przejdź do treści
Start Biblioteka Imprezy Ludzie regionu Przejście do strony zewnętrznej Katalog zbiorów biblioteki Nowości

Szukaj w bibliotece:

Wpisz autora lub tytuł i wyszukaj książkę w naszej bibliotece.
Przejście do strony zewnętrznej Serwis miasta Będzin
Przejście do strony zewnętrznej Aktualności Będzińskie
Przejście do strony zewnętrznej  Serwis starostwa
Przejście do strony zewnętrznej Wydarzenia Powiatu Będzińskiego
Stowarzyszenie Filary Kultury
Informacja o programie Kraszewski Komputery dla bibliotek
Informacja o programie Narodowy program rozwoju czytelnictwa
Przejście do strony zewnętrznej Biblioteka Narodowa
Informacja o książkach dla osób niewidomych i niedowidzących Czytak
Informacja o programie Akademia Orange dla bibliotek
Przejście do strony zewnętrznej Facebook
Informacja o projekcie IBUK Libra
Przejście do strony zewnętrznej Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Przejście do strony zewnętrznej Powiatowy Informator Kulturalny
Dokument PDF Przewodnik po życiu w Fife Szkocja biblioteka
Informacje o programie Cała Polska Czyta Dzieciom
BIP
Informacja o projekcie Bank Podręczników
Przejście do strony zewnętrznej pitax.pl Banner umieszczony w związku z otrzymaniem bezpłatnego magazynu Chidusz

Na to liczę, ze zaskoczysz mnie Sienkiewiczem

Na to liczę, ze zaskoczysz mnie Sienkiewiczem

"Na to liczę, ze zaskoczysz mnie Sienkiewiczem", to konkurs wiedzy o Henryku Sienkiewiczu ogłoszony w ramach obchodzonego Roku Henryka Sienkiewicza przez Wydział Oświaty Urzędu Miejskiego w Będzinie oraz Miejską i Powiatową Bibliotekę Publiczną w Będzinie, przy współpracy Gimnazjum nr 3 oraz Stowarzyszenia Filary Kultury.

Konkurs, który swoim patronatem honorowym objął Prezydent Miasta Będzina, odbył się 7 i 8 grudnia w będzińskiej bibliotece. Jego adresatami byli uczniowie klas IV-VI szkół podstawowych oraz gimnazjów z Będzina, którzy wykazali się wiedzą o Henryku Sienkiewiczu w 3 obszarach działań: teoria, prezentacja i kreacja.

więcej informacji

dodano: 09-12-2016
Mikołaj w bibliotece

Mikołaj w bibliotece

Pomimo padającego śniegu oraz mrozu na dworze Mikołajki zawitały do oddziału dla dzieci i młodzieży będzińskiej książnicy. Wraz z pracownikami biblioteki uczestnicy zajęć przypomnieli sobie mikołajkowe tradycje. Po ciekawej rozmowie dzieci wykonały własnoręcznie papierowe bombki, którymi ozdobiły świąteczne drzewko w bibliotece. W trakcie przyozdabiania choinki dzieci zostały obdarowane prezentami ufundowanymi przez Biuro Podróży "Sun&Travel" z Będzina. Wśród otrzymanych podarunków obok tradycyjnych słodkości najmłodsi odkryli kalendarz adwentowy, który umili im oczekiwanie na święta oraz piłki, które z pewnością przydadzą się podczas gier i zabaw podwórkowe.

więcej informacji

dodano: 06-12-2016
Finisaż wystawy "Henryk Sienkiewicz (Litwos) 1846-1916"

zaproszenie na finisaż wystawy henryk sienkiewicz zaproszenie na finisaż wystawy henryk sienkiewicz

Stowarzyszenie Filary Kultury oraz Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Będzinie zapraszają na finisaż wystawy "Henryk Sienkiewicz (Litwos) 1846-1916", który odbędzie się 9 grudnia 2016 roku godzinie 17.00 w sali konferencyjnej biblioteki, ul. Piłsudskiego 39.

Wystawa "Henryk Sienkiewicz (Litwos) 1846-1916" objęta honorowym patronatem Prezydenta Miasta Będzina Łukasza Komoniewskiego powstała w związku z obchodzonym w roku 2016 Roku Henryka Sienkiewicza. Jest jednym z zadań jakie Stowarzyszenie Filary Kultury zrealizowało w ramach projektu "Henryk Sienkiewicz (Litwos) 1846-1916" dofinansowanego przez Miasto Będzin z dotacji na realizację zadania publicznego w zakresie kultury.

Wystawa, na którą składa się 10 tablic prezentujących sylwetkę Henryka Sienkiewicza jako ojca, przyjaciela, społecznika, podróżnika i pisarza, została zrealizowana w oparciu o zbiory Muzeum Literackiego Henryka Sienkiewicza w Poznaniu, z którym będzińskie stowarzyszenie na potrzeby realizacji zadania nawiązało współpracę.

