przejdź do treści
Start Biblioteka Imprezy Ludzie regionu Przejście do strony zewnętrznej Katalog zbiorów biblioteki Nowości

Szukaj w bibliotece:

Wpisz autora lub tytuł i wyszukaj książkę w naszej bibliotece.
Przejście do strony zewnętrznej Serwis miasta Będzin
Przejście do strony zewnętrznej Aktualności Będzińskie
Przejście do strony zewnętrznej  Serwis starostwa
Przejście do strony zewnętrznej Wydarzenia Powiatu Będzińskiego
Stowarzyszenie Filary Kultury
Informacja o programie Kraszewski Komputery dla bibliotek
Informacja o programie Narodowy program rozwoju czytelnictwa
Przejście do strony zewnętrznej Biblioteka Narodowa
Informacja o książkach dla osób niewidomych i niedowidzących Czytak
Informacja o programie Akademia Orange dla bibliotek
Przejście do strony zewnętrznej Facebook
Informacja o projekcie IBUK Libra
Przejście do strony zewnętrznej Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Przejście do strony zewnętrznej Powiatowy Informator Kulturalny
Dokument PDF Przewodnik po życiu w Fife Szkocja biblioteka
Informacje o programie Cała Polska Czyta Dzieciom
BIP
Informacja o projekcie Bank Podręczników
Przejście do strony zewnętrznej pitax.pl Banner umieszczony w związku z otrzymaniem bezpłatnego magazynu Chidusz

Ameryka to za mało - spotkanie z podróżniczką Lidią Stefek

Lidia Stefek

Ameryka Południowa to miejsce zapierające dech w piersi. Znajdziemy tu koncentrat z wszystkich innych kontynentów. Wysokie góry, cudowne doliny, kotliny, stepy, pustynie, solniska, 2 oceany, morza… lodowce, wielkie miasta, odległe kultury, wreszcie dziką Amazonię. Słowem – zieleń, lazur, biel, srebro, złoto. Tymi kolorami namaluję kontynent odkryty przez Kolumba, zapowiada podróżniczka Lidia Stefek, która 26 lutego będzie gościem Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Będzinie.

Lidia Stefek jest absolwentką turystyki i rekreacji w specjalności turystyka międzynarodowa. Współtworzyła podręcznik dla studentów turystyki "Turystyka bardziej przyjazna". Od niedawna mieszka w Będzinie, zajmuje się podróżami i pisaniem. Jest autorką minireportaży publikowanych m.in. na łamach SOSNartu, założycielką bloga "Świat to za mało" oraz uczestniczką warsztatów podróżniczych z Martyną Wojciechowską, będących nagrodą w konkursie "Dookoła świata z Axa".

więcej informacji

dodano: 18-02-2015
Regionalny Konkurs Recytatorski dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów MAŁY OKR 2015

mały okr

23 i 24 lutego odbędą się w Będzinie eliminacje miejskie Regionalnego Konkursu Recytatorskiego dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów MAŁY OKR. Przesłuchania organizowane przez Wydział Oświaty Urzędu Miejskiego w Będzinie odbędą się w siedzibie partnera konkursu, Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Będzinie – ul. Piłsudskiego 39.

więcej informacji

dodano: 17-02-2015
Dyskusyjny Klub Książki zaprasza

dkk

Powieść Łukasza Orbitowskiego "Święty Wrocław" zainspiruje dyskusję czytelników podczas najbliższego spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki dla dorosłych, które odbędzie się 18 lutego o godzinie 17.00 w klubie "Pod Sową" będzińskiej biblioteki.

"Święty Wrocław" to powieść, która ukazała się w 2009 roku, jako rozwinięcie opowiadania, opublikowanego trzy lata wcześniej na łamach Nowej Fantastyki. W 2010 roku książka otrzymała srebrne wyróżnienie Nagrody Literackiej im. Jerzego Żuławskiego. Jej akcja, połączenie horroru z powieścią obyczajową i elementami ballady, toczy się na wrocławskim osiedlu Polanka, którego mieszkańcy odkrywają, że ich bloki zbudowane są z czarnej materii. Poza niepokojącą atmosferą przyprawioną czarnym humorem, czytelnik spotka tu wyraziste postaci i malownicze obrazy polskiego Twin Peaks...

