wypożyczeń

filia

Kolejna filii Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Będzinie wdrożyła komputerowy system udostępniania zbiorów i rejestracji czytelników. Jest to mieszcząca się w Grodźcu filia nr 5, która po wypożyczalni dla dorosłych, oddziale dla dzieci i młodzieży oraz filii nr 1 przeszła na elektroniczny sposób udostępniania książek, co zdecydowanie usprawni i ułatwi czytelnikom dostęp do księgozbioru biblioteki..


więcej informacji

dodano: 05-04-2016
Wystawa malarstwa "Piąta pora roku"

kto czyta, ten zwiedza

Do 29 kwietnia w Galerii klubu "Pod Sową" Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Będzinie eksponowana będzie wystawa "Piąta pora roku" prezentująca malarstwo członków Stowarzyszenia Promocji Kultury Zagłębia w Będzinie. Wystawa zorganizowana w ramach piątej rocznicy powstania stowarzyszenia została przygotowana pod auspicjami Prezydenta Miasta Będzina.


więcej informacji

dodano: 05-04-2016
Starsze wiadomości: « 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22 23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  » 

Ilość aktualności w bazie: 224

Archiwum: 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005

  • zak
  • OIN
  • BatProfi
  • Kaufland
  • MPWIK
  • Społem
  • Enion
Start | Biblioteka | Nowości | Imprezy | Ludzie regionu | Kontakt| Katalog| Bibliografia regionalna

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prowadzenia statystyki odwiedzin. Korzystamy z oprogramowania Google Analytics.