przejdź do treści
Start Biblioteka Imprezy Ludzie regionu Przejście do strony zewnętrznej Katalog zbiorów biblioteki Nowości

Szukaj w bibliotece:

Wpisz autora lub tytuł i wyszukaj książkę w naszej bibliotece.
Przejście do strony zewnętrznej Serwis miasta Będzin
Przejście do strony zewnętrznej Aktualności Będzińskie
Przejście do strony zewnętrznej Serwis starostwa
Przejście do strony zewnętrznej Wydarzenia Powiatu Będzińskiego
Stowarzyszenie Filary Kultury
Informacja o programie Kraszewski Komputery dla bibliotek
Informacja o programie Narodowy program rozwoju czytelnictwa
Przejście do strony zewnętrznej Biblioteka Narodowa
Informacja o książkach dla osób niewidomych i niedowidzących Czytak
Informacja o programie Akademia Orange dla bibliotek
Przejście do strony zewnętrznej Facebook
Informacja o projekcie IBUK Libra
Przejście do strony zewnętrznej Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Przejście do strony zewnętrznej Powiatowy Informator Kulturalny
Dokument PDF Przewodnik po życiu w Fife Szkocja biblioteka
Informacje o programie Cała Polska Czyta Dzieciom
BIP
Informacja o projekcie Bank Podręczników
Przejście do strony zewnętrznej pitax.pl Banner umieszczony w związku z otrzymaniem bezpłatnego magazynu Chidusz

Ameryka to za mało… - spotkanie z Lidią Stefek

lidia stefek

26 lutego gościem będzińskiej biblioteki była Lidia Stefek, podróżniczka z wykształcenia i upodobań. Od niedawna mieszka w Będzinie, mieście, które jak często podkreśla skradło jej serce. Podróż, w którą Lidia Stefek zabrała uczestników spotkania to świat jej emocji i wrażeń, jakie towarzyszyły trzymiesięcznej wędrówce po Ameryce Południowej: odkrywaniu amazońskiej dżungli, Wyspy Galapagos, gdzie gospodarzami są zwierzęta oraz kultury Inków, z których wynalazków korzysta również współczesna cywilizacja. Uczestnicy spotkania zostali zabrani nad Jezioro Titicaca i poznali plemię Uro mieszkające w kołyszących się domkach z trzciny totora, zagościli na festynie w Puno oraz na trasie Dakaru, na solnisku w Salar de Uyuni. Zachwycili się pustynią Atacama i zachodami słońca w Chile, wodospadami w Ekwadorze oraz karaibskimi plażami. Wrażenie zrobiła także Bogota, stolica Kolumbii oraz cudowny Park Tayrona.

więcej informacji

dodano: 02-03-2015
Zaprosili nas

mały okr

25 lutego w Miejskim Zespole Szkół nr 4 w Będzinie odbyły się przesłuchania klas I-III szkół podstawowych Regionalnego Konkursu Recytatorskiego MAŁY OKR 2015, w którym pracownicy będzińskiej biblioteki wystąpili w roli jurorów.więcej informacji

dodano: 02-03-2015
Regionalny Konkurs Recytatorski – przesłuchania dla gimnazjalistów

konkurs recytatorski

Twórczość Hemara, Tuwima, Szymborskiej, Gałczyńskiego i Twaina królowały podczas drugiego dnia przesłuchań Regionalnego Konkursu Recytatorskiego dla szkół podstawowych i gimnazjów MAŁY OKR 2015, który odbył się 24 lutego w będzińskiej bibliotece. Tym razem umiejętności interpretacji i prezentacji tekstu literackiego zaprezentowało 11 gimnazjalistów, którzy przedstawili wybrany przez siebie fragment utworu poetyckiego lub prozy.

