przejdź do treści
Start Biblioteka Imprezy Ludzie regionu Przejście do strony zewnętrznej Katalog zbiorów biblioteki Nowości
Przejście do strony zewnętrznej Serwis miasta Będzin
Przejście do strony zewnętrznej Aktualności Będzińskie
Przejście do strony zewnętrznej  Serwis starostwa
Przejście do strony zewnętrznej
Stowarzyszenie Filary Kultury
Informacja o programie Kraszewski Komputery dla bibliotek
Informacja o programie Narodowy program rozwoju czytelnictwa
Informacje na temat dofinansowania projektu Mediateki
Informacja o książkach dla osób niewidomych i niedowidzących Czytak
Informacja o programie Akademia Orange dla bibliotek
Przejście do strony zewnętrznej Facebook
Informacja o projekcie IBUK Libra
Przejście do strony zewnętrznej Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Przejście do strony zewnętrznej Powiatowy Informator Kulturalny
Przejście do strony zewnętrznej Biblioteki Narodowej
Przejście do strony zewnętrznej informacji o programie Rozwoju Czytelnictwa 2.0
Przejście do strony zewnętrznej Ministerstwa
Dokument PDF Przewodnik po życiu w Fife Szkocja biblioteka
Informacje o programie Cała Polska Czyta Dzieciom
BIP
Informacja o projekcie Bank Podręczników
Przejście do strony zewnętrznej pitax.pl Banner umieszczony w związku z otrzymaniem bezpłatnego magazynu Chidusz

Florystyka w Internecie i w praktyce - warsztaty dla seniorów

biblioteka

W dniu 27 kwietnia b w Czytelni Głównej będzińskiej biblioteki odbyły się warsztaty "Florystyka w Internecie i w praktyce" zorganizowane przy współpracy z Centrum Nauki i Biznesu "Żak" w Będzinie. Uczestnikami warsztatów byli studenci Będzińskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz Komputerowej Szkoły Seniora. Zajęcia warsztatowe prowadziła współpracująca z "Żakiem" florystka, Barbara Marzec-Rajfura, która udzieliła studentom podstawowych wiadomości wspierających ich twórczą pracę. Z przyniesionych przez florystkę kwiatów oraz niezbędnych do tworzenia bukietów i kwitowych ozdób dodatków zaczęły pojawiać się oryginalne kompozycje, które studenci obok otrzymanych dyplomów uczestnictwa w warsztatach florystycznych mogli zabrać, jako dowód swoich umiejętności i drzemiącego w nich potencjału artystycznego


więcej informacji

dodano: 28-04-2016
"Wspomnienia Zagłębiaka"

biblioteka

"Wspomnienia Zagłębiaka" to jubileuszowa 50. książka autorstwa Bolesława Ciepieli, której promocja odbyła się z okazji Światowego Dnia Książki w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Będzinie. Jak podkreślił w posłowiu książki prof. dr hab. Zdzisław Gębołyś publikacja "Wspomnienia Zagłębiaka" to nostalgiczna podróż po Zagłębiu, którego już nie ma, albo które powoli odchodzi w przeszłość. Symbolicznym wyrazem tej nostalgii jest słowo ostatni, ostatnia w tekstach, w których B. Ciepiela odnotowuje koniec zagłębiowskiego górnictwa węglowego, koniec czegoś co stanowiło przez wiele pokoleń składnik tej ziemi, dawało chleb, pracę, weszło w krajobraz (.)."Dzięki Bolesławowi Ciepieli ma szanse przetrwać w pamięci zbiorowej".


więcej informacji

dodano: 27-04-2016
Elektroniczny system udostępniania

biblioteka

Elektroniczny system udostępniania zbiorów został uruchomiony w kolejnej agendzie Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publiczne w Będzinie. Po bibliotece głównej oraz filii nr 1 (Ksawera) i filii nr 5 (Grodziec) komputerowy system ewidencji zbiorów i czytelników został uruchomiony 25 kwietnia w filii nr 2 mieszczącej się w dzielnicy Warpie.


