przejdź do treści
Start Biblioteka Imprezy Ludzie regionu Przejście do strony zewnętrznej Katalog zbiorów biblioteki Nowości

Szukaj w bibliotece:

Wpisz autora lub tytuł i wyszukaj książkę w naszej bibliotece.
Przejście do strony zewnętrznej Serwis miasta Będzin
Przejście do strony zewnętrznej Aktualności Będzińskie
Przejście do strony zewnętrznej  Serwis starostwa
Przejście do strony zewnętrznej Wydarzenia Powiatu Będzińskiego
Stowarzyszenie Filary Kultury
Informacja o programie Kraszewski Komputery dla bibliotek
Informacja o programie Narodowy program rozwoju czytelnictwa
Przejście do strony zewnętrznej Biblioteka Narodowa
Informacja o książkach dla osób niewidomych i niedowidzących Czytak
Informacja o programie Akademia Orange dla bibliotek
Przejście do strony zewnętrznej Facebook
Informacja o projekcie IBUK Libra
Przejście do strony zewnętrznej Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Przejście do strony zewnętrznej Powiatowy Informator Kulturalny
Dokument PDF Przewodnik po życiu w Fife Szkocja biblioteka
Informacje o programie Cała Polska Czyta Dzieciom
BIP
Informacja o projekcie Bank Podręczników
Przejście do strony zewnętrznej pitax.pl Banner umieszczony w związku z otrzymaniem bezpłatnego magazynu Chidusz

Piękno utrwalone pędzlem artystów ze Stowarzyszenia Promocji Kultury Zagłębia

Piękno utrwalone pędzlem artystów ze Stowarzyszenia Promocji Kultury Zagłębia

Piękno utrwalone pędzlem artystów ze Stowarzyszenia Promocji Kultury Zagłębia Dąbrowskiego po raz czwarty zagościło w Galerii klubu "Pod Sową" Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Będzinie. Otwarta przez dyrektora biblioteki, Krzysztofa Malczewskiego ekspozycja, prezentuje 33 obrazy oraz 3 rzeźby. To efekt pracy 16 artystów, którzy pod kierunkiem instruktora malarstwa Romualda Korusa, rozwijają i kształcą umiejętności w pracowni malarstwa sztalugowego, aby swoje emocje i artystyczne wizje umiejętnie przenieść na płótno.

Wśród prezentowanych na wystawie prac, znajdują się dzieła Aleksandry Golik - Prus, Miry Dudek, Haliny Moryś, Doroty Korus, Teresy Nalepy, Marleny Skowierzak, Beaty Piżyckiej, Barbara Mensik i Oksany Kwietniewskiej. Eksponowane jest także malarstwo Romualda Korusa, Edwarda Trzaskalskiego, Witolda Drytkiewicza, Marka Machniaka, Zbigniewa Krasonia i Wiesława Długosza. Całości dopełniają oryginalne rzeźby autorstwa Andrzeja Sielańczyka.

Piękno utrwalone pędzlem to czwarta wystawa zbiorowa artystów ze SPKZD prezentowana w Galerii klubu "Pod Sową" będzińskiej biblioteki. Z ich malarstwem mogli zapoznać się także mieszkańcy Dąbrowy Górniczej, Czeladzi, Nakła Śląskiego, Katowic, Radlina, Mikołowa i Bielsku-Białej, gdzie prezentowali swoje prace na wystawach zbiorowych i indywidualnych. W Bielsku artyści ze stowarzyszenia pojawią się ponownie pod koniec marca w Domu Kultury. Prace Haliny Moryś, Miry Dudek, Beaty Piżyckiej, Barbary Kobos-Mól, Edwarda Trzaskalskiego, Marka Machniaka, Zbigniewa Krasonia i Wiesława Długosza, zakwalifikowane zostały do wystawy XXI Ogólnopolskiego Konkursu Malarstwa Nieprofesjonalnego im. Ignacego Bieńka 2015.

Wystawa Piękno utrwalone pędzlem została przygotowana pod auspicjami Prezydenta Miasta Będzina Łukasza Komoniewskiego. W będzińskiej bibliotece, prezentowana będzie do końca kwietnia w godzinach otwarcia placówki: poniedziałek-piątek 10.00-19.00, sobota 9.00-15.00. Wstęp wolny.

więcej informacji

dodano: 09-03-2015
Dzień Kobiet

Akademia Czytania i Mądrego Wychowania

ACiMW

4 marca w oddziale dla dzieci i młodzieży będzińskiej książnicy odbyły się kolejne zajęcia z cyklu AKADEMIA CZYTANIA I MĄDREGO WYCHOWANIA. Tym razem w spotkaniu wzięły udział dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 1 w Będzinie. Tematem zajęć był bohater popularnej książki Carlo Collodiego "Pinokio". Książka, należy do kręgu literatury dydaktycznej i wskazuje młodym czytelnikom, jakim cechami charakteru powinien odznaczać się młody człowiek, jak powinien się zachowywać, a czego czynić nie powinien. Dlatego jest chętnie wykorzystywana do pracy edukacyjno-wychowawczej z młodymi czytelnikami.