więcej informacji

dodano: 24-02-2015
Dzień Pamięci Kardynała Jean-Marie Lustigera, Honorowego Obywatela Miasta Będzina

lustiger

20 lutego obchodzono w Będzinie Dzień Pamięci Honorowego Obywatela Miasta Będzina Kardynała Jean-Marie Lustigera. Z tej okazji w Teatrze Dzieci Zagłębia odbył się koncert "Moje podróże" Michała Bajora. Zaprezentowano także wystawę "Bądźcie godni swego człowieczeństwa" połączoną z prezentacją multimedialną poświęconą życiu kardynała Jean-Marie Lustigera, przygotowaną przez Miejską i Powiatową Bibliotekę Publiczną w Będzinie.

więcej informacji

dodano: 23-02-2015
Eliminacje miejskie Regionalnego Konkursu Recytatorskiego MAŁY OKR 2015

okr

23 lutego w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Będzinie odbył się pierwszy dzień eliminacji miejskich Regionalnego Konkursu Recytatorskiego MAŁY OKR 2015. Jury w składzie:

 • Elżbieta Gwiazda, inspektor Wydziału Oświaty Urzędu Miejskiego w Będzinie
 • Ewa Graca, nauczyciel języka polskiego, wicedyrektor Szkoły Podstawowej Nr 1 w Będzinie
 • Grażyna Sałagan, bibliotekarz Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Będzinie

wysłuchało 15 młodych recytatorów reprezentujących 7 szkół podstawowych gminy Będzin.

Oceniano dobór repertuaru, interpretację utworu oraz ogólny wyraz artystyczny wypowiedzi. Laureatów konkursu oraz osobę, która będzie reprezentować miasto w etapie wojewódzkim poznamy 10 marca, podczas finału eliminacji miejskich konkursu. Wtedy też zostaną zaprezentowani najlepsi wśród gimnazjalistów, którzy swoje umiejętności recytatorskie i aktorskie zaprezentują już jutro, 24 lutego.

Organizatorem eliminacji miejskich Regionalnego Konkursu Recytatorskiego MAŁY OKR 2015 jest Wydział Oświaty Urzędu Miejskiego w Będzinie oraz będzińska biblioteka.

więcej informacji

dodano: 23-02-2015
Akademia Czytania i Mądrego Wychowania

akademia czytania

Kolejnymi uczestnikami lutowej Akademii Czytania i Mądrego Wychowania byli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Będzinie. Podczas wizyty w oddziale dla dzieci i młodzieży będzińskiej biblioteki zostali zaproszeni do poznania zimowych zwyczajów zwierząt. Podczas zajęć młodzi czytelnicy zdobywali wiedzę na temat budzącego grozę dostojnika, niedźwiedzia brunatnego.

więcej informacji

dodano: 23-02-2015
DYSKUSYJNY KLUB KSIĄŻKI dla młodzieży

dkk

20 lutego młodzi entuzjaści czytania spotkali się w oddziale dla dzieci i młodzieży będzińskiej biblioteki. Przedmiotem rozmów Dyskusyjnego Klubu Książki dla młodzieży była powieść pt. "Wszechświaty" Leonardo Patrignani i poruszane w niej wątki: miłości, telepatii i istniejących równolegle światów, w których bohaterów spotykają niesamowite przygody, zmieniające ich losy. Historia Alexa i Jenny pełna jest niewiarygodnych spotkań, a ich niezwykłe umiejętności zmieniają zupełnie realia, w których dotychczas żyli.

więcej informacji

dodano: 23-02-2015
Starsze wiadomości: « 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31 32  33  34  35  36  » 

Ilość aktualności w bazie: 249

Archiwum: 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005

 • zak
 • OIN
 • BatProfi
 • Kaufland
 • MPWIK
 • Społem
 • Enion
Start | Biblioteka | Nowości | Imprezy | Ludzie regionu | Kontakt| Katalog| Bibliografia regionalna

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prowadzenia statystyki odwiedzin. Korzystamy z oprogramowania Google Analytics.