więcej informacji

dodano: 26-04-2016
"Tutaj wszystko się zaczyna" - finał konkursu ekologicznego MOJA ZIEMIA - CZYTSY ŚWIATo

bajka

22 kwietnia w Światowym Dniu Ziemi w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Będzinie odbył się finał XVIII edycji Powiatowego Konkursu Ekologicznego MOJA ZIEMIA - CZYSTY ŚWIAT. Tegorocznej edycji konkursu organizowanego pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Będzina towarzyszyła myśl "Czy to miasto, wieś czy gmina - tutaj wszystko się zaczyna" generująca zadania konkursowe dla czterech grup wiekowych. Na konkurs wpłynęło 254 prace, spośród których jury w składzie: Elżbieta Jach, kierownik Referatu Gospodarki Odpadami Urzędu Miejskiego w Będzinie, Aleksandra Lipa, z Wydziału Pozyskiwania Funduszu Zewnętrznych Urzędu Miejskiego w Będzinie, Anna i Piotr Zatorscy - artyści plastycy oraz reprezentujący bibliotekę Anna Szczerba i Monika Stelmach wyłoniło szesnastu laureatów nagród i wyróżnień w 4 kategoriach wiekowych.


więcej informacji

dodano: 25-04-2016
Zagłębie Dąbrowskie zawsze po drodze - spotkanie autorskie ze Stanisławem Czekalskim

biblioteka

28 kwietnia o godzinie 17.00 w klubie "Pod Sową" Miejskiej i Powiatowe j Biblioteki Publicznej w Będzinie odbędzie się spotkanie autorskie ze Stanisławem Czekalskim, autorem książki "Zagłębie Dąbrowskie - zawsze po drodze". Jest to publikacja interesująca zarówno dla krajoznawców, turystów, jak i miłośników Zagłębia, ukazująca najciekawsze atrakcje turystyczne tego regionu. Jak podkreśla Edward Wieczorek, kierownik Regionalnej Pracowni Krajoznawczej PTTK w Katowicach, książka Stanisława Czekalskiego jest jedyną po wydanym w 1939 roku "Przewodniku po Zagłębiu Dąbrowskim" (reprint ukazał się w 1992 r.) publikacją całościowo ukazującą walory krajoznawcze i turystyczne historycznie rozumianego Zagłębia Dąbrowskiego. Bogato ilustrowana książka ma formę przewodnika, do którego dołączona została dwustronna mapa przedstawiająca współczesne Zagłębie oraz reprint mapy z 1939 roku.


więcej informacji

dodano: 25-04-2016
Wspomnienia Zagłębiaka

bajka

22 kwietnia o godzinie 17.00 w klubie "Pod Sową" Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Będzinie odbędzie się promocja książki pt. "Wspomnienia Zagłębiaka" autorstwa Bolesława Ciepieli. To jubileuszowa 50-ta książka tego regionalisty, którą zaprezentują m.in. prof. dr hab. Anna Glimos -Nadgórska oraz prof. dr hab. Zdzisław Gębołyś. Wstęp wolny. Zapraszamy.


więcej informacji

dodano: 20-04-2016
"Czy to miasto, wieś czy gmina - tutaj wszystko się zaczyna" finał konkursu ekologicznego

bajka

22 kwietnia o godzinie 11.00 w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Będzinie odbędzie się finał XVIII edycji Powiatowego Konkursu Ekologicznego MOJA ZIEMIA - CZYSTY ŚWIAT organizowanego pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Będzina. W tegorocznej edycji konkursu wzięło udział 254 uczniów z placówek oświatowych powiatu będzińskiego i miast partnerskich Będzina, spośród których jury powołane przez organizatorów: Urząd Miejski w Będzinie oraz Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Będzinie wyłoniło trzynastu laureatów nagród i wyróżnień w 3 kategoriach wiekowych. Podczas finału konkursu laureatom zostaną wręczone nagrody rzeczowe i pamiątkowe dyplomy. Wybrane przez jurorów prace będzie można zobaczyć na wystawie pokonkursowej "Czy to miasto, wieś czy gmina - tutaj wszystko się zaczyna" prezentowanej w będzińskiej bibliotece. Zapraszamy.


więcej informacji

dodano: 20-04-2016
Starsze wiadomości: « 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20 21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  » 

Ilość aktualności w bazie: 224

Archiwum: 2020 2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005

  • zak
  • OIN
  • BatProfi
  • Kaufland
  • MPWIK
  • Społem
  • Enion
Start | Biblioteka | Nowości | Imprezy | Ludzie regionu | Kontakt| Katalog| Bibliografia regionalna

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prowadzenia statystyki odwiedzin. Korzystamy z oprogramowania Google Analytics.