przejdź do treści
Start Biblioteka Imprezy Ludzie regionu Przejście do strony zewnętrznej Katalog zbiorów biblioteki Nowości
Przejście do strony zewnętrznej Serwis miasta Będzin
Przejście do strony zewnętrznej Aktualności Będzińskie
Przejście do strony zewnętrznej  Serwis starostwa
Przejście do strony zewnętrznej
Stowarzyszenie Filary Kultury
Informacja o programie Kraszewski Komputery dla bibliotek
Informacja o programie Narodowy program rozwoju czytelnictwa
Informacje na temat dofinansowania projektu Mediateki
Informacja o książkach dla osób niewidomych i niedowidzących Czytak
Informacja o programie Akademia Orange dla bibliotek
Przejście do strony zewnętrznej Facebook
Informacja o projekcie IBUK Libra
Przejście do strony zewnętrznej Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Przejście do strony zewnętrznej Powiatowy Informator Kulturalny
Przejście do strony zewnętrznej Biblioteki Narodowej
Przejście do strony zewnętrznej informacji o programie Rozwoju Czytelnictwa 2.0
Przejście do strony zewnętrznej Ministerstwa
Dokument PDF Przewodnik po życiu w Fife Szkocja biblioteka
Informacje o programie Cała Polska Czyta Dzieciom
BIP
Informacja o projekcie Bank Podręczników
Przejście do strony zewnętrznej pitax.pl Banner umieszczony w związku z otrzymaniem bezpłatnego magazynu Chidusz

Spotkanie Molików z bajeczką

biblioteka

"Spotkanie z bajeczką" to tytuł zajęć literackich zorganizowanych przez filię nr 9 działającą w dzielnicy Podłosie, których uczestnikami były dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 11 w Będzinie. Spotkanie zorganizowane z okazji Tygodnia Czytania Dzieciom, jednej z propozycji ogólnopolskiej akcji Cała Polska Czyta Dzieciom odbyło się na placu zabaw, gdzie dzieci zostały zaproszone przez bibliotekarkę do wspólnej lektury przygód Franklina, który mówi przepraszam. Małe Moliki z chęcią wysłuchały opowiadania i uczestniczyły w rozmowie o dobrym wychowaniu, przestrzeganiu zasad, dotrzymywaniu obietnicy i mocy słowa przepraszam, proszę, dziękuję.


więcej informacji

dodano: 31-05-2016
Elektroniczne udostępnianie zbiorów w kolejnej filii biblioteki

biblioteka

30 maja kolejna agenda Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Będzinie przeszła na elektroniczny system rejestracji czytelników i udostępniania zbiorów. Tym razem system usprawniający czytelnikom wyszukiwanie, rezerwowanie i wypożyczanie materiałów bibliotecznych został wdrożony w filii nr 4 mieszczącej się w Łagiszy


więcej informacji

dodano: 31-05-2016
Ogólnopolska Noc Bibliotek "Wolno czytać"

biblioteka

W 2016 roku odbywa się już drugie wydanie Ogólnopolskiej Nocy Bibliotek. To wieczorno-nocna impreza, na którą składa się cykl wydarzeń kulturalnych promujących czytelnictwo, literaturę oraz biblioteki, jako miejsca, w których warto bywać. Dla bibliotek to okazja, aby w niekonwencjonalny sposób prezentować swoje zbiory i oferty edukacyjno-kulturalne. Noc Bibliotek to także sposób do zachęcania mieszkańców miasta do aktywnego i kulturalnego udziału w wypoczynku. W ubiegłym roku w akcji wzięło udział ponad 600 ( w 2016 roku na dzień 11 maja zgłoszonych jest już 611 bibliotek) bibliotek publicznych i szkolnych w całej Polsce, w tym również Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Będzinie, która w roku 2016 swoim udziałem w Ogólnopolskiej Nocy Biblioteki pragnie podkreślić obchodzony jubileusz 70-lecia działalności. Obchodzony cały rok jubileusz jest okazją do pokazania roli placówki w życiu kulturalnym i oświatowym miasta oraz wyrażenia szacunku i uznania wszystkim osobom, które przyczyniły się do jej powstania i rozwoju.


więcej informacji

dodano: 23-05-2016
Franklin czyta kolegom - zajęcia z edukacji czytelniczej dla najmłodszych

biblioteka

Z Franklinem, bohaterem książek Paulete Bourgeois spotkały się dzieci z będzińskich przedszkoli nr 4 i 5 w oddziale dla dzieci i młodzieży Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Będzinie podczas zajęć z edukacji czytelniczej. Przez trzy dni, 17,18 i 19 maja, opowieścią o żółwiu Franklinie, który czyta swoim kolegom bibliotekarze zachęcali przedszkolaków do czytania książek, które uczą, bawią i niezwykle inspirują zarówno dzieci jak i dorosłych. Podczas zajęć wprowadzających w świat książek i biblioteki przedszkolaki zapoznały się z pracą bibliotekarza, dowiedziały się jak korzystać ze zbiorów biblioteki, które są adresowane do czytelników w ich wieku i odwiedziły wypożyczalnie dla dorosłych, gdzie największe zainteresowanie maluchów wzbudziły tradycyjne katalogi kartkowe.


więcej informacji

dodano: 23-05-2016
Horror, kryminał czy makabra

biblioteka

Horror, kryminał czy makabra? Odpowiedzi na pytanie dlaczego niektórzy czytając lubią się bać i dlaczego książki wywołujące grozę podbijają serca młodych czytelników podjęła się młodzież ze Świetlicy Socjoterapeutycznej w Będzinie, które 16 maja uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych organizowanych w filii nr 2 (Warpie) Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Będzinie. Młodzi czytelnicy inspirowani treścią książek, które czytają postanowili przekonać dorosłych do lektury ich ulubionych powieści przygotowując materiały promujące literaturę grozy.


więcej informacji

dodano: 23-05-2016
"Od Pomorza, aż po góry dzieci chcą literatury."

biblioteka

"Od Pomorza, aż po góry dzieci chcą literatury." cykl zajęć z edukacji regionalnej dla przedszkolaków prowadzony przez oddział dla dzieci i młodzieży będzińskiej biblioteki. 16 maja w zajęciach poświęconych bohaterom książki "Przygód kilka Dominika i Bominka" Władysława Śliwonia uczestniczyły dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 2 w Będzinie, które po wysłuchaniu wierszy wykonały kolorowe witraże przedstawiające będziński zamek.


więcej informacji

dodano: 23-05-2016
Zajęcia z edukacji czytelniczo-medialnej

biblioteka

Tradycyjne i nowoczesne - biblioteczne katalogi to temat zajęć z edukacji czytelniczo-medialnej zorganizowane 16 maja w oddziale dla dzieci i młodzieży Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Będzinie. Uczestniczący w zajęciach uczniowie Szkoły Podstawowej nr 11 w Będzinie poznając jedno z najważniejszych narzędzi bibliotecznych dowiedzieli się jak szukać, aby szybko i skutecznie znaleźć potrzebną publikację oraz co i gdzie znajduje się na tradycyjnej karcie katalogowej.


więcej informacji

dodano: 23-05-2016
Starsze wiadomości: « 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  » 

Ilość aktualności w bazie: 224

Archiwum: 2020 2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005

  • zak
  • OIN
  • BatProfi
  • Kaufland
  • MPWIK
  • Społem
  • Enion
Start | Biblioteka | Nowości | Imprezy | Ludzie regionu | Kontakt| Katalog| Bibliografia regionalna

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prowadzenia statystyki odwiedzin. Korzystamy z oprogramowania Google Analytics.