przejdź do treści
Start Biblioteka Imprezy Ludzie regionu Przejście do strony zewnętrznej Katalog zbiorów biblioteki Nowości
Przejście do strony zewnętrznej Serwis miasta Będzin
Przejście do strony zewnętrznej Aktualności Będzińskie
Przejście do strony zewnętrznej  Serwis starostwa
Przejście do strony zewnętrznej
Stowarzyszenie Filary Kultury
Informacja o programie Kraszewski Komputery dla bibliotek
Informacja o programie Narodowy program rozwoju czytelnictwa
Informacje na temat dofinansowania projektu Mediateki
Informacja o książkach dla osób niewidomych i niedowidzących Czytak
Informacja o programie Akademia Orange dla bibliotek
Przejście do strony zewnętrznej Facebook
Informacja o projekcie IBUK Libra
Przejście do strony zewnętrznej Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Przejście do strony zewnętrznej Powiatowy Informator Kulturalny
Przejście do strony zewnętrznej Biblioteki Narodowej
Przejście do strony zewnętrznej informacji o programie Rozwoju Czytelnictwa 2.0
Przejście do strony zewnętrznej Ministerstwa
Dokument PDF Przewodnik po życiu w Fife Szkocja biblioteka
Informacje o programie Cała Polska Czyta Dzieciom
BIP
Informacja o projekcie Bank Podręczników
Przejście do strony zewnętrznej pitax.pl Banner umieszczony w związku z otrzymaniem bezpłatnego magazynu Chidusz

Biblioteka inspiruje XIII Ogólnopolski Tydzień Bibliotek

biblioteka

PW piątek 13 maja w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Będzinie uhonorowano najaktywniejszych czytelników laurem Super Czytacza. Charakter spotkania odwoływał się do pechowej daty piątku trzynastego. Czytelnicy zapoznali się z przesądami z różnych stron świata oraz z zabobonami znanych pisarzy. Podczas uroczystości zaprezentowany został spot nawiązujący do obchodzonego w 2016 roku jubileuszu 70 lat istnienia będzińskiej książnicy. Po wręczeniu laurów i guzików na szczęście, swój autorski recital "Pieśni miłości: Róża jest kobietą" zaprezentował poeta i muzyk Zbigniew Teper. Uroczystość wręczenia lauru Super Czytacza zakończyła w będzińskiej bibliotece obchody XIII Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek. Wszystkie wydarzenia kulturalne i edukacyjne zorganizowane przez Miejską i Powiatową Bibliotekę Publiczną w Będzinie w ramach tegorocznego Tygodnia Bibliotek odbyły się pod honorowym patronem Prezydenta Miasta Będzina.


więcej informacji

dodano: 23-05-2016
Piknik Rodzinny

biblioteka

Prezydent Miasta Będzina zaprasza 24 maja na Piknik Rodzinny organizowany z okazji 70-lecia Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Będzinie. Piknik, w ramach, którego odbędą się zabawy i gry integracyjne, konkursy i quizy literackie, występy wokalne odbędzie się w filii nr 1 będzińskiej książnicy mieszczącej się w dzielnicy Ksawera - ul. Stalickiego 1.


W trakcie zabawy zostaną zaprezentowane:
- historie i przypadki Kaczki Dziwaczki,
- ulubione bajki dzieciństwa Radnych Rady Miejskiej Będzina oraz Rady Powiatu Będzińskiego,
- spacery z będzińskimi legendami, które przybliżą historycy Muzeum Zagłębia w Będzinie.

