przejdź do treści
Start Biblioteka Imprezy Ludzie regionu Przejście do strony zewnętrznej Katalog zbiorów biblioteki Nowości

Szukaj w bibliotece:

Wpisz autora lub tytuł i wyszukaj książkę w naszej bibliotece.
Przejście do strony zewnętrznej Serwis miasta Będzin
Przejście do strony zewnętrznej Aktualności Będzińskie
Przejście do strony zewnętrznej Serwis starostwa
Przejście do strony zewnętrznej Wydarzenia Powiatu Będzińskiego
Stowarzyszenie Filary Kultury
Informacja o programie Kraszewski Komputery dla bibliotek
Informacja o programie Narodowy program rozwoju czytelnictwa
Przejście do strony zewnętrznej Biblioteka Narodowa
Informacja o książkach dla osób niewidomych i niedowidzących Czytak
Informacja o programie Akademia Orange dla bibliotek
Przejście do strony zewnętrznej Facebook
Informacja o projekcie IBUK Libra
Przejście do strony zewnętrznej Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Przejście do strony zewnętrznej Powiatowy Informator Kulturalny
Dokument PDF Przewodnik po życiu w Fife Szkocja biblioteka
Informacje o programie Cała Polska Czyta Dzieciom
BIP
Informacja o projekcie Bank Podręczników
Przejście do strony zewnętrznej pitax.pl Banner umieszczony w związku z otrzymaniem bezpłatnego magazynu Chidusz

Światowy Dzień Morza

Dzień Morza

17 marca obchodzony jest Światowy Dzień Morza. Z tej okazji oddział dla dzieci i młodzieży będzińskiej biblioteki zaprosił dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 1 w Będzinie do wspólnego świętowania. W podróż do podwodnego świata morskich stworzeń dzieci wybrały się dzięki książeczce Porozmawiajmy o... Morze oraz opowieści Barbary Gawryluk o niezwykłych przygodach Baltica, psa, który płynął na krze. Skorzystały także z okazji by wcielić się w poszukiwaczy skrzyni z cennymi skarbami. Nie zabrakło szumu fal, śpiewu mew i sztormu... czyli wszystkiego co łączy się z morzem i wakacjami!

Światowy Dzień Morza był także okazją do zapoznania dzieci z problemami związanymi z bezpieczeństwem na morzu, ochroną środowiska i życiem ludzi, których domem jest morze.

Dzień Morza Dzień Morza Dzień Morza

więcej informacji

dodano: 16-03-2015
Konkurs recytatorski dla dzieci "Brzechwa dzieciom"

brzechwa

13 marca w Fili nr 9 (Podłosie) Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Będzinie odbył się konkurs recytatorski dla przedszkolaków "Brzechwa dzieciom". Inspirowany najpiękniejszymi wierszami Jana Brzechwy konkurs miał zachęcić dzieci do prezentacji swoich zdolności recytatorskich przed publicznością. Wśród prezentowanych przez przedszkolaki wierszy znalazły się zarówno te popularne, jak i mniej znane utwory poety. Laureatów konkursu poznamy 18 marca, podczas finału konkursu.

więcej informacji

dodano: 16-03-2015
Powiatowy Konkurs Ekologiczny - ogłoszenie regulaminu

konkurs

Leśny ludek, przewodnik, architekt lasu oraz łowca oryginalnych zdjęć leśnych zwierząt to bohaterowie Powiatowego Konkursu Ekologicznego Moja Ziemia - Czysty Świat. Celem kolejnej edycji konkursu jest upowszechnianie wśród dzieci i młodzieży wiedzy o przyrodzie, podnoszenie poziomu świadomości ekologicznej oraz propagowanie postaw sprzyjających ochronie środowiska naturalnego. Inspiracją do podjęcia ekologicznego wyzwania jest towarzysząca konkursowi myśl Jana Sztaudyngera - "Wycięty las szumi już tylko w nas".

Tegoroczny konkurs odbywa się pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Będzina i Starosty Powiatu Będzińskiego. Adresatami konkursu są dzieci i młodzież z placówek oświatowych i ośrodków szkolno-wychowawczych powiatu będzińskiego. Podobnie jak w latach ubiegłych organizatorzy konkursu: Starostwo Powiatowe, Urząd Miejski oraz Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Będzinie zaprosili do współpracy miasta partnerskie Będzina (Kaisiadorys, Iżewsk, Tatabanya, Basse - Ham) oraz Powiat Jędrzejowski i Rejon Żydaczowski (Ukraina), partnerów Powiatu Będzińskiego.

Wśród zadań konkursowych adresowanych do najmłodszych uczestników znajduje się wykonanie pracy plastycznej prezentującej leśnego ludka. Pracę w formie książki przedstawiającej różne rodzaje drzew oraz roślin występujących w lasach mogą zaprezentować uczniowie klas IV - VI szkół podstawowych. Z kolei młodzież gimnazjalna ma okazję wykazania się wiedzą i wyobraźnią projektując architekturę krajobrazu leśnego przedstawioną z perspektywy lotu ptaka. Interesujący się przyroda i fotografią licealiści maja jedyną okazję do zaprezentowania swoich pasji przesyłając na konkurs oryginalne zdjęcie zamieszkującego las zwierzaka.

