przejdź do treści
Start Biblioteka Imprezy Ludzie regionu Przejście do strony zewnętrznej Katalog zbiorów biblioteki Nowości
Przejście do strony zewnętrznej Serwis miasta Będzin
Przejście do strony zewnętrznej Aktualności Będzińskie
Przejście do strony zewnętrznej  Serwis starostwa
Przejście do strony zewnętrznej
Stowarzyszenie Filary Kultury
Informacja o programie Kraszewski Komputery dla bibliotek
Informacja o programie Narodowy program rozwoju czytelnictwa
Informacje na temat dofinansowania projektu Mediateki
Informacja o książkach dla osób niewidomych i niedowidzących Czytak
Informacja o programie Akademia Orange dla bibliotek
Przejście do strony zewnętrznej Facebook
Informacja o projekcie IBUK Libra
Przejście do strony zewnętrznej Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Przejście do strony zewnętrznej Powiatowy Informator Kulturalny
Przejście do strony zewnętrznej Biblioteki Narodowej
Przejście do strony zewnętrznej informacji o programie Rozwoju Czytelnictwa 2.0
Przejście do strony zewnętrznej Ministerstwa
Dokument PDF Przewodnik po życiu w Fife Szkocja biblioteka
Informacje o programie Cała Polska Czyta Dzieciom
BIP
Informacja o projekcie Bank Podręczników
Przejście do strony zewnętrznej pitax.pl Banner umieszczony w związku z otrzymaniem bezpłatnego magazynu Chidusz

Biblioteka inspiruje XIII Ogólnopolski Tydzień Bibliotek

biblioteka

12 maja będzińska książnica gościła wyjątkową grupę gości z Cieszyna. W ramach nawiązanej w ubiegłym roku współpracy z Biblioteką Miejską w Cieszynie, Będzin odwiedziła 60 osobowa delegacja bibliotekarzy bibliotek publicznych i szkolnych powiatu cieszyńskiego. W związku z obchodzonym w tym roku jubileuszem 70-lecia Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Będzinie goście z Cieszyna poznali krótką historię biblioteki, obejrzeli film promujący jubileusz biblioteki, zapoznali się z misją i koncepcją pracy oraz ofertą realizowaną przez poszczególne agendy. Zostali wtajemniczeni także w plan przebudowy biblioteki, a zaprezentowana wizja mediateki wywarła zaskakujące wrażenie.


więcej informacji

dodano: 16-05-2016
Dyskusyjny Klub Książki zaprasza

biblioteka

Najbliższe spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki będzińskiej książnicy odbędzie się 18 maja (środa) o godzinie 17.00. Tym razem dzięki uprzejmości Dyrektora Teatru Dzieci Zagłębia w Będzinie (ul. Teatralna 4) klubowicze dyskutować będą w tym wyjątkowym miejscu o książce "Mężczyzna i one" Jana Nowickiego, którego Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Będzinie będzie gościć 16 września.


dodano: 17-05-2016
Biblioteka inspiruje XIII Ogólnopolskie Tydzień Bibliotek

biblioteka

Podczas drugiego dnia warsztatów komputerowych dla seniorów zorganizowanych w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek 13 maja w Czytelni Głównej będzińskiej biblioteki uczestnicy zajęć zdobywali wiedzę oraz umiejętności praktyczne związane z obróbką plakatów i zdjęć z wykorzystaniem programu GIMP. Studenci Będzińskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku uczestniczący w zajęciach komputerowych dla grup zaawansowanych zaznajomili się z podstawami grafiki rastrowej oraz poznali interfejs oprogramowania podczas ćwiczeń dotyczących obróbki fotografii. Każdy z uczestników dla uhonorowania zdobytej wiedzy otrzymał certyfikat udziału w warsztatach komputerowych.


więcej informacji

dodano: 17-05-2016
Biblioteka inspiruje XIII Ogólnopolski Tydzień Bibliotek

biblioteka

Tradycją Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek jest międzybiblioteczny turniej wiedzy o bibliotece organizowany przez 3 zagłębiowskie biblioteki z Będzina, Dąbrowy Górniczej oraz Sosnowca. W tym roku turniej odbył się 12 maja w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Sosnowcu. Tradycyjne konkurencje tj. wiedza o bibliotece i książce, wiedza o literaturze oraz zawody sportowe stanowiły główny punkt programu wydarzenia i ukazały wiedzę i zaangażowanie uczniów klas drugich szkół podstawowych z Będzina, Dąbrowy Górniczej i Sosnowca, którzy przystąpili do turniejowych zmagań. Wiedza o legendach zagłębiowskich miast i ich bibliotekach to konkurencja, w której dzieci wykazały się znajomością losów tajemniczego pustelnika z Gołonoga, sosnowieckiej legendy o tajemniczych baranach oraz diabelskich kamieniach z Grodźca. Bazą do sprawdzenie wiedzy o literaturze była twórczość Juliana Tuwima, Kornela Makuszyńskiego, Joanny Furgalińskiej oraz Barbary Sudoł.


więcej informacji

dodano: 16-05-2016
Biblioteka inspiruje XIII Ogólnopolski Tydzień Bibliotek

biblioteka

11 maja filia nr 2 Warpie będzińskiej biblioteki gościła dzieci z Świetlicy Socjoterapeutycznej w Będzinie. Podczas zajęć inspirowanych Tygodniem Bibliotek zaplanowano głośne czytanie bajek w plenerze, projektowanie zakładek do książek oraz haseł promujących bibliotekę i zachęcających do czytania.


więcej informacji

dodano: 16-05-2016
Biblioteka inspiruje XIII Ogólnopolski Tydzień Bibliotek

biblioteka

"Biblioteka inspiruje - sposób na nudę" był przedmiotem zajęć literacko-plastycznych, które odbyły się 11 maja w filii nr 9 Podłosiu będzińskiej biblioteki. Zajęcia zorganizowane w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek adresowane były do dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 11 w Będzinie. W trakcie spotkania Małe Moliki wysłuchały fragmentu książki "Nudzimisie" Rafała Klimczaka, a następnie projektowały wiosenny plakat stosując technikę origami płaskie z kółek. Z uroczych motylków, biedronek, myszki i misia przedszkolaki stworzyły kolorowy i niezwykle energetyczny plakat.


więcej informacji

dodano: 16-05-2016
Biblioteka inspiruje XIII Ogólnopolski Tydzień Bibliotek

biblioteka

Z kolei oddział dla dzieci i młodzieży będzińskiej książnicy drugi dzień trwającego Tygodnia Bibliotek poświęcił edukacji literackiej najmłodszych czytelników. Podczas warsztatów "Słowne kolaże" przedszkolaki zostały zaproszone do kształtującego wyobraźnię i uczącego kultury świata sztuki i tekstu literackiego.


więcej informacji

dodano: 16-05-2016
Starsze wiadomości: « 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18 19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  » 

Ilość aktualności w bazie: 224

Archiwum: 2020 2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005

  • zak
  • OIN
  • BatProfi
  • Kaufland
  • MPWIK
  • Społem
  • Enion
Start | Biblioteka | Nowości | Imprezy | Ludzie regionu | Kontakt| Katalog| Bibliografia regionalna

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prowadzenia statystyki odwiedzin. Korzystamy z oprogramowania Google Analytics.