przejdź do treści
Start Biblioteka Imprezy Ludzie regionu Przejście do strony zewnętrznej Katalog zbiorów biblioteki Nowości

Szukaj w bibliotece:

Wpisz autora lub tytuł i wyszukaj książkę w naszej bibliotece.
Przejście do strony zewnętrznej Serwis miasta Będzin
Przejście do strony zewnętrznej Aktualności Będzińskie
Przejście do strony zewnętrznej  Serwis starostwa
Przejście do strony zewnętrznej Wydarzenia Powiatu Będzińskiego
Stowarzyszenie Filary Kultury
Informacja o programie Kraszewski Komputery dla bibliotek
Informacja o programie Narodowy program rozwoju czytelnictwa
Przejście do strony zewnętrznej Biblioteka Narodowa
Informacja o książkach dla osób niewidomych i niedowidzących Czytak
Informacja o programie Akademia Orange dla bibliotek
Przejście do strony zewnętrznej Facebook
Informacja o projekcie IBUK Libra
Przejście do strony zewnętrznej Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Przejście do strony zewnętrznej Powiatowy Informator Kulturalny
Dokument PDF Przewodnik po życiu w Fife Szkocja biblioteka
Informacje o programie Cała Polska Czyta Dzieciom
BIP
Informacja o projekcie Bank Podręczników
Przejście do strony zewnętrznej pitax.pl Banner umieszczony w związku z otrzymaniem bezpłatnego magazynu Chidusz

Biblioteka inspiruje XIII Ogólnopolski Tydzień Bibliotek

biblioteka

PW piątek 13 maja w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Będzinie uhonorowano najaktywniejszych czytelników laurem Super Czytacza. Charakter spotkania odwoływał się do pechowej daty piątku trzynastego. Czytelnicy zapoznali się z przesądami z różnych stron świata oraz z zabobonami znanych pisarzy. Podczas uroczystości zaprezentowany został spot nawiązujący do obchodzonego w 2016 roku jubileuszu 70 lat istnienia będzińskiej książnicy. Po wręczeniu laurów i guzików na szczęście, swój autorski recital "Pieśni miłości: Róża jest kobietą" zaprezentował poeta i muzyk Zbigniew Teper. Uroczystość wręczenia lauru Super Czytacza zakończyła w będzińskiej bibliotece obchody XIII Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek. Wszystkie wydarzenia kulturalne i edukacyjne zorganizowane przez Miejską i Powiatową Bibliotekę Publiczną w Będzinie w ramach tegorocznego Tygodnia Bibliotek odbyły się pod honorowym patronem Prezydenta Miasta Będzina.


więcej informacji

dodano: 23-05-2016
Biblioteka inspiruje do ekologicznego zachowania

biblioteka

W maju filia nr 1 Ksawera będzińskiej biblioteki przygotowała cykl warsztatów edukacyjnych adresowanych do dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 6 w Będzinie. Podczas spotkań dzieci poszerzały wiedzę z zakresu ochrony środowiska i ekologii zdobywaną już podczas kwietniowych zajęć "Zieloni mi" organizowanych w ramach Akademii ekologii. Warsztaty przygotowane w oparciu o literaturę fachową oraz materiały edukacyjne wydane przez Wydział Kształtowania Środowiska Urzędu Miejskiego w Będzinie zakończyły się quizem wiedzy o ekologii, a wszystkie przedszkolaki otrzymały pamiątkowe dyplomy ukończenia Akademii ekologii. Zajęcia, które wykazały sporą wiedzę przedszkolaków z zakresu ekologii zgodnie z mottem zajęć "Biblioteka inspiruje do ekologicznego zachowania" zainspirowały młode pokolenie do praktycznego stosowania zdobytej wiedzy.


więcej informacji

dodano: 19-05-2016
Piknik Rodzinny

biblioteka

Prezydent Miasta Będzina zaprasza 24 maja na Piknik Rodzinny organizowany z okazji 70-lecia Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Będzinie. Piknik, w ramach, którego odbędą się zabawy i gry integracyjne, konkursy i quizy literackie, występy wokalne odbędzie się w filii nr 1 będzińskiej książnicy mieszczącej się w dzielnicy Ksawera - ul. Stalickiego 1.


W trakcie zabawy zostaną zaprezentowane:
- historie i przypadki Kaczki Dziwaczki,
- ulubione bajki dzieciństwa Radnych Rady Miejskiej Będzina oraz Rady Powiatu Będzińskiego,
- spacery z będzińskimi legendami, które przybliżą historycy Muzeum Zagłębia w Będzinie.

