przejdź do treści
Start Biblioteka Imprezy Ludzie regionu Przejście do strony zewnętrznej Katalog zbiorów biblioteki Nowości
Przejście do strony zewnętrznej Serwis miasta Będzin
Przejście do strony zewnętrznej Aktualności Będzińskie
Przejście do strony zewnętrznej  Serwis starostwa
Przejście do strony zewnętrznej
Stowarzyszenie Filary Kultury
Informacja o programie Kraszewski Komputery dla bibliotek
Informacja o programie Narodowy program rozwoju czytelnictwa
Informacje na temat dofinansowania projektu Mediateki
Informacja o książkach dla osób niewidomych i niedowidzących Czytak
Informacja o programie Akademia Orange dla bibliotek
Przejście do strony zewnętrznej Facebook
Informacja o projekcie IBUK Libra
Przejście do strony zewnętrznej Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Przejście do strony zewnętrznej Powiatowy Informator Kulturalny
Przejście do strony zewnętrznej Biblioteki Narodowej
Przejście do strony zewnętrznej informacji o programie Rozwoju Czytelnictwa 2.0
Przejście do strony zewnętrznej Ministerstwa
Dokument PDF Przewodnik po życiu w Fife Szkocja biblioteka
Informacje o programie Cała Polska Czyta Dzieciom
BIP
Informacja o projekcie Bank Podręczników
Przejście do strony zewnętrznej pitax.pl Banner umieszczony w związku z otrzymaniem bezpłatnego magazynu Chidusz

Dyskusyjny Klub Książki dla dorosłych zaprasza

bajka

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Będzinie zaprasza na kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki, które odbędzie się 20 kwietnia o godzinie 17.00 w klubie "Pod Sową". Tematem dyskusji spotkania będzie książka "Śmierć pięknych saren". "Jak spotkałem się z rybami". Jest to zbiór opowiadań autobiograficznych Oty Pavla, w których pisarz, syna Żyda i Czeszki, który na tle wydarzeń drugiej wojny świtowej ukazuje prawdziwe chwile wolności i nadziei oraz niezwykłe więzi rodzinne, budowane zwłaszcza z ojcem. Wszystkich, którzy mają ochotę na dyskusję nie tylko o tej wyjątkowej książce do Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Będzinie. Wstęp wolny.


więcej informacji

dodano: 18-04-2016
"Rysunek" wystawa prac uczniów Technicznych Zakładów Naukowych w Dąbrowie Górniczej

bajka

"Rysunek" to wystawa będąca efektem współpracy Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Będzinie i Technicznych Zakładów Naukowych w Dąbrowie Górniczej. Jest drugą tego typu ekspozycją przygotowaną przez uczniów dąbrowskiej szkoły w będzińskiej książnicy. Na otwartej 15 kwietnia w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Będzinie wystawie prace eksponuje Aleksandra Sobczyńska, Martyna Bielawna, Natalia Pietrzak, Angelika Chrostowska oraz Patryk Ujdak, uczniowie klasy drugiej specjalizujący się w kierunku technik organizacji reklamy. Prace powstały w roku szkolnym 2015/2016 pod kierunkiem plastyka Anny -Marii Szczerby w Pracowni Rysunku i Liternictwa.


więcej informacji

dodano: 18-04-2016
"Wierszobranie" - IX edycja międzyprzedszkolnego konkursu recytatorskiego autorów poezji dziecięcej

W Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Będzinie 14 kwietnia odbył się IX Międzyprzedszkolny Konkurs Recytatorski "Wierszobranie".

Więcej informacji

dodano: 15-04-2016
Zagłosuj na Będzin - wygrajmy siłownię plenerową!

W ramach propagowania aktywności fizycznej, firma Nestle zorganizowała konkurs dla gmin, w którym do wygrania są siłownie miejskie. Jego mechanizm jest bardzo prosty: urzędy gmin zgłaszają lokalizacje na swoim terenie, a mieszkańcy i zainteresowani głosują na wybrane propozycje.

W Będzinie zgłoszono ulicę Wiejską. Powstanie siłowni uzależnione jest od mobilizacji mieszkańców i ich znajomych! Zagłosuj i porusz swoją okolicę! Swój głos można oddać codziennie!

Więcej informacji

dodano: 13-04-2016
Wernisaż wystawy "Rysunek"

ryszunek

15 kwietnia o godzinie 17.00 w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Będzinie zostanie otwarta wystawa pt. "Rysunek" prezentująca prace uczniów Pracowni Rysunku i Liternictwa Technicznych Zakładów Naukowych w Dąbrowie Górniczej. "Rysunek" to pierwsza wystawa uczniów klasy drugiej specjalizujących się w kierunku Technik Organizacji Reklamy. Tworzące ekspozycję prace powstały w roku szkolnym 2015/2016 pod kierunkiem plastyka Anny-Marii Szczerby. Są prezentacją umiejętności i osiągnięć uczniów zdobytych w pierwszym roku nauki rysunku. To także próba pokazania indywidualnych zainteresowań młodzieży, rozwijanego warsztatu oraz świadomego i twórczego poszukiwania właściwych środków wyrazu artystycznego młodych artystów.


więcej informacji

dodano: 13-04-2016
Noc z Andersenem 2016

dodano: 13-04-2016
Cała Polska Czyta Dzieciom: spotkanie z bajką

bajka

"Spotkanie z bajką" to zajęcia literackie zorganizowane w filii nr 9 (Podłosie) w ramach akcji "Cała Polska czyta dzieciom". W trakcie spotkania dzieciom z zaprzyjaźnionego Przedszkola nr 11 bajki czytała babcia zaproszona przez jednego z przedszkolaków. Małe Moliki z uwagą wysłuchały bajki pt.: "Piękna i mądra bajka o troskach Zająca Grajka" o przygodach zajączka, który znalazł przyjaciół do zabawy oraz baśni pt. "Stokrotka" Hansa Christiana Andersena. Zainspirowane tekstami przeczytanymi przez zaprzyjaźnioną babcię dzieci, chętnie wymyślały zabawy, których stali się bohaterami.


więcej informacji

dodano: 11-04-2016
Starsze wiadomości: « 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21 22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  » 

Ilość aktualności w bazie: 224

Archiwum: 2020 2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005

  • zak
  • OIN
  • BatProfi
  • Kaufland
  • MPWIK
  • Społem
  • Enion
Start | Biblioteka | Nowości | Imprezy | Ludzie regionu | Kontakt| Katalog| Bibliografia regionalna

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prowadzenia statystyki odwiedzin. Korzystamy z oprogramowania Google Analytics.