przejdź do treści
Start Biblioteka Imprezy Ludzie regionu Przejście do strony zewnętrznej Katalog zbiorów biblioteki Nowości

Szukaj w bibliotece:

Wpisz autora lub tytuł i wyszukaj książkę w naszej bibliotece.
Przejście do strony zewnętrznej Serwis miasta Będzin
Przejście do strony zewnętrznej Aktualności Będzińskie
Przejście do strony zewnętrznej  Serwis starostwa
Przejście do strony zewnętrznej Wydarzenia Powiatu Będzińskiego
Stowarzyszenie Filary Kultury
Informacja o programie Kraszewski Komputery dla bibliotek
Informacja o programie Narodowy program rozwoju czytelnictwa
Przejście do strony zewnętrznej Biblioteka Narodowa
Informacja o książkach dla osób niewidomych i niedowidzących Czytak
Informacja o programie Akademia Orange dla bibliotek
Przejście do strony zewnętrznej Facebook
Informacja o projekcie IBUK Libra
Przejście do strony zewnętrznej Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Przejście do strony zewnętrznej Powiatowy Informator Kulturalny
Dokument PDF Przewodnik po życiu w Fife Szkocja biblioteka
Informacje o programie Cała Polska Czyta Dzieciom
BIP
Informacja o projekcie Bank Podręczników
Przejście do strony zewnętrznej pitax.pl Banner umieszczony w związku z otrzymaniem bezpłatnego magazynu Chidusz

Wesoły świat Koziołka Matołka

koziołek matołek

Będzińska biblioteka zaprosiła 13 stycznia młodych czytelników w kolejną podróż do świata Koziołka Matołka. Tym razem wesołe przygody niesfornego koziołka poznały dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 1 w Będzinie.

W trakcie zajęć dzieci poznały twórczość Kornela Makuszyńskiego adresowaną do najmłodszych czytelników, wysłuchały fragmentów "120 przygód Koziołka Matołka" i dowiedziały się dlaczego Koziołek miał akurat 120 przygód (bo jest 120 obrazków, a pod każdym czterowierszowa zwrotka ośmiozgłoskowcem). Przedszkolaki obejrzały także film rysunkowy o Koziołku Matołku i doświadczyły jego przygód podczas zabaw ruchowych i zgadywanek. Postać koziołka, który stał się sławny dzięki ciekawości świata, odwadze i niemałemu sprytowi zainspirowała dzieci do własnych działań twórczych. Efektem były scenki przygotowane przez dzieci z ich narracją i papierowymi kukiełkami.

więcej informacji

dodano: 19-01-2015
23 FINAŁ WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY w Będzinie

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

Występy artystyczne wokalistów z Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury w Będzinie, pokaz tańca w wykonaniu Jacka Wojtasiewicza i Zuzanny Wolskiej z Uczniowskiego Klubu Tańca Sportowego "Perfekt" w Będzinie, kiermasz serduszek i bilecików, warsztaty taneczne, loteria fantowa oraz warsztaty plastyczne, podczas których powstało kolorowe serce dobrych uczynków, to tylko niektóre atrakcje, jakie czekały w będzińskiej bibliotece na wspierających Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

więcej informacji

dodano: 12-01-2015
FINAŁ WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY w Będzinie

wosp

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra w tym roku po raz dwudziesty trzeci. Dochód z tej edycji zostanie przeznaczony dla podtrzymania wysokich standardów leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz godnej opieki medycznej seniorów. W najbliższą niedzielę 11 stycznia orkiestra zagra także w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej, która wspólnie z Powiatowym Młodzieżowym Domem Kultury przygotowała wiele atrakcji i ciekawostek: występy artystyczne Klauna Malinki, kiermasz serduszek i bilecików walentynkowych, loterię fantową, kiermasz książki używanej, warsztaty plastyczne i taneczne oraz kolędowe karaoke. Odbędzie się także licytacja przedmiotów przekazanych na aukcję.

Więcej informacji o wydarzeniach organizowanych w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Będzinie na stronie www.bedzin.pl

dodano: 02-01-2015
Piórem pisane, pędzlem malowane - spotkanie z Emilią Nowak

nowak emilia

Prezydent Miasta Będzina oraz Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Będzinie zapraszają 9 stycznia o godzinie 17.00 do klubu "Pod Sową" będzińskiej książnicy na spotkanie Piórem pisane, pędzlem malowane, którego gościem będzie Emilia Nowak.

W trakcie spotkania z utalentowaną pisarką zaplanowano otwarcie pierwszej indywidualnej wystawy malarstwa i grafiki Emilii Nowak oraz prezentację jej twórczości literackiej. Autorka znana z trzech wydanych dotychczas książek (Perła Będzina, Sekret startego dębu oraz Tajemnica Orlego Gniazda) tworzących serię przygodową z elementami historii i sensacji zaprezentuje także najnowszą powieść pt. "Potok myśli". To historia Sary, młodej Żydówki mieszkającej w przedwojennym Będzinie. Niezwykły portret kobiety, której dane było przeżyć wojnę i niesione przez nią okropności. To także obraz Będzina i życia codziennego jego mieszkańców w okresie dwudziestolecia międzywojennego.

Spotkaniu z Emilią Nowak towarzyszyć będzie występ artystyczny Artura Janusa (gitara) oraz Patryka Zojdź (wokal).

Wystawa malarstwa Emilii Nowak prezentowana będzie do końca lutego w godzinach otwarcia biblioteki (poniedziałek-piątek od 10.00-19.00, sobota 9.00-15.00). Wstęp wolny.

dodano: 02-01-2015
Starsze wiadomości: « 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36 

Ilość aktualności w bazie: 249

Archiwum: 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005

  • zak
  • OIN
  • BatProfi
  • Kaufland
  • MPWIK
  • Społem
  • Enion
Start | Biblioteka | Nowości | Imprezy | Ludzie regionu | Kontakt| Katalog| Bibliografia regionalna

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prowadzenia statystyki odwiedzin. Korzystamy z oprogramowania Google Analytics.