przejdź do treści
Start Biblioteka Imprezy Ludzie regionu Przejście do strony zewnętrznej Katalog zbiorów biblioteki Nowości

Szukaj w bibliotece:

Wpisz autora lub tytuł i wyszukaj książkę w naszej bibliotece.
Przejście do strony zewnętrznej Serwis miasta Będzin
Przejście do strony zewnętrznej Aktualności Będzińskie
Przejście do strony zewnętrznej  Serwis starostwa
Przejście do strony zewnętrznej Wydarzenia Powiatu Będzińskiego
Stowarzyszenie Filary Kultury
Informacja o programie Kraszewski Komputery dla bibliotek
Informacja o programie Narodowy program rozwoju czytelnictwa
Przejście do strony zewnętrznej Biblioteka Narodowa
Informacja o książkach dla osób niewidomych i niedowidzących Czytak
Informacja o programie Akademia Orange dla bibliotek
Przejście do strony zewnętrznej Facebook
Informacja o projekcie IBUK Libra
Przejście do strony zewnętrznej Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Przejście do strony zewnętrznej Powiatowy Informator Kulturalny
Dokument PDF Przewodnik po życiu w Fife Szkocja biblioteka
Informacje o programie Cała Polska Czyta Dzieciom
BIP
Informacja o projekcie Bank Podręczników
Przejście do strony zewnętrznej pitax.pl Banner umieszczony w związku z otrzymaniem bezpłatnego magazynu Chidusz

Rola bibliotek w społeczności lokalnej XI Forum Bibliotekarzy Samorządowych Powiatu Będzińskiego

Rola bibliotek w społeczności lokalnej 
XI Forum Bibliotekarzy Samorządowych Powiatu Będzińskiego

Będzińska biblioteka po raz kolejny zaprosiła środowisko bibliotekarzy do udziału w Forum Bibliotekarzy Samorządowych Powiatu Będzińskiego, które w tym roku odbyło się gościnnie w Gminnej Bibliotece Publicznej w Psarach.

Organizowane od jedenastu lat forum było po raz kolejny okazją do wymiany doświadczeń i pomysłów oraz zaprezentowania wizji bibliotekarstwa i jego miejsca we współczesnym świecie, co podkreślił Pełnomocnik Prezydenta Miasta Będzina, Sebastian Szaleniec.

więcej informacji

dodano: 20-10-2015
Komputerowa Szkoła Seniora

Komputerowa Szkoła Seniora

Warsztaty komputerowe dla Seniorów prowadzone kolejny rok w ramach Będzińskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Celem zajęć prowadzonych przez bibliotekarzy Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Będzinie jest przełamywanie barier związanych z zastosowaniem nowoczesnych technik komputerowych, rozwój kreatywności seniorów oraz propagowanie wśród nich otwartości na nowe doświadczenia.

W ramach prowadzonych w czwartki i piątki warsztatów studenci BUTW nabywają umiejętności praktycznego wykorzystania nowoczesnych technik informatycznych i komunikacyjnych. Poznają zasady obsługi komputera, możliwości edytora tekstu, surfowania w sieci oraz komunikacji elektronicznej. Nabywają umiejętności wyszukiwania ciekawych i sprawdzonych informacji na różne tematy oraz szybkiego komunikowania się pomiędzy sobą.

więcej informacji

dodano: 19-10-2015
"Małe Moliki" w bibliotece

“Małe Moliki” w bibliotece

14 października w filli nr 9 (Podłosie) będzińskiej biblioteki odbyły się zajęcia literackie z cyklu "Małe Moliki". Tym, razem dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 11 udały się z odwiedzinami do Doliny Muminków, gdzie poznały historię niewidzialnego dziecka. Poznana opowieść przybliżyła dzieciom co oznacza być nieśmiałym i odważnym, ignorowanym lub kochanym oraz zlęknionym bądź pewnym siebie. Podczas zajęć wykonana została także wspólna mapa Doliny Muminków, na której każde dziecko wskazało, gdzie i jakie przygody przeżyli bohaterowie mądrej opowieści.

więcej informacji

dodano: 19-10-2015
"Mediacje rodzinne - gest miłości dla Twojego dziecka"

„Mediacje rodzinne – gest miłości dla Twojego dziecka”

W związku z przypadającym 15 października Międzynarodowym Dniem Mediacji 2015 w będzińskiej bibliotece odbyła się debata "Mediacje rodzinne – gest miłości dla Twojego dziecka" zorganizowana z inicjatywy Stowarzyszenia Centrum Komunikacji i Mediacji "Dialog" z Dąbrowy Górniczej.


więcej informacji

dodano: 19-10-2015
Profesor Włodzimierz Wójcik

Profesor Włodzimierz Wójcik

W ofercie zajęć z edukacji regionalnej adresowanej do uczniów będzińskich szkół, która została przygotowana przez Miejską i Powiatową Bibliotekę Publiczną w Będzinie w październiku znalazły miejsce zajęcia poświęcone osobie Profesora Włodzimierza Wójcika, historyka literatury, krytyka i eseisty oraz członka wielu towarzystw naukowych, literackich i społeczno-kulturalnych.

Podczas zajęć prezentowana jest osoba profesora, jego osiągnięcia i dorobek twórczy. Uczestnicy wzbogacają swoją wiedzę oglądając wystawę oraz prezentację multimedialną pt. "Włodzimierz Wójcik - uczony, pisarz, przyjaciel...". W zajęciach, które odbyły się 9 października w oddziale dla dzieci i młodzieży uczestniczyli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 10 w Będzinie.

więcej informacji

dodano: 19-10-2015
Honorowi Obywatele Miasta Będzina

Honorowi Obywatele Miasta Będzina

Stowarzyszenie Filary Kultury oraz Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Będzinie zapraszają na uroczystość otwarcia wystawy "Honorowi Obywatele Miasta Będzina", która odbędzie się 23 października 2015 r. o godzinie 17.00 w budynku biblioteki głównej w Będzinie – ul. Piłsudskiego 39.


więcej informacji

dodano: 19-10-2015
Czytam sobie w bibliotece

„Mediacje rodzinne – gest miłości dla Twojego dziecka”

Kolejna grupa małych czytelników zapoznała się z papugą podróżniczką, bohaterką książki Rafała Witka "Maja na tropie jaja". Goszczące 8 października w oddziale dla dzieci i młodzieży dzieci będzińskiej biblioteki dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 9 uczestniczyły w zajęciach literackich "Podróżnicy na tropie odkryć" realizowanych przez bibliotekę w ramach projektu W bibliotece nie musi być cicho ogólnopolskiej akcji Czytam sobie w bibliotece.

więcej informacji

dodano: 19-10-2015
Starsze wiadomości: « 1  2  3  4  5  6  7  8 9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  » 

Ilość aktualności w bazie: 249

Archiwum: 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005

  • zak
  • OIN
  • BatProfi
  • Kaufland
  • MPWIK
  • Społem
  • Enion
Start | Biblioteka | Nowości | Imprezy | Ludzie regionu | Kontakt| Katalog| Bibliografia regionalna

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prowadzenia statystyki odwiedzin. Korzystamy z oprogramowania Google Analytics.