przejdź do treści
Start Biblioteka Imprezy Ludzie regionu Przejście do strony zewnętrznej Katalog zbiorów biblioteki Nowości

Szukaj w bibliotece:

Wpisz autora lub tytuł i wyszukaj książkę w naszej bibliotece.
Przejście do strony zewnętrznej Serwis miasta Będzin
Przejście do strony zewnętrznej Aktualności Będzińskie
Przejście do strony zewnętrznej  Serwis starostwa
Przejście do strony zewnętrznej Wydarzenia Powiatu Będzińskiego
Stowarzyszenie Filary Kultury
Informacja o programie Kraszewski Komputery dla bibliotek
Informacja o programie Narodowy program rozwoju czytelnictwa
Przejście do strony zewnętrznej Biblioteka Narodowa
Informacja o książkach dla osób niewidomych i niedowidzących Czytak
Informacja o programie Akademia Orange dla bibliotek
Przejście do strony zewnętrznej Facebook
Informacja o projekcie IBUK Libra
Przejście do strony zewnętrznej Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Przejście do strony zewnętrznej Powiatowy Informator Kulturalny
Dokument PDF Przewodnik po życiu w Fife Szkocja biblioteka
Informacje o programie Cała Polska Czyta Dzieciom
BIP
Informacja o projekcie Bank Podręczników
Przejście do strony zewnętrznej pitax.pl Banner umieszczony w związku z otrzymaniem bezpłatnego magazynu Chidusz

Ważna informacja

automatyzacja

Szanowni Czytelnicy

w związku ze zmianą w styczniu 2015 roku sposobu wypożyczania materiałów bibliotecznych z tradycyjnego na komputerowy system ewidencji udostępnień i czytelników w Oddziale dla dzieci i młodzieży Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Będzinie informujemy rodziców i opiekunów prawnych niepełnoletnich czytelników, którzy zobowiązali się do przestrzegania Regulaminu korzystania ze zbiorów i usług Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej im. Stefana Żeromskiego w Będzinie o konieczności przyjścia do biblioteki dziecięcej (z aktualnym dowodem osobistym) w celu aktualizacji danych i osobistego odbioru elektronicznej karty do wypożyczania komputerowego.

Informujemy także, że od stycznia 2015 roku

  1. Podstawą wypożyczenia materiałów bibliotecznych w Oddziale dla dzieci i młodzieży jest wyłącznie karta z kodem kreskowym, którą należy okazać za każdym razem dokonując wypożyczenia. W przypadku zagubienia karty czytelnik zobowiązany jest powiadomić o zaistniałym fakcie dyżurującego bibliotekarza Oddziału dla dzieci i młodzieży osobiście lub telefonicznie: 32 267 41 65 w. 16
  2. Zbiory biblioteczne wypożyczane są na okres 1 miesiąca. Po upływie tego terminu w przypadku braku zwrotu wypożyczonych materiałów komputerowy system ewidencji udostepnień i czytelników zgodnie z Regulaminem korzystania ze zbiorów i usług MiPBP w Będzinie będzie automatycznie naliczał opłatę za nieterminowy zwrot materiałów bibliotecznych (1,00 za każdy tydzień po terminie zwrotu od jednej wypożyczonej pozycji (woluminu / tytułu "książki mówionej" / innego dokumentu)).

Dziękujemy za dotychczasową współpracę i okazaną wyrozumiałość.

dodano: 02-01-2015
Powiatowy Konkurs Ekologiczny - ogłoszenie regulaminu .docx

konkurs

Leśny ludek, przewodnik, architekt lasu oraz łowca oryginalnych zdjęć leśnych zwierząt to bohaterowie Powiatowego Konkursu Ekologicznego Moja Ziemia - Czysty Świat. Celem kolejnej edycji konkursu jest upowszechnianie wśród dzieci i młodzieży wiedzy o przyrodzie, podnoszenie poziomu świadomości ekologicznej oraz propagowanie postaw sprzyjających ochronie środowiska naturalnego. Inspiracją do podjęcia ekologicznego wyzwania jest towarzysząca konkursowi myśl Jana Sztaudyngera - "Wycięty las szumi już tylko w nas".