Organizowane od kilku lat w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Będzinie spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki mają charakter otwarty. Uczestniczą w nich ludzie w różnym wieku, lubiący czytać i rozmawiać. Książka jest początkiem dyskusji, często burzliwej i nie zawsze poważnej, pretekstem do rozmów o literaturze i życiu, a czytanie wywołuje emocje oraz zachęca do refleksji świecie. Spotkania klubowiczów to także sposób na przyjemne spędzenie wolnego czasu w gronie interesujących ludzi, do którego zachęca biblioteka oraz moderatorzy będzińskich Dyskusyjnych Klubów Książki.

dodano: 13-02-2015
Spotkanie z Bogusławem Sobierajem

Sobieraj

Entuzjaści historii Będzina i Zagłębia Dąbrowskiego spotkali się 9 lutego w będzińskiej bibliotece z Bogusławem Sobierajem, autorem książki "Wspomnienia o Warpiu przedwojennym i czasach hitlerowskiej okupacji".
więcej informacji

dodano: 13-02-2015
ZAWODY NARCIARSKIE W SLALOMIE GIGANCIE O PUCHAR PREZYDENTA MIASTA BĘDZINA ŁUKASZA KOMONIEWSKIEGO

zawody narciarskie

W tym roku po raz kolejny rusza sportowa rywalizacja w zawodach narciarskich. Zapraszamy wszystkich pasjonatów sportów zimowych do Wisły w dniu 22.02.2015 r. Start godz. 11:00 Regulamin dostępny na stronie www.osir.bedzin.pl

Zapisy w Ośrodku Sportu i Rekreacji w Będzinie, ul. Sportowa 4, tel. 32 267 30 07 wew. 31

ZAPRASZAMY DO RYWALIZACJI I WSPÓLNEJ ZABAWY.dodano: 11-02-2015
Akademii Aktywnego Czytelnika: zakładka do książki i walentynkowa kartka

walentynkowe zakładki

Uczestnikiem jednego ze spotkań organizowanych w ramach zimowej Akademii Aktywnego Czytelnika była grupa dzieci i młodzieży z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Będzinie. Podczas zajęć młodzi mieszkańcy Będzina wspólnie z zaprzyjaźnionym z biblioteką plastykiem, Panem Marianem Służałkiem, wykonywali oryginalne zakładki do książek oraz walentynkowe karteczki. W filii nr 2 będzińskiej biblioteki (Warpie) dzieci projektując zakładki i karki mogły liczyć na pomoc bibliotekarza.

więcej informacji

dodano: 11-02-2015
Akademia Aktywnego Czytelnika

biblioferie

Kolejny zimowy ślizg w mieście odbył się 5 lutego w oddziale dla dzieci i młodzieży będzińskiej biblioteki z udziałem dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 9 w Będzinie. Nie zabrakło czytania zimowych opowieści, m.in. przygód Kubusia Puchatka i jego przyjaciół oraz zwariowanych wierszyków Agnieszki Frączek, które wprawią w dobry nastój nawet największego smutasa. Przedszkolaki tworzyły także własne bałwanki oraz obejrzały zimowe przygody Bolka i Lolka.

więcej informacji

dodano: 06-02-2015
Starsze wiadomości: « 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32 33  34  35  36  » 

Ilość aktualności w bazie: 249

Archiwum: 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005

  • zak
  • OIN
  • BatProfi
  • Kaufland
  • MPWIK
  • Społem
  • Enion
Start | Biblioteka | Nowości | Imprezy | Ludzie regionu | Kontakt| Katalog| Bibliografia regionalna

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prowadzenia statystyki odwiedzin. Korzystamy z oprogramowania Google Analytics.