Uczestniczące w spotkaniu dzieci wysłuchały fragmentów książki "Pinokio" oraz obejrzały krótką bajkę opowiadającą o przygodach niesfornego Pinokia. Nauce towarzyszyła wesoła zabawa oraz rozmowa o prawdzie i kłamstwie zainspirowana postawą i zachowaniem drewnianego pajacyka.

więcej informacji

dodano: 05-03-2015
Międzynarodowy Dzień Pisarza

Śliwoń

3 marca obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Pisarza. Z tej okazji dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 1 i 9 spotkały się w będzińskiej bibliotece z poetą i autorem książek dla młodych czytelników WŁADYSŁAWEM ŚLIWONIEM.
więcej informacji

dodano: 04-03-2015
PIĘKNO UTRWALONE PĘDZLEM

PIĘKNO UTRWALONE PĘDZLEM

"Piękno utrwalone pędzlem" to wystawa, której wernisaż odbędzie się 6 marca o godz. 17.00 w Galerii klubu "Pod Sową" Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Będzinie. Wystawa jest trzecią ekspozycją zbiorową Stowarzyszenia Promocji Kultury Zagłębia prezentowaną w będzińskiej książnicy.

Wszystkich wrażliwych na urok i piękno zagłębiowskich pejzaży zachęcamy do oglądania wystawy do końca kwietnia w godzinach otwarcia biblioteki. Wstęp wolny.

PIĘKNO UTRWALONE PĘDZLEM

dodano: 04-03-2015
DYSKUSYJNY KLUB KSIĄŻKI dla młodzieży ZAPRASZA

dkk

Oddział dla dzieci i młodzieży Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Będzinie zaprasza miłośników książek w wieku 12-16 lat na spotkania DYSKUSYJNEGO KLUBU KSIĄŻKI dla młodzieży. Spotkania mają charakter otwarty. Uczestniczą w nich osoby lubiące czytać, rozmawiać i miło spędzać czas.

Podczas najbliższego spotkania, które odbędzie się 13 marca 2015 roku o godzinie 16.00 w klubie "Pod Sową" - biblioteki (ul. Piłsudskiego 39) obok prezentacji założeń i harmonogramu spotkań młodzi klubowicze przedstawią swoje gusty i literackie preferencje. Osoby zainteresowane udziałem w spotkaniu zachęcamy do kontaktu z bibliotekarzami oddziału dla dzieci i młodzieży będzińskiej biblioteki lub moderatorem Dyskusyjnego Klubu Książki dla młodzieży: telefon 32 267 41 65 w. 16

Projekt Dyskusyjnych Klubów Książki wpisuje się w wieloletni ogólnopolski program promocji czytelnictwa, którego celem jest kreowanie mody na czytanie, akcentowanie przyjemności płynących z lektury oraz zachęcanie do aktywnego udziału w życiu literackim. W ofercie Dyskusyjnych Klubów Książki gwarantowane są spotkania z ciekawymi ludźmi, interesujące dyskusje i możliwość twórczego wykorzystania wiedzy płynącej z książek i literatury.

Dyskusyjne Kluby Książki to projekt adresowany do czytelników korzystających z bibliotek publicznych. Oparty jest na założeniu, że potrzebne są miejsca, w których można rozmawiać o wspólnie czytanych książkach, że nie trzeba być krytykiem, by czerpać przyjemność z dyskutowania o literaturze. Celem Klubów jest także ożywienie środowisk skupionych wokół bibliotek oraz zachęcanie samych bibliotekarzy do aktywnego promowania mody na czytanie.

Dyskusyjne Kluby Książki organizowane są od 2007 roku w ramach współpracy z Instytutem Książki w Krakowie. Koordynatorem działań w województwie śląskim jest Biblioteka Śląska w Katowicach.

dodano: 04-03-2015
Spotkania z bajeczką

spotkanie z bajeczką

Dziś w Fili nr 9 – Podłosie będzińskiej biblioteki odbyły się zajęcia "Środowe spotkania z bajeczką". Uczestniczące w spotkaniu dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 11 w Będzinie poznały różne ciekawostki o kotach oraz przygody kotów, bohaterów książek dla dzieci.


więcej informacji

dodano: 02-03-2015
Starsze wiadomości: « 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30 31  32  33  34  35  36  » 

Ilość aktualności w bazie: 249

Archiwum: 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005

  • zak
  • OIN
  • BatProfi
  • Kaufland
  • MPWIK
  • Społem
  • Enion
Start | Biblioteka | Nowości | Imprezy | Ludzie regionu | Kontakt| Katalog| Bibliografia regionalna

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prowadzenia statystyki odwiedzin. Korzystamy z oprogramowania Google Analytics.