Tegoroczny konkurs odbywa się pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Będzina i Starosty Powiatu Będzińskiego. Adresatami konkursu są dzieci i młodzież z placówek oświatowych i ośrodków szkolno-wychowawczych powiatu będzińskiego. Podobnie jak w latach ubiegłych organizatorzy konkursu: Starostwo Powiatowe, Urząd Miejski oraz Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Będzinie zaprosili do współpracy miasta partnerskie Będzina (Kaisiadorys, Iżewsk, Tatabanya, Basse - Ham) oraz Powiat Jędrzejowski i Rejon Żydaczowski (Ukraina), partnerów Powiatu Będzińskiego.

Wśród zadań konkursowych adresowanych do najmłodszych uczestników znajduje się wykonanie pracy plastycznej prezentującej leśnego ludka. Pracę w formie książki przedstawiającej różne rodzaje drzew oraz roślin występujących w lasach mogą zaprezentować uczniowie klas IV - VI szkół podstawowych. Z kolei młodzież gimnazjalna ma okazję wykazania się wiedzą i wyobraźnią projektując architekturę krajobrazu leśnego przedstawioną z perspektywy lotu ptaka. Interesujący się przyroda i fotografią licealiści maja jedyną okazję do zaprezentowania swoich pasji przesyłając na konkurs oryginalne zdjęcie zamieszkującego las zwierzaka.

Prace konkursowe z dopiskiem "konkurs ekologiczny" należy składać w terminie do 20 marca w oddziale dla dzieci i młodzieży lub sekretariacie będzińskiej biblioteki. Szczegółowe informacje zawiera dostępny na stronie www.biblioteka.bedzin.pl
"Pędzlem malowane" - wystawa Emilii Nowak

pędzlem malowane

"Pędzlem malowane" to wystawa obrazów olejnych i grafiki Emilii Nowak, którą można oglądać w Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Będzinie. Prezentowana w Galerii klubu "Pod Sową" ekspozycja jest pierwszą indywidualną wystawą młodej artystki. Emilia Nowak, znana dotychczas, jako autorka czterech książek ("Perła Będzina", "Sekret starego dębu", "Tajemnica Orlego Gniazda" i "Potok myśli") postanowiła zaprezentować swoje malarstwo szerszej publiczności. Wystawę tworzy ponad 40 prac o różnej tematyce, które tworzą cykl "Poszukiwania".

Z obrazów emanuje wędrówka w poszukiwaniu własnego, jak się wydaje, jeszcze nieodkrytego stylu. Niektóre prace Emilii Nowak mają charakter bardzo realistyczny, są próbą przeniesienia widzianego obrazu na płótno, przy zachowaniu proporcji, formy i naturalnego koloru. W innych, ta cecha jest zaburzona i dostrzec można np. nienaturalną, nieco zniekształconą formę. Wszystkie obrazy łączy jednak motyw poszukiwań obejmujących ludzi, architekturę, pejzaże, martwą naturę i zwierzęta.

Wystawę "Pędzlem malowane" wzbogacają liczne grafiki Emilii Nowak, wykonane ołówkiem, jak również akwarele i kreda. Wśród rysunków dominują oryginalne ilustracje, wykorzystane w dwóch książkach autorki: "Perła Będzina" oraz "Tajemnica Orlego Gniazda". Uwagę przykuwa także obraz, którego motyw został wykorzystany na okładce najnowszej książki Emilii Nowak pt. "Potok myśli". To płótno olejne, przedstawiające nieistniejącą już Synagogę w Będzinie.

Wystawa prezentowana będzie do 28 lutego w godzinach otwarcia Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Będzinie (poniedziałek - piątek: 10.00-19.00, sobota: 9.00-15.00).

więcej informacji

dodano: 28-01-2015
Ferie z Kauflandem

ferie z kauflandem

28 stycznia grupa dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 13 w Będzinie wybrała się na wycieczkę edukacyjną do marketu Kaufland. Zajęcia prowadzone przez bibliotekarzy Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Będzinie w ramach akcji "Ferie z Kauflandem" miały zapoznać dzieci z zasadami dokonywania zakupów oraz bezpiecznego zachowania w sklepie. Przedszkolaki dowiedziały się, jaki asortyment artykułów oferuje sklep klientom, poznały sposoby płacenia za zakupy i przyjrzały się pracy ekspedientki oraz kasjerki, u której dokonały zakupów. Wśród sklepowych regałów największe zainteresowanie dzieci wzbudziły stoiska z asortymentem przydatnym na czas zbliżających się ferii: książkami oraz artykułami ułatwiającymi organizację przyjęć i dziecięcych balów.

