przejdź do treści
Start Biblioteka Imprezy Ludzie regionu Przejście do strony zewnętrznej Katalog zbiorów biblioteki Nowości

Szukaj w bibliotece:

Wpisz autora lub tytuł i wyszukaj książkę w naszej bibliotece.
Przejście do strony zewnętrznej Serwis miasta Będzin
Przejście do strony zewnętrznej Aktualności Będzińskie
Przejście do strony zewnętrznej  Serwis starostwa
Przejście do strony zewnętrznej Wydarzenia Powiatu Będzińskiego
Stowarzyszenie Filary Kultury
Informacja o programie Kraszewski Komputery dla bibliotek
Informacja o programie Narodowy program rozwoju czytelnictwa
Przejście do strony zewnętrznej Biblioteka Narodowa
Informacja o książkach dla osób niewidomych i niedowidzących Czytak
Informacja o programie Akademia Orange dla bibliotek
Przejście do strony zewnętrznej Facebook
Informacja o projekcie IBUK Libra
Przejście do strony zewnętrznej Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Przejście do strony zewnętrznej Powiatowy Informator Kulturalny
Dokument PDF Przewodnik po życiu w Fife Szkocja biblioteka
Informacje o programie Cała Polska Czyta Dzieciom
BIP
Informacja o projekcie Bank Podręczników
Przejście do strony zewnętrznej pitax.pl Banner umieszczony w związku z otrzymaniem bezpłatnego magazynu Chidusz

Akademia Aktywnego Czytelnika

Akademia Aktywnego Czytelnika

Filia nr 2 - Warpie Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Będzinie w ramach Akademii Aktywnego Czytelnika zorganizowała zajęcia plastyczne pt. "Coś z niczego" w trakcie, których dzieci wykonywały dekoracje przestrzenne.
więcej informacji

dodano: 06-02-2015
Bałwanki i zające, czyli zimowe zabawy dzieci

biblioferie

6 lutego filia nr 9 będzińskiej biblioteki zaprosiła dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 11, aby porozmawiać o bezpieczeństwie zabaw, w jakie można bawić się zimą. Po wysłuchaniu wiersza pt. "Zima zła" przedszkolaki wymieniły najważniejsze czynności konieczne dla zachowania zdrowia zimą i rozmawiały o bezpieczeństwie podczas zimowych zabaw. Była gimnastyka i zagadki oraz prezentacja fragmentu opowiadania W. Dulęby pt. "Bałwanek i zające". Zainspirowane tą opowieścią dzieci wykonały piękne bałwanki.

więcej informacji

dodano: 06-02-2015
Wspomnienia o przedwojennym Warpiu

Bogusław Sobieraj

9 lutego o godzinie 17.00 w klubie "Pod Sową" Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Będzinie odbędzie się spotkanie z BOGUSŁAWEM SOBIERAJEM promujące jego książkę "Wspomnienia o Warpiu przedwojennym i czasach hitlerowskiej okupacji" organizowane przez Stowarzyszenie Autorów Polskich oddział w Będzinie.

Bogusław Sobieraj urodził się w 1929 roku w Będzinie. Był nauczycielem w Liceum Pedagogicznym w Sosnowcu, Technikum Elektronicznym oraz Zespole Szkół Górniczych. Jego przygoda z pisaniem rozpoczęła się w 1980 roku podczas jednej z podróży do Stanów Zjednoczonych. W swoim dorobku pisarskim Bogusław Sobieraj może pochwalić się publikacjami ukazującymi się w prasie zagranicznej, wydawanym w Dąbrowie Górniczej "Raptularzu Kulturalnym" oraz 4 książkami: "Światłoczułe tropy - ze wspomnień pradziadka" (2010), "Wypełnić przestrzeń" (2011), "Wędrówki bliskie i dalekie" (2011) oraz wydaną w 2012 roku książką "Wspomnienia o Warpiu przedwojennym i czasach hitlerowskiej okupacji", której poświęcone zostanie najbliższe spotkanie. Promocja książki zostanie uzupełniona o prezentację multimedialną ukazującą dawny Będzin.

