przejdź do treści
Start Biblioteka Imprezy Ludzie regionu Przejście do strony zewnętrznej Katalog zbiorów biblioteki Nowości

Szukaj w bibliotece:

Wpisz autora lub tytuł i wyszukaj książkę w naszej bibliotece.
Przejście do strony zewnętrznej Serwis miasta Będzin
Przejście do strony zewnętrznej Aktualności Będzińskie
Przejście do strony zewnętrznej  Serwis starostwa
Przejście do strony zewnętrznej Wydarzenia Powiatu Będzińskiego
Stowarzyszenie Filary Kultury
Informacja o programie Kraszewski Komputery dla bibliotek
Informacja o programie Narodowy program rozwoju czytelnictwa
Przejście do strony zewnętrznej Biblioteka Narodowa
Informacja o książkach dla osób niewidomych i niedowidzących Czytak
Informacja o programie Akademia Orange dla bibliotek
Przejście do strony zewnętrznej Facebook
Informacja o projekcie IBUK Libra
Przejście do strony zewnętrznej Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Przejście do strony zewnętrznej Powiatowy Informator Kulturalny
Dokument PDF Przewodnik po życiu w Fife Szkocja biblioteka
Informacje o programie Cała Polska Czyta Dzieciom
BIP
Informacja o projekcie Bank Podręczników
Przejście do strony zewnętrznej pitax.pl Banner umieszczony w związku z otrzymaniem bezpłatnego magazynu Chidusz

Bezpieczeństwo w przestrzeni miejskiej

biblioteka

W ramach przygotowań młodych użytkowników biblioteki do bezpiecznego wakacyjnego wypoczynku oddział dla dzieci i młodzieży będzińskiej książnicy prowadzi zajęcia "Bezpieczeństwo na wakacjach" w ramach edukacyjnego cyklu bezpieczeństwo w przestrzeni publicznej. Podczas jednych z zajęć dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 8 w Będzinie dowiedziały się jak w mieście aktywnie spędzać wolny czas zachowując rozwagę i rozsądek. Przypomniane zostały przepisy ruchu drogowego dotyczące pieszych, zasady bezpiecznej podróży pojazdami komunikacji publicznej oraz zasady zachowania się w dużym sklepie. Wiedza została ugruntowana w praktyce podczas wędrówki ulicami Będzina oraz podczas wizyty w markecie Kaufland, gdzie dzieci zapoznały się z poszczególnymi działami i uczyły się robić zakupy.więcej informacji

dodano: 23-06-2016
Elektroniczny system udostępniania zbiorów

biblioteka

17 czerwca kolejna agenda Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Będzinie uruchomiła elektroniczny system udostępniania zbiorów. Tym razem zmieniający dotychczasową pracę biblioteki system wdrożony został w mieszczącej się na osiedlu Zamkowe filii nr 7 będzińskiej biblioteki.więcej informacji

dodano: 22-06-2016
Podziękowania dla będzińskiej biblioteki

Wyrazy uznania dla Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Będzinie za udział w tegorocznej Nocy Bibliotek 2016 przekazane w imieniu organizatorów przez Katarzynę Sołtan -Młodożeniec, koordynatora krajowego akcji.

biblioteka

dodano: 21-06-2016
Konkurs Poetycki

23 czerwca o godzinie 17,00 w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej odbędzie się uroczyste podsumowanie Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Władysława Stefana Sebyły. Organizowany od dziewięciu lat przez bibliotekę i Urząd Miejski w Będzinie konkurs objęty jest Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Będzina. Partnerem konkursu jest Towarzystwo Historyczne im. Szembeków w Warszawie oraz Instytut Mikołowski im. Rafała Wojaczka w Mikołowie. Wśród autorów tegorocznej edycji konkursu znaleźli się twórcy nieprofesjonalni oraz zrzeszeni w związkach twórczych mieszkańcy Warszawy, Gliwic, Mysłowic, Będzina, Dąbrowy Górniczej, Sosnowca, Lublina, Krakowa, Kielc, Nowej Huty, Raciborza, Czarnej Białostockiej, Lądka Zdrój, Chrzanowa i Trzebini. Zestawy nadesłanych wierszy oceniało czteroosobowe jury, któremu przewodniczył Maciej Melecki, dyrektor Instytutu im. Rafała Wojaczka w Mikołowie. W wyniku prac jury wyłoniono 5 laureatów nagród, w tym laureata Nagrody Głównej, którą jest dofinansowanie w wysokości 1 000 zł do wydania tomiku poetyckiego. W trakcie uroczystego podsumowania konkursu uczestnikom zostaną wręczone listy gratulacyjne Prezydenta Miasta Będzina, a laureaci zaprezentują nagrodzone utwory.

biblioteka
biblioteka

dodano: 21-06-2016
Trzeci integracyjny konkurs literacki "Potyczki językowe"

biblioteka

Niezwykłe potyczki językowe odbyły się w będzińskiej bibliotece 9 czerwca. Do trudnej sztuki prezentacji utworu literackiego przystąpiło 17 młodych mistrzów recytowania w wieku od 4 do 11 lat, którzy prezentowali m.in. utwory Jana Brzechwy, Juliana Tuwima, Doroty Gellner, Alicji Tarczyńskiej i Urszuli Kozłowskiej. Tegoroczny konkurs "Potyczki językowe" został zorganizowany po raz trzeci przez Powiatową Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną w Będzinie. Jego adresatami były dzieci z placówek oświatowych powiatu będzińskiego, mające trudności w mówieniu. Odważnych recytatorów oceniało jury, które wyłoniło 9 laureatów w trzech kategoriach wiekowych:


więcej informacji

dodano: 13-06-2016
Zakończenie warsztatów komputerowych 2016

biblioteka

Dwa ostatnie tygodnie zajęć studentów Będzińskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku uczestniczących w warsztatach komputerowych były niezwykle intensywne. Studenci grup początkowych poznawali zalety i wady korzystania z poczty elektronicznej w praktyce, prowadząc między sobą korespondencję elektroniczną. Z kolei słuchacze grup zaawansowanych, którzy w tym semestrze kończyli prowadzone przez bibliotekarzy Miejskiej i Powiatowej Bibliotek Publicznej w Będzinie warsztaty komputerowe uczyli się umiejętności importowania zdjęć z telefonów komórkowych do komputera.


więcej informacji

dodano: 16-06-2016
Elektroniczny system udostępniania zbiorów

biblioteka

15 czerwca kolejna agenda Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Będzinie uruchomiła elektroniczny system udostępniania zbiorów. Tym razem zmieniający dotychczasową pracę biblioteki system wdrożony został w mieszczącej się na osiedlu Zamkowe filii nr 7 będzińskiej biblioteki.więcej informacji

dodano: 17-06-2016
Starsze wiadomości: « 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  » 

Ilość aktualności w bazie: 224

Archiwum: 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005 

  • zak
  • OIN
  • BatProfi
  • Kaufland
  • MPWIK
  • Społem
  • Enion
Start | Biblioteka | Nowości | Imprezy | Ludzie regionu | Kontakt| Katalog| Bibliografia regionalna

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prowadzenia statystyki odwiedzin. Korzystamy z oprogramowania Google Analytics.