Wstęp wolny.

dodano: 06-12-2016
Mikołaj w bibliotece

Mikołaj w bibliotece

Mikołaj z prezentami pojawił się w tym roku także w Filii nr 1 - Ksawera Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Będzinie. Ze swojego przepastnego worka wyczarował prezenty dla wszystkich dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 6 w Będzinie, które przyjęły zaproszenie Spółki Mieszkaniowej "Paryż" w Będzinie.

Przedszkolaki specjalnie dla Mikołaja i uczestniczących w spotkaniu gości przygotowały program artystyczny, podczas którego recytowały wiersze i śpiewały popularne piosenki o Mikołaju. Nie zabrakło także rozmów o grzecznym zachowaniu, dobrych manierach i świątecznych prezentach.

więcej informacji

dodano: 07-12-2016
Klub Mamy, Taty i Malucha zaprasza

Klub Mamy, Taty i Malucha zaprasza

Centrum Komunikacji i Mediacji "Dialog" z Dąbrowy Górniczej zaprasza na kolejne spotkanie organizowane w ramach projektu Klub Mamy, Taty i Malucha, które odbędzie się 7 grudnia o godzinie 17.30 w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Będzinie. Tym razem będą to warsztaty dla rodziców "Psychologia pozytywna w wychowaniu, czyli jak wychować szczęśliwe dziecko" prowadzone przez Aleksandrę Skwarę, psychologa.

Udział w warsztatach jest bezpłatny. Wystarczy zgłosić się do udziału, w zajęciach pod numerem telefonu organizatora (881-710-959) lub w będzińskiej bibliotece (32 267 41 65). Zapraszamy.

dodano: 06-12-2016
Uroczystość Pasowania na Czytelnika będzińskiej biblioteki

Pasowanie na Czytelnika

Wczoraj, w andrzejkowy wieczór w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Będzinie odbyła się uroczystość Pasowania na Czytelnika biblioteki najmłodszych mieszkańców miasta. To uroczystość, która w historii będzińskiej książnicy ma już 31 letnią tradycję i niezmiennie cieszy się dużym uznaniem i zainteresowaniem.

Ponad 100 dzieci w wieku 7-8 lat zaproszonych na tegoroczną uroczystość w obecności swoich bliskich, bibliotekarzy oraz Wiceprezydenta Miasta Będzina Rafała Adamczyka złożyła słowa przysięgi, w której zobowiązały się szanować książki, czerpać zawartą w nich mądrość i wiedzę. Następnie z rąk Dyrektora biblioteki Krzysztofa Malczewskiego, pasującego młodych rycerzy książki, dzieci odebrały pamiątkowy dyplom, książkę "Atlas Polski dla dzieci" oraz upominki ufundowane przez bibliotekę i Urząd Miejski w Będzinie. Całość uświetnił koncert przygotowany przez uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I st. im. Fryderyka Chopina w Będzinie.

XXXI uroczystość Pasowania na Czytelnika Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Będzinie zorganizowana w ramach obchodzonego w tym roku przez książnicę jubileuszu 70-lecia działalności odbyła się pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Będzina Łukasza Komoniewskiego.

więcej informacji

dodano: 01-12-2016
"Strachy" - promocja książki Lidii Stefek

Promocja książki Lidii Stefek

Co łączy niebiesko-biały rower i strachy? Odpowiedzi - z pewnością zaskakującej - udzieli w najbliższy czwartek 1 grudnia Lidia Stefek, która w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Będzinie spotka się z czytelnikami by opowiedzieć o swojej pierwszej książce pt. "Strachy". Jak zapewnia autorka – zakochana w podróżach z plecakiem, wydarzeniach kulturalnych, które relacjonuje na swoim blogu kulturalno-podróżniczym "Świat to za mało" i stronie "Będzin to za wiele" akcja książki "Strachy" toczy się na ziemi będzińskiej, zaczyna się w okresie drugiej wojny światowej, a kończy kilkanaście lat po jej zakończeniu. Bohaterowie to osoby fikcyjne, jednak pewne zamieszczone w powieści zdarzenia miały miejsce, podobnie jak wybrane elementy tła historycznego, w których osadzona jest powieść.

Zapraszamy 1 grudnia o godzinie 17.00 do będzińskiej książnicy - ul. Piłsudskiego 39 na spotkanie z Lidią Stefek, jej książką "Strachy" o której opowie dr Katarzyna Krzan z wydawnictwa internetowego e-bookowo.pl, wydawca publikacji. Wstęp wolny.

dodano: 28-11-2016
Starsze wiadomości: « 1  2 3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  » 

Ilość aktualności w bazie: 224

Archiwum: 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005 

  • zak
  • OIN
  • BatProfi
  • Kaufland
  • MPWIK
  • Społem
  • Enion
Start | Biblioteka | Nowości | Imprezy | Ludzie regionu | Kontakt| Katalog| Bibliografia regionalna

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prowadzenia statystyki odwiedzin. Korzystamy z oprogramowania Google Analytics.