Prace konkursowe z dopiskiem "konkurs ekologiczny" należy składać w terminie do 20 marca w oddziale dla dzieci i młodzieży lub sekretariacie będzińskiej biblioteki. Szczegółowe informacje zawiera dostępny na stronie www.biblioteka.bedzin.pl
Międzyprzedszkolny konkurs recytatorski autorów poezji dziecięcej "Wierszobranie"

wierszobranie

Urząd Miejski w Będzinie, Przedszkole Miejskie nr 5 w Będzinie oraz Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Będzinie zapraszają do udziału w VIII edycji międzyprzedszkolnego konkursu recytatorskiego autorów poezji dziecięcej pt. "Wierszobranie".

Konkurs adresowany jest do dzieci w wieku 3,4,5 i 6 lat z będzińskich przedszkoli. Jego celem jest rozwijanie zainteresowań poetyckich u dzieci, rozbudzanie wrażliwości estetycznej i dziecięcej kreatywności oraz umiejętności zaprezentowania wybranego utworu poetyckiego.

Pisemne zgłoszenia uczestników należy składać do 21 marca 2015 roku na adres: pm5@um.bedzin.pl lub fax. 32 761 23 32. Zgłoszenie powinno zawierać:

 • nazwę, adres i telefon przedszkola
 • imię i nazwisko oraz wiek dziecka
 • tytuł oraz autora wiersza.

Zapraszamy.

dodano: 11-03-2015
BISKUP ADAM ŚMIGIELSKI - HONOROWY OBYWATEL MIASTA BĘDZINA

Adam Śmigielski

Decyzją Rady Miejskiej Będzina (uchwała Nr VIII/67/2011 z dnia 28 marca 2011 r.) 25 marca obchodzony jest Dzień Pamięci Biskupa Adama Śmigielskiego, Honorowego Obywatela Miasta Będzina. Z tej okazji Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Będzinie przygotowała wystawę BISKUP ADAM ŚMIGIELSKI - HONOROWY OBYWATEL MIASTA BĘDZINA, podkreślająca rolę i znaczenie osoby pierwszego Biskupa Sosnowieckiego, który dla królewskiego miasta Będzina miał wiele sympatii.

Wzbogaconą o materiał przedstawiony w prezentacji multimedialnej ekspozycję 11 marca obejrzały dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 10 w Będzinie, które uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych przygotowanych przez oddział dla dzieci i młodzieży będzińskiej książnicy. Zdobytą wiedzę piątoklasiści wykorzystali podczas tworzenia prac plastycznych prezentujących ważne w życiu Biskupa Śmigielskiego wydarzenia.

więcej informacji

dodano: 11-03-2015
Dyskusyjny Klub Książki zaprasza

DKK

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Będzinie zaprasza 18 marca o godzinie 17.00 do klubu "Pod Sową" na kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla dorosłych. Tym razem dyskusja klubowiczów inspirowana będzie książką francuskiego podróżnika i poszukiwacza przygód SylvainaTessona.

"W Syberyjskich lasach" to dziennik rejestrujący sześć miesięcy spędzonych na powierzchni 3x3 metrów, wśród zawiei, temperatur schodzących poniżej 30 stopni Celsjusza, w otaczającym zewsząd lesie, po którym biegają niedźwiedzie. To niezwykła, poruszająca książka o tym, jak mało wiemy o własnym wnętrzu i jak trudno jest nam uświadomić sobie, że mimo wszystko natura nadal panuje nad nami, a nie my nad nią. Lektura książki rodzi dziwną tęsknotę za ciszą, samotnością i prostotą. W końcu, kto nie chce czuć się naprawdę wolny?

Zapraszamy. Wstęp wolny.

dodano: 11-03-2015
Finaliści eliminacji miejskich konkursu recytatorskiego MAŁY OKR 2015

Mały OKR

10 marca w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Będzinie podsumowano eliminacje miejskie XV edycji Regionalnego Konkursu Recytatorskiego Młodzieży Szkół Podstawowych i Gimnazjów MAŁY OKR 2015. Celem konkursu jest propagowanie najcenniejszych dzieł literatury polskiej, ze szczególnym uwzględnieniem utworów pozwalających na twórcze poszukiwania nowych sposobów kreacji tekstu oraz doskonalenie warsztatu recytatorskiego.

więcej informacji

dodano: 10-03-2015
Starsze wiadomości: « 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29 30  31  32  33  34  35  36  » 

Ilość aktualności w bazie: 249

Archiwum: 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005

 • zak
 • OIN
 • BatProfi
 • Kaufland
 • MPWIK
 • Społem
 • Enion
Start | Biblioteka | Nowości | Imprezy | Ludzie regionu | Kontakt| Katalog| Bibliografia regionalna

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prowadzenia statystyki odwiedzin. Korzystamy z oprogramowania Google Analytics.