więcej informacji

dodano: 28-01-2015
Będzińska biblioteka zaprasza do Akademii Aktywnego Czytelnika

biblioferie

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Będzinie zaprasza dzieci, które podczas ferii zimowych chcą ciekawie i aktynie spędzić czas wypoczynku. W ramach tegorocznej oferty BIBLIOFERII odział dla dzieci i młodzieży oraz filie biblioteczne zapraszają do kolorowej i fascynującej Akademii Aktywnego Czytelnika. W programie spotkań zaplanowano magiczne podróże do krainy literatury, warsztaty artystycznego zdobienia paznokci oraz projektowania oryginalnej biżuterii. Ciekawie zapowiadają się także zabawy twórczego i kreatywnego myślenia, odkrywcze wędrówki myślącej główki i zabawy efektywnej nauki. Nie zabraknie również okazji do doskonalenia swoich umiejętności plastycznych, sportowych oraz aktorskich. W oddziale dla dzieci i młodzieży będzie można korzystać z bezpiecznej kawiarenki internetowej, gier edukacyjnych, w tym na konsolę Xbox oraz gier i zabaw planszowych. Wszystkie zajęcia są bezpłatne. Szczegółowy plan zajęć wraz z godzinami i tematami spotkań na plakacie oraz stronie Biblioteki: www.biblioteka.bedzin.pl

więcej informacji

dodano: 26-01-2015
Dla babci, dziadka i wnuka

dzień dziadka

23 stycznia przedszkolaki z Przedszkola Miejskiego nr 11 w Będzinie - Podłosiu spotkali się ze swoimi kochanymi dziadkami i babciami. Zamiast tradycyjnego przedstawienia i laurki przygotowali niespodziankę. Były nią warsztaty kreatywnego spędzania czasu z wnuczętami, podczas których rozwiązywano krzyżówki, wykonywano ozdobne ramki do prac, które wcześniej przygotowały przedszkolaki, czytano wiersze i słuchano przygotowanych przez dzieci występów. Inicjatorem i współorganizatorem spotkania była Filia nr 9 Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Będzinie.

więcej informacji

dodano: 25-01-2015
"Pędzlem malowane" – wystawa Emilii Nowak

wystawa pani Nowak

"Pędzlem malowane" to wystawa obrazów olejnych i grafiki Emilii Nowak, którą można oglądać w Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Będzinie. Prezentowana w Galerii klubu "Pod Sową" ekspozycja jest pierwszą indywidualną wystawą młodej artystki. Emilia Nowak, znana dotychczas, jako autorka czterech książek ("Perła Będzina", "Sekret starego dębu", "Tajemnica Orlego Gniazda" i "Potok myśli") postanowiła zaprezentować swoje malarstwo szerszej publiczności. Wystawę tworzy ponad 40 prac o różnej tematyce, które tworzą cykl "Poszukiwania". Z obrazów emanuje wędrówka w poszukiwaniu własnego, jak się wydaje, jeszcze nieodkrytego stylu. Niektóre prace Emilii Nowak mają charakter bardzo realistyczny, są próbą przeniesienia widzianego obrazu na płótno, przy zachowaniu proporcji, formy i naturalnego koloru. W innych, ta cecha jest zaburzona i dostrzec można np. nienaturalną, nieco zniekształconą formę. Wszystkie obrazy łączy jednak motyw poszukiwań obejmujących ludzi, architekturę, pejzaże, martwą naturę i zwierzęta.

więcej informacji

dodano: 24-01-2015
Starsze wiadomości: « 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34 35  36  » 

Ilość aktualności w bazie: 249

Archiwum: 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005 

  • zak
  • OIN
  • BatProfi
  • Kaufland
  • MPWIK
  • Społem
  • Enion
Start | Biblioteka | Nowości | Imprezy | Ludzie regionu | Kontakt| Katalog| Bibliografia regionalna

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prowadzenia statystyki odwiedzin. Korzystamy z oprogramowania Google Analytics.