Będą także wędkarskie rozgrywki dla najmłodszych oraz szachy dla niewtajemniczonych. Początek pikniku o godzinie 10.00. Zapraszamy


dodano: 20-05-2016
Biblioteka inspiruje do ekologicznego zachowania

biblioteka

W maju filia nr 1 Ksawera będzińskiej biblioteki przygotowała cykl warsztatów edukacyjnych adresowanych do dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 6 w Będzinie. Podczas spotkań dzieci poszerzały wiedzę z zakresu ochrony środowiska i ekologii zdobywaną już podczas kwietniowych zajęć "Zieloni mi" organizowanych w ramach Akademii ekologii. Warsztaty przygotowane w oparciu o literaturę fachową oraz materiały edukacyjne wydane przez Wydział Kształtowania Środowiska Urzędu Miejskiego w Będzinie zakończyły się quizem wiedzy o ekologii, a wszystkie przedszkolaki otrzymały pamiątkowe dyplomy ukończenia Akademii ekologii. Zajęcia, które wykazały sporą wiedzę przedszkolaków z zakresu ekologii zgodnie z mottem zajęć "Biblioteka inspiruje do ekologicznego zachowania" zainspirowały młode pokolenie do praktycznego stosowania zdobytej wiedzy.


więcej informacji

dodano: 19-05-2016
Pogawędki o finansach dla seniorów

biblioteka

W kwietniu i maju w Czytelni Głównej Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Będzinie odbyły się warsztaty, których gościem był doradca klienta Banku BPH o/Będzin, Pani Monika Dudek. Warsztaty poświęcone bankowości elektronicznej skierowane były do klientów z grupy wiekowej 55+, którzy zapoznali się z ofertą przygotowaną z myślą o nich przez Bank BPH, wybrany przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych jako bezpieczny i przyjazny seniorom. W ramach zajęć praktycznych studenci Będzińskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku poznali stronę internetową banku BPH, poznali najważniejsze zakładki, zapoznali się z formami zabezpieczenia strony i koniecznością wylogowywania się po każdej dokonanej operacji. Doradca odpowiedział także wyczerpująco na zadawane pytania, przekazując materiały informujące o ofercie banku oraz upominki


więcej informacji

dodano: 16-05-2016
Wygrajmy rodzinne miejsce zabaw!

Codziennie każdy mieszkaniec ma możliwość oddania jednego głosu, a im więcej głosów, tym większa szansa na wygranie rodzinnego miejsca zabaw. Lokalizacje zgłoszone w naszym mieście biorą udział w ogólnopolskim konkursie.

Konkursowa rywalizacja polega na aktywnym głosowaniu na zgłoszoną lokalizację za pośrednictwem strony internetowej lub przez mobilną aplikację.

więcej informacji

dodano: 18-05-2016
Biblioteka inspiruje XIII Ogólnopolski Tydzień Bibliotek

biblioteka

11 maja w Czytelni Głównej będzińskiej biblioteki przygotowano warsztaty topograficzno-historyczne "Czy znasz swoje miasto" . Celem zajęć z edukacji regionalnej adresowanych do uczniów gimnajów było wzbogacenie wiedzy młodzieży o nieznanych im dotychczas fragmentach historii miasta, wiedzy o Będzinie i jego najciekwaszych obiektach. Po wsyłuchaniu prelekcji przygotowanej przez bibliotekarza młodzież przystąpiła do praktycznej realizacji zadań utrwalajacych umiejętność wyszukiwania i weryfikacji informacji z wykorzystaniem dostępnych w bibliotece źródeł wiedzy.


więcej informacji

dodano: 16-05-2016
Biblioteka inspiruje XIII Ogólnopolski Tydzień Bibliotek

biblioteka

Podczas trzeciego dnia Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek, 11 maja w będzińskiej bibliotece na Placu prof. Włodzimierza Wójcika zorganizowano plenerową bibliotekę, w której uwalniane były książki "raz przeczytane".więcej informacji

dodano: 16-05-2016
Starsze wiadomości: « 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  » 

Ilość aktualności w bazie: 224

Archiwum: 2020 2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005

  • zak
  • OIN
  • BatProfi
  • Kaufland
  • MPWIK
  • Społem
  • Enion
Start | Biblioteka | Nowości | Imprezy | Ludzie regionu | Kontakt| Katalog| Bibliografia regionalna

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prowadzenia statystyki odwiedzin. Korzystamy z oprogramowania Google Analytics.