Będą także wędkarskie rozgrywki dla najmłodszych oraz szachy dla niewtajemniczonych. Początek pikniku o godzinie 10.00. Zapraszamy


dodano: 20-05-2016
Biblioteka inspiruje XIII Ogólnopolskie Tydzień Bibliotek

biblioteka

Podczas drugiego dnia warsztatów komputerowych dla seniorów zorganizowanych w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek 13 maja w Czytelni Głównej będzińskiej biblioteki uczestnicy zajęć zdobywali wiedzę oraz umiejętności praktyczne związane z obróbką plakatów i zdjęć z wykorzystaniem programu GIMP. Studenci Będzińskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku uczestniczący w zajęciach komputerowych dla grup zaawansowanych zaznajomili się z podstawami grafiki rastrowej oraz poznali interfejs oprogramowania podczas ćwiczeń dotyczących obróbki fotografii. Każdy z uczestników dla uhonorowania zdobytej wiedzy otrzymał certyfikat udziału w warsztatach komputerowych.


więcej informacji

dodano: 17-05-2016
Biblioteka inspiruje XIII Ogólnopolski Tydzień Bibliotek

biblioteka

Tradycją Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek jest międzybiblioteczny turniej wiedzy o bibliotece organizowany przez 3 zagłębiowskie biblioteki z Będzina, Dąbrowy Górniczej oraz Sosnowca. W tym roku turniej odbył się 12 maja w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Sosnowcu. Tradycyjne konkurencje tj. wiedza o bibliotece i książce, wiedza o literaturze oraz zawody sportowe stanowiły główny punkt programu wydarzenia i ukazały wiedzę i zaangażowanie uczniów klas drugich szkół podstawowych z Będzina, Dąbrowy Górniczej i Sosnowca, którzy przystąpili do turniejowych zmagań. Wiedza o legendach zagłębiowskich miast i ich bibliotekach to konkurencja, w której dzieci wykazały się znajomością losów tajemniczego pustelnika z Gołonoga, sosnowieckiej legendy o tajemniczych baranach oraz diabelskich kamieniach z Grodźca. Bazą do sprawdzenie wiedzy o literaturze była twórczość Juliana Tuwima, Kornela Makuszyńskiego, Joanny Furgalińskiej oraz Barbary Sudoł.


więcej informacji

dodano: 16-05-2016
Biblioteka inspiruje XIII Ogólnopolski Tydzień Bibliotek

biblioteka

12 maja będzińska książnica gościła wyjątkową grupę gości z Cieszyna. W ramach nawiązanej w ubiegłym roku współpracy z Biblioteką Miejską w Cieszynie, Będzin odwiedziła 60 osobowa delegacja bibliotekarzy bibliotek publicznych i szkolnych powiatu cieszyńskiego. W związku z obchodzonym w tym roku jubileuszem 70-lecia Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Będzinie goście z Cieszyna poznali krótką historię biblioteki, obejrzeli film promujący jubileusz biblioteki, zapoznali się z misją i koncepcją pracy oraz ofertą realizowaną przez poszczególne agendy. Zostali wtajemniczeni także w plan przebudowy biblioteki, a zaprezentowana wizja mediateki wywarła zaskakujące wrażenie.


więcej informacji

dodano: 16-05-2016
Biblioteka inspiruje XIII Ogólnopolski Tydzień Bibliotek

biblioteka

11 maja w Czytelni Głównej będzińskiej biblioteki przygotowano warsztaty topograficzno-historyczne "Czy znasz swoje miasto" . Celem zajęć z edukacji regionalnej adresowanych do uczniów gimnajów było wzbogacenie wiedzy młodzieży o nieznanych im dotychczas fragmentach historii miasta, wiedzy o Będzinie i jego najciekwaszych obiektach. Po wsyłuchaniu prelekcji przygotowanej przez bibliotekarza młodzież przystąpiła do praktycznej realizacji zadań utrwalajacych umiejętność wyszukiwania i weryfikacji informacji z wykorzystaniem dostępnych w bibliotece źródeł wiedzy.


więcej informacji

dodano: 16-05-2016
Starsze wiadomości: « 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  » 

Ilość aktualności w bazie: 224

Archiwum: 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005 

  • zak
  • OIN
  • BatProfi
  • Kaufland
  • MPWIK
  • Społem
  • Enion
Start | Biblioteka | Nowości | Imprezy | Ludzie regionu | Kontakt| Katalog| Bibliografia regionalna

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prowadzenia statystyki odwiedzin. Korzystamy z oprogramowania Google Analytics.