Wstęp wolny.

więcej informacji

dodano: 05-02-2015
Akademia Aktywnego Czytelnika

zima w mieście

Ferie zimowe w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży będzińskiej biblioteki zainaugurowały zajęcia z cyklu "Ślizg-zima w mieście". Uczestniczące w zajęciach dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 1 poznały zimowe zwyczaje zwierząt, zimowe przygody przyjaciół Kubusia Puchatka oraz zmagania ze śniegiem bohaterów ulubionej bajki dla dzieci – Bolka i Lolka. Przedszkolaki poznały też zimowe dyscypliny sportowe, ćwiczyły jak ulepić bałwana i właściwie rozgrzać się przed zabawą na nartach :)

więcej informacji

dodano: 04-02-2015
Dzień Pamięci Honorowego Obywatela Miasta Będzina Kardynała Jean Marie - Lustigera

lustiger

Uchwałą Nr VIII/66/2011 Rady Miejskiej Będzina z dnia 28 marca 2011 roku 2 lutego został ustanowiony Dniem Pamięci Honorowego Obywatela Miasta Będzina Kardynała Jean - Marie Lustigera. Z tej okazji w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Będzinie można oglądać wystawę edukacyjną upamiętniającą sylwetkę pierwszego Honorowego Obywatela Miasta Będzina.

Wystawa został przygotowana z materiałów Pracowni Dokumentów Życia Społecznego będzińskiej biblioteki i przybliża sylwetkę pierwszego Honorowego Obywatela Miasta Będzina. Uzupełniona o prezentację multimedialną przedstawia istotne w życiu Kardynała wydarzenia, również te związane z Będzinem. Materiał fotograficzny i prasowy przypomina kolejne wizyty Kardynała w Będzinie, uroczysty moment nadania Kardynałowi tytułu Honorowego Obywatela Miasta Będzina i Honorowego Członka Towarzystwa Przyjaciół Będzina oraz przedsięwzięcia podejmowane co roku w mieście by uczcić pamięć Kardynała.

Z kolei 19 i 26 lutego o godzinie 10.00 oddział dla dzieci i młodzieży będzińskiej biblioteki przeprowadzi zajęcia edukacyjne dla młodzieży pt. "Kardynał Jean-Marie Lustiger - Honorowy obywatel Miasta Będzina".

więcej informacji

dodano: 03-02-2015
Bal przyjaciół Kubusia Puchatka

puchatek

Dzieci w Przedszkolu Miejskim nr 11 w Będzinie przygotowując się do ferii zimowych zorganizowały bal przyjaciół Kubusia Puchatka. Wśród tańczących przedszkolaków dominowały przebrania Kubusia, Tygryska, Prosiaczka i Maleństwa. Opok tradycyjnego balu, nie zabrakło energetycznych zabaw ruchowych inspirowanych opowieściami o Kubusiu Puchatku i jego przyjaciołach czytanych przez bibliotekarza Filii nr 9 Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Będzinie.

więcej informacji

dodano: 03-02-2015
Wiedza tajemna słowników

słowniki

Filia nr 2 Warpie Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Będzinie zorganizowała 28 stycznia w ramach zajęć z edukacji czytelniczo-medialnej lekcję na temat słowników. Wiedzę o wymagających właściwej umiejętności słownikach zdobywały dzieci z Miejskiej Świetlicy Środowiskowej w Będzinie. Podczas zajęć wzbogacono wiadomości o znaczeniu pojęcia słownik, jakie są jego rodzaje, co to jest aparat pomocniczy książki i jakim źródłem wiedzy, pośrednim czy bezpośrednim, są słowniki. Kiedy wiedza została usystematyzowana w teorii przystąpiono do poprawnego i sprawnego posługiwania się słownikami w praktyce. Okazało się, że wyglądające na mało przystępne sowniki mogą być źródłem inspiracji ciekawej zabawy.

więcej informacji

dodano: 03-02-2015
Starsze wiadomości: « 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33 34  35  36  » 

Ilość aktualności w bazie: 249

Archiwum: 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005

  • zak
  • OIN
  • BatProfi
  • Kaufland
  • MPWIK
  • Społem
  • Enion
Start | Biblioteka | Nowości | Imprezy | Ludzie regionu | Kontakt| Katalog| Bibliografia regionalna

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prowadzenia statystyki odwiedzin. Korzystamy z oprogramowania Google Analytics.